Skocz do zawartości

DVB-T w Dębicy


papier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

papier mux 3 z suchej góry jak by mial 25kW to by dobrze bylo koncesje maja na 25 a jest ok 18kW i ja w odleglosci 60km dopiero na atx 91 15m nad ziemia go łapie ale mam ja na przemysl bo tam jest eleganco jak dla mnie mux 2 a kanały tvp mux 3 mi w analogu wystarczaja:D. Jeszcze ciekawe info jakość separatorów zasilania w zasilaczach budzi wiele zastrzeżeń tzn połaczenie kabla z ta płytka mi sie juz w 3 urwał a przylutowac go nie jest tak łatwo i tak zaraz sie urwie wiec wpadłem na pomysł i podlączylem zasilacz bezposrednio do kabla antenowego ocztwiscie ta calą płytke zostawiłem i teraz nie dosc ze dobrze sie trzyma to jakosc sygnału mi o 10% podskoczyła może to i pogoda ale cos w tym jest jak moj św pamieci dziadek mowił podstawą elektryki sa dobre styki. Jak ktos chce tak to + do żyly glownej - na oplot i dziala. I jeszcze jedno na mapach z dvbtmap.eu żółty obszar pokrycia jest do odebrania tylko z dobra instalacja antenowa na innych mapach te obszary (na razie ) sa poza zasiegiem wiec jezeli jestes na zółto to bez dobrej instalacji o dvb-t mozesz zapomniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... moje pytanie skierowane było / patrz i czytaj dokładnie posty / do odbiorców z Dębicy, to tak uściślając !

Co do tzw. Twojej teorii o wysok. falach - znają ją też inni i to od dziesięcioleci / jak ja np. .../ . Nie zawsze sie to do końca jednak sprawdza , jak np. w moim przypadku , kiedy to na zestawie odbior. z 3-ech ant . kier. łapie swobodnie wysoki już kanał , 61 - szy , 91 km z nadaj. Szczawnica Prehyba , z mocą u mnie , 77 % tzw. jakości odbioru ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

.... witam Wszystkich ! , po paru miesiącach . Sygnał ze Św. Krzyża na kan.62 obecny już w Dębicy, po zeskanowaniu pasma obecny jest już Mux-1 / mam 51 % wartości jakości odbioru/ , ale jest słabszy o 9% niż Mux-2 z tego samego nadajnika /61 kan./ Zastanawiam się czy jeszcze zwiększą i inaczej ukształtują penetrację na południe od Św.Krz. , czy też nieco wyższa częstotliwość pasma daje mniejszy efekt...

Proponuję Panom z Emitela / pracującym na nadajniku w tej chwili , a czytającym e-maile - mało prawdopodobne / zwiększyć sygnał na kierunek "Dębica" ... Dziękuję i pozdrawiam Wszystkich ..

Meldujcie Państwo jak w Dębicy macie z odbiorem Św.Krz. /Kielce/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... sory Przyjacielu! , oczywiście ,że na 36 kan.mam Mux-2 ze Św.Krzyża -nastąpiło przjęzyczenie z mojej strony .... Natomiast na 61 kan. / z jakościa odbioru 60-68 %/ odbieram Mux-2 z nad. Góra Prehyba/ tzw.Szczawnica/- Gorlice i Przemyśl są bliższe , ale niestety przysłonięte . Widzisz,moja filozofia polega na "złapaniu " odbiorów regionalnych w większym zakresie,mam już TVP Kielce , będzie niedługo TVP Kraków / nad.:Tarnów , Szczawnica/ , nie będzie natomiast mojego regionalnego prog. TVP Rzeszów , którego odbiór mogę mieć zwłaszcza z G.Św. Marcina /Tarnów/ , jeśli się w Mux-3 / za rok minimum / pojawi obok wersji Kraków ,także Rzeszów.Wówczas to TVP pokryła by sygnałem zach.część woj. podkarpackiego , która jest zawsze świetnie odsłonięta na kierunek tarnowski .Pogórze Ciężkowickie , pod którym leży Dębica, ma swój niekorzystny wpływ na odbiory z południa i wschodu / tu zasłona przez Pogórze Strzyżowskie ..Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....w Dębicy na kan.45 można już oglądać Mux-1 z nadajnika Góra Prehyba /tzw.Szczawnica/, odbiór bardzo dobry / moc 20 kW/ , jakość 85-94 % , co przy ok.100 km jest raczej b.dobrym wskazaniem . Mux - 2 z tego nadajnika jest oczywiście słabszy / ok.68-77 %/, ale nadawany jest też z mniejszą mocą / 5 kW/ ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......dzisiaj w Dębicy skanując pasmo 8 M / dawne IV,V UHF/ na kan.55 wczytałem wszystkie próbne kanały Telewizji Mobilnej podczas testów , wszystko jest oczywiście kodowane,jakość syg. 68 %.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....tak,tak podobno jest to Tarnów, ale moje zainteresowanie tą propozycją nie jest duże,oferta ta powtarza w części darmowe mux-y,a dodatkowo ten ich dekoder i 20,00 PLN / trochę drogo /..... Ale dla zainteresowanych jest to alternatywa.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

. od wczoraj odbieram Mux-1 z nadaj.Góra Św.Marcina / tzw.Tarnów/ , jak na razie nic nie przestawiając zespołu anten/ regulacja/ odbiór nieco słabszy niż Mux-2:

- Mux-1 , 77 %

- Mux-2 , 93 %

Mux-1 ze Szczawnicy / 100 km,moc 20 kW/ był dotychczas w wart. 68 - 77 %, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...