Skocz do zawartości

Kiedy przedłużyć Neostradę,E faktura problem z ulgą ?.


Poetek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam umowę do połowy kwietnia na neostradę ,ostatnio jestem bombardowany telefonami od konsultantów na przedłużenie umowy (nawet dwa trzy razy na tydzień).Dowiedziałem się ze przy umowie na odległość muszę się zgodzić na E Fakturę ,co więcej jest ponoć problem z odliczeniem ulgi na internet .Trzeba występować do TP na koniec roku o fakturę zbiorczą ,chyba to kosztuje .Więc mam takie pytanie kiedy przedłużyć umowę z TP czy na 30 dni przed końcem (w moim wypadku połowa marca) czy w innym czasie ?.Jestem zainteresowany podpisaniem umowy w Telepunkcie ,a nie u konsultanta/ki.I czy mam wpływ jakiś na infolinię ,zaznaczałem im ze mnie oferta ich przez telefon nie interesuje .Jak będę chciał to podpiszę w telepunkcie ,co chwile dzwoni inna osoba klepie swoją formułkę umowa na dwa lata internet 2mb/s za 54zł (więcej nie pójdzie)2 miesiące gratis.O umowie na rok ani słowa chociaż taka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

1) w salonie też e-faktura inaczej opłata aktywacyjna koło 100zl, jeżeli e-faktura i przedłużasz to 0zł

2) Problemu niema, wystarczy wydrukować fakturki i dołączyć do pita

3) jeżeli przedłużysz na 30 dni przed końcem i jakiś babol wyskoczy w systemie to może się okazać że dostaniesz opłate jak za bezterminowa czyli kolo 200zł dla 2mb, dlatego lepiej to zrobic ze 1,5m 2m wczesniej i sie dopytywac w salonie tydzien przed wejsciem umowy w zycie, jezeli babol to zgłaszasz i Ci mino szczerych chęci nie nalicza opłaty za bezterminowa ( ważne zeby sie w salonie dopytywać

4) Umowa na rok 54zł msc bez okresu darmowego bez gadgetu, przy neo 2mb na 24msc przez telefon mozesdz dostac nawigacje GPS Larka albo Cyfrowa ramke z agfy.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

green ninja dzięki za informację ,z tego co mi wiadomo to komuś nie uwzględnili kopii z drukarki .No ale jeśli jest ta opłata aktywacyjna ,to na jedno wyjdzie .Ponoć mają uprościć przepisy i takie kopie już w przyszłym roku będą uwzględniać .

 

A co sądzicie o zamówieniu przez stronę WWW,można dostać bon 100zł .Jak się zamówi opcję 2mb/s na rok,na dwa wole nie bo ma być modernizacja za ponad rok,a jak wiadomo w TP nic nie można zmieniać np:niech opcja 6mb/s za rok kosztuje 53zł ,to mi nie zmienią .Bo ma być cena większa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystasz tylko z Neostrady to proponuję wypowiedzieć umowę pisemnie minimum 30 dni przed końcem terminu i zawrzeć nową umowę np. z Orange, gdzie w tej cenie masz internet stacjonarny 6 Mb/s lub za 46 zł 2Mb/s. Tańszy jest także tel. stacjonarny. Proponuję przed podjęciem decyzji odwiedzić najbliższy punkt Orange.

A co do odpowiedzi @ green ninja: faktur nie dołącza się do pita, tylko należy je przechowywać przez 5 lat i pokazać w Urzędzie Skarbowym na żądanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a.cisek1 posprawdzam ceny ,udało mi się dodzwonić do telepunktu .Nie muszę mieć E faktury ,bez problemu i za darmo mogę korzystać z tradycyjnej .green ninja opłata aktywacyjna za zwykłą fakturę ,dotyczy tylko nowych abonentów .Więc się pomyliłeś ,lub celowo ktoś ci z infolinii wmówił ,co do E faktury to się nie myliłem kopie są nie wystarczające .Trzeba przechowywać E-mail z plikiem PDF otrzymanym od TP ,zawiera on podpis elektroniczny .Chociaż bym go skopiował na pamięć USB ,to pokazywać w taki sposób w urzędzie to wygląda trochu komicznie .

 

edit: a.cisek1 sprawdzałem cena za 46zł obowiązuje przy umowie na dwa lata ,telefon za 35zł też (obecnie płacę 40zł).Przy umowie na rok internet tyle samo kosztuje co w TP.Chyba się zdecyduję na umowę na rok w TP ,kto to wie mieszkam pod Krakowem .Ze za rok nie skróca pętli abonenckiej i mógł bym mieć nawet 10mb/s ,albo ruszy internet LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-faktury proponowane są już przy coraz większej ilości usług(nie tylko w Tp) , więc na pewno pojawiły się już jakieś standardy działania- kwestia rozeznania. Jeśli chodzi o net, to teraz są dość atrakcyjne warunki, bo dosyć ,że net można testowa to faktycznie 2 pierwsze miesiące są za darmo + jakiś bonus typu bony etc (gazety chyba do wyboru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ja dołącze swoje trzy grosze,też właśnie kończy sie umowa na neo z tv.U mnie sytuacja wyglądała trochę inaczej tzn konsultanci z TP przez 3 dni wmawiali mi że przedłużając umowę zostaje na starych warunkach czyli płacę tyle samo.Przy wypowiedzeniu i podpisaniu nowej umowy wychodziło że to się nie opłaca(dochodzi opłata za livebox+aktywacja)W końcu poszedłem do TP i co się okazuje!!! Podpisałem aneks do umowy płace o 20zł mniej oraz została zwiększona prędkość z 2mg do 6.Dodatkowy plus to że umowa kończy się w połowie marca (stara) a nową mam już od 1 marca więc jestem do przodu o 2 tygodnie. Ja przedłużam już 3 raz umowę i moja skromna rada nie brać na dłużej jak 12msc wiem to z doświadczenia,lepiej płacić te 10zł więcej bo nigdy nie wiadomo ile net będzie kosztował za rok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...