Jump to content

Recommended Posts

Trochę dziwne zagranie z ich strony bo MTV to chyba ich najważniejsze dziecko i cieszy się (chyba?) całkiem pokaźną oglądalnością. Po tym ruchu stracą możliwość dostosowywania ramówki do polskiej oglądalności tylko będą puszczali to co zagra MTV Europe.

Ok, więcej muzyki, ale tak naprawdę niewiele więcej. To też niekonsekwencja z ich strony, bo chyba już nikt nie szuka na MTV muzyki, już mogliby zrobić z tego albo 100% rozrywkowy kanał albo model niemiecki, tj. muzyka cały dzień, rozrywka 20-2, a MTV Music zamknąć. No ale zobaczymy co im to da, jestem ciekawy wyników.

Według mnie jest to duży krok do tyłu i wielkie zaskoczenie, ponieważ jest to ich flagowy kanał.

Ciekawi mnie to, jak rozwiążą sprawę z przerwami reklamowymi. Tutaj nie będzie tak łatwo jak z VH1, ponieważ MTV emituje w większości programy, a nie będzie można pominąć jakiegoś fragmentu, tak jak kilku piosenek w paśmie na VH1. A co do samej muzyki, co z tego, że będzie jej więcej, jak będzie to playlista MTV Europe, czyli to samo co na VH1 Europe czy MTV Hits International.

Lepiej byłoby jakby zrobili tak jak pisze @MIGUEL - przyjąć jeden model, najlepiej niemiecki i wtedy MTV Music do odstrzału. Wiem, że dziś to prawie niewykonalne zrezygnować z jakiegoś kanału i po prostu go zamknąć bo klienci będą mogli wypowiedzieć umowę, ale mamy za dużo kanałów w Polsce, nie tylko muzycznych i kiedyś w końcu dojdzie do zamknięcia wielu stacji.

Zgadzam się z tym co piszesz ty jak i kolega @MIGUEL ale uważam że MTV Music powinno jednak zostać stanowiąc w tym przypadku uzupełnienie dla MTV Polska na prostej zasadzie - wolisz muzykę a nie reality show przechodzisz do MTV Music. Podobnie z VH1 Polska który to już mógłby zostać zamieniony powiedzmy na MTV Hits gdyż można by to nieźle sprzedać wraz z MTV Polska, MTV Music i MTV Rocks jako paczkę MTV :)

Co do ramówki samej MTV Polska to szczerze mówiąc stacja od dawna jest już jednym wielkim zbiorowiskiem powtórek - już lepiej gdyby zamiast nie była muzyka.

Wiem, że dziś to prawie niewykonalne zrezygnować z jakiegoś kanału i po prostu go zamknąć bo klienci będą mogli wypowiedzieć umowę, ale mamy za dużo kanałów w Polsce, nie tylko muzycznych i kiedyś w końcu dojdzie do zamknięcia wielu stacji.

Może inaczej - tu nie ma wypowiedzenia umowy, bo MTV Music jest kanałem niegwarantowanym, to jest strata zysków z reklam i ryzyko odejścia obecnej widowni MTV Polska i niepozyskania widowni muzycznej.

Ale za to jest kanałem płatnym, co znacząco rekompensuje słabsze wyniki oglądalności. Co do zamknięcia MTV Music, to Viacom nie zamyka swoich kanałów, tylko je zastępuje innymi kanałami, niekoniecznie o tym samym profilu. Wracając do MTV Polska, to obecne zmiany mają na celu jedynie ograniczenie kosztów nadawania kanału do minimum. W rzeczywistości nadal będziemy mieć lokalną wersję MTV, która w praktyce może nadawać na podobnej zasadzie, co Eurosport.

Ale za to jest kanałem płatnym, co znacząco rekompensuje słabsze wyniki oglądalności. Co do zamknięcia MTV Music, to Viacom nie zamyka swoich kanałów, tylko je zastępuje innymi kanałami, niekoniecznie o tym samym profilu.

Obyś nie wykrakał kolejnego CC ( na przykład CC Extra na full etat, lub Paramount Net.)

Myślałem, że na MTV Europe nie ma już slotów na reklamy podobnie jak na VH1. Swoją drogą, to ciekawe czemu w Polsce katują nas reklamami na VH1, a Europa sobie ogląda spokojnie bez tych przerw.

Edited by strowger

Czy ktoś ma dostęp do MTV Europe i będzie mógł porównać, czy w pasmach muzycznych będą grali to samo tam i u nas?

@STARS.TV może sprawdzisz oglądalność bloków muzycznych w ciągu dnia, można sprawdzić też za parę tygodni czy będzie jakaś różnica bo jutro pewnie bardzo mała oglądalność

• 2 weeks later...

No. W końcu forum wróciło bo czekałem tydzień z napisaniem posta XD

Chciałem napisać, że przyglądając się blokowi muzycznemu jestem pod lekkim wrażeniem, pojawiają się tam różne style muzyczne i piosenki, które są znane w wielu krajach, także w Polsce, ale niespecjalnie chętnie są grane przez polskie stacje. Natomiast dłuższa obserwacja wyprowadziła mnie z tego błędu, bowiem codziennie jest puszczane praktycznie to samo, może jedna-dwie piosenki na godzinę są inne niż dzień wcześniej. Strasznie słabo, ale chociaż w HD.

A tu playlista (4.09.2018 11:40-12:40, M IS FOR MUSIC) Nie ma Polskich piosenek.

Spoiler

JONAS BLUE - RISE

DJANGO DJANGO - MARBLE SKIES
DENNIS LLYOD - NEVERMIND
DRAKE - IN MY FEELINGS
TIESTO & DZEKO FT. PREME & POST MALONE - JAKIE CHAN
JANET JACKSON FT DADDY YANKEE - MADE FOR NOW
JUICE WRLD - LUCID DREAMS
MAROON 5 FT. CARDI B - GIRLS LIKE YOU
JORJA SMITH - WHERE DID I GO
JAX JONES & MABEL FT RICH THE KID - RING RING
CALVIN HARRIS FT. DUA LIPA - ONE KISS

• 2 weeks later...
W dniu 3.09.2018 o 17:22, MIGUEL napisał:

Czy ktoś ma dostęp do MTV Europe i będzie mógł porównać, czy w pasmach muzycznych będą grali to samo tam i u nas?

Dziś sobie włączyłem MTV European i grają dokładnie to samo co na MTV Polska. Przerwy reklamowe są w tym samym miejscu, choć czasem są różnice niewielkie różnice miedzy kanałami. W feedzie na Europę są wyłącznie autopromocja i fillery z różnymi tekstami. W Polsce część jest przetłumaczona, a część nie. Ogólnie to nawet ciekawe te wypełniacze na EU...

• 1 month later...