Skocz do zawartości

[Pasmo Ku] Eutelsat 10A @ 10.0°E


marcin81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam się do pytania - czy TV Zimbo nadaje nadal z tej częstotliwości:

 

10756 V SR: 2480 FEC: 7/8
DVB-S/MPEG-2

 

Właśnie próbuję złapać ten kanał z zeza (zez z 16°E, antena 100 cm). Póki co ciemność.

Edytowane przez Mitchell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na antenie mabo 105 cm ( lustro 112 na 102 ) na godz 13.15 Zimbo ma sygnał 11 db. W ostatnich dniach sygnały z niektórych tp na 10e osłabły znacznie, wcześniej Zimbo miał nawet do 15 db więc taki urok tej pozycji. Jeszcze słabszy ORTC 10840 V 3255 ma 4 db teraz a w nocy lubi zaniknąć choć jeszcze kilka dni temu sygnał był około 6,5 db w południe do 4,5 db w nocy. 11222V 30000 mam 14,9 db stale przez całą dobę a 11419 H11815 mam stale od 13 do 13,5 db. 

 

Czy może to osłabienie mieć związek z zakłóceniami powodowanymi przez słońce ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

No proszę, a dopiero co ktoś się pytał właśnie o HD: https://satkurier.pl/news/123456/8222defining-moments-20158221-w-cnn-international.html

CNN tak długo nadawał w 4:3, że przejście na HD też mi się wydawało, że nastąpi za długie  lata. Oni chyba myślą że Europa jest daleko w tyle, a przecież właśnie w Europie HD i analogowy switch-off nastąpił w wielu krajach dużo wcześniej niż w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Na transponderze 11419 H 11815 povidera AL JAZEERA CHILDREN doszło do zaszyfrowania trzech dziecięcych kanałów: JEEM HD, JEEM SD i BARAEM. Na tą chwilę FTA pozostały BARAEM Europe i JEEM Europe. Z mojego punktu widzenia jest to zaskakująca decyzja, po pierwsze zawartość nie jakaś prestiżowa i bez angielskich ścieżek językowych, a po drugie ta paczka od tak dawna była FTA, że w zasadzie nie spodziewałem się szyfrowania, prędzej bym się spodziewał, że całkiem opuści ten transponder. Oczywiście zakładając, że wcześniej nie szyfrowali wybranych audycji, co mogłem przeoczyć, choć tak często skanuję 10E, że coś pewnie wcześniej  by mi się rzuciło w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...