Skocz do zawartości

Odbiór DVB-T okolice Jarosławia


xaydestroyer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@xaydestroyer - Tak istnieje możliwość odbioru Muxa-2 z Suchej Góry / koło Krosna / ,na kier. poł.-zach od Ciebie ... Pokrycie sygnałem jest stabilne i całkowite od miejsc. Pełkinie na Północ i i cała Wólka Pełkińska jest w zasięgu tego nadajnika / tak więc możesz mieć u siebie: Polsat, TVN,TVN 7,TV 4 , Puls, + 3 stacje jeszcze nie nadające / będą w 2011/... Antena kierunkowa + ustawienie na kierunek Połudn. Zach. i powinieneś złapać sygneł.. Dla bezpieczeństwa dobra ant. kierunkowa .. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobra ant.kierunkowa , tzw. trójramienna Yaga , wzmoc. ok. 17 dB , wygląda na Maximum / Dania / , jest b. dobra , a gdyby nie wystarczała zawsze możesz dołożyć wzmac. liniowy / np. rurkowy , 22 dB/, montowany przy puszcze symetryzatora .....

Ja bym polecał identyczną ant. Telmor Telcom, 3 DT / ten sam typ /, cena 97,00 zł ,w AWPOL Wrocław - sklep intern./hurtowna ,parter Telmoru Gdańsk / ja mam taką właśnie i tam zakupioną - jest to sprawdzone /..... Ale to co sam wyszukałeś też jest ok! Zyczę mądrego zakupu , udanego montażu i dobrego odbioru ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

papier miałem zamiar zamówić! antenę ale coś mnie tknęło by spróbować na szeroko pasmowej, za pierwszym razem podłączyłem i nic, po chwili pomyślałem by zamiast kabla do analogów ki użyć kabla satelitarnego. i udało się odebrać bez zarzutów Muxa-2 z Suchej Góry:)

 

dowód:

 

7a30ac616fe2143a039d9fe3e97d1440.jpg

 

Dokładnie na takiej antenie działa:

 

ant-siatkowa.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xaydestroyer- .. i dobrze,że Cie tchneło Przyjacielu, bo w tej branży RTV należy próbowąc,poprawiać , dokręcać , zmieniać , udoskonalać itp. ... Najważniejsze jest to ,że masz to czego szukałeś tj. Muxa -2 ze Suchej G. Ant.tzw." siatkowe" sie nie poleca / z uwagi na to ,że wyłapują wszystko co "siedzi" na częstotliwości którą posiadają/, ale nie znaczy to wcale , że sie nie nadają do odbioru NTC ... Natomiast najlepsze są mocne anteny / silnie kierunkowe / kierunkowe /16-19 dB , ale to już dla Ciebie nie istotne ..Cisze się że masz to co chciałeś,i to jeszcze bez większych kosztów .. Piszesz ,że zmieniłeś kabel , to dobrze bo stary mógł być np. pęknięty , naciągnięty , albo złącza były już zaśniedziałe / skorodowane / i po prostu nie miałeś odpow. mocy sygn. /dB/ przekazywanego do TV ... Już nie długo złapiesz najpewniej u siebie MUX-3 /5xTVP/, a ma to być 25 kW / z częstotl. Muxa-1/ z Suchej G. / decyzje UKE z końca roku 2010 o przyznaniu częstotliwości ... Tyle . Pozdrawiam Cię . jak coś to pisz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich zainteresowanuch ,mam pytanie czy ktoś odbiera MUX2 z Przemyśla (Tatarska Góra ) mam dekoder TNKHD antene ATX 55 i nowy kabel podłączony pod zasilacz 12v , dodam jescze że mieszkam w Jarosławiu na "dole"okolice rzeki san i nie moge złapać sygnału z Przemyśla ,analog dobiera kiepsko z Przemyśla a z Lężanska bardzo ładnie. Jak to wszystko poustawiać żeby działało ?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ darozjaro - zaczne od tego , pokrycie syg. masz dobre u siebie / sprawdz- www.dvbtmap.eu / , antena Twoja jest zła , niestety bo na kanały 21-60, a mux-2 z Przemyśla masz na kan. 61 / potrzebujesz dobrą ant. kier. o wzm. ok. 15 dB- są do wyboru w int.różne , polecam Saturn Komprachcice lub Fracarro w W-wie/ + wzmacn. pod / za / puszką 22 dB /rurkowy-liniowy/+ regul.zasil.na 12 V + przewód Scart /lub HDMI/ .... Set-box lub nowy TV , może też Twój dekod. TNK o ile nadaje się do odbioru dvb-t / NTC/ , kabel, dobre złączki .... Odbr powinieneś mieć b. dobry / jest pokracie - sprawdż sam na mapie / . W grudniu włącza Ci jeszcze Leżańsk . Pozdrawiam . Jerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś odbyłem długą rozmowę z przedstawicielem producenta tej anteny i wnioski takie: parametry k. 21-60 czy 21-69 to niuans w druku (raz piszą tak, raz inaczej)

z sygnałem tv może być różnie - najlepiej sprawdzić na czym odbiera sąsiad (też znam niedalekie przypadki, że odbiór z powodu położenia jest niemożliwy- taki był i prawdopodobnie będzie), Ja mam akurat szczęście i chodzi , ale najbliższy sąsiad już ma kłopot z cięciem obrazu.

większość opisywanych parametrów anten można między bajki włożyć i nie4których [problemów nie przeskoczy żadna z anten w ekonomicznym uzasadnieniu,

szkoda kupować jakieś wynalazki jak i tak za kilka miesięcy praktycznie każda antena się nada.

Ja też potestowałem kilka anten (bez sensu) i oba muxy odbieram na zwykłej zardzewiałej antenie siatkowej sprzed 20 lat (a ATX i inne nie dawały rady).

Koledze z Jarosławia radziłbym poczekać te kilka (naście miesięcy) na Leżajsk. (a i Sucha Góra zwiększy zasięg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź na halę targową. Tak taka miła pani (albo pan, zależy kto sprzedaje) ma swoje stoisko na którym sprzedaje rzeczy RTV. Powiedz, że chcesz odbierać MUX2 z Przemyśla, gdzie mieszkasz i że masz Dekoder TNK z obsługą DVB-T. Powinna ci doradzić jaki kabel, wzmacniacz i antenę kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tam na hali kupiłem tą antene specjalnie do DVB-T i nowy kabel zasilacz z regulacją jakieś dwa miesiące temu . Antena ta miała się nadawać do tego odbioru ,możliwe że ta skarpa przeszkadza w odbiorze plus dużo drzew z orzechami , mieszkam w dole antena jest dwa metry nad dachem ,wyżej niedam rady jej podnieść spróbuje jeszcze na innej antenie .Na razie dieki za odpowiedzi jak coś sie uda to napisze na forum pozdrawiam :smile:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

No właśnie wczoraj miałem jakieś 2 ekipy z Jarosławia i powiedzieli że nie da się zamontować i że nie ma takiej możliwości żeby działało, dowiedziałem się że tylko satelita. Dziś mi kolega powiedział że jest jakiś sklep koło Vobisu żeby tam zapytać wiec się jutro tam wybieram zobaczę co mi powiedzą :) do 3 razy sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...