Skocz do zawartości

4°West - Amos 2/3


maresz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja amosa odbierałem z zeza na 1m w środku hb, lecz sygnał np na mtv ua był słaby a z czasem padł. Zainstalowałem więc 60 po cyfrze i teraz wszystkie ukraińskie kanały odbieram bez problemu. A skew ustawiałeś po dokręceniu? Na wszystkich transponderach tak jest, na jakich ustawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś właśnie idealnie łapałem Amosa, teraz na każdym transponderze mam ok 70% sygnalu, lecz po kilku sekundach nagle sygnał spada do zera(antene nastawiam, kiedy widze ze jest 70% dokrecam antene , przez ok 5 sekund jest nadal sygnał potem całkowicie zanika). Thor na 0,8W normalnie łapie, antene mam 60cm. W czym więc leży problem ?

musisz zmniejszyć kąt elewacji , ponieważ Thor jest trochę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DDiablo - kiedyś tzn niecały rok temu odbierałem bezproblemowo wszystkie TP , tylko ze teraz przydałby sie najmocniejszy TP na całym Amosie, wtedy bym coś bardziej próbował , jeszcze za chwile sie z tym pomęcze

@marek113 - w sumie to jest minimalna różnica, kiedys jak z Thora biegłem na amosa to zmiana kąta elewacji nie była potrzebna, sygnał był taki jak na HB :D

 

aha i ustawianie skew'a nic nie pomaga : )

 

EDIT :

dobra, udało sie. troche w pionie , troche w poziomie i wszystko gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz o odbiorze paczki ESKA z Amosa to pamiętaj że jest on na transponderze DVB-S2 (HD) i do tego z niskim SR także o zezowaniu zapomnij a szczególnie z Hotbirda (to aż 17 stopni różnicy!). Ja mam 87 cm antenę ustawioną centralnie i nie mogę złapać sygnału a co dopiero z zeza.

A zapomniałem tutaj masz mapki

http://www.amos-spacecom.com/content.cfm/coverage-maps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

witam, kontynuując moją ekspansje :P na zachód dotarłęm do 4 i 5 W:)

Odbiór wiązek europejskich doskonały na 90cm.

Ale mam pytanie o kanał 1+1 z Amosa, bo mój dekoder go teraz nie złapał - czy nadaje on tylko w określonych godzinach? I jeśli tak to czy koduje sygnał np. podczas meczy?

 

p.s. sporo ciekawych kanałów na tych pozycjach - szczególnie na 5W gdzie nadaje France TV:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja dzisiaj wyszukałem go i działa na 60 ze starym lnb samsunga 0,6db, jakość co prawda skacze 29%-16% i to podczas opadów śniegu ale nawet jak mam jakość na samej granicy (10%) to i tak mi odbierają kanały i nie ma pikselozy :) SR ma 2400 więc u mnie na skystarze jest problem i trzeba kilka razy go odpalać, żeby wskoczył. Pomijam już testową instalację bo kabel od 60 do diseqc jest w jednym miejscu łączony i ma ponad 10m + ten od diseqc co idzie do ss2 też jest łączony i ma z 19m :) Żadnych wzmacniaczy nie mam a skoro działa to dobrze :D Sprawdzę kiedyś czy jakość jest taka sama po podłączeniu bezpośrednio do lnb i przez prowizoryczną instalację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak podaje SK na stronie głównej Xtra TV z testem kanału India TV

test320120311163547255.jpg

Apropo Amosa @ 4W gdzie jestem od kilku dni. Udało się złapać paczkę kanałów ESKA i WAWA :brawo: sygnał bardzo mocny co mnie zdziwiło (dla przypomnienia 11314 H 5000 2/3 DVB-S2 8PSK) . Oczywiście już dodałem do listy ulubionych ESKA Bydgoszcz i WAWA Toruń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Co sie dzieje na Amosie ? Mam tylko sygnał z tp 10,759 H na ,którym na dodatek nadają tureckie kanały .W wykazie flysata nic nie ma o zmianach transponderow a i na satkurierze nie widzę żadnego newsa .

EDIT :

To transponder z eutelsata w3a .winA diseqca .Mimo ze porty sa dobrze ustawione to tuner po wybraniu amosa daje sygnał z konwertera od siriusa .Po wybraniu eutelasata w3a ( ustawilem w menu tem sam port co sirius) tuner z eutelsata w3a znajduje sygnał z dwóch transponderow powyżej 11,500 GHz , a tego 10,759 H i 10,806 H nie znajduje.

 

EDIT 2 :

zamienilem konwertery portami i juz nie ma takich przebojów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...