Skocz do zawartości

4°West - Amos 2/3


maresz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Ja również zaprzestałem kontynuacji tego tematu od czasu kiedy wymieniłem konwerter na model z niskim współczynnikiem szumów 0,2dB.

Mieszkam w pł.-zach. regionie Polski więc niektóre przekazy są dla mnie na pograniczu strefy możliwego odbioru. Szczególnie dotyczyło to programu TMT, chyba ze względu na jego sposób przekazu nadawania z wyjątkowo niskim SR-em. Teraz po wymianie konwertera na b. czuły odbieram TMT cały dzień , .

Za jakiego satelity zezowałeś na Amosa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on nie zezuje z żadnej satelity, zrezygnował z tego, dowód:
(...)Ja odbieram MTV Adria bez problemów. Może dlatego , gdyż jak już wyżej wspomniałem wymieniłem konwerter na b. czuły , a poza tym zrezygnowałem całkowicie z "zezowania". (...)

 

W tym przypadku TMT normalnie odbierające cały dzień to nie dziwota.

A ktoś( z regionów bardziej na zachód ) z was odbiera TMT na Amosie z zeza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja dodam tylko, że w mojej kablówce na antenie 120cm Amos ma dobry sygnał przy ładnej pogodzie, wystarczy deszcz i TMT brak. Tak więc widać, że sygnał nie jest super mocny. Jednak jak ktoś bardzo się postara to odbierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jak na orbitę pójdzie AMOS3 to zasięg się polepszy, w końcu ma zastąpić Amosa1, z którego nadawany jest TMT. Ale dlaczego ten TP ma taki niski SR i taki FEC :?: Aha widzę, że jeden TP podzielili na kilka i to dlatego... głupie posunięcie, ale jak tam chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko, że w mojej kablówce na antenie 120cm Amos ma dobry sygnał przy ładnej pogodzie, wystarczy deszcz i TMT brak. Tak więc widać, że sygnał nie jest super mocny. Jednak jak ktoś bardzo się postara to odbierze.

Trochę dziwne. Na takiej samej antenie przez cały dzień jest 95-100%, a w czasie deszczu nie spada poniżej 70% (TMT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

To może mają słaby konwerter lub nieustawioną poprawnie antenę. Od razu jak spadnie deszcz pojawia się menu tunera, z którego korzystają i wyszukiwanie sygnału, czyli coś nie tak z sygnałem ewidentnie.

 

Kiedyś podobne problemy były z jednym z transponderów Astry 19.2E, chyba 12246, że jedni mieli sygnał inni niestety nie. Pomagała wymiana konwertera lub większa antena, a w niekótrych rejonach Polski w ogóle kanały z tej częstotliwości były niedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko, że w mojej kablówce na antenie 120cm Amos ma dobry sygnał przy ładnej pogodzie, wystarczy deszcz i TMT brak. Tak więc widać, że sygnał nie jest super mocny. Jednak jak ktoś bardzo się postara to odbierze.

Trochę dziwne. Na takiej samej antenie przez cały dzień jest 95-100%, a w czasie deszczu nie spada poniżej 70% (TMT).

 

Amos jako kierunek główny czy z zeza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jak na orbitę pójdzie AMOS3 to zasięg się polepszy, w końcu ma zastąpić Amosa1, z którego nadawany jest TMT.

Zasięg i tak jest bardzo dobry jeżeli chodzi o nasz kraj. No, mieszkańcy Polski północno-zachodniej mogą się czuć poszkodowani. Liczę na to, że transpondery na Amosie 3 będą pracować z większą mocą, co pozwoli uzyskać lepszy sygnał z transponderów z niskim SR :wink:

 

 

Ale dlaczego ten TP ma taki niski SR i taki FEC :?: Aha widzę, że jeden TP podzielili na kilka i to dlatego... głupie posunięcie, ale jak tam chcą.

Właśnie nie głupie. Dzięki temu, nadawca nie musi wynajmować całej pojemności, a tylko jego część. Również nadawanie przez satelitę staje się o wiele tańsze. A dlaczego Amos nie lokalizuje takich "pojedyńczych nadawców" na pełnym transponderze z wartością SR=27500? Bo każdy operator satelitarny (SES, Eutelsat, Spacecom) stosuje inną politykę, bo każda pozycja satelitarna ma przydzieloną jakąś funkcję. Na Amosie dominują kanały, których rolą jest dostarczenie sygnału do nadajników naziemnych, kablówek i platform satelitarnych.

Jeżeli chodzi już o emisję kanałów pojedyńczych nadawców, to Spacecom ma takie dwa transpondery, których nie dzieli - mowa o częstotliwościach, z których nadają nadawcy ukraińscy. Lepiej "ich" już "wsadzić" na całym transponderze, niż ciachać go na mniejsze kawałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko, że w mojej kablówce na antenie 120cm Amos ma dobry sygnał przy ładnej pogodzie, wystarczy deszcz i TMT brak. Tak więc widać, że sygnał nie jest super mocny. Jednak jak ktoś bardzo się postara to odbierze.

Trochę dziwne. Na takiej samej antenie przez cały dzień jest 95-100%, a w czasie deszczu nie spada poniżej 70% (TMT).

 

Amos jako kierunek główny czy z zeza ?

 

Oczywiście kierunek główny na dobrym konwerterze (Maximum SF100).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam antenę Triax 110 cm ustawioną na Siriusa 5E, zezuje na Amosa kożystając z szyny jaką trzema dokupic by na tej antenie zrobic zeza. Nie polecam takiego rozwiązania. Jest to wygodne rozwiązanie ale nie można dokładnie wyregulowac zeza. Mimo takiego sprzętu Amos na zezie odbiera bardzo dobrze. Największe problemy oczywiście z TMT, przy gorszej pogodzie znika jako pierwszy. W sprzyjających warunkach poziom sygnału na TMT w Fergusonie 7318 przy użyciu konwertera quad 0,2 db Gloden Interstara wynosi 60-80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To są przekazy i dają tam np. jakieś teleturnieje, które są na Polsacie albo coś w tym stylu z tego co pamiętam. Tam nie leci regularny przekaz i nie ma samego Polsatu, tylko tak jak pisałem wcześniej są przekazy i z tego co mi wiadomo jeszcze bez loga Telewizji Polsat, dopiero później logo jest nakładane. Niestety nie mam możliwości zobaczenia co tam dokładnie leci, bo nie mam ustawionej anteny na są pozycję satelitarną, żadnego zeza. Ciężko jest chyba odebrać te transpondery widząc jakie "wartości one mają".

 

edit: widzę, ze PawelU1981 mnie uprzedził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są przekazy i dają tam np. jakieś teleturnieje, które są na Polsacie albo coś w tym stylu z tego co pamiętam.
Nie, przeważnie sport, do tych teleturniejów są inne przekazy na 11.260 H kanały "Telemedia". Przynajmniej do TV4 coś tam było ;)

 

Ciężko jest chyba odebrać te transpondery widząc jakie "wartości one mają".
E tam, całkiem dobrze śmigają :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście. Jedna z ciekawszych pozycji sat. Pisałeś gdzieś, że masz antenę 90-tkę. Nie wiem, ale nie powinno być problemów z dołączeniem dodatkowego konwertera - jeżeli masz taką możliwość, to instaluj. Za kierunek główny przyjmij Siriusa. Jeszcze nie napotkałem się na kodowane przekazy dla Polsatu, sporo dają tam transmisji realizowanych dla Polsatu Sport. Czasami bywają różne wahania mocy sygnału, ale przeważnie da się odebrać. Gorzej oczywiście może być z zeza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat teraz zostanie mi jeden wolny konwerter więc może za jakiś czas coś tam sobie zobaczę. Jak zacznę poważniej myśleć nad tym pomysłem to napiszę w odpowiednim dziale, ale mam tylko albo aż 3 konwertery, tzn jednego Twina, którego podłączę nie długo i dwa single (HB+ Astra(zez)), mam nadzieję, że nie będzie potrzebnych więcej konwerterów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Amosa "zezuj" lepiej z Siriusa, jeśli za kierunek główny przyjmiesz HotBird'a, to z tymi przekazami będzie ciężko. Wybranie Sirius'a będzie najlepszym rozwiązaniem. Wtedy będą potrzebne 4 konwertery: Astra (zez), HotBird (zez), Sirius (kierunek główny), Amos (zez). Co do tego Twina... Jakiś dekoder PVR będziesz łączył, czy sygnał do drugiego tunera? Może lepiej tego "Twina" daj wtedy na HB (zez).

 

Można też nie instalować konwertera na kierunek główny, wtedy będą potrzebne Tobie tylko trzy konwertery, które będą szły kolejno na: 19.2E, 13E, 4.0W . Z początku musisz jednak odpowiednio ustawić antenę gdzieś tak w okolicach 3E, a do tego trzeba będzie na chwilę zainstalować ten główny konwerter, aby mniej więcej wiedzieć, w którym miejscu jest (tak na oko) ten 3E i przykręcić śruby mocujące satkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twin będzie do drugiego tunera, bo muszę mieć w dwóch miejscach niezależny sygnał, właściwie to tym drugiem urządzeniem będzie karta DVB-PCI, Twin i tak musiałby być na HB, bo takie było moje zamierzenie i tak będzie musiało zostać. Następnego konwertera i tak szybko nie kupię, najszybciej za jakieś dwa miesiące. Teraz pytanie, gdzie bardziej opłaca się mieć te satelity, na dekoderze czy na karcie? Próbowałem jakoś "uruchomić" DiseqC na karcie, ale nie szło, nie umiałem, więc nie wiem czy ruszyłoby coś, ale może podłączę kabel na kilka godzin i coś pokombinuję razem z "siedzącymi" na tym forum userami, bo ja nie potrafię :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy przełącznik DiSEqC potrafi współpracować z kartą TV, więc może być u Ciebie taki problem.

 

(...) gdzie bardziej opłaca się mieć te satelity, na dekoderze czy na karcie? (...)

Pod względem finansowym? To lepiej na tunerze :lol: Jak chcesz na karcie, to szukaj odpowiedniego przełącznika, który obsłuży DVB-PCI. Ewentualnie jeszcze pokombinuj z tym posiadanym urządzeniem, może źle coś łączysz. :roll:

 

Tylko pragnę zauważyć, że wstrętny OffTopic nam się robi :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym na kompa, ale muszę z kasą uważać, więc raczej będzie na tunerze. Powiem wprost: nie chce mi się szukać przełącznika. Jak podłączę kartę to napiszę i może ktoś pomoże, ale w odpowiednim temacie.

 

A gdzie mam napisać aby mi pomóc i aby nie było to uznane za offtopicjo7.gif:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...