Skocz do zawartości

4°West - Amos 2/3


maresz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu: zmartwię was, ale Polsat chyba nie korzysta już z transponderów na tym satelicie. 11,342 niemal codziennie oblegają na zmianę: ATV Hungary, mreza+ i NTV Hayat. Ostatni polski dosył ustrzeliłem tam na jesieni (no najwyżej jeśli coś pozmieniali w parametrach, albo nie mam szczęścia ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja też ostatnio nie śledziłem tych dosyłów, także nie wiem co tam dokładnie teraz się dzieje ;)

 

 

Play TV ruszył z regularną emisją ;)

Nie nie mowa o "Polsatowskim" Play ;) Jest to muzyczny z Kanady.

Ale jakby nie było, jakiś "Play" jest. ;)

 

11.165 H, SR. 8888

playamosyx4.th.jpg

 

Pooglądam to dzisiaj i zobaczę ile to warte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMT powinien Ci wskoczyć, gdy będziesz "zezował" na tego satelitę przynajmniej z Siriusa. Oczywiście wszystko zależy od precyzji ustawienia tego zeza. Ja "zezuję" z odległości 17 stopni (z HotBird'a) i czasami odbieram ten kanał, choć nie zawsze - często bywają problemy.

 

Co do kanałów wartych uwagi... A choćby muzyczne MTV Adria i MTV Ukraine. Wśród muzycznych znajdą się jeszcze ukraiński M2 Estrada (dobra muza, odpowiednik VH-1 Europe czy Deluxe). Inne muzyczne: ukraińskie M2 i OTV, węgierski MusicMax, a w ostatnich dniach dołączył kanał z Canady - Play TV - @pitter już nieco wspominał. Także ciekawy kanał erotyczny nadaje z tego satelity w godzinach 23.00 - 5.00 (Musicmax Adult), od kilku miesięcy nie koduje sygnału. Do tego dochodzi ciekawy pakiet kanałów ukraińskich, głownie rozrywkowych (odpowiedniki stacji niemieckich czy naszego TVN), a choćby: K1, K2, 1+1, ICTV, Kino, Tonis. Wśród rozrywkowych warto zwrócić też uwagę na bośniacki OBN - filmy i seriale z oryginalnym dubbingiem a także transmisje sportowe. Ogólnie pod tym względem jest to ciekawa pozycja satelitarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu: zmartwię was, ale Polsat chyba nie korzysta już z transponderów na tym satelicie. 11,342 niemal codziennie oblegają na zmianę: ATV Hungary, mreza+ i NTV Hayat. Ostatni polski dosył ustrzeliłem tam na jesieni (no najwyżej jeśli coś pozmieniali w parametrach, albo nie mam szczęścia ;) )

 

Ostatnio 8 grudnia widziałem dosył jakiegoś koncertu dla Polsatu. Trochę zmienili parametry – 11131 H 8888 3/4 (szczegóły tutaj)

 

Edycja Mr. Orbita: Żeby nie spamować, to się dopiszę - dzięki za namiar - nie mam tej częstotliwości wklepanej w listę transponderów - poobserwuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się nią skuszę, ale jak spytałem brata co o tym myśli to powiedział: "Poje**** cie?" ja tam bym chciał mieć, ale on jak zwykle ma jakieś wonty :? Jeśli chodzi o TMT to chciałbym sobie obejrzeć ten kanał, ale jeśli on będzie jakoś porządnie działał, bez częstych zawiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMT powinien Ci wskoczyć, gdy będziesz "zezował" na tego satelitę przynajmniej z Siriusa...

 

Koncepcja "zezowania" z Siriusa na Amosa pojawiała się też w kilku wcześniejszych postach. Miałbym tu lekko subiektywną uwagę – może nie do końca w głównym temacie, ale chyba warto o tym wspomnieć.

Otóż jeśli już ustawiać się w tamtych okolicach (5°E), to moim zdaniem korzystniejsze jest wybranie Eutelsata W3A (7°E) – te 2° nie powinny robić wielkiej różnicy przy "zezowaniu". A dlaczego tak? Ano dlatego, że oferta programowa z pozycji 7°E, choć uboższa ilościowo, to wydaje się być jednak atrakcyjniejszą jakościowo. Nie będę wnikał w szczegóły (żeby jeszcze bardziej nie odbiegać od tematu Amosa), wymienię tylko dla przykładu wszystkie dosyły TVP i chociażby mecze Ligi Mistrzów na ORTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ostatnio sygnał z transpondera 10759 H jest jakis wyraźnie słabszy.Awaria czy redukcja mocy ?

Tak, odkąd ten transponder pracuje z wyższym Symbol Rate, sygnał jest nieco słabszy, np. w porównaniu z częstotliwością 10.722H. Oczywiście nic tutaj nie ma do rzeczy zmiana wartości SR. Wiązki obu transponderów są takie same, a mimo to, ten 10.722H pracuje z większą mocą. Ciekawe, czym zostało to spowodowane... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w rym, że nie ma takiego transpondera, jest 10759 H.

Jak nie jak tak.10 759 H jest . Na lyngsat.com i flysat.com jest w tabelach.

Tak, odkąd ten transponder pracuje z wyższym Symbol Rate, sygnał jest nieco słabszy, np. w porównaniu z częstotliwością 10.722H. Oczywiście nic tutaj nie ma do rzeczy zmiana wartości SR. Wiązki obu transponderów są takie same, a mimo to, ten 10.722H pracuje z większą mocą. Ciekawe, czym zostało to spowodowane...

Ostanio odbiera jeszcze słabiej niż po zmanie SR na 30000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprostować Ty napisałeś jakąś 1010 coś tam coś tam, a nie ma takiej częstotliwości, później ją poprawiłeś, albo ktoś za Ciebie.

 

Zawsze myślałem, że jeśli SR jest większe to sygnał lepszy albo taki sam, a tutaj niespodzianka, sygnał gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

raimundo - wystarczy jeśli będziesz na 4'W i zaczniesz wpisywać parametry kanałów i transponderów jakie są na Atlantic Bird.

Jest prawdą że jednocześnie można oglądać kanały z Amosa i Atlantic Birda na pozycji 4'W - nie jest konieczne przestawienie czaszy o jeden stopień dalej w przypadku chęci odbioru Atlantic Bird.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...