Skocz do zawartości

4°West - Amos 2/3


maresz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z odbiorem TMT z Amosa

Witam :D

Chciałbym się poradzić w powyższej kwestii. Wiem ,że generalnie niektóre tunery nie radzą sobie z odbiorem programów z niskim SR . Ja posiadam tuner Neotion 3000 i ten w zasadzie dobrze sobie radzi z przekazami typu SPCF , ale nie w przypadku TMT na Amosie. Podejrzewam ,że sam nadawca nie przykłada wagi do jakości swojego programu , bo różne już odbierałem , ale największe problemy zawsze stwarzał mi TMT. Wieczorem sygnał jakby się wzmacniał i stabilizował , ale w dzień to zupełna kaszana. W sumie machnąłbym nań ręką , bo to naprawdę program niszowy , gdyby nie te codzienne okienka z bajkami dla dzieci. Tylko dlatego się z nim męczę i nie wiem czy to ja tylko mam takie problemy z prawidłowym odbiorem , czy inni może też ? Może ktoś mi coś doradzi jak poprawić odbiór. Dla informacji - ściągam anteną paraboliczną 90, gdy chodzi o samo ustawienie to robię ręcznie ale myślę ,że precyzyjnie gdyż inne programy z Amosa odbieram wręcz z perfekcyjną siłą sygnału np. Arte lepiej niż z Astry. Mieszkam w północno-zachodniej Polsce więc może to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsilniejszy sygnał sygnał satelity AMOS 4W jest w południowo-wschodniej Polsce , można go odbierać nawet na czaszy 50cm , im dalej na północ i zachód tym gorzej. Moze być taka sytuacja że 90cm w twoim rejonie to niestety za mało szczególnie przy odbiorze sygnałów singlowych tzw SCPC o niskim SR , a tak właśnie nadaje TMT.

http://www.amos-spacecom.com/newsite/pa ... =92&type=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK , kupię .

Czy myślisz , że taki konwerter usprawni odbiór słabego sygnału , czy różnica jest też w realu , bo wiesz - reklama dżwignią handlu! ?

Co zaś do marki konwerterów , którą byś polecił , bo są przecież różne począwszy od Goldstar ?

 

ja mam firmy "no name" i śmiga pięknie....

 

@Piotr vel. gosc - czemu nie, i tak więkrzość konwerterów pochodzi z tej samej fabryki w Chinach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TMT także mam problem, czasem odbiór jest dobry, a czasem zupełny brak. Przyczyną nie jest konwerter tylko satelita. Amos 1 do najnowszych nie należy i już zapewne coś "siada". Zdaje się jakiś czas temu miał awarie. W planach jest już wystrzelenie Amosa 3, który pewnie zmieni "jedynke".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TMT także mam problem, czasem odbiór jest dobry, a czasem zupełny brak. Przyczyną nie jest konwerter tylko satelita. Amos 1 do najnowszych nie należy i już zapewne coś "siada". Zdaje się jakiś czas temu miał awarie. W planach jest już wystrzelenie Amosa 3, który pewnie zmieni "jedynke".

 

Przestawiłem swoja antenkę na Amosa i TMT śmiga mi bez zacięć :) Przy dobrym sprzęcie będzie hulał aż miło :)

 

Mam po prostu nadzieję i przekonanie że się czymś różnią, Lordzie vel Mario98 :)

 

nie licz na to że się różnią :) z konwerterami jest tak samo jak z częściami do mojego samochodu (gruchota) - kupywałem niedawno tuleje do wahacza i te firmowane znaczkiem Hondy były 2 razy droższe od tych bez znaczka Hondy, chociaż obie były z tej samej fabryki (wystarczyło przeczytać na opakowaniu gdzie produkowane są)....

 

Także nie ważne czy Konwerter ma znaczek Samsung, Goldenstar, czy inne dziadostwo - i tak przeważnie są z tej samej fabryki :) Różnica jest tylko w cenie (a raczej w cenie za znaczek :lol:).

 

Pzdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie konwerterów: kilkanaście dni temu wymieniałem konwerter, w MTI (0.6 dB) zaczynała "siadać" polaryzacja H, więc kupiłem LNB firmy VECTOR (0.2 dB), różnica w sile sygnału na tunerku: żadna.

Sprawdziłem więc specyfikację tych konwerterów, MTI miał wzmocnienie 55 dB, a VECTOR - 50 dB. Wniosek taki, że poziom szumów to nie wszystko.

Upatrzyłem sobie LNB Inverto, ale mieli tylko te Vectory... po innych sklepach nie chciało mi się chodzić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Między HB a Amosem to jest 17 stopni różnicy, jak nawet na antenę 90 cm. to jest dużo. O ile Amosa odbierzesz, to z TMT będą problemy. Wyjściem jest wycelowanie anteny w np. Siriusa i z dwóch zezów odbiór Amosa i HB (czyli konwerter główny mniej więcej między obiema pozycjami satelitarnymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu i ustawieniu anteny jeśli sygnał nie będzie zadawalający szczególnie na transponderach o niskim SR wtedy możesz delikatnie ruszyć konwerterkiem w prawo bądz lewo obserwując obraz np TMT NA 11.347H SR2800. Pamiętaj że polaryzacja pozioma tylko jest możliwa na terenie Polski.Powodzenia! :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie chciało mi się zakładać nowego wątku o satelicie Amos 1/2 - 4.0°W, więc postanowiłem reaktywować jeden z tematów z działu "Problemy".

 

Wątek przeniosłem do działu "Zmiany na orbicie & DX", zmieniłem jednocześnie nazwę tematu, która brzmiała ostatnio: "Problem z odbiorem TMT z Amosa".

_______________________

 

 

 

A teraz do rzeczy... :roll:

 

Zauważyłem dość interesujący przypadek dotyczący kanału litewskiego - Kanalas 5. Sygnał jaki uzyskuję z tej częstotliwości jest porówywany z mocą transpondera należącego do Telespazio Hungary (11.260 H 27500 3/4 ). Kanalas 5 nadaje z niskim SR (kanał scpc). Zaznaczam, że sygnał na poziomie prawie 50% uzyskuję z zeza oddalonego o 17 stopni od kierunku głównego u mnie (Hot Bird). Odbiór pozostałych kanałów scpc jest bardzo utrudniony - sygnał na najmniejszej granicy prawidłowego odbioru, zrywanie/szatkowanie obrazu albo brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zaprzestałem kontynuacji tego tematu od czasu kiedy wymieniłem konwerter na model z niskim współczynnikiem szumów 0,2dB.

Mieszkam w pł.-zach. regionie Polski więc niektóre przekazy są dla mnie na pograniczu strefy możliwego odbioru. Szczególnie dotyczyło to programu TMT, chyba ze względu na jego sposób przekazu nadawania z wyjątkowo niskim SR-em. Teraz po wymianie konwertera na b. czuły odbieram TMT cały dzień , choć moc sygnału nie jest rewelacyjna.

Co mnie zaskoczyło na Amosie to siła sygnału programu Arte - jest rewelacyjna ! Tak silnego sygnału nie mam nawet na Astrze.

Rafix , gratuluję konfiguracji z zezem . Przesunięcie o 17 stopni jak piszesz świadczy , że zezujesz z HotBirda. Pewnie dysponujesz dużą czaszą , bo na standardowej to raczej wogóle zez o taki kąt odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...