Skocz do zawartości
  • 0

Przejściówka okienna kabla a tłumienie sygnału


emgie77
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

moje pytanie dot. tytułowej płaskiej przejściówki, którą zastosowałem celem uniknięcia wiercenia w ścianach. Czy jest możliwe że ten wynalazek tłumi siłę sygnału o 10-15% ? Dodam że instalacja przedstawia się w kolejności następująco:

1) Tuner ITI-2850ST (TNK HD)

2) ok. 3 metry kabla do okna

3) przejściówka w oknie

4) 20 metrów kabla za oknem po dachu do talerza

5) konwerter z wbudowanym Diseqiem ustawiony na HB (siła 71%; jakość 94% paski zielone, odbiór poprawny)

6) konwerter zezujący na Astrę (siła 63%; jakość 64% paski pomarańczowe; odbiór poprawny)

7) talerz 80 cm

 

Dodam że wcześniej przez kilka dni miałem nieco inną konfigurację i wtedy było lepiej:

1) Tuner ITI-2850ST (TNK HD)

2) 20 metrów kabla zwinięte w domu i podciągnięte do okna

3) przejściówka w oknie

4) ok. 2 metry od okna do talerza

5) konwerter z wbudowanym Diseqiem ustawiony na HB (siła 86%; jakość 100% paski zielone)

6) konwerter zezujący na Astrę (siła 71%; jakość 89% paski zielone)

7) talerz 80 cm

 

Dodam że próbowałem po wprowadzeniu bieżącej (z gorszymi parametrami) konfiguracji próbowałem ruszać talerzem i konwerterami ale nic więcej nie dało się wycisnąć. Co może być przyczyną spadku siły sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wspomniana przejściówka okienna pogarsza zarówno siłę sygnału, jak i jego jakość (w zauważalnym stopniu zwiększa wartość BER, co może sprawiać problemy przy odbiorze kanałów z transponderów o niskim FEC). Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz wiercić w ścianach, a zależy Ci na możliwie najlepszym sygnale, to rozważ... przewiercenie okna (grozi utratą gwarancji na nie, jeżeli są całkiem nowe ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

moje przejściówki też wariują (założone w oknie które nigdy nie jest otwierane) a więc do rzeczy podłączone mam dwa kable (PACE) i wszystko OK przez jakiś czas, nagle sygnał słabnie ( rozmazanie, zamrożenie obrazu lub w ogóle napis brak sygnału) wystarczy zamienić kable w dekoderze i wszystko OK, po jakimś czasie znowu coś innego, w czasie nagrywania i jednoczesnego skakania po programach owe nagrywanie wyłącza się, i znowu pomaga zamiana kabli ale poprzednie niedogodności (słaby sygnał) już nie istnieje, do czasu, bo po jakimś bliżej nie określonym terminie znowu wszystko od nowa :( ale już się przyzwyczaiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę że przejściówki okienne są ogólnie potrzebne ..... , ale dobrze by było aby producenci podawali straty ewent. w dB przy produkcie , tj na etykiecie , czy w DTR-ce na stronie... Myślę , że te straty zależą od jakości przejściówki ijej ceny .... Te naciejsze / najsmuklejsze po ok. 20 zł. są najmniejstratne , taka prawda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ale chyba nie za trwałe, jako pierwszą kupiłem właśnie taką cienką (popularny serwis :) 20zł ) i wytrzymała raptem tydzień, następne były już te najbardziej popularne(białe) w pobliskim sklepie po 7 zł. i te wytrzymują już rok nie licząc tych numerów z postu wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja właśnie kupiłem tą białą tańszą (6 zł) a tylko dlatego że w sklepie powiedzieli mi że te cieńsze, bardziej płaskie po ok. 20 zł z ich doświadczenia i opinii bardziej tłumią sygnał. Sam już nie wiem czy pokusić się na zakup droższej bo widzę że zdania są podzielone. Najbardziej chyba jednak będę skłaniał się ku małemu wierconku w oknie. Operacja jest niezbędna, bo efekty słabego sygnału na kanałach HD są dość widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i nie wiem jak to co się stało skomentować. Przed chwilą postanowiłem w ramach eksperymentu odwrócić przejściówkę w oknie (zamienić końcówki wew i zew.). No i ... Sygnał POPRAWIŁ SIĘ! W przypadku HB mam aktualnie: siła 80% (było 71%); jakość 98% (było 94%) paski zielone a zez na Astrę siła 75% (było 63%); jakość 100% (było 64%) i paski zielone. Nie umiem tego wytłumaczyć ale najwyraźniej odpowiednie połączenie przejściówki też może mieć znaczenie. Polecam to uwadze tych którzy mieli problem do mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam przejściówkę za 20zł i działa, nie tłumi nic a koncentryka w sumie 8m, ale musiałem się trochę natrudzić bo coś w tej przejściówce nie styka i musiałem trochę pokręcić kablem i skończyło się na tym że poprowadziłem go po parapecie i przez grzejnik. Okropnie są one zrobione ale działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...