Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.07B3 dla 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze czekam aż dokończą się timery ale jedno mogę powiedzieć, że moje testy softu na nagrywanie ze standby (bez zegara) zakończyły się wynikiem negatywnym (zakodowane nagrania). Włączę zegar w trybie czuwania i zobaczymy. Jeśli będzie działało z zegarem to ok - jego obecność i związany z tym większy pobór prądu jest przeze mnie tolerowany.

 

Wynik testu:

 

Liczba zaplanowanych nagrań: 5

Nagranych zostało: 2 (w tym 1 zakodowane)

Poprawnie zatytuowanych: 0

 

Nie będę interpretował. Potem tuner nie nagrał kolejnych 2 zaplanowanych nagrań. Trzeba było włączyć i wyłączyć bo nie chciał nagrywać - komunikat "Limit: Can not record"

 

Zobaczę jak sytuacja wyjdzie z timerem. Nagrywanie ze standby w tym tunerze = dno i 3 metry mułu.

 

Pomógł reset przyciskiem zasilania. Zaliczam to jako zwiechę więc ocena za stabilność działania znacznie ucierpiała.

 

Teraz nie nagrał ręcznego timera - 2 minuty Polsat HD z modułu CAM Polsatu mimo zegara w standby. Może nagranie za krótkie? Ta sama próba z 5 minutowym timerem.

// próba z 5 minutowym nagraniem zakończona niepowodzeniem.

 

Dodam, że ręcznie nagrywanie startuje i nagrywa się nawet poniżej 2 minut.

 

Ferguson chyba powinien płacić swoim użytkownikom za wykonywanie tych testów. Od kiedy kupiłem to urządzenie czuje się jak tester oprogramowania które jest wiecznie wadliwe :mrgreen: Istny Dzień Świstaka.

Teraz znowu siedzę i bawię się w domysły. Może dysk zdefragmentować, może zresetować, może wgrać poprzednią wersję. Defragmentacja dysku trwa. Reset nie pomaga. Wgranie poprzedniej wersji to kolejna strata czasu + mozolne ustawianie listy kanałów (po raz n-ty - już [beep]ć się chce). Chciałem sobie obejrzeć Kulinarne Koszmary Gordona Ramsaya - wieczorem "nagrałem" 2 odcinki. Już zrobiłem sobie apetyt, że obejrzę aż 2 odcinki a zamiast tego setny raz muszę odsuwać telewizor, odpinać wszystkie kable które mam poprzeciągane przez szafkę pod telewizorem. Zamiast oglądać telewizję za którą płacę sumarycznie prawie 200zł miesięcznie + ta cała kupa złomu o nazwie Ferguson jakby wliczyć w te koszty to suma robi się naprawdę pokaźna. Człowiek wraca zmęczony z pracy i zamiast zrelaksować się przy piwku oglądając nagrane audycje, bawi się w technika tv sat. Czysty absurd i bezsens.

 

-----

 

Wziąłem zdefragmentowałem dysk (i tak miał tylko w 20% pofragmentowane pliki) i jak na razie nagrywa. Zauważyłem, że po zmianie oprogramowania występują anomalie w pracy mojego dysku. Niby wszystko w porządku ale coś się knoci. Zdefragmentowałem, sprawdziłem błędy i na razie śmiga (ciekawe dlaczego). Zobaczymy co dalej z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety soft ma chyba więcej uciążliwych niedoróbek niż poprzednia wersja, co bardzo dziwi, bo przecież Ferguson dostał listę ok. 40 opisanych przez użytkowników błędów z propozycją zmian (wiem, bo sam wysłałem kilka i podsyłałem też namiary na arkusz z listą błędów), więc pracownicy Fergusona chyba nie są lotni skoro nie korzystają z pomocy podanej na tacy.

 

Do zauważonych błędów:

- kiepska współpraca z nCAM HD (co dziwi bo konkurencja z tunerami bazującymi na tym samym Ali, jakoś sobie poradziła), wyraźne błędy w dekodowaniu przy wyłączonej opcji "wiadomości CI" (Tools>interfejs wspólny CI)

- tuner czasem nie wykrywa EPG na kanałach kodowanych! Jest to losowe więc dość dziwny błąd

- nadal brak EPG na EUROSPORT HD (trp. 11278MHz V)

- mam odczucie, że jakość obrazu jest gorsza w porównaniu z poprzednimi softami (czyżby korelacja z mniejszą tapetą/logo przy starcie tunera????)

- czasem pojawiają się krzaczki przy przeglądaniu zawartości dysku z zakładce "Photo" i "Video"

 

Powiem krótko, support Fergusona to kpina, spece z tej firmy nie radzą sobie z programowaniem softów produktów, które sprzedają!!!!

Najlepiej by było gdyby uwolnili SDK dla tego tunera, a użytkownicy już dalej sobie poradzą, niech już nas nie męczą kolejnymi niesprawdzonymi wersjami BETA. Mam nadzieję, że programiści Fergusona pod choinkę dostaną słownik, żeby wreszcie poradzili sobie z błędami w napisach OSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu tego softu i zaczęciu go testowania, muszę powiedzieć, że soft jest do bani. Jeśli ktoś od początku wyszukiwał kanały to ciekawy jestem, czy u Was również przy przesuwaniu kanału, który jest na pozycji np. 10 i chcę go wrzucić np. na pozycje 3 to pokazuje mi sie np. pozycja -274!!! W ogóle nie mogłem znaleźć menu, które jest pod wyszukiwaniem kanałów, czy transponderów. Ogólnie uważam, że ten soft jest jednym z gorszych, ale to moje subiektywne odczucie. Napiszcie, czy Wy również macie takie kłopoty z tym softem.

Zastanawia mnie fakt, dlaczego programiści Fergusona, nie mogą wypuścić dopracowanej wersji. Kiedyś miałem zwykłego Technisata, jak miał się aktualizować, to pobierał to z satelitki i wszystko było ok. Jeśli Ferguson wypuszcza, co prawda testową wersję, ale nawet testowa powinna być lepiej dopracowana, przez swoich niezbyt chyba dobrych programistów, to niech może lepiej poszuka innych "fachowców" wśród młodzieży, oni znają się na wszystkim najlepiej i pewnie takie błędy trzasneliby w dzień i soft byłby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doczekaliśmy się na święta nowej wersji 2.07B3 do testów :brawo:

Do pobrania jak zwykle na stronie producenta: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... itarne-HD/

Tak na szybko zauważone zmiany:

+ timer -> wyłącz odbiornik działa znowu prawidłowo

 

To nie do końca prawda.

Timer ten jest nadal skopany bo na karcie ustawień jest uwzględniana pozycja "czas trwania", która nie jest podświetlona i nie można jej edytować.

Jeśli jest tam domyślnie ustawione 02:00 to timer ten wchodzi w kolizję z innymi które zostaną wykonane w ciągu 2 godzin od rozpoczęcia timera.

 

Za to WIELKI PLUS za WRESZCIE dodane pytanie przed wykonaniem tego timera. Pojawia się pytanie:

"I will go sleep in 10 seconds!" i odpowiedzi TAK/NIE

 

Przy zmianie typu timera na "wyłącz odbiornik" pozycja "czas wykonywania" powinna zmieniać się automatycznie na 00:00 bo timer ten wykonuje się o danej godzinie i już chyba nie uwzględnia czasu wykonania jak to było w poprzedniej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu tego softu i zaczęciu go testowania, muszę powiedzieć, że soft jest do bani. Jeśli ktoś od początku wyszukiwał kanały to ciekawy jestem, czy u Was również przy przesuwaniu kanału, który jest na pozycji np. 10 i chcę go wrzucić np. na pozycje 3 to pokazuje mi sie np. pozycja -274!!! W ogóle nie mogłem znaleźć menu, które jest pod wyszukiwaniem kanałów, czy transponderów. Ogólnie uważam, że ten soft jest jednym z gorszych, ale to moje subiektywne odczucie. Napiszcie, czy Wy również macie takie kłopoty z tym softem.

(...)

 

Oczywiście u mnie jest to samo. Ten błąd to pikuś. Można się przemęczyć i poustawiać pomimo tego błędu. Tylko właśnie, jak zwykle w przypadku fergusona - trzeba się przemęczyć i zrobić coś do okoła aby osiągnąć zakładany cel.

 

Potwierdzam pojawianie się komunikatu Limit: CAN not record! Nie wiem, dlaczego CAN jest wielkimi literami, skoro i tak wychodzi na cannot? :)

 

Mam pewną hipotezę związaną z timerami 17-32, ale muszę to przetestować. Wyniki najwcześniej wieczorem.

 

ArtS

Ja na razie załatwiłem to zdefragmentowaniem dysku i sprawdzeniem błędów. Ostatnio też miałem taki sam problem po chwili korzystania poprzedniej bety. Tuner jakby lubił kiedy mu się przemieli dane jakimś programem do defragmentowania + sprawdzenie błędów pod Windowsem. Chyba raczej te defragmentowanie pomogło (chociaż dane na dysku nie były bardzo pofragmentowane). W tej chwili nagrał z timera z zegarem w standby 3 audycje i wszystkie dobrze, niezakodowane (oczywiście poza nazwą nagrania ale to już nikogo nie dziwi :P )

 

Może spróbuj sobie przemielić czymś dysk? Jakimś programem do defragmentacji. U mnie na razie pomogło. Ciekawe co będzie dalej.

 

a czy nowy soft przepuszcza uprawnienia Cyfry+,wie moze ktos?

dzieki za odpowiedz.

Nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości w działaniu kanałów Cyfry+. Wszystkie kanały świecą.

 

@regedit

 

Moglbys mi sprawdzic (tak jak przy poprzednim sofcie :] ) czy moze tym razem wkoncu poprawnie dziala EUROSPORT 2 HD z modułu CP :?:

Eurosport 2 HD z 11258/H/27500 działa prawidłowo z modułu CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zainstalowałem najnowszej Bety i ciekaw jestem czy tak jak na przedostatniej zdarza Wam się, że po naciśnieciu REC po około 12 minutach wyświetla się "stop recording" ?

Ciekawe to jest bo czas domyślny to 2 godziny.

Zauważyłem że jeśli zedytuję domyśłny czas to nagranie trwa wg tego co wpiszę ale ostatnio i to szwankuje...

Jeśli to ustrojstwo nie trzyma czasu nagrania po prostym wciśnięciu przycisku REC to jakim cudem utrzyma w timerach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak dalej ,nagranie z palca nagrywa 1/10 czasu domyślnego -ustawisz czas domyślny 20 godz. nagra 2 godziny .W arkuszu poprzedniej bety zgłosiłem ten feler.

Natomiast nagrywanie jednocześnie dwóch kanałów a oglądanie trzeciego,oczywiście z jednego transpordera działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość. Z timera nagrywa jak chce. Szlag by to trafił. Wywalam to oprogramowanie. Jest do niczego.

 

Ludzie... oszczędźcie sobie czasu i nerwów i zostańcie przy 1.06B7 który i tak jest beznadziejny ale przynajmniej część funkcji działa poprawnie.

 

Ogólna ocena nowego softu fergusona - syf, kiła i mogiła. Każda aktualizacja to naprawienie jednej rzeczy i zepsucie dwóch które poprzednio działały dobrze. W myśl zasady: "krok do przodu, dwa kroki do tyłu".

 

Podsumowanie - subiektywna ocena

 

Oglądanie kanałów: bardzo dobrze

Moduł CP: poprawnie

EPG: kiepsko

Nagrywanie: fatalnie

Ergonomia: niska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest nowy, więc praktycznie brak fragmentacji. Oczywiście został też sprawdzony.

 

Po przeprowadzeniu serii testów potwierdziły się moje przypuszczenia.

 

Oto co napisałem do Fergsona:

 

Dzień dobry

 

Mam kilka uwag do oprogramowania Ariva200 wersja 2.07B3.

 

Najważniejsza jest dla mnie funkcja nagrywania, więc odniosę się do niej.

 

1. Praca timerów

 

Wygląda na to, że timery nr 1-16 działają poprawnie. Inaczej mówiąc start programu i czas jego trwania są poprawne.

 

Timery nr 17-32 są w dziwny sposób powiązane z timerami 1-16. To powiązanie następuje parami, czyli timer 17 jest powiązany z timerem 1, timer 18 z timerem 2 itd.

 

Przykład:

 

Timer nr 1:

 

Start: 10:00, czas trwania 1:30.

 

Wszystko OK.

 

Timer nr 17:

 

Start 12:00, czas trwania 1:15.

 

Start odbywa się o poprawnej godzinie. Planowany czas nagrania na pasku pokazuje 1:30 (patrz timer 1), a nie jak zaprogramowaną 1:15. Po upływie 1:15 nagranie zostaje przerwane przez koniec zdarzenia.

 

Timer nr 17:

 

Start 14:00, czas trwania 2:30.

 

Start odbywa się o poprawnej godzinie. Planowany czas nagrania to 1:30 (patrz timer 1), a nie jak zaprogramowane 2:30. Po upływie 1:30 (jak w timerze 1) nagranie zostaje przerwane, ale zdarzenie trwa nadal. Zdarzenie kończy się po upływie 2:30.

 

Jeśli zmienię timer nr 1 na czas np. 7 minut, to czas nagrania na timerze 17 również się zmieni na 7 minut.

 

Jeszcze jedna ciekawostka:

 

Timer nr 1:

 

Start 20:00, czas 1:00.

 

Timer nr 17:

 

Start 19:00, czas 0:30

 

W tej sytuacji timer 17 startuje godzinę przed timerem 17. Planowane nagranie (pasek) pokazuje 0:30, czyli wg timera 1. Po upływie pół godziny zdarzenie zatrzymuje się i nagranie zostaje przerwane.

 

Po sprawdzeniu listy timerów okazuje się, że zniknął również późniejszy timer 1, pomimo, że miał wystartować za pół godziny.

 

Generalnie wygląda tak, że czas działania timerów 17-32 jest taki, jaki się zaprogramuje, jednak czas nagrania zależy od tego, jak był ustawiony timer z pierwszej połowy (1-16). Losowo wybrałem jeszcze dwie pary timerów i te spostrzeżenia się potwierdziły. Np. ustawienie timera 10 na czas nagrania 2:34 powodowało, że timer 26 też pokazał na pasku czasu 2:34.

 

Wszystkie testy przeprowadziłem przy użyciu ręcznego zegara wyświetlanego w trybie standby. Nie ryzykowałem użycia zegara automatycznego ze względu na problem różnic czasowych pomiędzy nadawcami.

 

2. Nagrywanie

 

W trakcie nagrywania z timera lub z ręki sporadycznie występuje komunikat „Limit: CAN not rekord!”. Nie ma on związku z ilością nagrań. Pojawia się nie wiadomo dlaczego. Zauważyłem, że w dwóch przypadkach komunikat ten poprzedziło nagranie o zerowej długości. W trakcie nagrania pasek pokazuje przewidywany czas nagrania, ale czas pozostaje na zerze. W komputerze to nagranie pozostaje, jako pusty katalog.

 

3. Znaczek dolara

 

Nie wiem, dlaczego, ale przy wielu nagranych pozycjach pojawia się znak dolara. Dawniej oznaczało to zakodowane nagranie. Obecnie wszystkie nagrania mogę bez problemu odczytać w komputerze.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam opisy "walki" Kolegów z tym kolejnym softem Fergusona i chyba nie zaryzykuję by potestować samemu. Ponieważ któryś z kolei raz w kolejnej wersji softu pojawiają się błędy z wersji nie jeden numer wcześniejszej a kilku wstecz, to chyba potwierdza moje przypuszczenia, że pracują na kilku wersjach bazowych (kiedyś podałem takie przypuszczenie w wątku głównym o A200), lub mają co najmniej dwa zespoły (choć zespół to może za duże słowo) ludzi, które pracują osobno nad softami. Pytanie tylko po co? i dlaczego ci ludzie między sobą nie wymieniają informacji? Czy nie lepiej (i zdrowiej dla użytkowników tego dekodera) robić soft porządnie i pomału eliminować wychwycone przez użytkowników błędy w działaniu? Ja rozumiem, że to jest wersja beta i służy wyłącznie do testów, ale zupełnie nie rozumiem jak funkcja, która działała źle w wersji 2 numery wcześniej, działała poprawnie w wersji 1numer wcześniej i znów działa źle w wersji najnowszej, tym bardziej, że nie było rewolucji w dodaniu nowych funkcji między wersją poprzednią a bieżącą.

Swoją drogą - i tu szacunek dla Kolegi ArtS007 za wytrwałość - zastanawia mnie jak często support Fergusona przeklina dzień, w którym Kolega ArtS007 kupił A200 :)

 

Zdrowych i spokojnych Świąt Kolegom życzę

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson ma głęboko w d**** uwagi użytkowników naprawia 4 zgłoszenia na 56 co pokazała poprzednia wersja softu do tego naprawa dotyczy kosmetycznych kwestii natomiast poważne błędy są pozostawiane, być może są za trudne dla "programistów" Fergusona???

 

Ponawiam apel do programistów Ferdka: UWOLNIJCIE SDK dla ARIVY 200 a użytkownicy zrobią resztę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson ma głęboko w d**** uwagi użytkowników

 

Masz 100% racji. Ja kiedyś w przypływie frustracji napisałem do nich maila i wytknąłem co należałoby poprawić. Zwróciłem też uwagę na bardzo niedopracowane oprogramowanie. Może i email nie był przyjemny (i nie miał być) ale też nie użyłem żadnych obraźliwych sformułowań pod adresem producenta czy osoby czytającej tą wiadomość. Oczywiście nie odpowiedzieli a minęło już ponad 2 tygodnie. Ani be ani pocałuj mnie w d... Nawet w cyfrze wkleją Ci formułkę, że "stale pracują i ulepszają bla bla bla" - tutaj totalna olewka. Wyszli z założenia, że są taką super renomowaną firmą i klienci na widok logo Fergusona mają niby dostawać orgazmu.

 

Oprogramowanie 2.07B3 i tak jest "najlepsze" ze wszystkich bet ale wprowadza błędy które nigdy nie występowały. Cieszę się, że teraz moduł CP i karta splittera Cyfry działa prawidłowo. Szkoda, że nagrywanie dla którego kupiłem ten tuner (jak dla mnie główna funkcjonalność, bo programów "na żywo" raczej nie oglądam) jest bardzo problematyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój postulat, który dopisałem do arkusza błędów w Arivie został jednak częściowo spełniony - z czego się cieszę.

Mam na myśli sortowanie kanałów w listach po wciśnięciu przycisku OK.

Brak jednak sortowania po transponderach.

 

Jeszcze jedna uwaga...

Dla lepszej wygody transpondery w menu wyszukiwania powinny być sortowane po częstotliwości co znacznie ułatwia przeszukanie wybranego tp.

 

W/w uwagi zostały już dopisane do arkusza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo było narzekania to ode mnie co uważam jest na plus:

+ w trakcie oglądania dowolnego pliku z dysku działa klawisz FORMAT !! można zmieniać proporcje kinówki !!

+ moduł nCAM HD działa dużo stabilniej choć zdarza mu się jeszcze zwiesić

+ z kartą Cyfry+ w czytniku nie ma żadnych problemów, działa płynnie też z DiabloCAM i z modułem Cyfry+

+ w sumie to soft jest stabilny = nie restartuje się

 

 

 

Jeszcze jedna uwaga...Dla lepszej wygody transpondery w menu wyszukiwania powinny być sortowane po częstotliwości co znacznie ułatwia przeszukanie wybranego tp.

Myślę że to przesada - dodali sortowanie na liście ... ale to też mało użyteczna opcja.

Jest przecież FIND (niebieski klawisz) który pozwala bardzo szybko znaleźć co tam chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo było narzekania to ode mnie co uważam jest na plus:

+ moduł nCAM HD działa dużo stabilniej choć zdarza mu się jeszcze zwiesić

+ w sumie to soft jest stabilny = nie restartuje się

 

Oczywiście można chwalić, ale bez przesady, bo moduł nCAM nadal działa na tym tunerze poniżej krytyki - teraz tuner potrafi się zafiksować na Brak dostępu (5) / Zakodowany, w poprzednim sofcie wystarczyło przerzucić na niekodowany i wrócić na kanał dekodowany wyłącznie przez moduł. Teraz trzeba ręcznie restartować tuner - więc faktycznie bardzo stabilny bo sam się nie restartuje tylko trzeba to ręcznie robić.

Często też moduł znika z menu, tuner go softwerowo odinstalowuje i ponownie nie inicjuje (potrzebny jest watchdog bo teraz to jest nieporozumienie).

 

W tym sofcie pojawił się błąd, którego wcześniej nie było. Tuner nie potrafi czasem wykryć EPG w sygnale. Do tego jest problem z automatyczną aktualizacją daty i czasu. Np. na TVN z trp. 11393 V często wg. tunera jest tylko TTX a nie ma EPG, jeśli na tym kanale będzie włączony tuner to czas będzie 01/01/2008 00:00 i EPG albo się pojawi od razu albo w ogóle (tylko restart pomaga).

Nadal brak EPG na EuroSport HD z trp. 11278 V (C+/TNK HD).

 

Tuner teraz wykrzacza się na wszelkich edycjach listy kanałów (zmiany numeracji na 1001, -297 etc.).

Tuner nadal źle pobiera nazwy nagrywanych programów i nie grupuje seriali w jednym katalogu (to drugie jest uzależnione od pierwszego).

Zakładka Shooutcast to miejsce gdzie łatwo zawiesić tuner - kompletnie niedopracowana funkcja, brak obsługi błędów ERROR404 albo BRAK POŁĄCZENIA.

Jest sporo błędów w napisach komunikatów np: przy przerywaniu nagrywania, przy wyłączaniu z timera (brak spolszczenia).

Błędy związane z ustawieniami timerów (na karcie nadal są brane pod uwagę przy sprawdzaniu poprawności/kolizji ustawień pozycje których nie można edytować np: czas trwania dla timera wyłącz odbiornik).

Ja chwalę Fergusona tylko za dodanie wspomnianego komunikatu reszta w sofcie to duże niedopracowanie.

 

Więc jesteśmy jeszcze baaardzo daleko od wersji, którą będzie można nazwać stabilną.

Przydałoby się, żeby do każdej wersji programiści załączali changelog ale szczegółowy a nie jak w poprzedniej wersji "wiele zmian", bo być może niektóre błędy to nie do końca ich wina np. problem z EPG z trp. 11278 V, może tam jest MediaHigway ja tego nie wiem, ale programiści Ferdka może tak to niech napiszą to i będzie to problem do rozwiązania w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od paru dni jestem(nie)szczęśliwym posiadaczem A200, mam zainstalowany najnowszy soft, w dekoderze wsadzona karta C+ i moduł nCam. Kanały C+(tylko multipakiet HD) działają żwawo i prawidłowo, jednak kanały TNK HD wyświetlają się w kratkę ( z mocnym zaakcentowaniem słowa "w kratkę"). Czasem działają wszystkie, ale często wyskakuje błąd , przez co muszę resetować dekoder (co i tak nie zawsze działa).

,

I tu rodzi się moje pytanie, czy kłopoty z TNK HD wynikają z tego, że programiści Fergusona jeszcze nie do końca poradzili sobie z modułem TNK i po prostu muszę uzbroić się w cierpliwość i czekać na jakiś lepszy soft, czy może ja coś muszę jeszcze pogrzebać w Ustawieniach tunera? Zielony jestem w tych kwestiach,więc proszę o wyrozumiałość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...