Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.07B3 dla 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i doczekaliśmy się na święta nowej wersji 2.07B3 do testów :brawo:

 

Do pobrania jak zwykle na stronie producenta: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... itarne-HD/

 

Tak na szybko zauważone zmiany:

+ działają kanały HD z modułów Cyfry+

+ dodano przycisk tymczasowego sortowania na liście kanałów

+ timer -> wyłącz odbiornik działa znowu prawidłowo

+ po nagrywaniu zostaje w grupie ulubionych, która była wybrana przed

- nie pobiera list shoutcast'a - ale na szczęście własne listy działają prawidłowo

- w menu edycji listy kanałów są jakieś krzaczki zamiast numeracji :(

 

...dalsze w trakcie testów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opcji edycji kanałów to przy każdym kanale wyświetla dziwne cyferki.

 

mam to samo mam na liście około 660 kanałów a pokazuje mi wszystkie ponumerowane jako 5220 coś koło tego różnie miałem nawet ponad 6 tysięcy

 

 

Dokładnie tak, idzie temu jakoś zaradzić?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie nie pozostaje nic innego, jak zabranie się za testy. Zobaczymy :)

 

// Właśnie się wgrywa. Za moment przystępuje do intensywnych testów i zobaczymy czy moja ostateczna ocena będzie równie surowa co poprzednich wersji oprogramowania.

 

Oby Ferguson dał nam w prezencie poprawnie działające oprogramowanie na święta :) To byłby bardzo dobry prezent :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

++ Po szybkim rekonesansie mogę stwierdzić, że dekodują się wszystkie kanały HD z modułu Polsatu. Poprzednia beta nie radziła sobie mn. z Discovery HD które teraz ładnie świeci.

+ Funkcja Fast Scan działa jako tako sprawnie. Ładnie się kanały z Cyfry wgrywają w normalnej kolejności. Przeskanowanie kanałów cyfry zajmuje mu niespełna 4 minuty (dokładnie 3:45) więc jest gites majones. Gubi jednak część kanałów.

+ Wyświetlanie listy nagrań można uznać za prawie idealne (szczegóły poniżej). Mieści się aż 10 pozycji na jednym ekranie. Miniaturka z nagrania jest wyświetlana prawidłowo (nie jest przesunięta do góry jak poprzednio). Nie ma też błędu który mnie strasznie drażnił w wersjach 1.xx czyli

.

+ Tuner działa stabilnie, tzn. nie zaliczył jeszcze żadnej zwiechy :)

+ Po zakończonym nagraniu mamy jeszcze 10 sekund aby uniknąć wyłączenia tunera (stosowny komunikat, aczkolwiek po angielsku i za bardzo przesunięty w prawą stronę :) )

 

-- Nagrywanie ze standby (bez zegara) - na 7 zaplanowanych nagrań nagrał 2 z czego 1 zakodowane i oba źle nazwane. Dno.

-- Bład związany z nagrywaniem: Po naciśnięciu przycisku REC nic nie nagrywa (świeci się na panelu czerwona kropka). Tuner zachowuje się tak jakby nic nie nagrywał ale też nagrywanie, timeshift itp jest zablokowane. Wyjęcie wtyczki USB też nie pomaga i czerwona kropka świeci się tak jakby był zapis na pamięć zewnętrzną. Trzeba było resetować tuner przyciskiem zasilania.

- Straszny feler to ustawienia listy kanałów. Na szczęście to tylko błędy w wyświetlaniu podczas edycji listy. Podczas normalnego użytkowania jest już ok. Jedyny mankament polega na tym, że podczas przesuwania kanałów można się poczuć, jak po kilku drinkach ;)

- Niestety interfejs pozostał ten sam (a'la Windows 3.1). Nadal pojawiają się nieznaczne braki w tłumaczeniu.

- Nadal tylko 17 znaków w nazwie nagrania. Co szkodziłoby dać np. 30?

- Błąd który powstał w poprzedniej becie a nie występował wcześniej i został uwieczniony też tutaj to zamiana kolorów przycisków na ekranie (czerwony z żółtym). Na ekranie podczas edycji nazwy nagrania jest kolejno: żółty, zielony, czerwony i niebieski a na pilocie: czerwony, zielony, żółty, niebieski.

- EPG nadal nie zachwyca szybkością i wydajnością działania

- Mimo korzystania z Fast Scan trzeba ręcznie wyszukiwać i dodawać niektóre programy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wgraniu nowej testowej wersji w zakładce instalacje mogę zmieniać tylko : podłączenie anteny oraz lista satelit , reszta szara ( ustawienia anteny, przeszukaj jednego satelitę, przeszukaj kilka satelit, lista transponderów) ustawienia fabryczne robione inadal brak :(, co robię nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was, ale u mnie w tym sofcie strasznie wolno działa menu i inne zakładki. :(

Porównuję z softem 1.07b1_patch i różnica jest znaczna.

 

A tak pozatym to przy fast scanie opuściło mi kanały od 12-18 i HBO.

 

Narazie jednak pozostane przy sofcie 1.07b1 który według mnie jest jednym z lepszych na arive 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... dzięki icx. Myślałem, że to ja najwięcej wieszam psów na fergusonie ;)

 

Teraz testuje wszystkie funkcjonalności związane z nagrywaniem. ;)

 

Odnośnie Fast Scana to faktycznie więcej pogubił. Musiałem AXNy pododawać i kanały Polsatu + jeszcze kilka drobiazgów. Pewnie wynika to z tego, że niektóre kanały np. z CP są z kodowaniem C+ i nie widzi ich jako należących do C+ <= stąd mogą być te braki. Co ciekawe u mnie Filmboxa HD nie opuścił (Cinemax 2 i owszem) :D Może losowo na różnych dekoderach różne kanały się wynajdują :lol:

 

P.S. Kiepsko nadal działa EPG. Te "7 dniowe" ładuje się dość długo (jak w poprzednich wersjach). Nadal są duże dziury i braki więc tutaj jak działało, tak działa (najczęściej wyświetla tylko bieżącą i następną audycję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie nie... Skanowanie najpierw Cyfry a potem Polsatu jest bez sensu :D Mi zrobił się taki [beep]nik, że segregowałbym go do jutra rana :) Szkoda zachodu. Najlepiej zeskanować cyfrę a potem pouzupełniać braki skanując pojedyńcze transpondery na których znajdują się brakujące kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się, ale testujesz funkcje, nie funkcjonalności. Funcjonalność jest jedna i jest zbiorem funkcji. :smile: Nie wiem dlaczego, słowo funkcjonalność wyparło z użycia słowo funkcja. Czyżby jakaś awersja do matematyki?

 

Wgrałem sobie ten soft i zacząłem oczywiście od testowania nagrywania. Na gorąco stwierdzam, że chyba soft zaczął pracować stabilnie. Kilka prób nagrania czegokolwiek powiodło się, poza kanałami niekodowanymi. Tutaj nadal trzeba stosowac sztuczkę z jednominutowym pustym nagraniem na niekodowanym kanale. Inaczej, przy przełaczeniu z kanału kodowanego na niekodowany nagranie często się nie rospoczyna.

 

Na plus zaliczam komunikat o 10 sekundach oczekiwania na wyłączenie tunera przy końcu nagrania. W tym czasie dysk przestaje nagrywać i wyłącza sie o wiele bardziej kulturalnie, niz w poprzednich wersjach.

 

W wielu przypadkach nagrywania niekodowanych kanałów, gdy następuje przełączenie z kodowanego kanału na niekodowany, dysk nie inicjalizuje się. To jest prawdopodobnie przyczyna braku nagrania w większości tego typu przypadkach. Temat znany od zawsze.

 

Wszystkie zaprogramowane pozycje testowe z kanałów kodowanych nagrały się prawidłowo. W większości przypadków czas nagrania był pokazywany właściwie (w tym przypadku 5 minut), jednak w ostatnim przypadku na Canal+ pokazało się 2 godziny, ale nagranie zakończyło się po planowanych 5 minutach. Ciekawe, czy gdyby nagranie miało trwać ponad 2 godziny, to nagrałoby się w całości?

 

Niepokojące są znaki dolara przy pozycjach nagranych z kodowanych kanałów. Na podglądzie nie ma obrazu, ale w komputerze wszystko jest ok. Wygląda na to, że ten dolar pojawia się przez pomyłkę lub dlatego, że nagranie było kodowane. Wcześniej znak dolara oznaczał brak dekodowania. Stąd mój niepokój.

 

Wszystkie próby przeprowadziłem na ręcznym zegarze wyświetlanym w stanie czuwania. Później porobię trochę testów na zegarze automatycznym, gdyż na pierwszy rzut oka chyba coś się tu poprawiło. Ale nie chcę przesądzać.

 

Generalnie wygląda na to, że nagrywanie wróciło do sprawności zbliżonej do ostatniej stabilnej wersji.

 

Zegar ręczny nie jest oczywiście pamiętany, gdy wyłaczymy jego wyświetlanie w trybie czuwania.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współpraca z TNK HD jest nadal skopana, tzn. teraz jest miej sytuacji, że trzeba restartować tuner, ale komunikaty "Brak dostępu (5)" nadal się pojawiają, co prawda jest ich mniej ALE zamiast poprawić przyczynę tych komunikatów wprowadzano jakby emulację przyciśnięcia klawisza OK co wyraźnie widać na kanałach wspólnych (takich co mogą być dekodowane przez kartę w czytniku tunera i przez moduł) - to, źle wróży bo oznacza ni miej ni więcej a tyle, że "programiści" fergusona nie mają zielonego pojęcia co jest nie tak i łatają to jak potrafią - czyli byle jak.

A tak to już poprzednicy wiele napisali, zmian jest niewiele - wciąż są błędy w tłumaczeniu, wciąż w trybie odtwarzania PVR są dziwne oznaczenia w prawej dolnej części okna z czasem, etc.

Fergusona odwalił fuszerę na Święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze niepowodzenie przy nagrywaniu. Timer nr 17. Początek nagrania: 20:15, czas 2:15. Nagranie przerwało się po 5 minutach. Timer pozostał. Pewnie się skasuje, gdy minie 22:30. Wygląda na to, że błąd z pierwszej bety pozostał. Mam na mysli to, że tuner nie zapisuje nowego czasu trwania nagrania w odpowiednim miejscu. Z jakichś powodów pamieta poprzednie ustawienia. Niestety nie jestem pewien, czy choc raz nastawiałem ten timer po wgraniu bety. Spróbuję sprawdzić to dokładniej, gdyż ustawiłem jeszcze timery nr 18-20. Jednak wygląda na to, że timery od 17 wzwyż nadal nie pracują poprawnie. Szkoda, gdyż zgłaszałem to już przy pierwszej becie. Najwyraźniej nagrywanie w tym tunerze nie jest najważniejszą sprawą. :?:

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...