Skocz do zawartości

DVB-T: Tczew, Starogard Gdański, Pelplin


marcinello83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie można odbierać MUX-3 z Iławy-Kisielic oraz MUX-2 z Chwaszczyna. Natomiast MUX-3 z Chwaszczyna będzie odbierał słabo i niestabilnie do czasu wyłączenia telewizji analogowej. Najlepszą anteną jest Yagi-Uda na kanały 21-60 bez wzmacniacza, w ostateczności siatkowa (też lepiej bez wzmacniacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie anteny macie ale nawet mux3 (ten slabszy) stabilnie i mocno się odbiera w Starogardzie Gd. na antenie kierunkowej ATX-91, u rodziców idealnie odbiera z Gdańska z mocą ponad 80%

 

natomiast mux2 to odbiera na maxa, nawet ze słabszych anten no bo mux2 Gdańsk nadaje 6x mocniej... ;)

 

 

więc zarówno mux2 jak i mux3 odbierają mocno i stabilnie w starogardzie, wiem bo obecnie jestem tu na świętach. Wystarczy skierowac antene na Gdańsk i nie bawić się w Iławy, bo z Gdańska idealnie lecą oba muxy, 100% kanałów DVB-T już jest tu dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Skoro mux2 Gdańsk nadaje 6x mocniej czy w naszym rejonie jest możliwość odbioru kanałów z anteny pokojowej (np. http:// :censored: ). Pytam ponieważ nie mam możliwości zamontowania anteny zewnętrznej.

A tak poza tym w Pelplinie kanały DVB-T odbierają super na starych siatkowych antenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nigdy nie wiadomo, czy w danym miejscu jest wystarczający sygnał do odbioru z anteny wewnętrznej - choćby takiej jak z linku. Każda taka antena w każdym miejscu zachowywać się będzie inaczej. Tylko próby.

 

Dobrze byłoby uchodzić sklep z antenami, w którym mógłbyś wziąć antenę na próbę.

 

Pamiętaj też, że kupując normalnie towar przez internet (czyli poprzez "kup teraz", a nie przez licytacje) towar taki można zwrócić w terminie 10 dni bez podania przyczyny. Towar może być rozpakowany, należy to do zarządu zwykłego rzeczą przez kupującego. Oczywiście, nie może nosić śladów eksploatacji i uszkodzeń, powinien być również zapakowany do zwrotu w oryginalne opakowanie. Podstawą jest USTAWA z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny

 

Czasami rewelacyjnie spisują się zachodnie anteny samochodowe do DVB-T. Ale są z reguły drogie.

 

W sumie najlepiej byłoby chyba wynaleźć jakąś taką antenę w wykonaniu zewnętrznym, aby ją można było zamocować do okna czy parapetu. Takie mają Telmor czy Ryniak. Ewentualnie mała (krótka) Yaga czy logoperiodyczna + wzmacniacz w mieszkaniu.

A tak poza tym w Pelplinie kanały DVB-T odbierają super na starych siatkowych antenach

w zależności od lokalizacji zapewne możliwy jest jednoczesny odbiór mux-2 z Chwaszczyna i mux-3 z Kisielic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Starogardzie ŻADNA antena pokojowa nie odbiera nawet mux2 (o mocy bardzo dużej bo 100 kW ), za to anteny kierunkowe i siatkowe ze wzmacniaczem odbierają BARDZO DOBRZE

 

antena pokojowa odbiera DVB-T tylko w Gdańsku i okolicach, a na osiedlach "wysokich" jak Zaspa, Morena, Chełm nie potrzeba nawet pokojowej, wystarczy drut w kierunku okna od nadajnika.

 

PS

po co łapać mux3 z Kisielic skoro tam jest TVP3 Olsztyn, a ludzi w Starogardzie interesuje ich region i TVP Gdańsk... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docelowo ma być tam TVP3 Olsztyn, skoro nawet zwykła siatkowa nastawiona na Gdańsk odbiera zarówno mux2 jak i mux3 (sprawdzone) to po co kombinować w zupełnie innym kierunku na Iławe.... :lol: lepiej od razu ustawić się pod Gdańsk skąd idą wszystkie muxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
w Starogardzie ŻADNA antena pokojowa nie odbiera nawet mux2 (o mocy bardzo dużej bo 100 kW ), za to anteny kierunkowe i siatkowe ze wzmacniaczem odbierają BARDZO DOBRZE

 

antena pokojowa odbiera DVB-T tylko w Gdańsku i okolicach, a na osiedlach "wysokich" jak Zaspa, Morena, Chełm nie potrzeba nawet pokojowej, wystarczy drut w kierunku okna od nadajnika.

 

PS

po co łapać mux3 z Kisielic skoro tam jest TVP3 Olsztyn, a ludzi w Starogardzie interesuje ich region i TVP Gdańsk... :lol2:

a od kiedy to Zaspa leży wysoko? :) ma średnio od 5 do 20 m n p m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam, jestem zupełnym laikiem w tym temacie, czy ktoś życzliwy zechciałby napisać jakie kanały można obecnie odbierać w Starogardzie?

Odnośnie anten to już wywiedziałem się że najlepsze są Televes, ale nie wiem na którą się zdecydować DAT HD, czy DAT HD 75. Dodam tylko, że odbiór telewizji analogowej zawsze był u mnie niesamowicie słaby (1 2 3 a reszta w szumach) nie wiem czy ma to jakieś znaczenie dla sprawy. Jedno jest pewne, nie chcę już płacić abonamentu za telewizję cyfrową, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

skoro odbiór nawet analogu w Starogardzie miales slaby to zmień antenę na kierunkową np. ATX 91 na której bardzo solidnie będziesz odbierać z Gdańska.

 

mam rodzine w Starogardzie i nawet na zwykłej siatkowej powinieneś tam odbierać w analogu czysto 1,2,3 i tvn, dodatkowo ze śniegiem polsat i tv4.

 

Gdańsk ma szczęście bo bardzo szybko miał oba muxy z programami a teraz od 1 czerwca dojdzie ostatni 3 z 3 muxów i będzie komplet.

 

programy obecnie dostępne cyfrowo z gdańska to:

tvp 1,2, gdansk, tvp kultura, historia, polonia

tvn, tvn7, polsat, polsat sport news, tv4, tv6, puls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odbieram kablówkę i NTC. Ja kupiłem sobie coś takiego: http://www.dipol.com.pl/przelacznik_tv_ ... _E2022.htm

 

Do tego przełącznika podłączasz kabel od kablówki oraz od cyfrówki, a od trzeciej końcówki ciągniesz kabelek do wejścia w telewizorze. Niestety trzeba przełączać między kablówką a cyfrówką. Jest jeszcze coś takiego: http://www.dipol.com.pl/przelacznik_tv_ ... _E2024.htm Tutaj można sterować sobie pilotem bez wstawania z kanapy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że normalny sumator sygnałów /tzn. bez ręcznego przełączania wejść/ spełniłby zadanie pod warunkiem, że na kanałach do transmisji DVB-T nie byłoby kanałów kablowych.

Ale niech wypowiedzą się specjaliści lub osoby, które mogą to sprawdzić doświadczalnie bo temat może być interesujący dla wielu czytelników tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem zrobić jak Ty. Spece z forum Emitela poradzili mi żebym kupił taki przełącznik. Jak zastosuje zwykły trójnik to mogę pogorszyć sobie odbiór, a także uprzykrzyć życie sąsiadom i nie miało znaczenia, że żaden kanał w kablówce nie nadaje na tej samej częstotliwości co NTC. Dlatego polecam Ci przełącznik. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...