Skocz do zawartości

SmartDVB 0.5.0 - spolszczenie


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, dzięki @jackop ;) Prowadzone od jakiegoś czasu testy 0.4.5 zbliżają się do końca, autor podniósł numer wersji do 0.5.0 z uwagi na liczne i znaczne poprawki stabilności, które uzasadniają taki krok :)

Link do pobrania SmartDVB 0.5.0 RC: https://dl.dropboxusercontent.com/u/51980102/SmartDVB050RC.zip
Ogólne informacje o SmartDVB 0.5.0 RC: http://www.smartdvb.net/bb/viewtopic.php?f=2&t=1249
Spolszczenie do SmartDVB 0.5.0 RC: https://forum.satkurier.pl/download/langplk_0.5.0_rc.zip

Najważniejsze/najciekawsze zmiany od wersji 0.4.5 Beta 1:
- przebudowany programator czasowy, dodana opcja rozwiązywania konfliktów,
- ogromne poprawki stabilności i szybkości działania, w tym obsługi wskazań siły i jakości sygnału, które teraz mniej wpływają na responsywność SmartDVB.

Moje uwagi:
- doszło do znacznych zmian w programatorze czasowym, zdarzenia ze starszych wersji trzeba zaimportować lub dodać od nowa, pojawiło się narzędzie do rozwiązywania konfliktów zdarzeń,
- problem z instalowaniem na Windows 10, na który zwracałem uwagę przy poprzedniej wersji Beta - sam się poprawił przy kolejnym buildzie Windows 10 :)
- choć jest to wersja RC i ma znaczne poprawki stabilności, to dla bezpieczeństwa przy aktualizacji sugeruję skopiować ustawienia ;)

Pełna lista zmian w oparciu o history.txt (w stosunku do ostatniej publicznej wersji 0.4.5 Beta 1)

v0.5.0 RC

Poprawione: błąd w obsłudze EPG dla kanałów Cyfrowego Polsatu,
Poprawione: niebieskie EPG mogło działać niepoprawnie podczas przechodzenia pomiędzy stronami itp.,
Poprawione: błąd wyświetlania programatora czasowego, który prowadził do pokazywania się uszkodzonych tekstów z EPG,
    Dodane: wyszukiwanie tytułu EPG i nazwy w bazie IMDB oraz możliwość kopiowania tekstu z panelu głównego EPG i wyszukiwarki EPG. Wyszukiwanie w IMDB jest konfigurowalne przez plik settings.ini (w przypadku, gdyby nastąpiły zmiany po stronie IMDB, powinno być możliwe zmodyfikowanie domyślnego formatu zapytania w tym miejscu),
 Zmienione: programator czasowy pokazuje aktualne czasy zdarzeń większą czerwoną czcionką,
    Dodane: przycisk wyszukiwania EPG na pasku narzędzi,
Poprawione: kosmetyczne poprawki w oknie dodawania zdarzenia do programatora czasowego,
Poprawione: błąd przy korzystaniu z okien programatora pozwalających na anulowanie wykonania zdarzenia, który mógł prowadzić do niepoprawnego zachowania,
Poprawione: zapisywanie pozycji paska paska komend było uszkodzone (po dodaniu okna głównego EPG/nagrań rozmiar kolumn był zapisywany),
    Dodane: wprowadzanie daty dla nagrań do menu kontekstowego nagrań,
    Dodane: obsługa konfliktów zdarzeń programatora czasowego (wymagało to niemal kompletnego przepisania programatora oraz licznych testów). Nadal wymaga to testów, może być opcjonalnie włączone w ustawieniach programatora czasowego,
    Dodane: obsługa konfliktów zmieniła sposób zapisu zdarzeń programatora, dodano import zdarzeń dodanych w wersjach przed 0.4.5 z poziomu ustawień, 
 Zmienione: wewnętrzne modyfikacje związane z obsługą informacji o sygnale mające na celu uzyskanie lepszej responsywności aplikacji. Jeśli występują jakieś problemy ze stabilnością związane z wyświetlaniem informacji o sile i jakości sygnału - należy to zgłosić autorowi,
Poprawione: funkcja „Zawsze na wierzchu” nie działała prawidłowo dla okien PiP,
Poprawione: zmiana kanału w obrębie listy m3u mogła nie działać poprawnie, jeśli w użyciu było wiele urządzeń (poprawka nieprzetestowana),
    Dodane: możliwość wyboru kanału A/B dla dźwięku z poziomu paska stanu (tylko w wersji graficznej). Aby działało - należy włączyć filtr za to odpowiedzialny (Ustawienia > Połączenie),
Poprawione: kosmetyczne korekty wyświetlania/odświeżania wykresów w oknach monitora i analizatora sygnału,
 Zmienione: zmiany związane z wyładowywaniem wtyczek MDAPI, autor prosi o informacje, jeśli prowadzi to do zawieszania się aplikacji przy zamykaniu lub przy przełączaniu urządzeń,
Poprawione: przy kartach TBS w klasycznym bda.dev obsługa PLS była uszkodzona z uwagi na pozostawione resztki zbędnego kodu,
    Dodane: opcja do programatora czasowego pozwalająca na włączenie obsługi rozwiązywania konfliktów zdarzeń,
Poprawione: konstelacja sygnału nie była poprawnie wyświetlana po zmianie rozmiaru okna,
 Zmienione: teksty z okna analizatora sygnału przeniesione do zasobów aplikacji, aby umożliwić ich tłumaczenie,
Poprawione: błąd w obsłudze kółka myszy i regulacji głośności w przypadku gdy aplikacja została uruchomiona bez wstrojenia się w kanał,
 Zmienione: aktualizacja biblioteki streamreader.dll do wersji 1.2.3.1382,
Poprawione: zmiany w analizatorze sygnału związane z monitorowaniem, które tu i ówdzie generowały błędne zachowanie,
Poprawione: dodany wybór kanałów audio A/B nie działał poprawnie,
 Zmienione: aktualizacja listy częstotliwości Germany.Unitymedia NRW w pliku .ini,
 Zmienione: wewnętrzne korekty,
 Zmienione: blinscan.dev zaktualizowany do współprayc z nową wersją SDK StreamReader.dll,
Poprawione: drobne korekty w obsłudze graficznej listy kanałów (przeciąganie stacji w trybie pojedynczego kanału powinno działać teraz lepiej),
 Zmienione: korekty logiki przy przetwarzaniu i aktualizowaniu listy kanałów,
 Zmienione: dodana obsługa dekodera MainConcept HEVC, przy aktualizacji programu ze starszej wersji należy go samemu dodać do filters.ini - w nowej linii: „video9=MainConcept HEVC Video Decoder,{A8AD11CE-3CBD-4E8E-9786-6029F372A5D0},HEVC,Video” (jest dodany przy czystej instalacji),
Poprawione: wybór kanałów A/B dla dźwięku z poziomu paska stanu powodował błędnie odtwarzanie obydwu kanałów,
Poprawione: typ urządzenia null (klient) nie działał prawidłowo dla innych typów urządzeń,
Poprawione: BlindScanner w trybie BLScan2 przy całych zakresach błędnie skanował niektóre po kilka razy. Zmiana przyśpieszy wyszukiwanie w tym trybie i poprawi problemy z obecnością dubli kanałów po skanowaniu,
Poprawione: odtwarzanie strumieni transportowych DVB z pliku, które generowało błędy bufora,
 Zmienione: zmiany w obsłudze EVR,
Poprawione: odtwarzanie strumieni transportowych DVB z pliku w trybie pętli nie było zapamiętywane po restarcie aplikacji,
Poprawione: poprawki i zmiany przy zamykaniu aplikacji z uwagi na zgłaszane okazjonalnie awarie przy tym procesie. Autor prosi o informacje, jeśli to nadal będzie występowało,
 Zmienione: zmiany w EPG w ramach OSD - wymuszenie braku przeźroczystości itp. za każdym razem wykorzystywało zbyt dużo pamięci i mogło generować problemy z rendererem (opóźnienia),
Poprawione: klikanie na liście kanałów na zakładce PiP prowadziło do awarii w związku z wprowadzonymi wcześniej zmianami w przeciąganiu i upuszczaniu kanałów na liście,
Poprawione: przełączanie kanałów na liście PiP generowało problemy z obsługą wtyczek MDAPI,
 Zmienione: numer wersji podbity z 0.4.5 do 0.5.0 z uwagi na znaczne poprawki stabilności,
Poprawione: dalsze korekty przy zamykaniu aplikacji oraz w trybie Direct Tune w bda.dev,
Poprawione: kolejne poprawki stabilności.

PS: Tłumaczenia są "luźne", nie wszystko da się łatwo przełożyć...

Tradycyjnie wielkie podziękowania dla autora za wytrwałe rozwijanie SmartDVB :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy macie jakieś doświadczenie z takim kompletem SmartDVB, LAV Filter i zintegrowaną intelowską grafiką HD530 pod Win10x64?

Do niedawna korzystałem z prawie 10-letniego zestawu Core2Duo, Nvidia 8800GT i Win7x64 i miałem to ustawione tak: 

LAV Splitter, renderer madVR i LAV Video Decoder z wybranym CUVID jako hardware decoder i hardware deinterlacing 50p/60p(działa z CUVID albo QS).

Byłem bardzo zadowolony z tej konfiguracji tzn. z jakości i płynności obrazu podczas audycji sportowych.

Nowy zestaw jest na Skylake i5-6500, a że zintegrowana tam grafika HD530 ma podobno zbliżoną wydajność do mojej starej 8800GT, to tamtej już nie instalowałem,

bo to zawsze do 100W mniejszy pobór mocy(w niedalekiej przyszłości planuje zakup GTX1060). Teraz konfigurację softwarową mam podobną tylko zamiast CUVID poustawiane QS no i Win10x64.

Niestety nie mogę już uzyskać takiej płynności jak na starym zestawie i nie jestem pewien czy to jest jakaś przypadłość Win10, czy może jest jakiś problem z tym intelowskim QS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nadal trwają prace nad wersją 0.5.0 SmartDVB. 4 lutego pojawiło się wydanie RC2, niestety z braku czasu wrzucam dopiero teraz zaległą informację wraz z listą zmian.
 
Link do pobrania SmartDVB 0.5.0 RC2: https://mega.nz/#!m1IEmaBb!7LMBo0OklvRezrzjOMEFgwClC7CVxM4LbWq0rlYHz74
Ogólne informacje o SmartDVB 0.5.0 RC2: http://smartdvb.net/bb/viewtopic.php?f=2&t=1373
Spolszczenie do SmartDVB 0.5.0 RC2: https://forum.satkurier.pl/download/langplk_0.5.0_rc2.zip

Najważniejsze/najciekawsze zmiany od wersji 0.5.0 RC 1:
- znaczne poprawki obsługi filtrów i renderów wideo, co np. sprawia, że przy przechodzeniu między pływającym oknem, zwykłym oknem i pełnym ekranem nie ma przeładowania kanału,
- znaczne poprawki dla madVR oraz dla obsługi HEVC (powinno pozwolić na działanie dekodera Lentoid)
- aktualizacja biblioteki TbsCIapi odpowiadającej za współpracę z modułami CAM dla kart TBS ze stosownymi gniazdami
 
Moje uwagi:
- doszło do znacznych zmian w programatorze czasowym, zdarzenia ze starszych wersji (przed 0.4.5) trzeba zaimportować lub dodać od nowa, pojawiło się narzędzie do rozwiązywania konfliktów zdarzeń,
- doszło do zmian w obsłusze napisów DVB i autor zaleca ponowne wyszukanie kanałów, aby napisy DVB działały dalej prawiodłowo
- UWAGA! instalator może płatać figle, np. mi po aktualizacji... usunął SmartDVB.exe i nie wstawił nowego - wtedy najlepiej przez Programy i funkcje uruchomić odinstalowywanie i wybrać opcję naprawy (Repair), a na czystej instalacji dla odmiany nie zrobił skrótów, będę to zgłaszał do autora
- i tradycyjnie: choć jest to wersja RC i ma znaczne poprawki stabilności, to dla bezpieczeństwa przy aktualizacji sugeruję skopiować ustawienia ;)

Pełna lista zmian w oparciu o history.txt (w stosunku do ostatniej publicznej wersji 0.5.0 RC 1)

v0.5.0.34 RC2
Poprawione: pewne korekty dla odtwarzania plików ze strumieniami DVB,

v0.5.0.33
Poprawione: poprawki obsługi HEVC, dekoder Lentoid powinien teraz także działać,
 
v0.5.0.32
Poprawione: wstrajanie w blindscan.dev teraz korzysta z funkcji BLScan2(), jeśli ustawiono w BlindScannerze,
 
v0.5.0.31
 Zmienione: pewne poprawki do obsługi numeracji ulubionych,
 Zmienione: pewne poprawki dla odtwarzania plików ze strumieniami DVB,
Poprawione: wewnętrzne zmiany, aby ulepszyć obsługę HEVC,
Poprawione: pewne zmiany w obsłudze połączeń dekoderów,
Poprawione: wstrajanie w blinscan.dev,
 
v0.5.0.30
 Ulepszone: więcej dekoderów dźwięku AAC powinno teraz działać z kanałami w HEVC,

v0.5.0.29
    Dodane: możliwość wyboru ulubionych z poziomu pilota,
 Ulepszone: strumieniowane HTTP zyskało szereg dodatków (np. filtrowane PMT itp.) w celu optymalizacji dla niektórych klientów oraz poprawy stabilności. Dodane także dodatkowe ustawienia bufora,

v0.5.0.27
Poprawione: programator czasowy mógł nie uruchomić wielu zdarzeń zapisu zaplanowanych na ten sam czas,
Poprawione: modyfikacje programatora czasowego, aby uniemożliwić dodawanie zdarzeń dla złych kanałów,
Poprawione: napisy DVB zostały wydzielone od SmartOSD oraz wprowadzono zmiany i poprawki w ich obsłudze. Wymagane jest ponowne wyszukanie kanałów, aby zapewnić ich poprawne działanie
Poprawione: korekty dla nowych wersji madVR,
    Dodane: wsparcie klasycznego OSD dla madVR oraz drobne korekty dla tegoż OSD przy użyciu VMR,

v0.5.0.24
 Zmienione: sprawdzanie dostępności wolnego miejsca na dysku podczas nagrywania nie zawsze przerywało trwające nagrania oraz nie odświeżało poprawnie interfejsu,

v0.5.0.15
 Zmienione: aktualizacja biblioteki TbsCIapi.dll do wersji v0.5.0.11 (odpowiada za działanie modułów CAM z kartami TBS wyposażonymi w stosowne gniazda),
 Zmienione: wybór typu klienta HTTP dla progresywnego strumieniowania w opcjach strumieniowania HTTP,
Poprawione: zmiany w obsłudze plików ze strumieniami DVB mogły powodować błędy, zwłaszcza przy odtwarzaniu plików TS o bardzo małym rozmiarze,

v0.5.0.11
 Zmienione: poprawki w obsłudze playlist HTTP M3U oraz przy okazji także w obsłudze błędów HTTP,
 Zmienione: sprawdzanie aktualnego priorytetu zadań programatora czasowego podczas uruchamiania zaplanowanego zdarzenia. Jeśli opcja będzie aktywna - ominie opcję pytania przed zatrzymaniem aktualnie trwających zapisów,

v0.5.0.10 
 Zmienione: poprawki błędów strumieniowania HTTP,
 Zmienione: korekty rysowania elementów okna przy przełączaniu pomiędzy pełnym ekranem, pływającym oknem, a zwykłym oknem,
 Zmienione: usunięte problemy przy przełączaniu pomiędzy pełnym ekranem, a oknem przy użyciu EVR,
 Zmienione: usunięte potencjalne problemy przy budowaniu połączenia z filtrami BDA, które mogły ujawniać się na Windows 8/10, w zależności od implementacji BDA w sterownikach danego urządzenia,
 Zmienione: tryb renderless przy uruchamianiu aplikacji z przełącznikiem /renderless z linii poleceń nie działał,
        
v0.5.0.2 Release
 Zmienione: zamykanie mogło prowadzić do pojawienia się błędu, jeśli wyszukiwano kanały i po wyszukaniu nie wstrojono się w żaden kanał, tylko od razu chciało się zamknąć program,
 Zmienione: korekty w obsłudze EVR,
Poprawione: zmiany w obsłudze przełączania pomiędzy pełnym ekranem, pływającym oknem i zwykłym oknem. Powinno to poprawić działanie na Windows 8 i nowszych. Jeśli ktoś woli starszy sposób działania - należy włączyć tryb kompatybilności Windows 8 (Narzędzia > Ustawienia > DirectShow),
 Zmienione: pewne modyfikacje do odrysowania elementów okna głównego po wyjściu z trybu pełnego ekranu (niektórzy raportowali braki elementów po wyjściu z pełnego ekranu i ich pojawianie się np. po przeciągnięciu kursorem, zmianie rozmiaru okna itp.),
 Zmienione: korekta błędu, który mógł wystąpić przy zamykaniu aplikacji podczas korzystania z bda.dev na Windows 10 w przypadku urządzeń ATSC,
 Zmienione: niektóre kanały z M3U w ramach strumieniowania HTTP mogły nie działać na VLC,

v0.5.0.1 (dopisane)
 Zmienione: korekta błędu, który mógł wystąpić przy strumieniowaniu HTTP, gdy na liście M3U znajdowały się kanały ulubione pochodzące z różnych urządzeń,
 Zmienione: przełączanie urządzeń inicjowane z poziomu playlisty M3U mogło czasami nie być wykonywane,
 Zmienione: błąd BDA w obsłudze urządzeń ATSC, który mógł prowadzić do zawieszenia przy wyjściu z aplikacji.

PS: Tłumaczenia są "luźne", nie wszystko da się łatwo przełożyć...

Tradycyjnie wielkie podziękowania dla autora za wytrwałe rozwijanie SmartDVB :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka uwag:

Odpalenie z linii komend (SmartExec) powoduje:

- uruchomienie nowej instancji pomimo braku drugiego tunera. Nagrywa w pierwszej, druga daje błąd.

- każde nowe polecenie wyciąga okno na wierzch.

Okno EPG:

- porażka z ustawieniami fontów (zmienia krój ale trzyma rozmiar 11)

- brak regulacji szerokości kolumny z nazwami stacji

- niepełne informacje (brak aktorów i kraju)

Transkodowanie (ffMpeg):

- istnieje parametr -re, powodujący rekodowanie z prędkością nadawania (np 25 fps). Być może dałby on stabilniejszą pracę.

- brakuje mi opcji nagrywania oryginału (.ts) i jednoczesnego rekodowania na podany format. ffMpeg daje taką możliwość:  https://trac.ffmpeg.org/wiki/Creating%20multiple%20outputs

 

Wielki szacunek za wytrwałą pracę autorowi i tłumaczowi  :wink:  :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze jeden drobiazg, który wg mnie byłby przydatny. Możliwość rejestracji nagrania programu "na zakładkę". Może jakaś opcja z wyborem czasu (ilości sekund), po jakim wyłączy się poprzednio odpalony zapis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @LeS - to z drugiego postu o co pytasz już jest - w Ustawieniach przejdź na Programator zdarzeń i tam od samej góry jest ustawienie dodatkowego czasu w minutach przed i po zdarzeniem, ten czas będzie automatycznie dopisywany - o to chodzi?

 

-------------------

 

SmartDVB w wersji 0.5.0 jest już oficjalnie wydany jako wersja finalna :D

Link do pobrania SmartDVB 0.5.0: https://mega.nz/#!P0IzwKIY!NzkcU1dKQoRGL7b1w9nHRwCRFs1_ZB22oJUoEhOwzNA
Ogólne informacje o SmartDVB 0.5.0: http://www.smartdvb.net/tempsite/download.html
Spolszczenie do SmartDVB 0.5.0: https://forum.satkurier.pl/download/langplk_0.5.0.zip

Najważniejsze/najciekawsze zmiany od wersji 0.5.0 RC 2:
- obsługa PLP dla urządzeń DVB-T2
- obsługa T2-MI dla kart satelitarnych (nie testowałem tego jeszcze)
- instalator jest poprawiony, więc już przy aktualizacji na pewno wszystko się zainstaluje jak trzeba :)
 
Moje uwagi:
- doszło do znacznych zmian w programatorze czasowym, zdarzenia ze starszych wersji (przed 0.4.5) trzeba zaimportować lub dodać od nowa, pojawiło się narzędzie do rozwiązywania konfliktów zdarzeń,
- doszło do zmian w obsłudze napisów DVB i autor zaleca ponowne wyszukanie kanałów, aby napisy DVB działały dalej prawidłowo

Pełna lista zmian w oparciu o history.txt (w stosunku do poprzedniej publicznej wersji 0.5.0 RC 2)

v0.5.0.60 Release
Poprawione: ustawienie opcji sprawdzania, czy nie doszło do zamrożenia obrazu nie działało poprawnie
   
v0.5.0.58
    Dodane: obsługa T2-MI na satelicie,
Poprawione: wsparcie PLP w skanerze i na liście kanałów,
 Zmienione: odświeżone ikony na liście kanałów,
    Dodane: możliwość zapisu zrzutów ekranowych do formatów JPG i PNG (ustawianie w opcjach DirectShow),
Poprawione: różne korekty,
   
v0.5.0.52
Poprawione: drobne poprawki w dodawaniu i sortowaniu transponderów w oknie skanowania,

v0.5.0.51
Poprawione: różne korekty
    Dodane: wstępne wsparcie PLP dla urządzeń DVB-T2,
Poprawione: możliwość dodania ręcznie nowego kanału w oknie właściwości kanału,
Poprawione: lepsza kompatybilność z kodekiem LAV Audio,
   
v0.5.0.37 Release
Poprawione: obsługa MIS w bda.dev dla kart TBS,
 Zmienione: wstrajanie się w oknie skanera nie zawsze brało pod uwagę ustawienia DiSEqC.

PS: Tłumaczenia są "luźne", nie wszystko da się łatwo przełożyć...

Tradycyjnie wielkie podziękowania dla autora za wytrwałe rozwijanie SmartDVB :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wygodnie się robi, bo Ctrl+H i gotowe :) Została jeszcze kwestia rozmiaru - aktualnie zrzut jest w wielkości w jakiej obraz jest w oknie lub na pełnym ekranie, wiem że są dwie szkoły - jedni wolą tak i wtedy z proporcjami obrazu jakie powinny być, a inni wolą przechwytywać zgodnie z rozdzielczością (ale wtedy SD jeśli 720x576, to proporcje są złe). Zależy co kto woli, ale mi obecny tryb odpowiada ;) Zrzuty z 4K też robi  ;) Ale w związku z trzymaniem się wielkości okna lub pełnego ekranu, to faktycznie rozdzielczość 4K zrzutu można dostać na ekranie 4K - tak to jest zmniejszony. To minus obecnej sytuacji. Nie wiem, czy można to jakoś ominąć, jeśli ktoś by chciał archiwizować w pełnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, że ctrl+h było zawsze a teraz doczekałem się zrzutów pod prawym przyciskiem myszy! Dwa kliknięcia i zrzut, bez palczanej gimnastyki:) Tylko jedna rzecz się rzuca cieniem ta tych wszystkich poprawkach, nie mogę zmienić domyślnego folderu zapisu zrzutów na ten, w którym zapisują się nagrania. Zdecydowanie wolałbym, żeby mi się na dysku C nie zapisywały, ale może jakiś apdejt to zmieni (albo dojdę jak to zrobić).

 

EDIT. Już znalazłem, tam co się wybiera format zrzutów:)

Edytowane przez emirates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak - wiem, że było, tylko tak ogólnie napisałem, że wygodnie ;) Z katalogiem to nie działa ten wybór w opcjach DirectShow? Tam jest teraz osobna konfiguracja ścieżki do zapisu samych ZAP, powinno działać ;)

Jest też wybór sposobu nadawania nazw - autor dał kilka zmiennych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nazw to i tak głównie to zależy od działania EPG, w poprzednich wersjach przez kilka dni działało, a później się rozsypywało, więc i tak nazwy nagrań i zrzutów nazywały się od ID kanału.


Zdecydowanie na plus też proces instalacji, nawet nie musiałem aktualizować skrótu na pasku "start".


A da się jakoś dodać ręcznie bdas.dev z poprzednich wersji? Bo na florianie mi większość transponderów nie działa, a na blindscan.dev przy oglądaniu co kawałek mam bsoda?


A w zasadzie florian działa mi tylko na jednym transponderze, na tym na którym jako pierwszym się wstroi, a potem nie umie z niego się przełączyć na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Florianem: zerknij do Ustawienia urządzenia z menu Narzędzia i tam zerknij, czy zmieni coś:

- zmiana Device Type (np. dla TBS są trzy możliwości: TBS, TBS (QUAD...) i TBS New Interfaces, zalecam ten trzeci)

- zmiana BDA tuning mode ze Standard na Direct lub na odwrót

- ostatecznie do sprawdzenia tam zaznaczenie opcji: Prefer capture when building graph, Prefer Generic Networkprovider

 

Jeśli nic nie pomaga, to można spróbować z bdas.dev - po raz ostatni pojawił się chyba w pierwszej RC wersji 0.5.0, tu link do pobrania: https://forum.satkurier.pl/download/smartdvb_bdas.zip

(wrzuca się do Devices w katalogu SmartDVB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mr. Orbita mam do Ciebie goraca prosbe. Czy moglbys zasugerowac autorowi dodanie opcji wyswietlania EPG pod prawym klawiszem myszy na dowolnym kanale w liscie kanalow? Tam gdzie sa "wlasciwosci", "naganie", "programator zdarzen" itp. Widze to tak, by pod prawym klawiszem byla dodatkowa opcja "EPG". Po najechaniu na nia kursorem pokazywaloby sie kolejne rozwijane "pod-menu" z lista programow na danym kanale.

 

 

 

Graficzne EPG nie jest zbyt intuicyjne dla kogos kto siedzi bezposrednio przed kompem, a znowu przelaczac na kanal by poznac jego EPG w dolnym oknie programu tez nie jest wygodne. Zalezy mi na szybkim dostepie do EPG na dowolnym kanale bedacego w mojej liscie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

 

Cos jest nie tak z ta nowa wersja. Program na dzien dobry "zjada" mi  30% mocy mojego CPU co jest mocno odczuwalne, podczas gdy poprzenia wersja byla niemal przezroczysta dla systemu zajmujac go w ~6% na kanalach HD. Czasami jest tak, ze wchodzac na jakis transponder zajetosc jest wysoka ale po 20-30s spada do normalnych rozmiarow (tak sie np. dzieje na tr 11075V na HB). Ale np. tr 12264V czy 11278V zjada nonstop 30%.

 

By nie byc goloslownym zalaczam screeny porownawcze zrobione na tym samym tr

 

https://zapodaj.net/images/8290982c83f60.jpg

 

Wrocilem do RC2 i wszystko wrocilo do normy...

 

https://zapodaj.net//images/febca96c4efd1.jpg

 

Nie chce zrzedzic, ale czy tylko ja mam takie odczucia zwiazane z ta aplikacja, ze jak cos zostaje naprawione to co innego spiep...ne? ;) I to nie tyczy sie tylko ostatniej wersji. Juz wczesniej zauwazylem ze opcja ktora w poprzedniej wersji dzialala poprawnie, w nastepnej jest skopana, by w kolejnej znowu wszystko bylo z nia ok i tak w kolko ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób test - wyłącz w ustawieniach całkowicie EPG na chwilę i zrestartuj. Jeśli problem zniknie, to zgłosiłem to wczoraj - też to zauważyłem.

Niskie użycie jest tam, gdzie albo nie ma wcale danych EPG na transponderze (wewnątrz strumienia) albo jest ich bardzo mało i SmartDVB szybko je zmieli.

Może dziś będę się też odzywał do autora - jeśli mi potwierdzisz, że po wyłączeniu EPG w ustawieniach problem znika, to przekażę, że nie tylko ja to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mowisz by sie zgadzalo. Na tr Viacomu nie leci EPG i tam zajetosc spada. Ale powiem ci cos ciekawszego. Teraz zainstalowalem od nowa najnowsza wersje i jest wszystko ok! Poprzednio, moja instalacja ograniczala sie do wkopiowania pliku exe do katalogu ze starsza wersja. Nic z tego nie rozumiem. Potestuje najnowsza wersje dluzej moze cos wyjdzie w praniu.

 

EDIT.

 

Moge juz cos wiecej napisac. Problem z obciazeniem narasta wraz ze wzrostem bazy EPG. Jesli baza jest zbudowana na wersji RC2 (a mam skonfigurowane by program pobieral EPG tylko na aktualny dzien) to objaw przeciazenia nie wystepuje na najnowszej wersji. Ale jesli zlecimy budowanie bazy EPG od zera na finalnej wersji, to niestety ale system zamula. Po calkowitym wylaczeniu EPG obciazenie minimalne. Czyli krotko, Twoje obserwacje sie potwierdzaja

Edytowane przez peh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

U mnie - na szczęście - jak na razie prawie wszystko jest ok. I nareszcie polskie znaki w opisach EPG :D Nawet obciążenie procka to przeważnie ok. 4-5 %. 30% zdarza się bardzo rzadko, głównie do kilkudziesięciu sekund od włączenia.

Jedyny problem u mnie to PiP. Kiedy włączę sobie inny program w PiP, program w głównym oknie się wiesza/zatrzymuje. Zaczyna działać dopiero jak wyłączę okienko PiP i dam "Przeładuj". Jest może na to jakieś remedium?

Edytowane przez rimanov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do Narzędzia --> Ustawienia --> DirectShow --> Połączenie PiP i spróbuj tam pomanewrować najpierw wideo rendererem (najlepiej aby był ten sam co dla zwykłego połączenia, przełączanie się między różnymi może nie być zbyt stabilne), a jeśli to nic nie da, to być może jakiś inny dekoder wideo i/lub audio na to pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wszelkie próby i zmiany nic nie dają. Próbowałem zmian w wideo renderer, dekoder wideo i audio, przetwarzanie V, i nic. Ciągle włączenie PiP powoduje zamrożenie okna głównego - przy opcji "zamień z oknem głównym" nadal działa normalnie tylko okienko PiP. Pozostaje czekać i mieć nadzieję, że w kolejnych wersjach się to poprawi. Szkoda, bo działająca funkcja bardzo by mi się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...