Skocz do zawartości

SmartDVB 0.5.0 - spolszczenie


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Video Render jest zły, zmień na Enhanced Video Renderer. Jeśli po zmianie video nadal będą problemy z audio - zmień Audio renderer z Głośników na coś innego z tamtej listy.

 

Co do kanałów - trudno powiedzieć po tym co widzę, ale na dzień dobry na dole na pasku masz złą częstotliwość TRT 1 - satelita jak widzę jest wybrany Eutelsat W3A (7°E) - TRT 1 nie nadaje na częstotliwości 12,341 GHz, pol. V - czy na pewno masz poprawne ustawienia konwertera?

 

W końcu uporałem sie ze sterownikami. Od początku zainstalowałem smartdvb i sterowniki i wszystko chodzi.

Mam kilka pytań co do tego programu.

 

Po pierwsze mam w laptopie karte tbs 5922SE i przy blindscanie karta 6925 znajduje mi około 700 kanałów a 5922SE około 462 na satelicie 7E czy to normalne ? Ustawienia mam takie http://screenshooter.net/101740661/tlmmjig

 

Jak sterować obrońcą w tym programie ? Mam obrotnice SG 2100. Dane do usals wpisane http://screenshooter.net/101740661/dphreyo

 

Co wpisywać w ustawieniach satelity ? http://screenshooter.net/101740661/dgaxydg

 

Sorry że może głupie pytania ale dopiero od niedawna mam styczność z kartami i obrotnicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach BlindScan masz dość duży krok - 5 MHz. Większy krok = większe skoki i może się coś pominąć, ale dla odmiany mniejszy krok - skanowanie trwa dłużej. Jednocześnie jednak różnica ilości kanałów pomiędzy 6925, a 5922 jest dość duża... Trudno ocenić przyczynę bez listy. Jeśli chcesz, żebym rzucił na to okiem - znajdź w katalogu SmartDVB plik z listą kanałów (nazywa się smartdvb.db) i wrzuć np. na Zippyshare, zajrzę do listy w wolnej chwili, może to coś podpowie czemu aż taka różnica wychodzi. Jak rozumiem obydwie karty mają niezależny sygnał z tej samej anteny?

 

Idąc dalej - co do ustawień zakresu częstotliwości, to obecnie masz wpisane całe pasmo. Ma to pewne wady - jeśli popatrzysz na wykazy 7°E na Lyngsacie, czy Flysacie, to zauważysz, że kanały są tam tak naprawdę na częstotliwościach pomiędzy 10,700, a 11,700 i dalej od 12,500 do 12,750. Nie ma nic na 7°E między 11,700, a 12,500 i skanując ten zakres w pewnym sensie tracisz czas. Albo nie znajdziesz nic, albo wskoczą Ci kanały z pozycji obok (9°E), która właśnie ten fragment pasma wykorzystuje (dlatego na 7°E nie ma kanałów między 11,700, a 12,500, bo są na 9°E, a satelity są na tyle blisko siebie i operują podobnymi wiązkami, że pracując w tym samym zakresie pasma pojawiłoby się ryzyko zakłóceń).

 

Zatem możesz sobie dodać zakres i zrobić tak, żeby pierwszy miał wpisane ustawienie 10,700 do 11,700 z krokiem myślę góra 2-3 MHz (obydwie polaryzacje), a zakres drugi ustawić na 12,500 do 12,750 (krok 2-3 MHz, obydwie polaryzacje). Generalnie zalecam to samo przy skanowaniu jakiejkolwiek innej pozycji - najpierw zorientować się w jakiej części pasma w ogóle lecą kanały, żeby nie tracić godziny nad blindscanem całego pasma, gdy satelita używa np. tylko 500 MHz - strata czasu, a wyszukiwanie feedów wymaga szybkości i sprytu.

 

Co do obrotnicy, to w Ustawieniach satelity wskazujesz Ustawienia pozycjonera, ale teraz z pamięci tego nie przywołam, muszę sam tam zajrzeć, najwcześniej jutro, może ew. ktoś inny mnie uprzedzi i naświetli sprawę ;) Ja prywatnie tego nie używam, bo preferuję ręcznie sterowany pozycjoner + siłownik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Jeśli chodzi o zakres to wiedziałem że satelity mają "własne" częstotliwości, jedynak wybrałem taki zakres bo nie chciałem dodawać zakresów jak skanowałem na obydwóch kartach. Dzisiaj ręcznie przestawiłem antene na hot birda i zmieniłem na zakres co 2 kroki. Lista kanałów już była podobna, różniła sie chyba 10 kanałami.

Nadal nie moge poradzić sobie z obracaniem anteny za pomocą usals.

 

Przy wyborze satelit mamy takie okno http://screenshooter.net/101740661/tcvybfn. Przestawiłem na usals przy ustawieniu pozycjonera. Nie wiem co trzeba ustawić w Diseq 1 i Diseq 2 ? Czy Ma to jakieś znaczenie. Następnie klikam idź do satelity, jednak nic sie nie dzieje. W ustawieniach Diseqa mam tak http://screenshooter.net/101740661/hopqewl. Dane do usals wpisane mam dokładne z mapki w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakresy się jednorazowo ustawia dla każdego satelity i potem już nie trzeba się bawić. Ja mam krok też 5 MHz bo akurat tak mi wyszło, że jest u mnie dobrze zbalansowany między szybkością i dokładnością. W zasadzie wyłapuję wszystko oprócz takich bliskich częstotliwości jak np. paczki RMF z 23.5E, tu zawsze coś zostaje pominięte. Co mnie nie martwi, bo głównie jak szukam to tego czego w wykazach nie ma. Co do obrotnicy to możesz próbować pozmieniać albo urządzenia albo ustawienia urządzenia w narzędziach. Mi na poprzedniej karcie pomagało dobre ustawienie ustawień urządzenia (co mi podpowiedział Mr. Orbita, gdyż to były moje początki:)), a na obecnej nie muszę nic ustawiać bo sterowanie obrotnicą działa tylko na module CrazyCata (tak samo jak i blindscan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia w oknie Ustawienia satelity oraz w DiSEqC na moje oko są OK, Ustawienia urządzenia myślę, że też OK, choć zostaje margines, że dla 5922SE TBS New Interfaces mają jakieś problemy z obracaniem (choć nie powinno to mieć miejsca). Jeśli dla poszczególnych satelitów włączysz USALS w Ustawieniach satelity, to obrotnica cokolwiek reaguje i próbuje jechać, czy stoi w miejscu? Możesz spróbować tam po prawej od USALS w Ustawieniach pozycjonera Powt. na 2. Może obrotnica na szybko dostaje komendę i jej powtórzenie załatwi sprawę? Jeśli nadal byłoby źle, to jeszcze Odstęp na "1".

 

Jeśli nadal będzie źle, to poszedłbym za radą @emirates - o ile 6925 potrzebuje TBS New Interfaces w Ustawieniach urządzenia (m.in. PLS/MIS), to 5922SE już niekoniecznie, jeśli próbujesz obracać 5922, to tylko dla niej daj z powrotem Autodetection.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zainstalowałem teamvievera na drugim laptopie i poszedłem na gorę koło anteny. Próbowałem wszystkich opcji w programie tak jak radziliście zmieniałem urządzenia na florian bda i crazycat. W ustawieniach pozycjonera wybrałem powtarzanie na 2 i odstęp 1-2. Niestety antena nie ruszyła. Czasami wyskakiwało mi okienko przesuwanie anteny proszę czekać, ale antena stała nadal w miejscu. Parę razy ten komunikat sie pojawił, by za chwilę znów nic.

Poszedłem z laptopem do pokoju nadal bawiąc sie w programie. W końcu udało mi sie ruszyć anteną, myślę że była to satelita 10E ponieważ odebrałem feedy z tenisa i były to turnieje w Dubaju i Doha na częstotliwości 11012 a tam jak sprawdzałem są aktualnie te przekazy. Niestety teraz chcąc przesunąć antenę dalej nic.

 

Zastanawiam się nad tymi danymi do usals. Moje dokładne dane http://screenshooter.net/101740661/vljmfbj. Nie wiem czy wystarczy tylko 50,42N i 19,15E wpisać ?

 

Jutro dalszy ciąg walki z obrotnicą :smile:

 

Jak ktoś ma jakieś pomysł/sugestie to niech piszę bedę jutro wszystko sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oknie USALS teraz dopiero zwróciłem na to uwagę - nie wiem, czy czasami nie ma tam błędu - zmień przecinki na kropki dla wartości dziesiętnych i zapisz. Gdy wejdziesz ponownie, to zmienią się same na przecinki, ale mam ciche podejrzenie, że tam może występować błąd w aplikacji SmartDVB. Na pewno kluczowa sprawa to ruch anteny - jeśli antena nie rusza się - trzeba szukać przyczyny programowej lub sprzętowej (może być też tak, że na wyjściu 5922SE jest za małe natężenie prądu, obrotnica do "zrywu" potrzebuje często powyżej 350 mA), a jeśli jedzie, ale nie ma sygnału - złe ustawienie anteny.

 

Co do potencjalnych problemów z natężeniem to jest pewien pomysł na test - jak wiadomo obrotnica jest podpięta na linii pomiędzy konwerterem, a kartą - odepnij na moment konwerter, ale zostaw obrotnicę (czyli wypnij LNB z obrotnicy - tylko na tym odcinku). To spowoduje spadek zapotrzebowania na zasilanie. Jeśli obrotnica bez LNB będzie startować za każdym razem lub częściej - 5922SE nie da rady tym wysterować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wpisuję z przecinkami i wszystko gra.

Skoro raz się ruszyła na 10E to wygląda na to, że można ją zmusić do pracy. Może gdzieś gubi prąd i końcówki należy poprawić. Może ewentualnie konwerter szwankuje, (u mnie na jednym starym np. muszę być wstrojony w aktywną częstotliwość, żeby łaskawie antenę poruszył). Można spróbować iść do pozycji 0, bo jeśli szwankują jakieś ustawienia USALS czy DiSEqC to obrotnica swoją pozycję zerową zna i zawsze na nią trafi (a przynajmniej ja tak uważam:)).

Można też ściągnąć jakiegoś triala Dvbviewera (nawet nie wiem czy ma?), transedita, triala DVBDreama czy cokolwiek innego obsługującego obrotnice i sprawdzić czy na innym sofcie też nie będzie jechało.

 

Ja mam jeszcze dodatkową rozrywkę i za każdym razem gdy zmieniam urządzenie (czyli jak mam dużo wolnego czasu to spokojnie kilkadziesiąt razy dziennie, przełączanie z blindscanu na oglądanie bez cięć) w Smarcie to muszę go wyłączać, potem jeszcze w menedżerze urządzeń wyłączać i włączać kartę i dopiero wtedy urządzenia są prawidłowo przełączone i wszystko działa jak należy, ale z tego co się orientują to takie atrakcje są przewidziane tylko dla mojej karty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem DVB Viewera i na nim ustawiła mi się długość i szerokość geograficzna sama na 50,9 N i 19,9 E i obrotnica zaczęła sie obracać. Nie mogę tych wartości zmienić.

Niestety ale nie da sie na niej nic znaleźć. Na Hot Birdzie wyszukało mi 120 kanałów! Na innych satelitach jest podobnie. Nie wiem czy to przez te dane usals które sie jednak trochę różnią od tych jakie powinny być czy po prostu obrotnice tak mają i nie da dobrze sie tego ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: wartości muszą się zgadzać, bo USALS na ich podstawie wylicza położenie anteny. Złe wartości = złe wyliczenia = antena nie będzie trafiać w satelity. Niestety nie ustawiałem obrotu pod DVBViewerem, więc nie wiem jak tam się to zmienia, ale opcja zmiany być musi, może na bazie miast/lokalizacji?

Po drugie: obrotnice ustawić się da, ale tu pojawia się istotne pytanie - czy poprawnie wykonałeś jej montaż? Obrotnicę trzeba ustawić, żeby "jeździła anteną" po prawidłowej orbicie, nie wystarcza jej tylko przykręcić, do tego potrzeba doświadczenia i urządzeń pomiarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem Blindscan Hotbirda na takich ustawieniach co wcześniej pisałem. W końcu ustawiłem w SamrtDVB dane dokładne do usals. Moim zdaniem antena albo obrotnica jest źle ustawiona.

Ustawiał mi ją fachowiec co zajmuje sie ustawianiem anten, ale jak sam twierdzi obrotnicy nigdy nie ustawiał. Ustawił mi wtedy satelite 7E i tyle. Teraz jak zacząłem kręcić obrotnicą to sie chyba coś przestawiło. Nie wiem czy dobry plik wrzucam z listą kanałów które mi znalazło na hotbirdzie. http://www65.zippyshare.com/v/ycj9brp3/file.html

Myślałem żeby kupić jakiś miernik i sam na górze to sobie powoli dokładnie poustawiać. Polecacie jakiś dobry miernik do włąsnych zastosowań ? Czytałem dobre opinie o tym http://www.dipol.com.pl/miernik_satelit ... R10831.htm

 

Mi to sie odechciewa cokolwiek robić z tymi kartami dvbt i programami na komputerze. Co chwile programy sie wieszają(czy to smartdvb czy dvb viewer) muszę wyłączać karte(sterowniki), uruchomić komputer ponownie i włączyć i dopiero chodzi. I tak co chwila do lekkiego zawieszenia sie programu. Nie wiem dlaczego tak mam i z kartą TBS 6925 i 5922. Tak sobie myślę jaka jest tego przyczyna i nie wiem od czego zacząć bo mam na nowo zainstalowany system.

 

Na tych komputerach mam dyski SSD i czy to może być przyczyna ? Jutro spróbuje zainstalować na zwykłym dysku HDD, innego pomysłu na to nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od końca - SSD nie są przyczyną, ja sam mam SSD w domu i nie zachowuje się inaczej niż HDD ;)

 

Lista kanałów - dobrze, że wstawiłeś plik, widzę, że masz ewidentnie jakieś problemy z przełączaniem pasm, wyniki skanów są złe. Dolne pasmo działa, a w górnym paśmie masz duble z dolnego, np. na Hot Birdzie to, co masz wyszukane jako 11,721 GHz, pol. V to dubel 10,873 GHz, pol. V. To jest totalnie nieprawidłowa sytuacja i nie ma związku z ustawieniem anteny. To samo na 7°E, a to co masz zapisane z 10°E to Hot Bird - najwyraźniej antena się nie obróciła (i także jest problem z pasmami).

 

Niestety totalnie nie mam pomysłu czemu nie przełącza Ci pasm, ale akurat dopiero co mieliśmy na forum taki przypadek z 5922SE i pomogło cofnięcie się ze sterownikami o wersję do tyłu. Dotyczyło to Windows 7 w wersji x64. Starsze sterowniki do 5922SE są tu: viewtopic.php?f=22&t=38793#p1060490 Sęk w tym, że 6925 powinna działać, zwłaszcza że sam jej używam na Win 7 x64 z najnowszymi sterownikami. Sprawdź 6925 robiąc pełny Blindscan Hot Bird-a, najlepiej wcześniej wywal kanały z Hot Bird-a (zaznacz wszystkie i prawym - Usuń).

 

Natomiast jeśli masz 5922SE (nie zwykłą 5922), to cofnij się ze sterownikami jak było w tamtym podlinkowanym wątku i też spróbuj zrobić Blindscan, kasując wcześniej listę. Efekty wrzuć do sprawdzenia.

 

Ustawienie anteny możliwe, że jest złe, ale jeśli sam tego nie robiłeś - też będziesz miał problem. W obecnej sytuacji podejrzewam, że antena może trafiać w jakiś wycinek orbity i przy przemieszczaniu się w dalsze rejony będzie "gubić" sygnał. Wcześniej jednak trzeba rozpracować problem braku przełączania pasm.

 

Co do zwiech, to trudno mi wyrokować, ogólnie bywa, że programy na konkretnych konfiguracjach miewają swoje odloty. Stabilność w SmartDVB może poprawić wyłączenie wszelkiego OSD (w opcjach SmartOSD - Zablokuj SmartOSD), jeśli nie potrzebujesz. Jeśli nie korzystasz z timeshiftu - także można wyłączyć. Zawsze zmniejsza to obciążenie. Na 6925 u siebie sytuację mam opanowaną, z 5922/5922SE nie korzystam, ale w redakcji od jakiegoś niedługiego czasu (~2 tygodnie) jest w użyciu 5980, ta zaliczyła jedną niewyjaśnioną zwiechę, zobaczymy jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiał mi ją fachowiec co zajmuje sie ustawianiem anten, ale jak sam twierdzi obrotnicy nigdy nie ustawiał. Ustawił mi wtedy satelite 7E i tyle.

 

Najciekawsze jest jak to zrobił? Masz instrukcję do obrotnicy? Potrafisz ocenić czy chociaż kąty dobrze poustawiał czy tylko zawiesił wszystko "na oko" aby 7E działało i byle obrotnica się ruszała (co sobie mógł sprawdzić guziczkiem). Najlepiej jakbyś poszedł do swojej pozycji zerowej (w Smarcie idź do pozycji referencyjnej) i wtedy zapuścił blindscan to byśmy się dowiedzieli czy ustawiona jest w miarę ok, czy też trzeba przesuwać cały zestaw.

Jeśli pod tym linkiem są Twoje prawdziwe "namiary"

 

http://screenshooter.net/101740661/dphreyo

 

to cały zestaw powinien być ustawiony w pozycji zerowej na Astrę 19,2E.

 

Zwiechy bym zostawił na koniec, bo może być tak, że programy głupieją od tego, że dostają, używając skrótu myślowego "niekompletne" informacje od zestawu, czy też w związku ze słabym sygnałem na oglądanym kanale.

 

Co do pasm to się nie wypowiadam, nie znam się i jedyne co mógłbym proponować to sprawdzenie konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za wszelkie rady.

Co do zwiech programu to wydaje mi sie że emirates ma tutaj racje, że może być coś nie tak i program głupieje. Jeśli chodzi o przełączanie pasm to tutaj też nie mam pomysłu co może być nie tak, jeśli na pewno nie ma to związku z ustawieniem anteny.

Mam w domu drugą zwykłą antenę z Cyfrowego Polsatu i podpiąłem ją do karty i zrobiłem Blindscan TBSem 6925 Hotbirda i moim zdaniem tutaj już jest ok. Wrzucam plik z listą kanałów

http://www2.zippyshare.com/v/lHRghJj7/file.html Programy oglądałem 2h i nie było problemów z zawieszaniem programu i wszystko chodziło bardzo fajnie.

Jeśli jest ok to by wykluczało tutaj kartę i ewentualnie komputer. Pozostała by tylko antena/konwerter/kabel.

Później tak jak zalecaliście spróbuje ruszyć antenę na punkt "0" czyli u mnie to astra i zrobię Blindscan i zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie na nowej liście widać problem z przełączaniem pasma w konwerterze. Ostatnia poprawnie wyszukana częstotliwość to 11,681 GHz, pol. H, a dalej masz kopie kanałów z dolnego pasma z poprzesuwanymi częstotliwościami. Na 11,701 GHz, pol. H znalazło Ci kanały z 11,470 GHz, pol. V - w ogóle nie dość, że złe pasmo, to jeszcze zła polaryzacja. Dalej na 11,721 GHz, pol. V wyszukało Ci kanały z 10,873 GHz, pol. V i kolejne transpondery są przesunięte w ten sam sposób (11,740 GHz, pol. H = 10,892 GHz, pol. H).

 

Czy ta 5922, którą masz to 5922, czy 5922SE? Jeśli 5922SE, to odinstaluj jej sterowniki, zainstaluj starsze jak w wątku podlinkowanym przeze mnie wcześniej, po tym zainstaluj jeszcze raz sterowniki od 6925. Być może błąd ze sterowników 5922SE powielił się do 6925, bo korzystają z jakiejś części wspólnej - inaczej nie potrafię tego wyjaśnić, zwłaszcza że jak rozumiem podpiąłeś wszystko do innej anteny z innym konwerterem, bez obrotnicy, więc układ antenowy nie ma prawa przeszkadzać.

 

Konwerter na antenie to nie jest żaden Monoblock, czy zez, tylko pojedynczy LNB na jednego satelitę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwykły LNB na jednego satelitę. Te kanały co wklejałem były robione na karcie 6925.Druga karta to 5922SE, którą mam na innym komputerze. Zrobiłem tym razem na tej antenie zwykłej blind hotbirda kartą tbs 5922SE. http://www34.zippyshare.com/v/ReDr0q25/file.html. Tutaj kanały chyba sie nie powielają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A mnie dopadła dosyć dziwna przypadłość. Gdy wyszukam na 10E transpoder tenisowy 11009 H 30001, to później gdy przy rozwiniętej liście kanałów tylko pojawi się w polu widzenia kanał AUX to SmartDVB zalicza zwiechę całkowitą z brakiem możliwości wy[beep]a go z procesów, jedynie restart przywraca jego działanie. Przez pewien czas próbowałem z tym walczyć i jedynym rozwiązaniem jest wy[beep]e tego kanału ze smartdvb.db. Prawdopodobnie jest to efekt zresetowania komputera podczas zaklikniętego tego kanału zaraz po skanowaniu. Wcześniej się to nie zdarzało, a ostatnio właśnie w takiej sytuacji musiałem zresetować kompa i widać jakiś błąd złośliwy wtedy powstał (padł mi monitor, tylko jeszcze wtedy nie wiedziałem co padło).


PS. Lipne jest to beepowanie, sprawia wrażenie, że użyłem wulgarnego słowa, a ja takich nie używam, przynajmniej publicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś powie, że jestem zwolennikiem teorii spiskowych, jednak albo ktoś z oficjalnych odbiorców sygnału miał zbliżony problem lub ewentualnie dostawca sygnału czyta forum SatKuriera, bo jednak (specjalnie dla mnie :)) aktualny turniej nadają w tym samym muksie, z tymi samymi parametrami, ale jednak zamiast AUX, nadają AUX 1 i taka drobna zmiana wystarcza, żeby nie występowały żadne utrudnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem wtedy chwilki, aby zerknąć na sprawę, ale mogło być tak, że w nazwie poza AUX leciały jakieś śmieci/znaki specjalne lub sama nazwa jest używana gdzieś wewnętrznie do czegoś innego i przy czytaniu nie było to odpowiednio zabezpieczone, przez co program wywijał orła. Szkoda, że nie zerknąłem wtedy, bo może by udało się zgłosić w czym rzecz i wyeliminować na przyszłość, ale niestety jestem trochę zawalony robotą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ruszają publiczne betatesty wersji 0.4.5 :D Zmian nie brakuje, w tym nowych możliwości, ciekawych także dla DX-erów ;)

Link do pobrania SmartDVB 0.4.5 Beta 1: https://dl.dropboxusercontent.com/u/51980102/SmartDVB045beta1tst.zip
Ogólne informacje o SmartDVB 0.4.5 Beta 1: http://smartdvb.net/bb/viewtopic.php?f=2&t=1115
Spolszczenie do SmartDVB 0.4.5 Beta 1: https://forum.satkurier.pl/download/langplk_0.4.5_b1.zip

Najważniejsze/najciekawsze zmiany:
- dodany podgląd konstelacji i możliwość monitorowania sygnału,
- możliwość wyłączenia obsługi pilotów dla kart TBS,
- dodany tryb BLScan2 (dwie możliwości), więc BlindScan działa teraz z większą ilością urządzeń (zgodnie z możliwościami biblioteki StreamReader.dll od crazycat'a).

Moje uwagi:
- to wersja beta, na wszelki wypadek być może warto skopiować sobie wszystkie własne ustawienia z wersji stabilnej,
- autor proponuje też instalację do osobnego katalogu wskazując tryb "Program Files" (ścieżkę można zmienić, aby była inna, natomiast ten tryb instaluje wszystkie pliki i ustawienia do katalogu programu, więc powinno to pozwolić na uniknięcie nadpisania stabilnej instalacji),
- na Windows 10 build 11082 (tzw. "fast ring") instalator może wywalać się przy instalacji w drugim trybie (wszystko do Program Files) - przynajmniej u mnie to się dzieje, autor o tym wie, ale tak samo wywala się instalator wersji 0.4.0, który do tej pory na W10 się nie wywalał, a autor nie zmieniał nic w samym instalatorze, z czego wnioskujemy, że to najnowszy build Windows 10 robi jakiś problem - poczekamy na kolejny build lub jakieś aktualizacje.

Pełna lista zmian w oparciu o history.txt (w stosunku do wersji finalnej 0.4.0)

v0.4.5 Beta 1

Poprawione: zmiany w obsłudze napisów DVB, w pewnych przypadkach nie były wyświetlane prawidłowo,
Poprawione: poprawki w obsłudze dodatków, wewnętrzny licznik nie był aktualizowany, więc tylko jeden dodatek pokazywał się w menu,
Poprawione: komendy commited w trybie DiSEqC MS DiSEqC w bda.dev nie działały prawidłowo,
Poprawione: problem z MadVR, gdy wideo znikało po pokazaniu się normalnego EPG (nie SmartOSD) przez Ctrl+E,
Poprawione: transkodowanie nagrań przez FFMPEG do formatu MKV czasami kończyło się niepowodzeniem, zmieniono domyślne ustawienia transcode.ini (flaga '-fflags genpts' dodana, podziękowania dla sinancetinkaya za dojście do tego rozwiązania). Proszę usunąć poprzednie wpisy z pliku INI służące do nagrywania MKV, aby używać tej nowej wewnętrznej zmiennej, jeśli jest taka potrzeba,
Poprawione: wywołanie OK/Enter (pilot) teraz rozwija/zwija kategorię, gdy używana jest graficzna lista kanałów. To powinno umożliwić lepszą nawigację z użyciem pilota,
Poprawione: blindscan.dev powinien teraz działać/wstrajać się w sygnały DVB-T i DVB-C,
Poprawione: różne kosmetyczne i wizualne niespójności w BlindScannerze. Dodana lista częstotliwości i możliwość uruchomienia analizatora strumienia transportowego dla wybranej częstotliwości,
    Dodane: obsługa trybu BLScan2 dla BlindScannera (wsparcie BlindScanu dla kart, które nie obsługują standardowego trybu BLScan),
    Dodane: możliwość uruchomienia RFScan (analizatora pasma) z BlindScannera po wyborze drzewa częstotliwości (dodatkowo wstroi się w częstotliwość, aby upewnić się, czy mamy sygnał z wybranej pozycji satelitarnej),
    Dodane: opcja do stworzenia listy m3u z aktualnej pozycji satelitarnej (aktualnie tylko kanały ogólne i ulubione mogą być odebrane). Strumieniowanie HTTP musi być aktywne. http://x.x.x.x:x/server?command=.m3u (lub main.m3u) pobiera wszystkie kanały dla aktualnie wybranej pozycji satelitarnej. http://x.x.x.x:x/server?command=fav.m3u pobiera wszystkie kanały ulubione, http://x.x.x.x:x/server?command=fta.m3u pobiera wszystkie kanały niekodowane (FTA) dla aktualnej listy częstotliwości. Testowane z odtwarzaczem VLC na systemie Windows. Działa także na systemie Android z narzędziami IPTV, które potrafią załadować listy .m3u pod adresami URL,
 Zmienione: korekty do przetwarzania HTTP, aby poprawić obsługę błędów itp. przy wysyłaniu żądania o dużą ilość strumieni HTTP,
Poprawione: kosmetyczny błąd z graficznym paskiem stanu, który czasami mógł wyświetlać komunikaty w złych kolorach,
 Zmienione: różne wewnętrzne zmiany mające na celu poprawę stabilności z wybranymi urządzeniami,
Poprawione: możliwe problemy z obsługą pilota zdalnego sterowania przy korzystaniu z kart TBS i różnych wersji sterowników,
 Zmienione: pewne zmiany dla obsługi starego OSD VMR, aby poprawić responsywność i przy okazji poprawiono pewne wycieki pamięci w tym miejscu :-)
    Dodane: wprowadzona możliwość wykonania wstrojenia i ręcznego skanowania do zwykłego skanera,
    Dodane: wykrywanie trybu chrominancji dla MPEG-2 (4:2:2), testowane tylko na bazie nagrań strumieni,
Poprawione: pewne zmiany, aby umożliwić rezerwację nagrań z wieloma instancjami SmartDVB,
Poprawione: zmiany do analizatora strumienia transportowego w związku z raportami o błędach,
    Dodane: opcja do bda.dev pozwalająca wyłączyć obsługę pilotów zdalnego sterowania dla kart TBS. Jeśli masz problemy ze stabilnością Twojej karty TBS, która obsługuje pilota zdalnego sterowania, spróbuj włączyć tą opcję, aby zobaczyć, czy będzie widoczna jakaś poprawa stabilności. Wymagany restart SmartDVB, aby po włączeniu opcja zadziałała,
Poprawione: pewne problemy w bda.dev podczas przełączania urządzeń związane z zachowaniem poprawnych ustawień dla nich (mogło dotyczyć zwłaszcza sytuacji, gdy przełączano się pomiędzy urządzeniami obsługującymi np. DiSEqC w różnych trybach),
 Zmienione: kolejne poprawki w programatorze zdarzeń,
    Dodane: nagrywanie wybranych wartości PID z poziomu okna analizatora strumienia transportowego. W domyślnym katalogu nagrywania utworzony zostanie plik „analyzer.ts” zawierający wskazane dane,
 Zmienione: zmiany w konsoli DiSEqC związane z jej stabilnością. Dodane paski sygnału oraz możliwość dokonania wstrojenia,
    Dodane: podstawowa możliwość wyszukiwania sygnału i podglądu konstelacji modulacji do BlindScannera (opcja w menu kontekstowym). Uwaga: działa to wyłącznie z urządzeniami obsługiwanymi przez StreamReader.dll, proszę mieć to na uwadze,
Poprawione: kosmetyczne korekty w zwykłym skanerze,
Poprawione: dodatkowe nagrania nie były zatrzymywane w przypadku ograniczenia pojemności dysku,
Poprawione: błąd w bda.dev, który powodował złe zapisywanie dwóch opcji (preferowanego urządzenia do przechwytywania oraz alternatywnej metody wykrywania sygnału),
Poprawione: błąd w analizatorze strumienia transportowego polegający na niezatrzymywaniu zapisu po zamknięciu okna, jeśli samemu się go nie zatrzymało,
    Dodane: opcja do analizatora strumienia transportowego, aby nagrywać dane po 184 bajtów (bez nagłówka strumienia, co może ułatwiać analizę nagranych danych) na specjalne życzenie (moje ;) ) (co jak pisze autor było stosunkowo proste do wykonania :) ),
Poprawione: wywoływanie skanera pasma (RFScan) z blindscannera nie sprawdzało, czy wykorzystanie DiSEqC/pozycjonera było konieczne,
 Zmienione: powiększono domyślne rozmiary okna RFScan (w zależności od rozmiaru pulpitu),
    Dodane: opcja zapisu wykresu do okna podglądu konstelacji,
    Dodane: podgląd konstelacji/analizator sygnału jest teraz wywoływany po podwójnym kliknięciu na wykres w oknie RFScan (skanera pasma), zamiast poprzedniego wyskakującego okna skanowania,
Poprawione: pewne poprawki do okna konsoli DiSEqC (lub pozycjonera). Gdy będzie wywołane z poziomu BlindScannera, zostanie podjęta próba wstrojenia się w ostatnią częstotliwość wyszukaną przez BlindScanner. W innym przypadku zostanie podjęta próba wstrojenia się w ostatnio normalnie wstrojoną częstotliwość z programu lub zwykłego skanera,
    Dodane: opcja pozwalająca na nagrywanie wszystkich napisów DVB,
    Dodane: opcja do menu narzędzi pozwalająca wywołać okno analizatora sygnału bezpośrednio z aplikacji (automatycznie przełączy się na blindscan.dev, jeśli nie chcesz przełączenia, upewnij się, że już używasz blindscan.dev w aplikacji - nie będzie musiała się przełączać),
    Dodane: opcja do menu kontekstowego nagrywania, aby dodać określoną ilość czasu do końca nagrania (5, 10, 15, 30 lub 60 minut),
 Zmienione: małe zmiany dotyczące przetwarzania plików .ini z listami transponderów, pozwalające na ich aktualizację z http://satellites-xml.eu,
    Dodane: identyfikator urządzenia jest dodany po nazwie urządzenia w tytule okna głównego (na prośbę). To (wliczając nazwę urządzenia) można wyłączyć wybierając Narzędzia -> Ustawienia -> Ogolne -> Nie pokazuj nazwy urządzenia po nazwie aplikacji,
 Zmienione: problem z oknem wyszukiwania EPG, które czasami długo ładowało się po przełączeniu między widokiem dat do kanałów,
 Zmienione: numery wersji modułów urządzeń są teraz pobierane z wersji pliku zamiast wewnętrznej wersji jak do tej pory (i tak, wersje plików startowały od 1.0.0.0, nie zostaną zmniejszone z uwagi na możliwe problemy z instalacją),
 Zmienione: dodane pewne opcje kontroli/sprawdzenia do BlindScannera, analizatora sygnału i RFScannera dla obsługi określonych możliwości biblioteki StreamReader.dll przez wybrane urządzenia (BLscan/BLscan2/RFscan itp.),
 Zmienione: kolejne zmiany w konsoli DiSEqC wywoływanej przez okno BlindScannera, aby zapewnić kompatybilność z funkcją BLScan2 (zamrażało się, jeśli tryb BLScan2 był w użyciu),
 Zmienione: obsługa BLScan2 zmodyfikowana w związku z raportami zawieszeń mających miejsce przy użyciu BLScan2 z wybranymi urządzeniami,
    Dodane: wstępna możliwość monitorowania sygnału w oknie analizatora sygnału/podglądu konstelacji,
Poprawione: okno rezerwacji zdarzenia teraz zapamiętuje pewne zmienione ustawienia, aby nie musieć ich wprowadzać za każdym razem od nowa (akcja na początku, akcja po zakończeniu, wybudzenie, tryb renderless - bez wideo, limit czasowy). Dodatkowo tryb bez wideo (renderless) powinien być teraz raportowany przez interfejs użytkownika,
Poprawione: pewne niespójności przy przetwarzaniu i zapisie wartości MIS/PLS w normalnym skanerze, który w pewnych miejscach używał przykładowo formatu MIS:[PLS0:1]. Tekst "PLS" został usunięty także aby być zgodnym z BlindScannerem/analizatorem sygnału itp.,
 Zmienione: blindscan.dev i SmartDVB używają teraz ostatniej stabilnej wersji biblioteki StreamReader.dll i nagłówków ze zmodyfikowaną strukturą SEARCH_RESULT wprowadzającą wartość preBER (wersja 1.2.3.1319). Dodaje to automatycznie wsparcie dla kilku nowych modeli kart TBS,
    Dodane: drugi tryb BLScan2 (tryb małych zakresów daje lepszą responsywność aplikacji, ale wyszukiwanie może być wolniejsze),
Poprawione: RFScanner zawierał przebiegły błąd wprowadzony w jednej z wersji testowych,
 Zmienione: zaktualizowane pliki .ini z listami transponderów,
 Zmienione: dane satelitów w plikach .ini transponderów zaktualizowane oraz teraz pliki .ini powinny być instalowane z wewnętrznego instalatora (EXE), co pozwoliło na pozbycie się wpisów o tych plikach przy instalacji z rejestru systemowego (nie śmiecą).

Poza tym co wymienił autor kojarzę, że dodane są opcje nagrywania pewnych dodatkowych danych w strumieniu, można wskazać w opcjach, aby w nagraniach zapisywane były dodatkowe elementy ze strumienia, określone tablice.

PS: Tłumaczenia są "luźne", nie wszystko da się łatwo przełożyć...

Jak zwykle gorące podziękowania dla autora za wytrwałe rozwijanie swojego dzieła :brawo:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo mi przypadła do gustu wygodna i czytelna lista parametrów wyszukanych transponderów. Wreszcie wszystkie dane są pod ręką i nie trzeba szukać pół dnia np. siły sygnału.


Nie mogę tylko pojąć dlaczego wciąż nie można wybrać własnego skrótu klawiszowego dla zrzutu ekranu:) (bym chętnie ustawił jeden przycisk zamiast ctrl+h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...