Skocz do zawartości

SmartDVB 0.5.0 - spolszczenie


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem teraz - potwierdzam, coś się skaszaniło w trakcie betatestów i umknęło uwadze, przekażę (+ strumień do testów, żeby autor miał na czym badać). Przy okazji widzę, że znowu jest problem z nazwami kanałów TV Mobilnej :/ Ale tu na razie muszę się wstrzymać, bo mam taki sobie sygnał i nie mogę na bazie tego nagrać strumienia do testów, spróbuję z redakcji w przyszłym tygodniu.

 

@Wanderer - coś próbowałeś, czy na razie odpuściłeś na rzecz świąt? ;) Jeśli nic nie pomoże, to ostatnia deska ratunku to wysłanie raportu - autor odbiera to i robi poprawki na ich bazie, więc jak jest okno SmartDVB has stopped working, to puść Send report (nie ma tam żadnych wrażliwych informacji). Na razie na forum SmartDVB nikt nie zgłaszał takich crashów na WinXP, więc sytuacja nietypowa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem - bez zwieszki u mnie, przeskakiwałem między różnymi dekoderami MPEG i H.264 oraz zmieniałem Video renderer (na Win7 normalnie korzystam z EVR, pod XP tego pewnie nie masz, więc przeskoczyłem też na VMR9 i na nim też zmieniałem kodeki). Dodatkowo jeszcze zaznaczałem i odznaczałem filtr audio A/B. Może mieć znaczenie, że u mnie mam wyłączone wszystkie OSD - zarówno SmartOSD jak i zwykłe OSD - nie korzystam z tego i przy próbach nie zaznaczałem. Na głównej karcie Directshow wszystkie opcje mam odznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, zainstalowalem ten program, bo walcze z moja karta PROF 7300 - bardzo bym prosil kogos o kontakt poprzez gg, bo nie wiem czy kupilem uwalona karte czy to tylko kwestia sterownikow.. ale nie daje juz rady.. :/

 

Co do spolszczenia.. - to gdzie je wrzucić? W folderze SmartDVB nie mam folderu Language, po utworzeniu folderu oraz wrzuceniu spolszczenia program nadal widzi tylko j.ang. w miejscu do zmiany jezyka.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy nie masz Languages w katalogu domowym użytkownika, na Win XP to było jakoś: C:\Documents and Settings\nazwa_konta\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\SmartDVB\, a w Win 7 C:\Users\nazwa_konta\AppData\Local (albo Roaming)\SmartDVB\

 

Co do 7300 - załóż osobny wątek w tym dziale i pomyślimy, na wstępie sprawdź, czy masz najnowsze sterowniki. Jeśli masz 7300 (nie 7301), to ostatnia wersja to 1.1.0.5: http://www.proftuners.com/driver7300.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Występuje u Was taki problem (nie pamiętam czy w wersji 2.5 też tak się działo, ale długo jej używałem i tego nie zauważyłem) ale od wersji 3.0 i teraz 3.5 gdy program "przestaje działać" to czasem da się go od razu uruchomić ponownie, ale jednak częściej po kliknięciu na ikonę SmartDVB.exe program się nie uruchamia i trzeba bardzo długo czekać aż będzie można włączyć go ponownie. Ponadto w menedżerze zadań cały czas wisi proces SmartDVB.exe *.32 i nie da się go zakończyć. Po pewnym czasie komputer zaczyna tak wolno chodzić, że praktycznie nic się nie da robić i muszę zrobić restart.

Napisałem o tym tutaj, aby zorientować się co ewentualnie może być nie tak, może ktoś sobie z tym jakoś poradził. Nie chciał bym rezygnować z tego programu, bo chyba tylko on obsługuje PIP,ale boję się włączać SmartDVB, bo gdy "przestanie działać" zacznie mi mulić komputer ostatecznie doprowadzając go do restartu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pisalem o tym tutaj z tym ze u mnie nie powoduje to zamulenia systemu tylko po ok. 5-min taki zawieszony proces sam wylatuje z pamieci i po tym czasie da sie ponownie uruchomic program. Zaznaczam tylko, ze problem wystepuje tylko wtedy gdy probuje zamknac program bedac w customize list. Gdy zamykam bedac na kanale z ulubionych badz z glownej listy, wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z końcem kwietnia ruszyły publiczne testy wydania 0.4.0 Beta 1 :D

 

Link do pobrania SmartDVB 0.4.0 Beta 1: https://dl.dropboxusercontent.com/u/519 ... 0Beta1.zip

Ogólne informacje o SmartDVB 0.4.0 Beta 1: http://smartdvb.net/bb/viewtopic.php?f=2&t=521

Spolszczenie do SmartDVB 0.4.0 Beta 1: download/langplk_0.4.0_b1.zip

 

Najważniejsze/najciekawsze zmiany:

- obsługa wielu konwerterów dla jednej pozycji satelitarnej. Można definiować zakresy częstotliwości i przypisywać im wskazane LNB. Jest to szczególnie przydatne w przypadku gdy satelita ma transpondery pracujące w różnych pasmach. Do tej pory trzeba było tworzyć osobne "sztuczne" pozycje satelitarne. Teraz można mieć transpondery i kanały wymieszane, a przy odpowiednich ustawieniach gdy mamy podpięty odpowiedni LNB i zmienimy kanał - SmartDVB sam wybierze odpowiedni LNB/LOF,

- transkodowanie nagrań w locie do popularnych formatów (MP4, MKV, AVI, WMV, MPG) dzięki dodanemu ffmpeg,

- SmartDVB może działać jako klient/serwer (HTTP/UDP), wliczając w to możliwość transkodowania w locie (ffmpeg),

- obsługa renderera MadVR. MadVR pokaże się w ustawieniach DirectShow tylko jeśli jest zainstalowany w systemie,

- blokada rodzicielska,

- dodane wykresy spektrum dźwięku (wydaje mi się, że musi być aktywne OSD, ale nie mam pewności ;) ),

- dodany prosty analizator strumienia TS,

- poprawki graficznej (odświeżanie danych EPG) i klasycznej (spersonalizowane listy) listy kanałów,

- poprawki EPG (nie ucina dwóch znaków na początku dla polskich kanałów z satelity, działa EPG dla DVB-T, opcja usuwania dubli EPG),

- udoskonalenia PiP (przyklejanie okien, wyciszanie pozostałych okien, zostawiając fonię we wskazanym),

- nowe okno wyświetlające rezultaty skanowania (m.in. dla kanałów zmienionych widać jakie zmiany wprowadził operator, dla usuniętych można odznaczać stacje, które nie chcemy, aby zostały skasowane),

- zmiany w oknie skanowania (sortowanie transponderów po kolumnach, sygnał dźwiękowy dla jakości),

- odczyt ProvID dla systemów CA.

 

Moje uwagi:

- z uwagi na zmiany wprowadzone w obsłudze konwerterów przy satelitach (jeden satelita może mieć przyporządkowane osobne LNB dla różnych pasm) zalecam wy[beep]e smarteit.db (baza danych EPG) oraz smartdvb.db (lista kanałów). Można próbować bez wywalania, ale jeśli coś zacznie się sypać z obsługą listy, to zostawienie starych plików jest pierwszą możliwą przyczyną,

- zmiany w tej wersji pozwoliły na spolszczenie jeszcze większej ilości komunikatów w programie, proszę wypatrywać wpadek w spolszczeniu

- transkodowanie nagrań/strumienia do MP4 nie działa na Windows XP (znany błąd),

- na wersji Beta 1 przy korzystaniu ze SkyStar2 na Win8 program zamraża się podczas odświeżania siły i jakości sygnału (znany błąd, poprawiony),

- na wersji Beta 1 przy edycji parametrów transkodowania przestawiają się na WMV (znany błąd, poprawiony + instrukcje),

- MadVR zapewnia (wg jego zwolenników) świetną jakość obrazu, lepszą niż standardowe renderery (ja mam za słaby wzrok, żeby to wychwycić :P ), ale wymaga mocniejszej maszyny i wydajniejszej karty graficznej, proszę nie eksperymentować z MadVR na słabych maszynach (prośba autora).

- choć przed publicznymi betatestami prowadzone były wewnętrzne testy, to mimo wszystko wysoce zalecane jest eksperymentowanie na świeżej/czystej instalacji.

 

Pełna lista zmian w oparciu o history.txt (zmiany od 0.3.5 Release, reszta w poprzednich postach)

v0.4.0 beta 1
Poprawione: sporadyczne zawieszenia programu przy zatrzymywaniu nagrań MPEG (związane ze stosem),
Poprawione: poważny błąd w interfejsie mogący powodować zamrażanie okna blindscannera,
Poprawione: bda.dev: karta Cinergy S2 CI powinna teraz także działać (w trybie TwinHan),
Poprawione: zamrożenia wideo mogące występować przy aktywnej funkcji timeshift,
Poprawione: różne drobne poprawki.

v0.4.0 beta 1 test (wersja podbita do 0.4.0)
   Dodane: możliwość aktywacji sygnałów dźwiękowych w oknie skanowania na bazie jakości sygnału, ułatwiające dopieszczanie ustawienia anteny,
Poprawione: poprawiony błąd związany z wyszukiwaniem ukrytych kanałów Dish Network (dla widzów w USA), który powodował, że na liście częstotliwości nie pojawiały się informacje o jakości sygnału z transponderów,
Zmienione: domyślnie SmartOSD od teraz nie jest aktywne na nowych/czystych instalacjach (gdyż może generować większe obciążenie na słabszych maszynach, teraz można zacząć oglądać TV bez dodatkowych interfejsów i ew. opcjonalnie je włączyć). Autor dziękuje za podpowiedzi w tym zakresie dla pewnego użytkownika 
Zmienione: filtr wyboru kanału a/b (lewego/prawego) może być teraz użyty także dla serwisów z dźwiękiem AC3 i AAC, jeśli aktywny,
   Dodane: opcja blokady rodzicielskiej do menu kanałów,
   Dodane: Strumieniowanie HTTP FLV/TS dla lepszej integracji z webinterface,
   Dodane: dymki z podpowiedziami w kilku miejscach w oknie ustawień (dzięki temu w oknie jest więcej miejsca na opcje, a w dymkach mieści się więcej podpowiedzi),
   Dodane: opcja wiersza poleceń dla smartexec.exe/SmartDVB '/birate kbps', np.: '/bitrate 1000'. Ustawia maksymalną przepływność transkodowania na 1000 kbps. Oraz opcja '/res 544x576', aby ustawić wskazaną rozdzielczość obrazu na potrzeby transkodowania. Przełącznik 'standard' ustawia standardową rozdzielczość, '/res standard'. Przełącznik 'SD' ustawia domyślną rozdzielczość SD, '/res sd' (która wynosi w tej chwili 544x576). Opcje dodane głównie na potrzeby integracji z webinterface. Można używać, jeśli chce się narzucić określone parametry rozdzielczości i przepływności dla transkodowania przez wiersz poleceń,
Poprawione: błąd przy zmianie rozmiaru pływającego okna PiP z lewej dolnej krawędzi,
   Dodane: ustawienia UDP Multicast do opcji strumieniowania. Nie testowane,
   Dodane: opcja do rejestracji wszystkich lokalnych adresów IP na potrzeby strumieniowania HTTP. Użyteczne, jeśli korzysta się z wielu interfejsów na potrzeby dostępu do HTTP,
Zmienione: pewne zasadnicze modyfikacje przy tworzeniu/przebudowywaniu grafa w związku z raportami wycieków pamięci. Proszę zgłaszać autorowi ew. problemy związane z przebudowywaniem grafów, współpracą z kodekami, rendererami itp,
Ulepszone: modyfikacje w smartexec.exe, aby umożliwić rozróżnianie pomiędzy wieloma instancjami SmartDVB (zaplanowane zdarzenia mogły kończyć się niepowodzeniem, wymaga testów).

v0.3.6 test 3
Zmienione: nowe czyste instalacje na systemach Windows powyżej 7 powinny mieć ustawiony domyślnie renderer EVR (zamiast VMR9),
Poprawione: błędy przy skanowaniu związane z wprowadzeniem obsługi wielu konwerterów dla jednej pozycji satelitarnej,
Poprawione: wyszukiwanie EPG powinno teraz działać także dla języka hebrajskiego i być może innych kodowań znaków, proszę zgłaszać, jeśli nadal występują problemy przy wprowadzaniu poprawnych zapytań,
   Dodane: nowe ustawienia animacji SmartOSD (wymagany DirectX 9),
Ulepszone: bda.dev próbuje zapisywać/odczytywać ustawienia dla poszczególnych urządzeń zamiast trzymać je globalnie,
   Dodane: wyszukiwanie EPG do menu kontekstowego EPG,
   Dodane: nowy nagłówek wideo wykorzystujący skin SmartOSD,
Ulepszone: poprawki/modyfikacje związane z przesuwaniem okna i przyciąganiem do krawędzi,
Poprawione: błąd w liście kanałów w formie drzewa powodujący wyświetlanie podwójnych kategorii ulubionych,
Poprawione: błąd w oknie właściwości kanału, który powodował wybranie złego ECM po podwójnym kliknięciu na liście systemów CA,
   Dodane: opcje strumieniowania HTTP. Testowane z VLC. Może być wymagane jednorazowe uruchomienie SmartDVB z uprawnieniami administratora (Win Vista/7/8), aby zarejestrować specyficzny typ URL HTTP w systemie. Jest to wymagane przez Microsoft, który nie pozwala na dodawanie adresów URL serwerów HTTP bez uprawnień administratora. Taki start z prawami administratora w systemie wymagany jest tylko raz. Po tym nie powinien być już potrzebny. Dla autora SmartDVB działa to dobrze z VLC, wliczając zmianę kanałów,
   Dodane: obsługa renderera MadVR. Proszę mieć na uwadze iż ten renderer wymaga mocnej karty graficznej, radzącej sobie (dla porównania) ze współczesnymi grami oraz zużywa sporo pamięci/zasobów, co może prowadzić do problemów/błędów. Wsparcie może nadal wymagać pewnych udoskonaleń dla słabszych maszyn. Aby skorzystać z MadVR najpierw należy go zainstalować. Wtedy pojawi się w opcjach wyboru kodeków (w kategorii rendererów wideo),
Poprawione: smartexec.exe powinien teraz akceptować także małe litery,
   Dodane: wyciszenie z klawiatury powinno teraz wyciszać także okna PiP,
   Dodane: pierwsze podejście do działania SmartDVB w trybie klienta/serwera. Należy włączyć stosowne ustawienia klienta/serwera, aby uruchomić funkcję. Na tą chwilę możliwe jest strumieniowanie do klienta w trybie UDP/HTTP. Wspierany jest tylko Unicast UDP i tylko jeden klient może odbierać strumień (także dla HTTP). Autor przeprowadził ograniczone testy lokalnie. Poza instalacją SmartDVB po stronie klienta i ustawieniem stosownych opcji, aby włączyć tryb klienta należy także skopiować listę kanałów (plik bazy danych smartdvb.db) z serwera do katalogu głównego klienta (w planach dodanie zdalnego kopiowania listy w przyszłości). Tylko jeden klient może podłączyć się do strumienia HTTP lub UDP Unicast na tą chwilę,
   Dodane: możliwość transkodowania strumienia (UDP/HTTP) z ffmpeg, w scenariuszu gdy przez sieć/Internet dostępna jest niska przepływność (funkcja eksperymentalna, używać na własne ryzyko),
   Dodane: hasło HTTP VLC do ustawień UDP (wygląda na to, że wymagane dla nowych wersji VLC),
   Dodane: opcja EPG, aby nie pokazywać ikon treści (a jedynie tekstowe opisy),
   Dodane: klient/serwer: klient próbuje także odczytać z serwera informacje o sile i jakości sygnału,
Poprawione: dodana poprawka korygująca problem z zaśmieconym EPG brytyjskiego Freesat HD (wymaga testów),
Poprawione: poprawki wyświetlania personalizowanych list w trybie drzewa (puste kategorie nie pokazywały się, inne problemy),
   Dodane: opcja pozwalająca na transkodowanie w locie nagrań realizowanych do TS poprzez ffmpeg bezpośrednio do innych formatów (MP4, WMV, AVI, MKV, MPG). Wymagane jest, aby w opcjach nagrywania zapis był ustawiony do TS i wtedy wybrane stosowne opcje transkodowania,
Poprawione: stary błąd, który mógł powodować, że sporadycznie skróty klawiaturowe lub pilot nie reagowały,
   Dodane: opcja dla klienta/serwera umożliwiająca na zbalne ustawienie w konfiguracji przepływności transkodowania, użyteczne, gdy pojawia się konieczność dostosowania szybkości przesyłu danych z poziomu klienta,
Poprawione: synchronizacja PID-u audio dla klienta/serwera (czasami zła wartość mogła być przesyłana, skutkując zamrożonym obrazem na kliencie),
   Dodane: SmartDVB w trybie klienta może teraz także przetwarzać dane EPG z serwera (powinno działać także w przypadku transkodowania, wymaga testów),
Poprawione: błąd programatora zdarzeń, gdy zaplanowano następujące po sobie rejestracje dla tej samej stacji. Zadanie mogło zostać pominięte, jeśli programator był nadal zajęty. Teraz poprzednie zadanie zostanie zakończone i uruchomione nowe.

v0.3.6 pre beta test 2
Ulepszone: logika zmiany głośności powinna działać lepiej,
Poprawione: EPG dla kanałów naziemnych powinno ponownie działać (uszkodzone w 0.3.5),
Poprawione: EPG dla polskich kanałów satelitarnych nie powinno ucinać dwóch początkowych znaków,
   Dodane: wybór ścieżki audio do menu kontekstowego wideo,
   Dodane: wartość Provider ID dl okna właściwości kanału (systemy CA) oraz dla wtyczek MDAPI (może wymagać poprawek),
   Dodane: podstawowy analizator strumienia,
Ulepszone: Zmiany w oknie wyników skanowania/aktualizacji listy. Używa zakładek, pokazuje więcej danych, pozwala na zobaczenie różnic, gdy parametry kanału zostały zaktualizowane. Można także na liście kanałów wyłączonych odznaczyć te, które nie chcemy, aby zostały z jakiegoś powodu skasowane z listy SmartDVB,
Poprawione: wyszukiwanie EPG nie używało poprawnego domyślnego interwału na starcie,
Poprawione: zmiana kanału na wskazany przez wyszukiwanie EPG (menu kontekstowe) mogła czasami przełączać na złą stację,
Poprawione: nazwy nagrań powinny teraz zawierać czołowe zero dla minut/sekund/godzin,
Ulepszone: okno skanowania pozwala teraz na sortowanie transponderów (częstotliwość/polaryzacja/SR itp.). Obsługiwane jest teraz także wielokrotne zaznaczenie. Oraz szereg innych drobnych usprawnień/dodatków do okna skanowania,
   Dodane: wybór renderera audio do okna wideo,
   Dodane: wartość Provider ID do właściwości kanału w informacjach o systemie dostępu warunkowego (także edycja/dodawanie),
   Dodane: ustawienia MIS/PLS do okna ręcznego dodawania/edycji częstotliwości,
   Dodane: możliwość zdefiniowania większej ilości konwerterów dla jednego satelity w jego ustawieniach (można tworzyć zakresy częstotliwości i przypisywać im wskazane LNB, dzięki czemu aplikacja będzie mogła przy wybieraniu częstotliwości, np. podczas skanowania wybierać odpowiedni konwerter/LOF, bez potrzeby tworzenia osobnych sztucznych pozycji dla satelitów mających jednocześnie transpondery w różnych pasmach). Zmiany wymusiły wprowadzenie modyfikacji w obsłudze DiSEqC, więc proszę zgłaszać, jeśli na nowej wersji występują problemy z przełącznikami/pozycjonerami, których nie było w wersji 0.3.5,
   Dodane: precyzyjne strojenie do okna pozycjonera/ustawień USALS (w konfiguracji satelitów). Działa tylko w przypadku używania pozycjonera z opcją „Opóźnienie strojenia po zmianue pozycji anteny” (Ustawienia > DiSEqC),
   Dodane: opcja pozwalająca na zamianę obrazów pomiędzy oknem PiP, a głównym obrazem w menu kontekstowym okna PiP,
   Dodane: opcje do wyciszania okna PiP oraz do przywracania dźwięku w oknie PiP wyłączając jednocześnie dźwięk w pozostałych oknach PiP dodane do menu kontekstowego,
Ulepszone: nowe przyciski nawigacji w niebieskim EPG,
   Dodane: konfiguracja wysokości elementów w niebieskim EPG,
   Dodane: przyciąganie okien PiP do innych okien PiP,
   Dodane: stan pasków pomiędzy panelami powinien być teraz zapamiętywany i przywracany,
Ulepszone: usuwanie dubli EPG (może zwiększyć zapotrzebowanie na moc CPU, proszę zgłaszać przypadki zbyt wysokiego zużycia mocy procesora),
Ulepszone: przyciski nawigacyjne EPG i sama nawigacja powinny zachowywać półgozinne granice (aby poprawić użyteczność),
Poprawione: kilka drobnych błędów/niekonsekwencji w niebieskim EPG,
Ulepszone: poprawki analizatora strumienia (m.in. sortowanie po nagłównach kolumn itp.),
   Dodane: graficzna lista kanałów powinna automatycznie odświeżać się teraz (co 60 sekund), aby aktualizować informacje z EPG,
   Dodane: opcja EPG (niebieskiego) pozwalająca na ukrycie kategorii treści (użyteczne, jeśli używa się małych wysokości elementów, aby wyświetlać informacje),
Poprawione: poprawki przy zmianie rozmiaru okien PiP w trybie pływających okien (okna oprócz zmiany rozmiaru przemieszczały się, itp.),
Ulepszone: wybór filtra audio powinien działać lepiej,
Ulepszone: modyfikacje w bda.dev/smartdvb.exe, aby usunąć problemy z zawieszeniami związanymi z obsługą pilota dla kart TBS (wymaga testów, może także ogólnie poprawić stabilność przy pracy z kartami TBS),
   Dodane: graficzna prezentacja spektrum dźwięku (44 paski dla kanału lewego/prawego lub pojedynczy wykres),
Poprawione: błąd w obsłusze PiP, który mógł powodować zablokowanie głównego wideo (gdy użyto przewijania w PiP),
   Dodane: nazwa satelity do listy kanałów, gdy aktywne jest grupowanie wg satelitów,
Poprawione: ustawienia koloru dla VMR9 nie działały poprawnie,
Ulepszone: dodane poprawne ustawienia domyślne dla regulacji koloru obrazu. Przy okazji poprawione błędy tam obecne,
   Dodane: informacja o obecności filtra AAC na pasku stanu (nadal brakowało).

 

PS: Tłumaczenia są "luźne", nie wszystko dało się łatwo przełożyć...

 

Gorące podziękowania dla autora za wytrwałe rozwijanie swojego dzieła :brawo: Jest też odświeżona strona domowa SmartDVB :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest 0.4.0 Beta 2, wyszła 20 czerwca + poprawka z 22 czerwca, szczegóły poniżej ;)

 

Link do pobrania SmartDVB 0.4.0 Beta 2: https://dl.dropboxusercontent.com/u/519 ... 0Beta2.zip + poprawka: https://dl.dropboxusercontent.com/u/519 ... hotfix.zip

Nowość - wersja portable (bez instalacji, wymagana tylko rejestracja filtrów oraz ich wyrejestrowanie gdy SmartDVB zechcemy usunąć): https://dl.dropboxusercontent.com/u/519 ... rtable.zip

Ogólne informacje o SmartDVB 0.4.0 Beta 2: http://smartdvb.net/bb/viewtopic.php?f=2&t=534 + http://smartdvb.net/bb/viewtopic.php?f=2&t=537

Spolszczenie do SmartDVB 0.4.0 Beta 2: download/langplk_0.4.0_b2.zip

 

Najważniejsze/najciekawsze zmiany od Bety 1:

- wstępne wsparcie HEVC, na razie eksperymentalne, ale działa ;) Wygodnie, bo na żywo, bez konieczności nagrywania jak było kiedyś, jedynie trzeba mieć kodeki wspierające HEVC w systemie i bardzo mocny PC ;)

- wersja portable, którą można po prostu wypakować i zarejestrować filtry (filters/registerfilters.bat z uprawnieniami administratora), a gdy zechcemy usunąć, to tylko wystarczy wyrejestrować filtry (filters/unregisterfilters.bat) i skasować katalog ;) są jeszcze jakieś zgrzyty, ale ogólnie można próbować ;)

- do strumieniowania doszła opcja przesyłania samego dźwięku jako MP3 (np. strumieniowanie radia z satelity lub fonii kanałów TV)

- ustawienia transkodowania mogą być zapisywane do profili, dzięki czemu jeśli korzystamy zamiennie z kilku, to łatwiej jest się przełączać ;)

- moja perełka :D wyłączone kanały na liście wyników skanowania są teraz sortowane (tak jak na pozostałych zakładkach) po częstotliwości (jest to bardzo wygodne, do tej pory były po nazwach i jak było sporo usuniętych, to trudno było wyłuskać wyłączenia z jednej częstotliwości, nie były obok siebie)

- buforowanie przy transkodowaniu (bezpieczniejsze przy zapisie, minimalizuje ryzyko tworzenia się uszkodzonych plików z nagraniami)

- opcja wyświetlenia dodatkowej belki pod statusem wideo dająca więcej szczegółów o obrazie/dźwięku i prostą informację o postępie nagrywania

- dodany renderless video renderer (bez wyświetlania wideo, dla osób nagrywających, a nieoglądających) oraz osobne pole na dekoder HEVC i dodatkowy dekoder H.264 (jeśli np. chcemy wyświetlać kanały HD innym kodekiem niż SD, działa to na razie na zasadzie nazwy kanału - jeśli wykryje w niej stosowne słowo, to użyje wskazanego dodatkowego dekodera)

 

Moje uwagi:

- z uwagi na zmiany wprowadzone w obsłudze konwerterów przy satelitach (jeden satelita może mieć przyporządkowane osobne LNB dla różnych pasm) zalecam wy[beep]e smarteit.db (baza danych EPG) oraz smartdvb.db (lista kanałów). Można próbować bez wywalania, ale jeśli coś zacznie się sypać z obsługą listy, to zostawienie starych plików jest pierwszą możliwą przyczyną,

- transkodowanie nagrań/strumienia do MP4 nie działa na Windows XP (znany błąd),

- MadVR zapewnia (wg jego zwolenników) świetną jakość obrazu, lepszą niż standardowe renderery (ja mam za słaby wzrok, żeby to wychwycić :P ), ale wymaga mocniejszej maszyny i wydajniejszej karty graficznej, proszę nie eksperymentować z MadVR na słabych maszynach (prośba autora).

- wysoce zalecane jest eksperymentowanie na świeżej/czystej instalacji.

 

O Portable:

- po wypakowaniu należy rejestrować filtry z uprawnieniami administratora przez filters/registerfilters.bat

- jeśli zamierzamy SmartDVB w wydaniu portable usunąć, to aby nie narobić sobie śmietnika w systemie należy filtry wyrejestrować przez filters/unregisterfilters.bat)

 

Kodeki HEVC:

- LAV Video Decoder jako element paczki LAV Filters: http://forum.doom9.org/showthread.php?t=156191 (nawet jeśli mamy PC x64 - 64 bit i system 64 bit, to instalujemy x86 - 32 bit, bo SmartDVB jest x86 i nie zobaczy 64 bitowych kodeków)

- Strongene Lentoid HEVC/H.265 Decoder: http://xhevc.com/en/hevc/decoder/download.jsp

- Cyberlink: http://www.skystar.org/redirect.php?dlid=6501

Kodeki nie są jeszcze idealnie dopracowane, np. LAV nie chciał mi wyświetlać UHD TV z 19,2°E z 11,406 GHz, pol. V, SR: 22000, FEC: 2/3 (DVB-S2/8PSK), a Strongene wyświetlał lewą górną ćwiartkę (choć obraz jest nadawany nie podzielony na części, a w jednym kawałku). Cyberlink potrafił natomiast chodzić jak złoto, by nagle bez powodu zwiększyć zapotrzebowanie na CPU i ciąć bezlitośnie. Na pewno kwestią jest też wydajność PC. Na płynny HEVC trzeba mieć smoka z mocną graficzną... Być może istotna uwaga: HEVC nie jest wspierany w Picture in Picture.

 

Pełna lista zmian w oparciu o history.txt (zmiany od 0.4.0 Beta 1, reszta w poprzednich postach)

v0.4.0 beta 2 hotfix a
Poprawione: SmartDVB.exe do podmiany rozwiązujące problem w sytuacji, gdy dla jednego kanału EPG było nadawane w różnych językach.

v0.4.0 beta 2
   Dodane: opcja /channel w smartexec.exe pozwalająca na zapis wybranego kanału (satid, nid, tid, sid) do pliku channel.dat w katalogu ustawień programu,
Poprawione: zamrożenia, które mogły występować na kartach SkyStar (przy korzystaniu ze skystar.dev),
Poprawione: zawieszenia bda.dev mogące występować podczas przełączania z/do trybu Direct Tune,
Poprawione: karty SkyStar 2 eXpress HD mogą teraz korzystać także z interfejsu WDM (skystar.dev), co powinno być lepszą opcją dla posiadaczy tych kart mając na uwadze dość awaryjną implementację BDA od TechniSata,
Poprawione: parametry transkodowania w ustawieniach nie były poprawnie zapisywane i używane,
Poprawione: pasek statusu wideo mógł nie odświeżać prawidłowo informacji o nazwie audycji i postępie z EPG, teraz powinno być lepiej,
Poprawione: informacje o sygnale przy korzystaniu ze skystar.dev (karty SkyStar) nie były pokazywane poprawnie (siła i jakość pokazywały tą samą wartość),
Poprawione: ustawienia filtrowania powinny być zachowywane przy przełączaniu między zakładkami z listami kanałów,
   Dodane: opcja strumieniowania HTTP stacji radiowych w formacie MP3 (w przypadku kanałów TV przez adres HTTP przesyłana jest w takim przypadku sama fonia),
   Dodane: możliwość tworzenia podstawowych profili dla transkodowania, co ułatwia przełączanie się pomiędzy kilkoma różnymi ustawieniami dla strumieniowania/nagrywaniang. Wydawało się to niezbędne przy obecnym zewnętrznym transkodowaniu przez ffmpeg. Profile są zapisywane do settings/transcode.ini,
Poprawione: wyłączone kanały w oknie rezultatów skanowania są teraz sortowane wg częstotliwości (a nie po nazwie jak do tej pory),
Poprawione: drobne problemy z transkodowanymi nagraniami (pliki MP4/MKV),
   Dodane: zdalny wybór numeru kanału powinien także przełączać EPG na wskazany kanał,
Poprawione: filtr listy kanałów mógł nie być zachowywany pomiędzy instancjami SmartDVB,
Poprawione: dodawanie zakresu przy blindscanie teraz używa poprawnych domyślnych parametrów dla pasma C,
Poprawione: tryb klienta teraz uwzględnia dodatkowe buforowanie przy odbiorze strumienia (jeśli aktywne, buforowanie jest używane po stronie klienta),
Poprawione: pewne niespójności w oknie konfiguracji profili transkodowania,
   Dodane: dodana możliwość ukrycia (przez menu Widok) paska z informacjami o wideo,
   Dodane: opcja do wyświetlania dodatkowego paska informacyjnego z rozszerzonymi informacjami o obrazie i dźwięku oraz o postępie nagrywania, jeśli trwa,
   Dodane: dodatkowe pole na filtr przetwarzający wideo w połączeniach kodeków. Pozwala na dodanie filtrów przetwarzających obraz, np. ffdshow raw filter, jeśli ktoś ma takie zapotrzebowanie,
   Dodane: opcja ustawienia alternatywnego dekodera wideo, jego wybór jest dokonywany obecnie na bazie nazwy. Jeśli ktoś ma inne sugestie, autor prosi o kontakt. Można tego użyć np. w celu wybrania innego dekodera wideo dla HD niż dla pozostałych stacji H.264 (SD) (przez wprowadzenie nazwy, np. 'HD' lub coś podobnego po której SmartDVB rozpozna, że ma wybrać alternatywny dekoder),
   Dodane: osobne ustawienia transkodowania nagrań ffmpeg dla kanałów H.264. Pozwala to na rozróżnienie ustawień dla stacji H.264 i MPEG-2. Na wolniejszych maszynach szybkość transkodowania H.264 może być poprawiona przez użycie przełącznika -superfast, gdzie możliwe. To może pogorszyć finalną jakość nagrania, ale zarazem zmniejszając obciążenie przy zapisie. Nie należy z tego korzystać, jeśli nie ma problemów z wydajnością przy nagrywaniu z transkodowaniem na posiadanym komputerze. Proszę mieć na uwadze, że wolniejsze systemy mogą po prostu mieć problemy przy transkodowaniu pewnych typów nagrań z określonych kanałów. Jeśli posiadana maszyna nie jest wystarczająco wydajna dla transkodowania ffmpeg w czasie rzeczywistym, to mimo wszystko nawet rozdzielając nagrania na typy problemu może nie udać się rozwiązać, nie licząc wymiany komputera na mocniejszy (wydajniejszy CPU),
Poprawione: strumieniowanie HTTP mogło zawodzić na niektórych systemach Windows XP, dodana opcja optymalizacji strumieniowania, która gdy będzie aktywna - powinna pomóc w takim przypadku poprawnie strumieniować,
Zmienione: wewnętrze cache'owanie HTTP w pewnym stopniu przerobione, by zwiększyć stabilność przy różnych warunkach połączeń sieciowych,
   Dodane: renderless video renderer.
Zmienione: zmiany w bdas.dev w związku z raportami o nietypowych błędach zdarzających się tam czasami. Jeśli ktoś zaobserwuje gorsze/zwolnione wideo lub zamrożenia przy zamykaniu aplikacji, to autor prosi o informacje - jeśli wprowadzone zmiany nie poprawią sytuacji to może będzie konieczność ich wycofania,
   Dodane: opcja do programatora zdarzeń umożliwiająca wyłączenie karty DVB (eksperymentalna, może nie działać stabilnie, parametr /STOPDEV dodany w tym celu do smartexec.exe),
Poprawione: problemy z podwójnym dodawaniem filtra przetwarzania dźwięku w pewnych przypadkach,
Poprawione: dodatkowe poprawki i modyfikacje w związku z raportami od użytkowników,
   Dodane: podstawowe wstępne wsparcie HEVC. Aktualnie znane kodeki wspierające HEVC to Lentoid/LAV/najnowszy Cyberlink. Proszę mieć na uwadze, że niektóre z dekoderów są nadal dość niestabilne i mogą prowadzić do błędów oraz zawieszeń aplikacji z winy samych kodeków, nie SmartDVB. HEVC nie jest zaimplementowany dla PiP (Picture in Picture) na tą chwilę (wydaje się przesadą w sytuacji, gdy mamy na całej europejskiej części orbity ledwie 2-4 dostępne kanały HEVC i to o testowym charakterze),
Poprawione: pasek stanu aplikacji nie pozostawał ukryty (jeśli go schowano) po restarcie.

 

PS: Tłumaczenia są "luźne", nie wszystko dało się łatwo przełożyć...

 

Gorące podziękowania dla autora za wytrwałe rozwijanie swojego dzieła :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zostala opublikowana wesja 0.4.08 RC. Mr. Orbita wyjasnij mi prosze, bo wiem ze robisz spolszczenia do tego programu, czy ta niezgodnosc wersji musi byc za kazdym razem sygnalizowana przy starcie aplikacji? Czasami jest tak, ze ukazuje sie nowa wersja i by unikac komunikatu to trzeba czekac albo na nowy langplk.dll albo przejsc na eng. Jesli juz program informuje o niezgodnosci wersji jezykowej to dobrze by bylo dodac opcje wyboru (oprocz tak i nie) "tak, zapamietaj ten wybor" tak by nastepne odpalenie programu bylo juz pozbawione tego komunikatu. Zmiany w interface miedzy wersjami sa czasami tak niezauwazalne ze te pare niespolszczonych opcji nie sa warte ciaglego zatwierdzania wyboru przy starcie programu. ;-)

 

Druga kwestia ktora mi dokucza to opcja wyszukiwania kanalu. Czy nie mozna odseparowac wyszukiwania dla poszczegolnych list? Bo najczesciej kanal wyszukuje sie w zakladce "Wszystke". Pozniej po powrocie do zakladki ulubionych musimy czyscic filtr by miec pelna nasza liste. Dobrze by bylo by przelaczajac sie na dana liste nasz wczesniej wpisany filtr byl ciagle obecny badz nie. Slowem, filtr ma tyczyc sie tylko tej listy na ktorej go wpisalismy.

 

No i trzecia prosba do autora. Ja juz to wczesniej sygnalizowalem. Na pasku gdzie jest "EPG" i "Nagrania" jest jeszcze duuuzo miejsca do zagospodarowania ;-) Czy autor moglby tam dodac parametry kanalu ktore szybko mozemy skopiowac? Tak jak to jest w AltDVB. Bardzo brakuje mi opcji szybkiego dostepu do parametrow. Teraz trzeba wchodzic do wlasciwosci kanalu co troche trwa. Znacznie szybciej byloby zmienic zakladke w glownym oknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratunek ze spolszczeniem nadchodzi ;) Oraz ogólne info jak zwykle ode mnie ;) Ale sprawy zbiorę i przekażę hurtowo wraz ze swoimi wnioskami koło weekendu - dzięki ;)

 

Link do pobrania SmartDVB 0.4.0 RC: https://dl.dropboxusercontent.com/u/519 ... B040RC.zip

Ogólne informacje o SmartDVB 0.4.0 RC: http://smartdvb.net/bb/viewtopic.php?f=2&t=561

Spolszczenie do SmartDVB 0.4.0 RC: download/langplk_0.4.0_rc.zip

 

Najważniejsze/najciekawsze zmiany od Bety 2:

- na dodatkowym pasku z informacjami wideo (włączany w menu) powinno pokazywać informację o chrominancji 4:2:0 czy 4:2:2 - wymaga testów

- nagrywanie wszystkich ścieżek audio w TS powinno działać także dla nagrań realizowanych ręcznie

- skaner RF (nie patrzyłem, siedzę na 6983, z którą to obecnie nie działa)

- ogólnie sporo poprawek ;)

 

Moje uwagi:

- jeśli ktoś skacze z 0.3.5 (nie testował wersji beta) to z uwagi na zmiany wprowadzone w obsłudze konwerterów przy satelitach (jeden satelita może mieć przyporządkowane osobne LNB dla różnych pasm) zalecam wy[beep]e smarteit.db (baza danych EPG) oraz smartdvb.db (lista kanałów). Można próbować bez wywalania, ale jeśli coś zacznie się sypać z obsługą listy, to zostawienie starych plików jest pierwszą możliwą przyczyną,

- MadVR zapewnia (wg jego zwolenników) świetną jakość obrazu, lepszą niż standardowe renderery (ja mam za słaby wzrok, żeby to wychwycić :P ), ale wymaga mocniejszej maszyny i wydajniejszej karty graficznej, proszę nie eksperymentować z MadVR na słabych maszynach (prośba autora).

- jeśli ktoś skacze z 0.3.5 (nie testował wersji beta) wysoce zalecane jest eksperymentowanie na świeżej/czystej instalacji.

 

Pełna lista zmian w oparciu o history.txt (zmiany od 0.4.0 Beta 2 hotfix a, reszta w poprzednich postach)

v0.4.0 RC
     Dodane: komunikat przed wykonaniem zdarzenia (domyślnie na 30 sekund przed), umożliwiające anulowanie zdarzenia. Jako opcja w ustawieniach programatora zdarzeń.
  Zmienione: nagrywanie wszystkich ścieżek dźwiękowych przy rejestracji strumieni TS przeniesione do opcji nagrywania i powinno być teraz honorowane także dla zwykłych ręcznych rejestracji (do tej pory działało tylko dla programatora zdarzeń).
     Dodane: informacja o próbkowaniu chrominancji (4:2:0, 4:2:2 itp.) do paska z rozszerzonymi informacjami o wideo, wymaga testów.
  Zmienione: wciskanie 'play'/'pauza' przełącza stan odtwarzania/pauzy, do tej pory przyciski zostawały na wybranym stanie.
 Poprawione: pauza timeshiftu nie działała poprawnie (nowy błąd). Pewne modyfikacje kodu timeshiftu w związku z tym.
  Zmienione: wywołania funkcji dla dodatków (funkcja DoDiseqc nie potrzebuje już wszystkich danych kanału, a tylko struktur satelitów i transponderów, co jest rozsądniejsze, bo do przełączenia portu DiSEqC nie potrzeba danych kanału, to może popsuć działanie istniejących dodatków, ale ponieważ na razie nie ma ich dużo, autor uznał, że nie będzie to dużym problemem. Jeśli jesteś twórcą dodatku, musisz przekompilować go z nowymi nagłówkami, aby się upewnić, czy wszystko jest w porządku)
  Zmienione: zmiany w instalatorze. Jeśli ktoś miał nieokreślone problemy z aktualizacjami przy poprzednich wersjach - proszę spróbować teraz.
Udoskonalone: przyciski timeshiftu w OSD (FF/play/pauza) nie zawsze poprawnie aktualizowały swój stan.
  Dodane: czas zakończenia zdarzenia do okna dodawania nowego zdarzenia (na prośby).
Udoskonalone: pasek regulacji przeźroczystości SmartOSD jest teraz bardziej przejrzysty (był niejasny dla niektórych)
     Dodane: opis zdarzenia z EPG (EIT) w głównym panelu EPG jest teraz wyświetlany w polu tekstowym.
  Zmienione: od teraz domyślnie offset DVB-T nie jest używany (wielu użytkowników zgłaszało problemy z tym). Dodano opcję do okna skanowania pozwalającą na włączenie offsetów częstotliwości DVB-T, co sprawi dodawanie offsetów do poszczególnych skanowanych częstotliwości.
Udoskonalone: znak '&' w EPG mógł być niepoprawnie interpretowany jako '_' w niektórych miejscach.
     Dodane: opcja w oknie blindscannera pozwalająca wyłączyć powtarzanie skanowania dla transponderów z danymi.
     Dodane: opcja w ustawieniach DiSEqC pozwalająca nie wyświetlać informacji o ruchu pozycjonera/obrotnicy podczas przesuwania anteny.
 Poprawione: błąd w oknie wyszukiwania kanałów - wartości MIS mogły nie być wyświetlane jeśli aktywne było sortowanie.
Udoskonalone: modyfikacje w blindscan.dev, aby umożliwić wstrajanie się przez niego w sygnały DVB-T/C (testowane na DVB-T).
 Poprawione: błąd mogący okazjonalnie prowadzić do zawieszenia się programu w konsoli DiSEqC.
  Dodane: podstawowy skaner pasma RF. Działa tylko z urządzeniami wspieranymi przez bibliotekę streamreader.dll, więc nie ma sensu próbować go na innych kartach, bo nie uruchomi się. Może być usunięty do wersji finalnej, jeśli sprawi zbyt wiele problemów w trakcie testów. Dodane na potrzeby testów.
Aktualizacja: aktualizacja biblioteki streamreader.dll do aktualnej wersji 1.2.0.1202.

 

PS: Tłumaczenia są "luźne", nie wszystko dało się łatwo przełożyć...

 

Gorące podziękowania dla autora za wytrwałe rozwijanie swojego dzieła :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wersja 0.4.0 została wydana jako finalna (w sumie to jakiś czas temu, ale z braku czasu wstawiam dopiero teraz :oops: )

Czyli zamykamy pewien kolejny etap i z czystym kontem wkrótce ruszą pewnie kolejne testy ;)

 

Link do pobrania SmartDVB 0.4.0: https://dl.dropboxusercontent.com/u/519 ... elease.rar

Ogólne informacje o SmartDVB 0.4.0: brak ;)

Spolszczenie do SmartDVB 0.4.0: download/langplk_0.4.0.zip

 

Najważniejsze/najciekawsze zmiany od RC:

- przy skanowaniu transponderów z MIS proponowało kasowanie kanałów z innych strumieni (oraz kilka innych błędów związanych z obsługą MIS),

- poprawki wykrywania kart TBS oraz dodana obsługa TBS6983.

 

Moje uwagi:

- jeśli ktoś skacze z 0.3.5 (nie testował wersji beta) to z uwagi na zmiany wprowadzone w obsłudze konwerterów przy satelitach (jeden satelita może mieć przyporządkowane osobne LNB dla różnych pasm) zalecam wy[beep]e smarteit.db (baza danych EPG) oraz smartdvb.db (lista kanałów). Można próbować bez wywalania, ale jeśli coś zacznie się sypać z obsługą listy, to zostawienie starych plików jest pierwszą możliwą przyczyną,

- MadVR zapewnia (wg jego zwolenników) świetną jakość obrazu, lepszą niż standardowe renderery (ja mam za słaby wzrok, żeby to wychwycić :P ), ale wymaga mocniejszej maszyny i wydajniejszej karty graficznej, proszę nie eksperymentować z MadVR na słabych maszynach (prośba autora).

 

Pełna lista zmian w oparciu o history.txt (zmiany od 0.4.0 RC, reszta w poprzednich postach)

v0.4.0 Release
Poprawione: przy skanowaniu częstotliwości z MIS podczas aktualizacji kanałów serwisy z innego MIS były proponowane do usunięcia.
Poprawione: Skaner RF nie brał pod uwagę innych LNB zdefiniowanych dla wskazanego satelity oraz błędne limity LNB mogły mieć zastosowanie także podczas blindscanowania.
Poprawione: dalsze poprawki i kosmetyka w skanerze RF.
Poprawione: ikona w zasobniku systemowym mogła nie wskazywać poprawnie stanu nagrywania.
Poprawione: błąd, który mógł powodować niepoprawne wyświetlanie ikon kanałów na liście, jeśli włączone było wyświetlanie wartości SID (tylko w przypadku ikon na bazie nazw kanałów).
Zmienione: modyfikacje w bda.dev w obsłudze kart TBS oraz ich autodetekcj, może lepiej wykrywać karty TBS (teraz także TBS6983) (podziękowania dla: steven).
Poprawione: korekty w parsowaniu MIS (podziękowania dla: alexi).
Poprawione: napisy w oknie skanera RF teraz mogą być tłumaczone.
Poprawione: błąd przy skanowaniu częstotliwości z MIS (bda.dev), który mógł powodować wybór złego strumienia (podziękowania dla: alexi).
Poprawione: czasami zaplanowane nagranie mogło wykorzystywać złą nazwę z EPG.
Poprawione: kosmetyczne zmiany w domyślnej nazwie dla nagrań.
Poprawione: aktualizacja biblioteki streamreader.dll do wersji 1.2.2.1260.

 

PS: Tłumaczenia są "luźne", nie wszystko da się łatwo przełożyć...

 

Gorące podziękowania dla autora za wytrwałe rozwijanie swojego dzieła :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem z tym programem http://scr.hu/5j1t/eq4m4

Zawsze pomaga mi przeinstalowanie sterowników od karty TBS 6925. . Program chodzi tylko za pierwszym razem po przeinstalowaniu sterowników. Po wyłączeniu komputera problem powraca. Sterowniki do karty najnowsze ze strony producenta. Wersja SmartDvb również najnowsza.

W programie Progtv wszystko ok. System Windows 7 64 bit.

 

Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6925 tak ma. Przeinstaluj sterowniki jeszcze raz, odpal SmartDVB, wejdź w menu Narzędzia i Ustawienia urządzenia, zmień tam Tuning methon ze Standard na Direct i zrestartuj po tym SmartDVB - już nie powinno się tak robić ;)

Warto też tam wybrać zamiast tbs6925 - TBS New Interfaces i zaznaczyć obsługę PLS i MIS ;) Będzie lepiej działać i obsługiwać MIS/PLS w standardzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno mieć to miejsca. W SmartDVB wybór Direct (i ogólne ustawienie jak u mnie) nie generuje żadnych problemów. Jeśli masz możliwość sprawdź jeszcze dwie rzeczy:

- czy gdy jeśli tak się stanie i wejdziesz do Menedżera urządzeń w systemie oraz wyłączysz i włączysz kartę, to SmartDVB "ożyje"?

- jeśli posiadasz wolne gniazda PCI-e, możesz spróbować przełożyć, zdarza się, że na płycie głównej nie wszystkie gniazda PCI-e mają te same możliwości, czasami na ich działanie mogą mieć pływ inne karty i ich rozłożenie w slotach PCI-e.

 

Na wszelki wypadek podrzuć model płyty głównej - poszukam sobie o niej informacji i ew. jakichś informacjach o potencjalnych ograniczeniach PCI-e - chodzi o to, żeby wykluczyć wszelkie możliwe przyczyny poza kartą, zanim wskażemy na nią i uznamy, że będzie musiała iść na serwis/wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta Główna to Asus P5B. Po wyłączeniu i włączeniu karty pokazuje mi tak: http://scr.hu/5j1t/1a6yw. Czyli jest ok sygnał i jakość ale kanały nie chodzą. Po ponownym Blindscanie kanały chodzą ale tylko te nowo dodane np. dosył ATP Deleray Beach. Reszta ciemność.

I jeszcze takie pytanie bo muszę prawie za każdym razem wybierać kodek audio bo nie zapamiętuje mi zmian. Ustawienia bda takie jak u ciebie. Kodeki są w screenie wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Video Render jest zły, zmień na Enhanced Video Renderer. Jeśli po zmianie video nadal będą problemy z audio - zmień Audio renderer z Głośników na coś innego z tamtej listy.

 

Co do kanałów - trudno powiedzieć po tym co widzę, ale na dzień dobry na dole na pasku masz złą częstotliwość TRT 1 - satelita jak widzę jest wybrany Eutelsat W3A (7°E) - TRT 1 nie nadaje na częstotliwości 12,341 GHz, pol. V - czy na pewno masz poprawne ustawienia konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...