Skocz do zawartości

SmartDVB 0.5.0 - spolszczenie


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moduły CI obsługuje już jakiś czas, ale tylko dla niektórych kart DVB (i w zasadzie to nie bardzo wiem dla których :P ). Obsługę CI odpala się w Ustawieniach na zakładce Common Interface - należy zaznaczyć Aktywuj CI i zrestartować program. Jeśli po tym nie zadziała, to niestety dla tej karty, którą posiadasz, nie ma wsparcia CI. Problem jest o tyle złożony, że BDA od Microsoftu nie przewiduje obsługi modułów CAM w standardzie i każdy producent kart DVB robi sobie własne rozszerzenia BDA, żeby dodać wsparcie. Dlatego twórcy programów muszą każdego producenta wspierać osobno, a warunkiem wyjściowym jest dostępność dokumentacji - jeśli nie ma pełnego SDK, to autor nie jest w stanie nic zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

W poprzedniej wersji nie mogłem uruchomić żadnego modułu ani CI (nie CI+) Cyfrowego Polsatu, ani nCAM HD, choć bez problemów poprawnie działają w DVB Viewer 5.0.0 oraz Sky View. Moja karta to TechnoTrend TT-Budget S2-3200 + CI. W żadnym jednak programie nie udało mi się uruchomić modułu CI+ Cyfrowego Polsatu :(

 

Pozdr.serd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie działało na poprzedniej wersji, to raczej wiele się w tym zakresie nie zmieniło - nie przypominam sobie z listy zmian, żeby autor coś ruszał przy obsłudze CI. W każdym razie spróbować zawsze można...

 

Ale w kwestii modułu CI+ Cyfrowego Polsatu mam jeszcze gorszą wiadomość - autorzy programów nie mają tu nic do gadania. Programy komunikują się z gniazdem CI korzystając z gotowego interface przygotowanego przez TechnoTrend (takie API i biblioteka DLL jest do tego, dokładnie ttBdaDrvApi_Dll.dll). Nie da się z tego więcej wycisnąć, niż to, co wypluwa biblioteka. Jeśli inne CAM działają, a ten jeden nie, to problem jest na poziomie samej karty, nie softu. Być może załatwiłyby sprawę nowe sterowniki od TechnoTrenda i/lub nowe SDK o ile nie jest to jakiś zgrzyt sprzętowy. Na poziomie softu jest to zgodnie z moją wiedzą nie do ominięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i szczęśliwie dobrnęliśmy do końca betatestów :D 26 kwietnia wydana została finalna wersja SmartDVB 0.3.0 :jupi: Wersja jest oznaczona dokładnie jako 0.3.0.31 ;)

 

Link do pobrania SmartDVB 0.3.0: http://www.smartdvb.net/smartdvb/downlo ... DVB030.rar

Ogólne informacje o SmartDVB 0.3.0: http://smartdvb.net/bb/viewtopic.php?f=2&t=357

Spolszczenie do SmartDVB 0.3.0: download/langplk_0.3.0.zip

 

Lista zmian od wydania Release Candidate:

v0.3.0 Release
Poprawione: problemy z połączeniem między kodekami przy korzystaniu z funkcji timeshift,
Poprawione: problemy z klawiszami góra/dół na pilocie/klawiarurze przy korzystaniu ze SmartOSD, które nie pozwalały na nawigację po liście kanałów. Także OK powinien teraz powodować zmianę kanału na wskazany z tej listy,
Poprawione: synchronizacja listy transponderów z serwisem satfeeds kończyła się niepowodzeniem.

v0.3.0 Pre Release
Poprawione: możliwy wyjątek związany ze zmianą głośności,
Poprawione: aktualizacja wyników skanowania wykonywanych przez Blindscanner jest teraz robiona po jednym satelicie (przepuszczanie wszystkiego za jednym razem mogło prowadzić do problemów ze stosem),
Poprawione: nagłówek nie pokazywał się prawidłowo w oknie Blindscannera, dodatkowo dochodziło tam do wycieków pamięci,
Poprawione: problem z kompatybilnością z Windows 8, gdy następowało przełączenie do trybu pełnego ekranu z szybką zmianą proporcji,
Poprawione: nieprzeźroczyste logotypy nie były wyświetlane prawidłowo,
Poprawione: zgłaszano problemy z synchronizacją i zakłóceniami dźwięku na nagraniach MPEG,
   Dodane: graficzne zakładki (możliwe skórkowanie jak w SmartOSD, wykotrzystywany ten sam katalog "images"),
Poprawione: lepsza obsługa błędów w kwestii napisów DVB na niektórych kanałach, autor prosi o zgłoszenia, jeśli nadal będą widoczne jakieś problemy,
  Korekty: przetwarzanie błędów w aplikacji, teraz pojawia się prośba o przesłanie zgłoszenia, jeśli wystąpi wyjątek (bez zamykania aplikacji, do tej pory tego typu błędy mogły przemknąć niezauważone i być trudne do namierzenia i zlokalizowania w przyszłości),
  Korekty: kolejne udoskonalenia związane z nagrywaniem do plików MPEG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tego programu, testuję go z kartą dvb-s2 jak i dvb-t.

1. Jak nagrać zakodowany kanał z satelity - aby nagrał się cały stream z danego programu.

Jak chcę nagrać to nagrywa ECM, PAT, PMT, ale nie chce pid z obrazem i audio. Może coś źle robię.

2. Jak nagrać dwa lub trzy kanały z tego samego mux czy transpondera - programatorem zadań?

Też widzę że nie można z jednego MUX nagrać dwóch kanałów w tym samym czasie bo program prosi o zatrzymanie nagrania.

3. Program na karcie dvb-t nie pokazuje mi parametru L:0% Q:100%

Czy tak ma być czy to wina niekompatybilności z kartą dvb-t?

4. Czy program gdzieś pokazuje czy występują jakieś błędy w streamie podczas oglądania czy nagrywania (Skyview we właściwościach kanału ma takie coś BER/CC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. U mnie bez problemów - jak startuję nagrywanie to pojawia się okienko, w którym zaznaczam strumienie do nagrywania (domyślnie zaznaczone są: obraz, główna ścieżka dźwiękowa, ECM, PAT i PMT) i po zakończeniu zapisu mam obraz i dźwięk z kanału kodowanego bez problemu (u mnie SmartDVB nagrywa lepiej niż AltDVB do TS - w AltDVB lubi na początku wstawić jakiś urwany pakiet, SmartDVB zawsze u mnie startuje z zapisem bez jakiś śmieci na początku).

2. Jedynie przez menu Narzędzia --> Debug i Nagrywaj TS - nagrywa to cały multipleks, ale bez dekodowania - kanały zaszyfrowane będą niedostępne.

3. Niekompatybilność z konkretnym modelem, ja mam to samo na MediaTech MT4153HD, zapewne dotyczy także innych kart na tym samym chipie.

4. Nie ma takiej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dodam, że chodzi mi o nagranie kanału zakodowanego do późniejszego rozkodowania.

U mnie tak samo jest jak opisałeś - lecz zaznaczając wszystko w tym oknie, program nagrywa tylko ECM, PAT i PMT. Tak jakby nie zapisywał pidu z obrazem i dźwiękiem. Widać to po wielkości nagranego pliku i sprawdzeniu co się nagrało.

2. Tylko nagranie kilku minut czy godzin skutkuje bardzo dużym plikiem. Trzeba by do autora napisać, aby dodał opcję nagrywania kilku kanałów z osoba z tego samego transpondera czy MUX.

3. Nie wiem na jakim chipie mam kartę, jakiś Conexant - Hauppauge HVR-1700, mam jeszcze AverMedia ale nie testowałem.

Na razie jestem pod wrażeniem stabilnego nagrywania z tej karty z DVB-T - zobaczymy jak długo i czy to tylko przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to przydatna opcja zwłaszcza jak nagrywa się np dwa czy nawet więcej kanałów w tym samym czasie. DVBDream jak i Skyview nagrywa kanał/materiał zakodowany, nawet nagrywa wszystkie dostępne ECMy na danym kanale.

Co ciekawe, w SmartDVB autor dał możliwość nagrywania ECM, PAT czy PMT - po co? Jeśli kanał w "locie" jest rozkodowywany jaki jest sens nagrywać ECM?

Zobaczymy co autor odpisze w takim razie.

 

PS.

Napisałem do autora, odpisał mi:

Aby nagrać kilka kanałów z MUX - klika się na ikonkę Record(Nagraj kanał) i pojawia się pasek które kanały można nagrać lub wszystkie. Programatorem zadań nie da się nagrywać. Może w późniejszych wersjach.

Co do nagrań kanału zakodowanego - tylko opcja Debug - Nagraj TS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii nagrywania zakodowanych - dostałem dodatkowe info, że wcześniej się dało, ale osoby korzystające z wtyczek MDAPI zgłaszały, że do plików mogły trafiać na początku zakodowane pakiety zanim wtyczka "zaskoczyła", dlatego zapisywanie zakodowanych zostało wycięte, ale autor rozumie problem - rozważy dodanie nagrywania zakodowanych danych jako opcję. Dzięki temu wszyscy będą zadowoleni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie ustawienia obrazu na tryb rozszerzone (korzystam z dwóch monitorów).

SmartDVB uruchamiam nie na głównym ekranie tylko na tym dodatkowym, jak tylko przełączam obraz do trybu Fullscreen obraz przeskakuje mi na pierwszy ekran (główny). :/ Czy da się to jakoś ustawić aby pozostał na tym drugim? Do rozszerzenia mam także podłączony telewizor i programów nie mogę oglądać na dużym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w Narzędzia --> Ustawienia sprawę powinny załatwić opcje w kategorii Multi Monitor. Można tam ustawić preferowany monitor dla głównego okna, pływającego okna i pełnego ekranu - może być ustawiony na konkretny lub ostatnio użyty. Teoretycznie powinno działać, jeśli po ustawieniu tam nie jest OK, to namierzyłeś błąd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam autor zaleca korzystać z bda.dev (Florian), ponieważ jest bardziej na bieżąco aktualizowany i dopiero jeśli sprawia jakieś problemy to wtedy powinno się spróbować starszy bdas.dev, ale u mnie i jeden i drugi działają tak samo dobrze (TBS6925, Prof7301, Media-Tech MT4153 HD). Na bieżąco wykorzystuję bda.dev i wszystko u mnie działa generalnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, ale ze mnie gapa, nie zauważyłem nawet tego :) Pobawię się i dam znać, dzięki za info :)

 

Edit: teraz patrzyłem na tvp 1 zmieniłem na to kodowanie i nic, sprwadziłem w sumie każde kodowanie i efekt ten sam. Ogólnie to napisy z txt są ucięte na samym dole coś. Nie wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od kilku dni jestem użytkownikiem nowego programu smartdvb i jestem bardzo zadowolony widać ze program jest rozwijany i ma ciągłe wsparcie, wcześniej miałem dvbdream 1.4 p1 ale musiałem z niego zrezygnować przez ciągłe problemy ze stabilnością kodeków hd i nie tylko. Smartdvb jest w miarę stabilny ale mam z nim trochę problemow typu: wolne przełączanie kanalów, nie mogę przestawić na moduł floriana tylko na bdas.dev, potrafi się zawiesić przy przelaczaniu kanalów ale wydaje mi się ze to nie przez program lecz same kodeki używam arcsoft z ac3filter oraz nie wskazuje mi zużycia procka mam ciągle 0% w rogu programu gdzie faktycznie po sprawdzeniu mam 25%-35%. Bardzo proszę o jakieś wskazówki co do odpowiedniej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DDiablo - próbowałem się bawić, ale akurat na TVP1 nic nie ma, a na CANAL+ w ogóle mi nie startują, choć widzę, że lecą jak wchodzę na stronę w teletekście. Poczekam na TVP1...

 

@EQX - W kwestii kodeków może spróbuj doinstalować LAV Filters: http://forum.doom9.org/showthread.php?t=156191 - wersję 32 bit nawet jak masz system 64 bit (bo SmartDVB jest 32 bit). Niestety nie pomoże to na problem z modułem Floriana oraz raczej nie także na brak wskazań obciążenia procesora. Spróbuj włączyć Floriana na siłę - wywali jakiś błąd i zgłosi, że jest w Offline mode, ale mimo wszystko uda Ci się wtedy wejść w Ustawienia urządzenia w menu Narzędzia. Tam zmień BDA tuning mode ze Standard na Direct. Zatwierdź i zrestartuj SmartDVB - może wskoczy na Floriana...

 

EDIT: Na TVP1 napisy w TXT były po 1 w nocy, ale i tak mi w ogóle nie działają, patrzyłem na satelicie. Odpaliłem SmartOSD, napisy DVB działają na C+, TXT nie działają mi z niczego :oops: Chyba coś pomijam lub nie kumam w tej technologii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mr. Orbita,

 

dzięki za rozwiązanie problemu udało się uruchomić Floriana bez problemu po przełączeniu na tryb direct ,program przestał się zawieszać podczas oglądania jak i przy zmianie kanałów. Z ciekawości zainstalowałem kodeki Lav Filters, obraz faktycznie ładny ale użycie procka mam wysokie mimo ze ustawiłem w opcjach akceleracje dxva2.

i mam kolejny problem po ustawieniu na bda.dev przestały mi odbierać kanały z astry ale gdy wrócę na bdas.dev wszystko jest ok działa hotbird i astra a nawet mam mniejsze użycie procka podczas oglądania :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać bda.dev niespecjalnie dobrze radzi sobie z Twoją kartą... Trochę to dziwne, bo TechnoTrend jest raczej dość dobrze rozpracowany. Gdy wybierasz bda.dev i przeskoczysz na Direct, to wyżej w wyborze typu urządzenia masz Autodetect i nazwę tt s2-3200, czy coś innego? Możesz tam jeszcze spróbować wskazać na siłę TechnoTrend zamiast Autodetect, ale wydaje mi się też, że jeśli ogólnie wszystko śmiga Ci lepiej na bdas.dev, to nie ma przeciwwskazań, żeby nie korzystać z niego ;) Najlepiej wybrać ten moduł, na którym program lepiej śmiga ;) Nic mi nie wiadomo o tym, żeby bdas.dev miał być kiedyś usunięty, więc nie ma póki co ryzyka, że w przyszłych wersjach się coś posypie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po cichu powstawała sobie nowa wersja SmartDVB i wczoraj nastąpiła oficjalna premiera wersji 0.3.5 Beta 1 ;)

 

Link do pobrania SmartDVB 0.3.5 Beta 1: http://www.dvbsupport.net/download/inde ... oad&id=271 lub https://dl.dropboxusercontent.com/u/519 ... 5beta1.zip

Ogólne informacje o SmartDVB 0.3.5 Beta 1: http://smartdvb.net/bb/viewtopic.php?f=2&t=382

 

Moje uwagi:

- spolszczenie: zła wiadomość, na razie nie jestem w stanie go przygotować, proszę o cierpliwość, postaram się to zrobić wkrótce...

- zalecam znaleźć i wywalić pliki smarteit.db (baza danych EPG, są tam istotne zmiany związane z wydajnością, co może zaburzyć zgodność z poprzednią wersją, plik zostanie stworzony od nowa) oraz smartdvb.db (lista kanałów, tu dodano m.in. zapis PLS i MIS, także może to zaburzyć zgodność),

- przy testowaniu PiP z kanałami kodowanymi proszę pamiętać, że karta dekodująca ma swoją wydajność i nie zdekoduje jednocześnie powiedzmy 10 kanałów, to nie jest wina SmartDVB,

- wsparcie MIS i PLS jest dostępne dla tych samych urządzeń co w CrazyScan, bo opiera się na tej samej bibliotece,

- w BlindScannerze MIS są wykrywane automatycznie, natomiast PLS trzeba podać, zaznaczając pole w oknie po prawej. Typ 0 to Root, 1 - Gold, 2 - Combo. Gdy jest wykonywany BlindScan z zaznaczonym PLS - BlindScanner nie znajdzie innych transmisji DVB-S2, co jest sytuacją prawidłową, gdyż zwykłe transmisje DVB-S2 mają PLS Root z kodem 1, więc siłą rzeczy nie da się ich odebrać ze zmienionym kodem,

- kanały PLS/MIS mają zapamiętywane wartości typu i kodu PLS oraz MIS we właściwościach. Na liście stacje z różnych MIS wyświetlają się jak jeden zwykły multipleks i przynajmniej na TBS6925 przełącza się na nie i wraca z nich na normalne transmisje DVB-S2 tak, jakby to były zwykłe paczki, nic specjalnego. Jest to zrobione szalenie wygodnie i transparentnie dla użytkownika.

 

Tłumaczenie informacji o najważniejszych zmianach/nowościach:

- obsługa PiP (Picture in Picture), wliczając w to wsparcie wtyczek MDAPI,

- modyfikacje programatora zdarzeń (zawiera obsługę nagrywania wielu serwisów z jednego multipleksu),

- obsługa PLS (Physical Layer Scrambling) oraz MIS (Multiple Input Stream) w blindscannerze (blindscan.dev, przez StreamReaderEx-BDA.dll),

- możliwość definiowania list użytkowników z dowolną kolejnością (dotyczy także ulubionych), wsparciem przeciągnij i upuść oraz wycinania i wklejania,

- wyszukiwanie na liście EPG i w programatorze zdarzeń

- modyfikacje bazy EPG, aby przyśpieszyć działanie. Baza danych zawiera od teraz także dodatkowe pliki .wal i .shm. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z działaniem - proszę się upewnić, że stary plik smarteit.db został usunięty (powinien go skasować sam instalator). Jeśli ktoś zamierza kopiować tą bazę danych - należy kopiować także pliki .wal i .shm.

 

Pełna lista zmian w oparciu o history.txt

v0.3.5 Beta 1
Poprawione: programator zdarzeń nie zamykał poprawnie aplikacji po wprowadzeniu zmian w zapisywaniu multipleksów,
Poprawione: problemy ze zmianą rozmiaru wyszukiwarki EPG w trybie SmartOSD,
   Dodane: obsługa PLS do BlindScannera. Tryb i kod PLS są zapisywane do plików z listami transponderów zapisywanych do plików .bs, przykład: 12538,H,27500,23,8PSK,MIS:1[0] (przetestowane z TBS 6925/5925),
Poprawione: wyłączanie zasilania LNB przy zamykaniu aplikacji nie działało poprawnie (urządzenia TBS),
   Dodane: opcja dodania zdarzenia do wykonania w menu kanału,
   Dodane: Opcja nagrywania dodana do menu PiP.

v0.3.5 pre Beta 1 test 3
Poprawione: dodane obrazy dla funkcji przeciągnij i upuść, których brakowało w instalatorze (co uniemożliwiało poprawne działanie funkcji dla ulubionych i własnych list użytkowników),
   Dodane: można dodać kanały do własnych list tak jak do ulubionych (nie tylko przez przeciąganie i upuszczanie),
Poprawione: wyświetlanie opcji na pasku stanu nie zawsze działało poprawnie od czasu dodania nowego graficznego paska stanu,
   Dodane: osobne ustawienia dla kodeków używanych do PiP w opcjach. Należy się upewnić, że nie wybrano "directsound" w rendererze audio dla głównego obrazu lub PiP, aby nie mieć problemów z działaniem dźwięku w PiP,
Zmienione: poprawki w PiP, aby obejść problemy z VMR9,
Zmienione: poprawki w obsłudze MIS (multiple Input Streams) (tylko dla blindscan.dev). Gdy BlindScanner znajdzie strumienie MIS - są one zapisywane do list transponderów .bs (MIS:1) po polu modulacji. Można później korzystać z list .bs w oknie normalnego wyszukiwania (z blindscan.dev),
Poprawione: błąd instalatora, który na Windows 7/8 po instalacji do Program Files uruchamiał SmartDVB bez uprawnień administratora,
Zmienione: graficzny pasek stanu (mniej rzucający się w oczy).

v0.3.5 pre Beta 1 test 2
Poprawione: problemy z dodaną osobną modulacją QPSK dla DVB-S2, która popsuła obsługę DVB-S2/QPSK na niektórych urządzeniach,
Poprawione: błąd, który uniemożliwiał zapis wyszukanych kanałów (związany z MIS),
Poprawione: ustawienia kolorów wideo nie działały poprawnie z VMR9 i PiP.

v0.3.5 pre Beta 1 test
    Uwagi: zmiany w programatorze czasowym psują kompatybilność z poprzednio zaplanowanymi zdarzeniami (należy usunąć dodane wcześniej zadania przed instalacją lub wykonać czystą instalację),
    Uwagi: należy także usunąć plik smarteit.db (baza danych EPG) z uwagi na zmiany wprowadzone także tam,
    Uwagi: funkcja PiP była testowana wyłącznie na Windows 7, więc jeśli ktoś wykryje problemy na Windows XP lub Windows 8 - raporty są mile widziane, należy stosownie zaznaczać wykorzystywany system,
    Uwagi: ta wersja posiada sporo modyfikacji w silniku aplikacji związanych z m.in. PiP, w związku z czym autor prosi o raporty, jeśli działanie/zachowanie związane z wyświetlaniem obrazu będzie inne niż w poprzedniej wersji (0.3.0),
    Uwagi: zgłoszenia należy przesyłać na adres smartdvb (malpka) smartdvb.net, stary adres jackjavo na hotmail nie jest aktualny,

   Dodane: zapytania wtyczek MDAPI o pakiety 188 bajtów powinny być teraz honorowane,
   Dodane: filtr audio A/B pozwalający na wybór lewego lub prawego kanału w przypadku dwóch kanałów nadawanych monofonicznie na jednym PID Audio. W przypadku problemów z działaniem dla LAV Audio należy wymusić wyjście 16bit, nie wszystkie dekodery audio mogą poprawnie współpracować,
   Dodane: w ustawieniach kodeków możliwy jest wybór osobnego dekodera dla AC3,
   Dodane: ustawienia kolorów wideo (procamp, VMR9/EVR),
   Dodane: okno wyszukiwania EPG opiera się teraz na liście, zapewnia lepsze opcje filtrowania,
   Dodane: osobna modulacja S2-QPSK aby zapewnić lepszy import i przetwarzanie kanałów nadawanych w DVB-S2/QPSK. Wymaga sprawdzenia, czy nie doprowadziło to do uszkodzeń w wyszukiwaniu kanałów, synchronizacji transponderów, etc),
Zmienione: modyfikacje w bda.dev związane z obsługą wskazań poziomu sygnału,
Poprawione: automatyczne kasowanie starych zdarzeń EPG mogło być niestabilne, przeniesiono to zadanie do momentu, gdy aplikacja nie jest obciążona (o ile to możliwe),
   Dodane: paski postępu EPG na bannerze informacyjnym i w SmartOSD powinny na bieżąco aktualizować się, nie pozostawać na tych samych pozycjach,
Poprawione: problem z dekoderem audio Cyberlink (być może także inne kodeki audio będą się lepiej zachowywać lub przynajmniej łączyć),
   Dodane: programator zdarzeń, jeśli to możliwe, może uruchomić dodatkowy zapis w multipleksie (jeśli zaprogramowane zdarzenie dotyczy tej samej paczki, z której jest już realizowane inne zadanie),
Poprawione: lepsze sprawdzanie i pobieranie nazwy zdarzenia z EPG dla programatora zdarzeń,
   Dodane: przycisk EPG dla opcji menu SmartOSD (po wyszukiwaniu EPG),
   Dodane: dane z przewodnika EPG do programatora zdarzeń (nowe onko),
   Dodane: obsługa MIS (multiple Input Streams) dla BlindScannera (zwykłe wyszukiwanie także powinno wspierać MIS z listami transponderów .bs zrobionymi wcześniej z poziomu BlindScannera). Funkcja działa tylko z blindscan.dev opartym o StreamReaderEx-BDA (nie z bda.dev/bdas.dev, wymaga testów, można ustawić wskazaną wartość MIS we właściwościach kanału),
   Dodane: wybór dźwięku A/B we właściwościach kanału. Działa tylko jeśli filtr A/B jest uruchomiony w opcjach SmartDVB w ustawieniach kodeków, dekoder audio musi wyprowadzać dźwięk 16 bit stereo, nie AC3 (w takiej sytuacji filtr nie może być użyty, przy niektórych dekoderach, jak LAV, należy się upewnić, że wyjście dźwięku jest ustawione na 16 bit, bo inaczej dźwięku może nie być wcale lub może brzmieć dziwnie),
   Dodane: wyszukiwanie EPG do menu opcji SmartOSD,
   Dodane: klawiatura na potrzeby sterowania (edycja wyszukiwania EPG etc),
   Dodane: możliwość dodania zdarzenia w trybie renderless (bez wyświetlania obrazu/odtwarzania dźwięku - mniejsze zużycie procesora),
   Dodane: opcja timeout dla programatora zdarzeń (wyłączenie programu/PC etc),
   Dodane: kolor własnej listy kanałów ustawialny przez plik skinconfig.ini w katalogu skin,
   Dodane: kolejność dla ulubionych/kategorii. Ulubione mogą być teraz dodawane w określonej kolejności na końcu kategorii,
   Dodane: podstawowe wsparcie "przeciągnij i upuść" dla zarządzania kolejnością w ulubionych. Także dla kolejności pojedynczych kategorii (możliwe po wcześniejszym zaznaczeniu kategorii). Funkcja nie działa na liście w starym widoku drzewka,
   Dodane: podstawowa obsługa wycinania i wklejania na potrzeby porządkowania kolejności ulubionych,
   Dodane: można zobaczyć kanały na liście wyszukiwania EPG (okno/OSD),
   Dodane: definiowalne własne listy kanałów z własnymi podkategoriami, obsługą przeciągania i upuszczania i zapamiętywania stanu rozwinięcia. Dzięki temu można tworzyć dowolny typ listy, jaki tylko się chce. Przeciąganie i upuszczanie powinno być obsługiwane (dla kategorii w danej chwili tylko jedna zaznaczona kategoria może być przesunięta),
Poprawione: zmiany w programatorze zdarzeń korygujące problem z niepowodzeniem przy wykonywaniu zadania, jeśli uruchamiane było zdarzenie w trakcie gdy inne już było wykonywane. Teraz programator próbuje uruchomić dodatkowy zapis całego multipleksu, aby dać możliwość rejestracji innych kanałów z tej samej częstotliwości. Dodatkowo zdarzenia polegają teraz także na wartości NID, co powoduje, że konieczne jest usunięcie i ponowne dodanie zdarzeń przy aktualizacji do nowej wersji programu. Bez tego zadania mogą nie zostać wykonane,
Zmienione: aktualizacja bibliotek, może poprawić kompatybilność z Windows 8 (nie testowano),
   Dodane: pływające okno ma nowe tryby zmiany rozmiaru (dowolna zmiana lub zgodna z proporcjami obrazu),
   Dodane: opcja przełączenia paska narzędzi na małe ikony,
   Dodane: lista kanałów w oknie dla trybu pływającego okna,
   Dodane: priorytet procesu jest teraz dostępny w menu Narzędzia/Tools,
   Dodane: opcja pozwalająca na automatyczne przebudowanie połączenia kodeków po przepełnieniu bufora (w opcjach DirectShow),
   Dodane: funkcja PiP (Picture in Picture). Wsparcie MDAPI do 64 stacji (związane z możliwościami obsługi wtyczek MDAPI, sama funkcja PiP nie ma żadnych ograniczeń, wykorzystywane są katalogi plugins0-64 tak jak dla nagrywania wielu stacji kodowanych),
   Dodane: opcja nagrywania kanałów zakodowanych w formie zaszyfrowanej (bez dekodowania, tylko strumień transportowy, nie MPEG),
Poprawione: błąd, który powodował problem z działaniem pilota zdalnego sterowania dla TBS 5925 (mógł dotyczyć także pilotów dla innych kart TBS),
   Dodane: tryb auto PiP (automatyczne uruchamianie określonej ilości kanałów w PiP),
   Dodane: obsługa funkcji timeshift w PiP (osobny bufor tworzony w podkatalogach timeshift1/2/3.ts etc),
   Dodane: graficzny (skin) pasek stanu dla okna głównego (stary pasek stanu nadal dostępny przez menu Widok/View),
Zmienione: kasowanie starych wpisów EPG przeniesione na zamykanie programu (rozwiązane wykorzystywane dotychczas mogło powodować nieoczekiwane problemy). Dodane opcje do aktywacji/wyłączenia i samodzielnej defragmentacji bazy EPG (defragmentacja bazy EPG przyśpiesza jej działanie),
   Dodane: opcja programatora zdarzeń pozwalająca na nagrywanie wszystkich PID-ów w strumieniu,
Zmienione: logika pobierania siły i jakości sygnału została zmodyfikowana, powinno poprawić problemy z urządzeniami wyświetlającymi stale siłę 100 i jakość 0,
Poprawione: modyfikacja przetwarzania tablic SDT, pomaga m.in. na całkowity brak nazw w multipleksie TV Mobilnej.

 

PS: Tłumaczenia są "luźne", nie wszystko dało się łatwo przełożyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...