Skocz do zawartości

SmartDVB 0.5.0 - spolszczenie


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachecony faktem pojawienia sie opcji swobodnego zarzadzania swoja lista ulubionych, zainstalowalem nowa wersje. Jakiez bylo moje zdumienie gdy okazalo sie ze:

1. wlasna liste mozna ukladac tylko w trybie graficznym! Ja po prostu nie trawie "upiekszania" programu na sile i zawsze pierwsze co robie to wylaczam te pstrykate bajery. Spedzilem kupe czasu na dojsciu dlaczego mimo dodania kanalu do mojej wlasnej listy ulubionych kanal sie w niej nie ukazuje. Okzalo sie ze nie wiedziec czemu lista musi byc w trybie graficznym by moc ja edytowac. Dopiero po pelnej edycji mozemy wylaczyc tryb graficzny ale by przesunac chocby jeden kanal znowu musimy zmieniac tryb na graficzny. Doprawdy nie wiem dlaczego autor tak probuje skomplikowac w sumie dosc prosta funkcje. Obawiam sie by program nie podzielil losu skądinad wypasionego SkyView, ktory mimo ze mial bardzo wiele przydatnych funkcji to jego skomplikowana ergonomia odstraszala potencjalnych uzytkownikow.

2. Jest jeszcze inna rzecz ktora dziala mi na nerwy. Gdy wpisuje filtr w opcji wyszukiwania kanalow w liscie "general" i zmienie liste na "custom" to po powrocie do "general" mimo ze filtr ciagle widnieje w okienku wyszukiwarki, wyswietla mi sie cala lista bez uwzglednienia filtra. WHY??

3. Ciagle jest problem z obcinaniem EPG na tr polsatu.

 

5b5cb6a310c93586m.jpg

 

4. Pytanie do Ciebie Mr. Orbita. Czy jest w tym programie mozliwosc zdumpowania wybranego pid-a? W AltDVB klikalem po prostu prawym klawiszem myszy na pid-zie ktory chcialem zgrac i mialem opcje "record". Tu nigdzie nie widze takiej opcji a i nie znalazlem zadnego plugina ktory moglby mi wykonac taka operacje. W zamierzchlych czasach progdvb mial chyba modul "pid recorder" ale aktualnie niczego podobnego nie moge znalezc.

 

Swoja droga nie podoba mi sie zbytnio kierunek jaki obral autor SmartDVB. Jako HTPC z rozbudowanym OSD ciezko mu bedzie konkurowac z niemal idealnym w tej materii i relatywnie tanim DVBViewer-em. Jest nisza po AltDVB ktora program moglby wypelnic, ale najwidoczniej autor chce trafic do szerszej publiki niz do paru zapalencow ktorzy od tego typu programu wymagaja pewnych niestandardowych funkcji.

 

Korzystajac z okazji mam jeszcze jeden problem tym razem z AltDVB. Po wymianie karty TT S2-3200 na TBS 6981 mam problem z artefaktami w tym programie i nie wiem czym to moze byc spowodowane, bo program dzialal poprawnie na starszej karcie a na TBS, na tych samych filtrach Cyberlinka ktorych uzywalem z TT, co chwila pojawiaja sie zaklocenia. Na wszystkich innych programach ktore zdarza mi sie uzywac (DVBViewer, DVBDream czy SmartDVB) nie mam takich problemow mimo ze filtry sa te same. Jesli udaloby mi sie przezwyciezyc ten problem to chyba na nowo przeprosze sie z Alt-em. Mimo swojego wieku i paru niedogodnosci jest ciagle wzorem programu do obslugi karty DVB.

 

154e29059fb0ab9em.jpg

 

EDIT

 

...a ukladanie kolejnosci kanalow we wlasnej liscie metoda drag & drop to jakis koszmar. Nie dosc ze kanal nie jest przenoszony tam gdzie wskazywalby kursor to jeszcze po ulozeniu i dodaniu czegos z glownej listy kolejnosc calkowicie sie rozsypuje. No ale trzeba pamietac ze to beta1... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, to prawda, mogłem to zaznaczyć w opisie - przepraszam. Faktycznie to trochę nietypowe rozwiązanie, obawiam się niestety także, że to nie ulegnie zmianie...

2. To akurat można potraktować jako błąd - możesz zgłosić, jeśli jesteś na forum smartdvb lub na maila, albo jeśli chcesz, to mogę przekazać sprawę w Twoim imieniu ;)

3. Zerknę na to u siebie, na pewno da się poprawić - będzie trzeba zgłosić ;)

4. Teraz nie sprawdzę, zerknę w poniedziałek, ale nie przypominam sobie, żeby taka opcja była. Jeszcze to zbadam...

 

Także brakuje mi bezpośredniego następcy AltDVB - jak słusznie zauważasz SmartDVB idzie w nieco innym kierunku, ale w to nie wnikam - i tak jest nieźle, aplikacja jest darmowa i wiem, że autor wkłada w nią dużo czasu, wysiłku i serca. Ma widać taką wizję. Ja zawsze wyłączam wszelkie bajery graficzne, OSD itp. - na szczęście są ku temu stosowne opcje ;) Bez tego SmartDVB dla mnie wymiata, brakuje mi analizatora PID-ów, nagrywania pojedynczych PID-ów, podglądu bitrate, podglądu parametrów w oknie głównym (jak było w AltDVB na zakładkach), edycję transponderów widziałbym pewnie trochę inaczej... Za to Blindscanner jest genialny :D No i nie ma tych problemów, które męczą mnie w AltDVB (zwłaszcza chyba w tej chwili najbardziej męczy mnie tam brak wsparcia E-AC3 i HE-AAC oraz sporadyczne crashe w skanerze, jeśli transponder jest pusty - skaner sypie AV zamiast iść dalej)

 

Co do problemu, który poruszasz w AltDVB - po zrzucie widzę, że siedzisz na BDA2 - jeśli nie korzystasz z DiSEqC - spróbuj oryginalny interface BDA. Mam to samo na BDA2 od crazycat'a z TBS6925, swego czasu ten problem miał z kartami TBS także SmartDVB, ale tam jest już dobrze. Kiedyś próbowałem to jakoś zdiagnozować, żeby przesłać do crazycat'a i pomóc mu namierzyć przyczynę tego (tym bardziej, że nie u wszystkich się tak dzieje), ale nie udało mi się dojść o co chodzi i jak to możliwe, że BDA2, który jest przecież pisany teraz - ma taki problem, a stary BDA od altxro, który pochodzi gdzieś z 2006 roku i nie widział ani Win7, ani x64 - jakoś sobie z tym radzi. Moje śledztwo wykazało tyle, że musi to mieć coś wspólnego z odczytywaniem informacji o sile i jakości sygnału z karty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SmartDVB 0.3.5 beta 2

fixed: some issues with collapsed graphical list total (were not being calculated correct at some situations).

added: PIP select tab menu.

added: MIS/PLS support to bda.dev (TBS only for now, tested with tbs 5925). The scanner only recognizes .BS tables with

MIS/PLS definitions for now (created by blindscanner).

added: expand/collapse station list to station popup menu.

added: OSD EPG popup menu with exit/font settings, font should update direct when modified now too.

fixed: MS DTV should operate better with PIP now (i hope, might still sometimes give codec connect issues).

fixed: some issues with new float station list (for pip/floating window mode).

fixed: pip/floating window resize to aspect ratio didn't resize correct when resizing from top/bottom of window.

added: pip mute options (main/pip) to pip settings (not everyone appreciated that feature).

fixed: some corrections/bugs to blindscanner (introduced by mis modifications).

fixed: station list didn't update on blindscan exit.

added: close all pips option.

fixed: OSD epg didn't show some (end of timeline etc) events correct.

fixed: some teletext modifications for persian lng (arabic codepage selection).

added: ms diseqc interfaces to bdas.dev (seems to operate better/ok for skystar express hd devices).

added: tbs ci support (tested with tbs 5980 ci)

fixed: drag/drop images modified to show correct drop location (below drag destination).

added: freesat epg support (untested).

fixed: some blindscan dialog modifications (dialog wouldn't show correct with different os font sometimes).

fixed: cmd line parameters for smartdvb.exe should operate once more (operated only with smartexec.exe before).

fixed: moved some missing application strings to resources (includes some directshow graph error messages)

Ja niestety musialem powrocic do wersji stabilnej, poniewaz ta nowa jest jeszcze dosc mocno zabugowana. W kazdym razie, nowa beta nie niesie ze soba nic co mnie doskwiera. apropo, czy u Was tez te 2 ostatnie wersje nie zamykaja sie poprawnie? Pomimo wyjscia z programu widze go ciagle w procesach. Znika dopiero po 5min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest kolejna beta SmartDVB, oznaczona jako 0.3.5 Beta 3 :)

 

Link do pobrania SmartDVB 0.3.5 Beta 3: https://dl.dropboxusercontent.com/u/519 ... 35Beta3.7z

Ogólne informacje o SmartDVB 0.3.5 Beta 3: http://smartdvb.net/bb/viewtopic.php?f=2&t=429

Spolszczenie do SmartDVB 0.3.5 Beta 3: download/langplk_0.3.5_b3.zip

 

Moje uwagi:

- dla osób przeskakujących prosto z 0.3.0 zalecam znaleźć i wywalić pliki smarteit.db (baza danych EPG, są tam istotne zmiany związane z wydajnością, co może zaburzyć zgodność z poprzednią wersją, plik zostanie stworzony od nowa) oraz smartdvb.db (lista kanałów, tu dodano m.in. zapis PLS i MIS, także może to zaburzyć zgodność),

- przy testowaniu PiP z kanałami kodowanymi proszę pamiętać, że karta dekodująca ma swoją wydajność i nie zdekoduje jednocześnie powiedzmy 10 kanałów, to nie jest wina SmartDVB,

- wsparcie MIS i PLS jest dostępne dla tych samych urządzeń co w CrazyScan, bo opiera się na tej samej bibliotece,

- w BlindScannerze MIS są wykrywane automatycznie, natomiast PLS trzeba podać, zaznaczając pole w oknie po prawej. Typ 0 to Root, 1 - Gold, 2 - Combo. W stosunku do poprzednich wersji jest zmiana w kwestii wyszukiwania innych kanałów w DVB-S2 - normalnie gdy PLS jest ustawiony - zwykłe transmisje nie zadziałają. Teraz przy skanowaniu program najpierw próbuje wpisany PLS, a jeśli nie ma sygnału - robi jeszcze jedną próbę z wartościami domyślnymi. Dzięki temu przykładowo Hot Bird-a można załatwić jednym blindscanem,

- poza blindscanem SmartDVB nauczył się także obsługiwać MIS i PLS prosto ze zwykłego bda.dev, ale są dwa warunki: po pierwsze - zamiast autodetekcji w ustawieniach urządzenia musi być wybrana opcja "New TBS Interfaces", a po drugie - w ustawieniach urządzenia TBS MIS/PLS ma być zaznaczone. Gdy program jest tak ustawiony, to może za pomocą zwykłego skanowania wyszukiwać także kanały z PLS/MIS (ale tylko z listy transponderów nie .ini, a .bs - tej po blindscanie, gdzie te informacje są zawarte) oraz przełączać je, gdy są już wyszukane, jakby były takimi samymi kanałami jak każde inne,

- kanały PLS/MIS mają zapamiętywane wartości typu i kodu PLS oraz MIS we właściwościach. Na liście stacje z różnych MIS wyświetlają się jak jeden zwykły multipleks i przynajmniej na TBS6925 przełącza się na nie i wraca z nich na normalne transmisje DVB-S2 tak, jakby to były zwykłe paczki, nic specjalnego. Jest to zrobione szalenie wygodnie i transparentnie dla użytkownika. Teraz działa to na blindscan.dev i bda.dev (jeśli ustawione jak wyżej),

- ta wersja zawiera poprawkę pod ucinane EPG Cyfrowego Polsatu,

- spolszczenie przeszło spory lifting, dzięki autorowi SmartDVB, który przerzucił do zasobów wiele tekstów - tłumaczenie tym razem jest o wiele pełniejsze, obejmuje wiele miejsc, których do tej pory nie dało się przetłumaczyć, w tym m.in. komunikaty błędów itp. Doszło ponad 500 nowych tekstów w niemal każdym zakamarku programu ;) Zapraszam do zgłaszania uwag oraz poprawek - przekażę autorowi tłumaczenia ;)

- jeśli wszytko pójdzie dobrze, to wersja stabilna 0.3.5 będzie już za niedługo ;)

 

Pełna lista zmian w oparciu o history.txt

v0.3.5 beta 3

Poprawione: nazwy satelitów w Allsats.txt mogą być dłuższe - teraz do 128 znaków,
Poprawione: informacja o łącznej ilości okien PiP mogła nie być aktualizowana poprawnie,
   Dodane: opcja wyświetlania listy kanałów w trybie pełnoekranowym,
Poprawione: niekiedy mogły występować problemy przy łączeniu się filtra SmartDVB z dekoderem wideo w trybie PiP przy niektórych kodekach (FFDshow/MS DTV). Wymaga testów.
Poprawione: sytuacje związane z raportowaniem błędów (oby),
   Dodane: suwak pomiędzy tytułem audycji, a opisem w oknie głównym dla EPG,
   Dodane: menu ustawień mediów pozwalające na wybór splittera (domyślny lub Haali albo LAV). Proszę mieć na uwadze, że przynajmniej dla autora splitter LAV generuje awarie przy plikach WMV,
   Dodane: obrazy i ikony dla okna wyszukiwania kanałów,
Zmienione: obrazy dla podsumowania ilości kanałów, ikony na liście, aby lepiej rozgraniczyć kanały HD, kodowane itp.,
Zmienione: modyfikacje przy odtwarzaniu strumieni transportowych (TS), głównie poprawiające stabilność,
Poprawione: przełączanie kanałów przez VLC po UDP powinno działać lepiej,
   Dodane: eksperymentalna opcja uruchamiania/zatrzymywania strumienia HTTP w ustawieniach UDP dla VLC (wymaga uruchamiania VLC z parametrem "--extraintf=http" lub "-I http" - ten drugi jeśli nie ma korzystamy z normalnego GUI VLC). To pozwala na poprawne przełączanie kanałów w VLC podczas korzystania z Unicastu UDP. Nie należy włączać tej opcji, jeśli nie jest potrzebna (lub należy ją wyłączyć, jeśli używanie VLC nie jest konieczne/wymagane), bo może zwolnić uruchamianie aplikacji. Może to być rozwiązanie problemu z przełączaniem kanałów w strumieniach UDP w VLC, więc jeśli poprzednio ktoś miał z tym kłopot (VLC nie chciał poprawnie przełączać kanałów po starcie UDP - należy spróbować tej opcji). Te zmiany poprawiają także integrację SmartDVB z dodatkiem web interface,
Poprawione: problemy programatora zdarzeń z wieloma nagraniami,
   Dodane: wsparcie DiSEqC do bda.dev dla urządzeń DVBSky/Bestunar,
Poprawione: wciskanie Alt+F4 w trybie pełnoekranowym lub pływającego okna nie przywoływało interface SmartDVB, ale pozostawał on w procesach i trzeba było go zabijać przez Menedżera zdarzeń,
   Dodane: podczas odtwarzania strumieni transportowych (TS) program próbuje automatycznie wybrać pierwszy dostępny kanał,
   Dodane: przy uruchamianiu pliku ze strumieniem transportowym (TS) na początku pojawia się okno pozwalające na wybór kanału, jeśli wykryto, że jest tam zarejestrowana więcej niż 1 stacja,
Zmienione: problemy z przetwarzaniem ISO w EPG (koryguje problemy z uciętymi początkowymi znakami w EPG kanałów Cyfrowego Polsatu),
   Dodane: ikona trybu odtwarzacza multimediów do SmartOSD,
   Dodane: ikona trybu odtwarzacza strumienia transportowego (TS) do SmartOSD,
   Dodane: brakujące wywołania funkcji dodatków, które się zagubiły - setmodulation i settransponderinfo. Funkcja setmodulation służy do wskazywania modulacji przed użyciem settransponder. SetTransponderInfo jest czasami wymagane przed wysyłaniem setdiseqc (przy niektórych urządzeniach) do poprawnego działania przełączników DiSEqC, musi być wywołana przed setdiseqc/senddiseqc. Istniejące dodatki mogą wymagać przekompilowania (niewiele ich obecnie istnieje, więc zamiast dodawania nowych interfejsów dla brakujących funkcji wykorzystano/zmodyfikowano istniejąceed, funkcje są brakującymi, więc i tak powinny być dodane),
   Dodane: komunikaty/ostrzeżenia po wciśnięciu ESC podczas wychodzenia z trybu odtwarzacza multimediów/strumieni transportowych, bez tego użytkownik mógł wcisnąć ESC (także na pilocie) nie zdając sobie sprawy, że to zatrzyma odtwarzanie,
   Dodane: opcja do ustawień odtwarzania, aby uruchamiać strumienie transportowe (TS) i pliki MPEG (PS), wymuszając zastosowanie demultipleksera od Microsoftu, eksperymentalne, wymaga testów. Pewne systemy miewają problemy z odtwarzaniem plików tego typu. Najlepiej zainstalować znany demultiplekser, jak Haali Media Splitter lub LAV splitter dla plików tego typu, co powinno sprawić, że będą się odtwarzać prawidłowo przy domyślnych ustawieniach,
   Dodane: komendy uruchamiania i zamykania PiP do ustawień pilota/klawiatury/WinLIRC,
Zmienione: kolejne teksty w oknach programu są teraz możliwe do przetłumaczenia. Proszę zgłaszać autorowi, jeśli nadal czegoś brakuje,
Poprawione: błąd w PiP, kiedy zmieiano Video Renderer i następował restart wyświetlania, przy otwartych oknach PiP - mógł wystąpić błąd (zmiana renderera nie była brana pod uwagę),
Zmienione: wyświetlanie niebieskiego EPG (dane w nagłówku nie zawsze były poprawnie aktualizowane). Próba poprawki zamrożeń/zawieszeń zgłaszanych w raportach, autor nie może ich powtórzyć w związku z tym nie ma pewności, czy są poprawione)
Poprawione: błędy przy dodawaniu zdarzeń do programatora z PiP,
Poprawione: błędy napisów DVB (wynikające z raportów, nietestowane),
Poprawione: błędy w teletekście związane ze zmianami w obsłudze języka arabskiego,
   Dodane: ikona po minimalizacji do zasobnika systemowego teraz jest wyświetlana w innym kolorze i z innym opisem w zależności od wykonywanego zadania (wskazuje, że trwa nagrywanie) podczas zapisu,
   Dodane: klawisz CTRL podczas uruchamiania aplikacji zablokuje uruchamianie urządzenia i wyświetli okno wyboru urządzenia (przydatne, jeśli występują problemy/błędy przy ładowaniu urządzenia),
Poprawione: problemy przy korzystaniu z PLS/MIS i bda.dev na TBS6925, powinno działać (testowane),
   Dodane: opcja do ustawień bda.dev pozwalająca na włączenie tam PLS/MIS. Domyślnie jest wyłączona dla urządzeń TBS to wspierających, aby PLS/MIS zadziałały na wspieranych kartach TBS - poza włączeniem opcji trzeba też przełączyć typ urządzenia z automatycznie wykrytego na New TBS Interfaces,
   Dodane: podstawowy plik pomocy, wymaga więcej pracy (ochotnicy?),
   Dodane: obsługa DiSEqC dla kart NetUP (nie było testowane),
Poprawione: zmiany do funkcji autodetekcji kart w bda.dev, powinno to lepiej wskazywać kiedy należy używać interfejsu od Microsoftu, proszę o testy, czy bda.dev działa lepiej/nadal poprawnie lub gorzej,
   Dodane: identyfikator filtrowania kanałów do paska stanu. Jeśli kanały są ukrywane/filtrowane - pokazywana jest ikona z zamkniętym okiem. Jeśli zdefiniowano inne filtry, jak AC3/HD/DVB/TTX - pokazywane są stosowne ikony, aby to zaznaczyć. Wielu użytkowników myliło się ustawiając filtry po czym o tym zapominając. Zmiana pozwoli zabezpieczyć się przed takimi przypadkami,
Zmienione: poprawki w modułach SmartOSD - powinny być stabilniejsze, wymaga testów,
Poprawione: dalsze poprawki dla odtwarzania strumieni transportowych (TS), zwiększające stabilność,
   Dodane: opcja do przypisywania wartości SID do numerów kanałów na pilocie (użyteczne, jeśli wartość SID jest u danego operatora zarazem numerem kanału - nie trzeba ustawiać tego ręcznie, przydatne dla widzów w Ameryce),
   Dodane: ikona do graficznej listy kanałów wskazująca, czy kanał jest na liście ulubionych.

 

PS: Tłumaczenia są "luźne", nie wszystko dało się łatwo przełożyć...

 

Gorące podziękowania dla autora za dzielne rozwijanie swojego dzieła :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja jest juz dla mnie "zjadliwa" ;) Nie zostaje mi juz w procesach jak zamykam program, no i odkrylem przyczyne rwania obrazu. Okazalo sie ze jak uzywalem tego samego kodeka (Cyberlink v11) dla glownego okna i PIP, to nawet gdy PIP nie byl zalaczony to w glownym oknie byla czkawka. Jak tylko zmienilem PIP na kodeki M$ w koncu zaczelo dzialac poprawnie. Jednak jest inny problem o ktorym nie ma wzmianki w change log-u. "Customize list" przestal w ogole dzialac. Nie ma mozliwosci dodania kanalu do wlasnej listy (albo ja nie wiem jak to zrobic :roll: ), pomimo ze lista ustawiona jest w trybie graficznym. Na cale szczescie mozna dodac kanal do "Ulubionych" a tu jest juz mozliwosc ukladania jej wedlug wlasnego uznania metoda drag & drop i dziala to w koncu poprawnie.

 

Zawirowanie z niedzialajaca opcja "customize list" powoduje, ze calkowita migracja do v3.5 jest w dalszym ciagu zawieszona w prozni, bo nie chce 2 razy bawic sie w ukladanie wlasnej listy.

 

Jeszcze jedna uwaga. Pisalem juz o tym ale sie powtorze, choc byc moze nie jest to blad a celowe zalozenie autora. Wpisuje filtr nazwy kanalu w liscie Ogolnej. Zmienam zakladke na "Ulubione". Wracam do "Ogolne" i filtr nie dziala (trzeba usuwac np. ostatnia litere i wpisywac ja ponownie dopiero wtedy "zaskoczy"). Najlepiej byloby gdyby filtr byl odzdzielny dla kazdej listy z osobna, tak by przy zmianie zakladki automatycznie filtrowal to co zostalo tam wpisane dla danej listy. Ale widze tu konflikt z opcja automatycznego zwijania/rozwijania listy. Przydalaby sie jeszcze jedna opcja - "pozostaw bez zmian".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, czyta, czytam i nie moge postawiac mojej nkarty tak aby karta odmnalazla kanaly PLS/MIS. Skanuje 5W aby znalesc MIS na 11013V. Wybralem Floran bda.dev. Ustawilem "New TBS Interfaces" i w ustawieniach urządzenia TBS MIS/PLS. Wybieram blindskan dla zakresu 11000-11200V i nic. Nie znajduje mi 11013V. Co robir zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peh - lista customowa - sprawdzę w wolnej chwili, bo robię zbiór błędów do zgłoszenia w ostatnim rzucie przed stabilną ;) I to z filtrami też ;) Dzięki ;)

 

@zdt - PLS trzeba zdefiniować ręcznie w blindscannerze, tylko na MIS jest automat, czyli w oknie na dole po prawej włączasz PLS i wpisujesz (dla RAI) 0 i 16416. To jedyne co mi przychodzi do głowy, ale zawsze może być tam jakiś bug - testy były robione ze względów praktycznych głównie na 13°E, podjadę w wolnej chwili na 5°W i popatrzę tam ;)

 

Ale wszelkie tematy testów muszę raczej przenieść na przyszły tydzień - chwilowo brak czasu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalem ciala z "Customize list" :oops: Okazuje sie ze opcja jest, ale trzeba najpierw dodac wlasna liste z menu "Kanaly" (w beta1 mozna bylo dodac wlasna liste poprzez RMB)

 

Ale zauwazylem inny bug. Okazuje sie, ze jak wyjde z programu majac zalaczony kanal z "Customize list" to SmartDVB nie zamyka sie poprawnie! Zostaje w procesach i trwa tam okolo 5min zanim zniknie i mozna go ponownie uruchomic (nie da sie go zabic w managerze procesow). A jak go juz ponownie odpale, to nie wstraja sie w ostatnio ogladany kanal z "Customize list" mimo ze w opcjach jest to wlaczone.

 

Wszystko dziala poprawnie jak odpalony jest kanal z listy ulubionych, wtedy program zamyka sie poprawnie i wstraja w kanal ktory byl ostatnio ogladany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak spolszczyć program SmartDVB 0.3.5 Beta 3 zainstalowałem ten program dodałem spolszczenie do katalogu Language langplk_0.3.5_b3. Uruchomiłem program kliknąłem na wybór języka pokazało tylko język angielski kliknąłem na niego pokazała się informacja żeby zrestartować program zrobiłem to ale program się nie spolszczył.Miałem poprzednią wersje i dała się spolszczyć chciałem powrócić z powrotem do niej i teraz też jej nie idzie spolszczyć.Mam windows 7 64.Gdzie robię błąd.Wielkie dzięki za pomoc.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ drago

Jeśli SmartDVB instalowany był z domyślnymi ustawieniami plik ze spolszczeniem, czyli "langplk.dll" należy wypakować z archiwum langplk_0.3.5_b3.zip (a nie skopiować w całości archiwum) do następującej lokalizacji:

C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Local\SmartDVB\Language
gdzie "nazwa_użytkownika" to nazwa konta użytkownika komputera, a "AppData" to ukryty folder systemowy, który przy domyślnych ustawieniach jest niewidoczny i aby go zobaczyć w Windows 7 x64 należy:

• wejść do "panelu sterowania"

• kliknąć raz na "Opcje folderów"

• wybrać zakładkę "Widok"

• przy opcji "Ukryte pliki i foldery" wybrać "Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski"

• na koniec klik na "OK" i gotowe :)

Teraz do folderu "Language" można rozpakować plik "langplk.dll" i spolszczenie powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy tylko ja mam od początku problemy (we wszystkich wersjach jakie miałem obecnie 0.3.0.31) z timeshiftem? Jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza, ale są takie kanały, które chodzą mi tylko w tym programie i w ich przypadku by się ta opcja przydała. A problem jest taki, że mi timeshift nie działa, tzn. jak sobie cofnę to albo się zawiesi, albo leci od początku timeshifta, albo leci do momentu od którego cofnąłem a potem dźwięk jakby się przewijało i leci dopiero jak dojdzie do live.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jutro szykuję się na pochylenie się nad błędami i zebranie ostatniego raportu (mam nadzieję, że zdążę przed stabilną, bo może być lada dzień) - podrzuć jakieś przykłady takich kanałów, spróbuję sprawdzić u siebie ;) To się dzieje zawsze na tych samych kanałach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Wszystko przez dosyły. Jak sobie poprzestawiałem kodeki na takie bardziej standardowe to działa (albo chociaż trochę lepiej). A że często oglądam dosyły, to nie przestawiałem w kółko kodeków, tym bardziej, że jak działają na jakichś bardziej problematyczne dosyły to działają też zwykłe kanały-tylko się wysypuje timeshift. Wcześniej nie przyszło mi do głowy, że to może być tego wina.

 

A czy da się zmienić skrót klawiszowy do zrzutów ekranu, albo żeby się zapisywały w jpegu?

 

I przy okazji ewentualnie jak powinny być ustawione (poprawnie) ustawienia pod diseqc dla karty skystar 2 express hd? Bo mi na bdas.dev skanuje i oglądać się da, a na blindscan.dev da się sterować obrotnicą ale oglądanie jest praktycznie niemożliwe przez zwisy. Próbowałem różnych kombinacji w device settings, ale ciężko utrafić jak się nie wie w co, a i też wiadomo, że sterowniki tej karty pozostawiają wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wydaniu każdej nowej stabilnej wersji programu SmartDVB dla wyeliminowania ew. błędów należy usuwać listę kanałów (plik smartdvb.db) i wyszukiwać wszystkie kanały od nowa co dla tych którzy mają listę z kanałami z wielu satelitów oraz mają stworzoną listę z ulubionymi kanałami jest trochę kłopotliwe i czasochłonne i tu moja sugestia do autora SmartDVB, aby można było starą listę kanałów konwertować do nowej wersji 'Smarta'.

I jeszcze jedna uwaga. Zarówno w poprzedniej wersjii (0.3.0.31) jak i w nowej wersji beta jest problem z poprawnym sortowaniem kanałów na liście ulubionych. Mimo odpowiednich i przeróżnych ustawień we "właściwościach listy kanałów" kanały nie są sortowane wg tych ustawień lecz zawsze są sortowane wg nazwy kanału. http://zapodaj.net/e60aa3c9fe321.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skromnie, są jeszcze chyba tylko trzy

- Black OSD: http://smartdvb.net/bb/viewtopic.php?f=12&t=319

- Newlook (?): http://smartdvb.net/bb/viewtopic.php?f=12&t=295

- 3D Skin (widziałem tylko w jakichś paczkach-gotowcach, nie mam linka do pobrania), może to klon tego, co wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

12 grudnia wyszła stabilna wersja SmartDVB 0.3.5 :D

 

Link do pobrania SmartDVB 0.3.5: http://www.dvbsupport.net/download/inde ... iew&id=274

Ogólne informacje o SmartDVB 0.3.5: http://smartdvb.net/bb/viewtopic.php?f=2&t=447

Spolszczenie do SmartDVB 0.3.5: download/langplk_0.3.5.zip

 

Moje uwagi:

- dla osób przeskakujących prosto z 0.3.0 zalecam znaleźć i wywalić pliki smarteit.db (baza danych EPG, są tam istotne zmiany związane z wydajnością, co może zaburzyć zgodność z poprzednią wersją, plik zostanie stworzony od nowa) oraz smartdvb.db (lista kanałów, tu dodano m.in. zapis PLS i MIS, także może to zaburzyć zgodność),

- przy testowaniu PiP z kanałami kodowanymi proszę pamiętać, że karta dekodująca ma swoją wydajność i nie zdekoduje jednocześnie powiedzmy 10 kanałów, to nie jest wina SmartDVB,

- wsparcie MIS i PLS jest dostępne dla tych samych urządzeń co w CrazyScan, bo opiera się na tej samej bibliotece,

- w BlindScannerze MIS są wykrywane automatycznie, natomiast PLS trzeba podać, zaznaczając pole w oknie po prawej. Typ 0 to Root, 1 - Gold, 2 - Combo. W stosunku do poprzednich wersji jest zmiana w kwestii wyszukiwania innych kanałów w DVB-S2 - normalnie gdy PLS jest ustawiony - zwykłe transmisje nie zadziałają. Teraz przy skanowaniu program najpierw próbuje wpisany PLS, a jeśli nie ma sygnału - robi jeszcze jedną próbę z wartościami domyślnymi. Dzięki temu przykładowo Hot Bird-a można załatwić jednym blindscanem,

- poza blindscanem SmartDVB nauczył się także obsługiwać MIS i PLS prosto ze zwykłego bda.dev, ale są dwa warunki: po pierwsze - zamiast autodetekcji w ustawieniach urządzenia musi być wybrana opcja "New TBS Interfaces", a po drugie - w ustawieniach urządzenia TBS MIS/PLS ma być zaznaczone. Gdy program jest tak ustawiony, to może za pomocą zwykłego skanowania wyszukiwać także kanały z PLS/MIS (ale tylko z listy transponderów nie .ini, a .bs - tej po blindscanie, gdzie te informacje są zawarte) oraz przełączać je, gdy są już wyszukane, jakby były takimi samymi kanałami jak każde inne,

- kanały PLS/MIS mają zapamiętywane wartości typu i kodu PLS oraz MIS we właściwościach. Na liście stacje z różnych MIS wyświetlają się jak jeden zwykły multipleks i przynajmniej na TBS6925 przełącza się na nie i wraca z nich na normalne transmisje DVB-S2 tak, jakby to były zwykłe paczki, nic specjalnego. Jest to zrobione szalenie wygodnie i transparentnie dla użytkownika. Teraz działa to na blindscan.dev i bda.dev (jeśli ustawione jak wyżej),

- ta wersja zawiera kolejne poprawki pod EPG Cyfrowego Polsatu w stosunku do Beta 3,

- spolszczenie przeszło spory lifting, dzięki autorowi SmartDVB, który przerzucił do zasobów wiele tekstów - tłumaczenie tym razem jest o wiele pełniejsze, obejmuje wiele miejsc, których do tej pory nie dało się przetłumaczyć, w tym m.in. komunikaty błędów itp. Doszło ponad 500 nowych tekstów w niemal każdym zakamarku programu ;) Zapraszam do zgłaszania uwag oraz poprawek - przekażę autorowi tłumaczenia ;)

 

Pełna lista zmian w oparciu o history.txt (zmiany od 0.3.5 Beta 3, reszta w poprzednich postach)

v0.3.5 Release
Poprawione: lista kanałów SmartOSD (pływające okno/pełny ekran) wydawała się uszkodzona,
Poprawione: kodek Microsoft Video DTV-DVD powinien pracować lepiej (inne kodeki jak ffdshow mogą także generować mniej problemów, m.in. błędów o braku połączenia).

v0.3.5 Release test
Poprawione: pliki strumieni transportowych (Transport Stream) nie odtwarzały się poprawnie, jeśli wyłączony był timeshift,
   Dodane: opcja do dialogu wyszukiwania pozwalająca na usunięcie stacji ze wskazanej częstotliwości. Użyteczne, jeśli chcemy pozbyć się martwych kanałów przed ponownym wyszukaniem (uwaga - kasuje też stacje z ulubionych/zdalnych i własnych list),
   Dodane: filtr ulubionych do wyszukiwania EPG (może nie działać zbyt efektywnie na tą chwilę),
Zmienione: strumieniowanie UPD jest teraz restartowane po upewnieniu się, że nagłówek wideo został odebrany (może poprawić intergację z webinterface w pewnych sytuacjach),
   Dodane: opcja grupowania kanałów wg. CAID (wielokrotnie zgłaszane jako propozycja),
Poprawione: błąd pojawiający się w dzienniku zdarzeń systemu Windows (side by side windows) nie powinien się już pokazywać,
Zmienione: kosmetyczne modyfikacje przy wynikach wyszukiwania EPG,
   Dodane: widok kompaktowy do wyszukiwania EPG,
Poprawione: problemy z przetwarzaniem EPG brytyjskiego Freesat, powinno teraz działać lepej, proszę zgłaszać autorowi ew. błędy,
   Dodane: dodatkowe modulacje przy masowym zaznaczaniu częstotliwości w oknie skanowania,
   Dodane: usuwanie martwych stacji w menu kanałów,
Poprawione: przeniesione brakujące opisy funkcji EPG do zasobów, aby umożliwić ich tłumaczenie,
Poprawione: wyszukiwanie stacji na własnych listach nie działało,
Poprawione: ponownie problemy z EPG na kanałach Cyfrowego Polsatu,
Poprawione: próba usunięcia problemu z pojawiającymi się [beep]likatami zdarzeń na zakładce EPG w głównym oknie,
Zmienione: modyfikacje w obsłudze AAC do smartavsrc.ax, powinno to umożliwić lepszą współpracę z kodekami AAC ffdshow/lav/divx, proszę zgłaszać autorowi ew. problemy,
   Dodane: filtrowanie listy po obecności fonii w AAC do właściwości listy kanałów (wymaga ponownego wyszukania kanałów, aby to działało poprawnie),
Poprawione: możliwe problemy z PiP dla kanałów HD.

 

PS: Tłumaczenia są "luźne", nie wszystko dało się łatwo przełożyć...

 

Gorące podziękowania dla autora za dzielne rozwijanie swojego dzieła :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wanderer - dziwne, u mnie działa, zmieniałem kodeki, skanowałem z INI, ani razu nie wywinął orła. Robiłeś czystą instalację? Ja startowałem z czystą, odinstalowałem, pokasowałem wszystkie pliki z Program Files i z katalogu użytkownika i zacząłem od zera (tyle co listę kanałów skopiowałem, ale ja siedziałem na becie 0.3.5, jeśli skaczesz prosto z 0.3.0, to zalecane jest wy[beep]e listy, bo niestety zmienił się nieco jej format).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej czego nie próbowałem.

I czystą instalację, i kolejno począwszy od wersji 2.5.

System XP jest świeży - nowa instalacja, po tym jak wysypał mi się Win8.1

Kodeki mogę zmieniać tylko do wersji 3.0, później już tylko zawiecha i to taka, że konieczny jest restart systemu aby ponownie uruchomić SmartDVB.

To samo z wyszukiwaniem programów, program skanuje poprawnie dwie,trzy, cztery częstotliwości by na kolejnej się zawiesić, jak odhaczę taką feralną to po kilku dalszych zawiśnie znowu.

Generalnie poświęciłem cały dzień na próbach jego uruchomienia i mam już dość :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...