Jump to content
Mr. Orbita

SmartDVB 0.5.0 - spolszczenie

Recommended Posts

Przygotowałem próbną wersję spolszczenia dla SmartDVB 0.2.0.

 

Zapraszam do pobrania, sprawdzenia i proszę w tym wątku zgłaszać propozycje poprawek i zmian.

 

Instalacja: wypakować plik langplk.dll i wrzucić do katalogu Language w miejscu, gdzie zainstalowano SmartDVB. Na koniec w programie wybieramy Tools, Language, wskazujemy "polski" i restartujemy program.

 

download/langplk.zip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako że nie widzę żadnych uwag (chociaż zapewne byłoby się do czego przyczepić :P ) - spolszczenie zostało dodane przez autora na stronę domową SmartDVB: http://smartdvb.net

 

Jeśli będą jakieś problemy, proszę tu zgłaszać, postaram się poprawić i wrzucić nową wersję.

 

Dodam tylko, że nie wszystko jest możliwe do przetłumaczenia - część elementów (m.in. okno ustawień urządzenia, niektóre pola rozwijane, m.in. w ustawieniach satelitów) nie chce się tłumaczyć w standardowy sposób. W efekcie w kilku miejscach można zobaczyć teksty po angielsku (bardzo nieliczne). Mimo tego spolszczenie jest kompletne, tj. wszystko co przetłumaczyć się dało - zostało przetłumaczone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejna wersja testowa (beta 4) do pobrania z forum smartdvb.net

Spolszczenie (dla beta 4): download/langplk_0.2.1.zip (ostatnie poprawki: 10-05-2011, 2:24 - poprawki długości nazw w kilku miejscach)

Powoli zbliża się wersja finalna 0.2.1, więc proszę (jeśli ktoś korzysta z wersji beta) pomóc w dopieszczeniu spolszczenia i zgłaszać wszelkie potknięcia do mnie!

 

Lista zmian (bardzo luźne spolszczenie, żeby było mniej-więcej wiadomo o co chodzi, wykonane przeze mnie z podziałem na poszczególne wersje testowe):

 

Beta 4 (numeracja podbita z powodu wycieku wewnętrznej wersji testowej jako Beta 3):

 

Poprawione: błąd, gdy po zmianie urządzenia nie działała na początku zmiana kanałów.

Dodane: Proste wsparcie automatycznego wykrywania typu urządzenia i jego przełączania przy zmianie kanału (wspierane pojedyncze dvb-s/c/t i atsc). Testowane tylko przy przełączaniu urządzeń z DVB-S na DVB-T.

Poprawione: zaprogramowane zdarzenia nie były wykonywane, jeśli wybrano pobieranie nazwy z EPG, a do jej uzyskania była konieczna zmiana kanału.

Dodane: obsługa napisów DVB, wymaga testów, proszę zgłaszać zaobserwowane problemy (napisy są wyświetlane tylko przy użyciu rendererów vmr/evr). Aby uruchomić napisy należy ponownie wyszukać kanały je przekazujące.

Dodane: Zmiany możliwe dzięki porzuceniu wsparcia dla systemów operacyjnych starszych niż Windows XP.

Poprawione: przy restarcie aplikacji przez programator zdarzeń nie zawsze następował wybór poprawnego kanału.

Poprawione: optymalizacje ładowania listy kanałów, które powinny poprawić szybkość wczytywania rozbudowanych list.

Poprawione: błąd w MDAPI, który uniemożliwiał poprawną pracę wtyczki MDPlug (możliwe, że także inne wtyczki będą pracować lepiej).

Poprawione: różne poprawki stabilności.

Dodane: specjalne ustawienia dla kart Twinhan/Azureware związane z uzyskiwaniem sygnału i przełączaniem DiSEqC w bda.dev (Florian). Jeśli wykryjesz, że karta działa z ustawieniami innymi niż domyślne, proszę przekazać informację, aby móc wprowadzić poprawki na stałe do ustawień (proszę dołączyć bda.log, który jest w katalogu Devices), co pozwoli określić dokładną nazwę karty.

Dodane: możliwość uruchamiania aplikacji w trybie pełnoekranowym (zadziała po udanym uzyskaniu sygnału).

Poprawione: sprawdzanie CRC podczas wyszukiwania kanałów, co powinno pomóc przy skanowaniu słabych sygnałów.

Dodane: czas w minutach (w opcjach nagrywania) dla zaplanowanych zdarzeń. Zostanie to automatyczne dodane/odjęte przy dodawaniu zdarzenia z poziomu EPG.

Dodane: możliwość wprowadzenia nazwy użytkownika i hasła na potrzeby programowania zdarzeń. Mimo tego póki co pod Windows 7 i tak wygląda na to, że konieczne jest rezerwowanie zdarzeń z poziomu konta z uprawnieniami administratora. Aby to zmienić konieczne będzie zmodyfikowanie aplikacji lub napisanie nowego programatora zdarzeń.

Poprawione: problemy z dużymi buforami timeshiftu.

Dodane: podstawowa możliwość streamingu UDP dla VLC oraz może także innych odtwarzaczy, które to wspierają. Testowane tylko z VLC, proszę przekazywać informacje na temat doświadczeń z innymi programami.

Poprawione: zmiana obsługi tłumaczeń, co pozwoli na korzystanie z tłumaczeń przygotowanych do starszych wersji. Jeśli zasoby nie zgadzają się w 100% z aktualnymi - program będzie używać oryginalnych z pliku EXE. Możliwe są drobne potknięcia - przy wykryciu problemów - proszę je zgłaszać.

Poprawione: zmiany w obsłudze EPG, w tym obsługa dodatkowych języków ISO, m.in. tureckiego, arabskiego, hebrajskiego, greckiego i wielu innych.

Poprawione: pomiary sygnału w bda.dev oraz zmiany w bezpośrednim połączeniu (direct tuning).

Dodane: wewnętrzne dekodowanie ffdecsa, plik ffdecsa.dll nie jest już potrzebny. Wymagane jeszcze drobne poprawki. Proszę zgłaszać, czy nowa metoda dekodowania jest równie skuteczna pod względem wydajności jak w starszych wersjach. Zmiana jest spowodowana problemami z ładowaniem ffdecsa.dll pod Windows 7 (czasami kończyło się niepowodzeniem z nieznanych powodów).

Dodane: wsparcie wielu monitorów (dla głównego okna, pływającego okna i pełnego ekranu), wymaga testów.

Dodane: wymuszenie załączenia/wyłączenia zasilania LNB przy włączaniu/wyłączaniu urządzenia, działa z kartami Prof bda.dev (Florian).

Poprawione: obsługa kodowania znaków ISO w EPG.

Poprawione: obsługa DiSEqC dla przełączników commited/uncommited.

Dodane: program może zostać uruchomiony z parametrami linii poleceń dla programatora zdarzeń (szczegóły w Task Info)

Poprawione: działanie napisów DVB dla polskich nadawców.

Poprawione: działanie wtyczki [beep] w pewnych przypadkach.

Poprawione: zmiany w obsłudze przełączników DiSEqC commited. Opcja "Wyślij DiSEqC przy każdej zmianie kanału" została zmieniona na "Wyślij DiSEqC przy każdej zmianie częstotliwości'. Jeśli podczas skanowania, używając przełączników DiSEqC, występują problemy - proszę włączyć opcję i zobaczyć, czy pomaga. Podziękowania dla usera moonlight za pomoc przy testach.

Poprawione: ustawienie pozycji bufora timeshiftu i rozpoczęcie zapisu MPG było uszkodzone, przypuszczalnie poprawione.

Zmienione: obsługa DiSEqC w dialogu dodawania pozycji satelitarnej, zmieniona funkcja "Idź do", aby odzwierciedlić wprowadzone modyfikacje.

Dodane: wsparcie kart TeVii na bazie SDK w bda.dev, łącznie z obsługą pilota zdalnego sterowania. Będzie to używane zarówno przy standardowym, jak i bezpośrednim połączeniu, ponieważ wydaje się być najszybszą metodą uzyskiwania sygnału.

Poprawione: występujące od dawna problemy związane z dodawaniem pustego filtra (dla OSD gdy kanał nie może zostać wstrojony/odebrany) i wiadomościami "no header found". Proszę zgłaszać swoje doświadczenia w tej sprawie.

Poprawione: zmiany w starym siltrze OSD i komunikatami "no header" mogącymi przy jego wykorzystywaniu się pojawiać. Zmiany dokonane ponieważ jest możliwe, że pozwoli on na wsparcie 3D (ale zaowocuje wysokim zużyciem CPU, ponieważ jeszcze nie wspiera DXVA dla H.264).

Dodane: jeśli pusty filtr jest skonfigurowany - program będzie go próbował wykorzystać także dla stacji radiowych, co pozwoli na wyświetlanie informacji o utworze (jeśli nadawane) oraz na normalne działanie w OSD.

Zmienione: zapis ts, w tym wycinanie danych PAT (dotychczas zapisywana była całość, to powinno poprawić kompatybilność z odtwarzaczami i oby niczego nie popsuło).

Zmienione: próba pozbycia się wszystkich zależności do starszych wersji bibliotek (runtimes) Visual Studio. Jedynie możliwa jest instalacja bibliotek VS2010, co instalator zrobi samodzielnie, jeśli będzie trzeba. Starsze wersje nie są już potrzebne.

Poprawione: działanie programu na wielu monitorach na bazie zgłoszeń od użytkowników.

 

Beta 2:

 

Poprawione: powrót do bibliotek VS2005 (bez SP1), co powinno usunąć niektóre błędy związane z bibliotekami, dodano sprawdzanie, czy biblioteki są już zainstalowane.

Poprawione: rezerwacja zdarzeń z poziomu EPG kończyła się dla niektórych niepowodzeniem, powinno być ok.

 

Beta 1:

 

Poprawione: programator zdarzeń nie działał prawidłowo.

Poprawiono: ustawienia dla Skystar.dev nie działały, powodowały zawieszenie programu na Windows XP.

Poprawiono: zmiany w bda.dev umożliwiające współpracę m.in. z produktami Tevii.

Poprawiono: zawieszenia EVR na pełnym ekranie nadal występowały u pewnych użytkowników na Windows 7, proszę zgłaszać, jeśli problem nadal występuje.

Poprawiono: karty Tevii nie były poprawnie inicjowane z bda.dev.

Poprawione: zmiany.poprawki w bda.dev, obejmujące także autodetekcję.

Dodane: opcja do wymuszenia przestrojenia karty nawet jeśli wybieramy kanał z tej samej częstotliwości, z której już coś oglądamy.

Poprawione: zmiany w instalatorze, biblioteki VS2005 instalowane, jeśli potrzebne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SmartDVB wyszedł w jeszcze jednej wersji testowej (beta 5). Do pobrania z forum smartdvb.net

Spolszczenie (dla beta 5): download/langplk_0.2.1.zip

Powoli zbliża się wersja finalna 0.2.1, więc proszę (jeśli ktoś korzysta z wersji beta) pomóc w dopieszczeniu spolszczenia i zgłaszać wszelkie potknięcia do mnie!

 

Lista zmian (bardzo luźne spolszczenie, żeby było mniej-więcej wiadomo o co chodzi, wykonane przeze mnie):

 

Beta 5:

 

Poprawione: skystar.dev miał problemy ze starszymi kartami SkyStar rev 2.3.

Poprawione: zmiany w pustym filtrze spowodowały problemy ze stacjami radiowymi, jeśli nie był używany.

Poprawione: parsowanie informacji o numerach stron zawierających napisy w teletekście było niepoprawne. Dodatkowo od teraz domyślnie wykryte strony będą się pojawiać przy wyborze podstron.

Poprawione: pewne zmiany w obsłudze błędnych/brakujących pakietów danych. Wydaje się, że poprawia to odtwarzanie kanałów o kiepskiej jakości, przynajmniej z kodekami Cyberlink, proszę zgłaszać autorowi własne wnioski.

Poprawione: poprawki obsługi EPG.

Poprawione: poprawki w programatorze zdarzeń, aby uniknąć uszkodzonych nagrań (o małym rozmiarze pliku).

Poprawione: zmiany w obsłudze strumienia, co powinno przeciwdziałać zatrzymaniom obrazu podczas gdy przenosimy okno między monitorami etc.

Poprawione: aktualizacja wsparcia dla kart TBS, obejmująca ich najnowsze produkty. Testowane na Windows XP z kartą TBS 6922 i wydaje się, że działa poprawnie. Jeśli posiadasz kartę TBS, która nie działa ze SmartDVB prawidłowo - zgłoś autorowi. W przyszłości możliwe dodanie wsparcia Blindscan. Nie było to robione do obecnego wydania, ponieważ autor chce wypuścić tą wersję tak szybko, jak to będzie możliwe, nie blokując rozwoju.

Dodane: wsparcie dla kart Anysee do bda.dev, nie testowane.

Dodane: opcja Przeładuj kanał do menu kontekstowego (PPM na obrazie).

Zmienione: ponownie przebudowane okno skanowania, aby zmieścić nieco więcej kanałów i informacji.

Poprawione: ukrywanie kursora myszy przy EVR w trybie pełnego ekranu nie zawsze działało.

Poprawione: ustawianie okna na pierwszy plan przy starcie nie działało poprawnie.

Poprawione: Tryb pełnoekranowy na starcie nie działał poprawnie, jeśli SmartDVB pracował na PC z wieloma monitorami. Próba poprawki, wymaga sprawdzenia.

Poprawione: Dużo zmian w kodzie odpowiedzialnym za działanie na wielu monitorach, co wymagało także zmian w kodzie odpowiedzialnym za pływające okno i tryb pełnoekranowy. Wydawało się, że obsługa takich konfiguracji jest prawie gotowa w wersji Beta 4, ale podczas testów okazało się, że nie pracowało to stabilnie (zwłaszcza przenoszenie okna między monitorami), destabilizując pracę renderera, a co za tym idzie - całego SmartDVB, maskując przyczynę. Te zmiany są główną przyczyną wydania Beta 5, aby namierzyć ew. dalsze problemy i dopracować kod do wydania 0.2.1 tak szybko jak to tylko będzie możliwe i przejść do innych pomysłów.

Dodane: wsparcie dla tekstowych napisów w formacie DVB, nie testowane.

Poprawione: przycisk maksymalizacji nie działał.

Zmienione: aktualizacja listy allsats.txt oraz list transponderów z europejskich satelitów, podziękowania dla cjcr.

Dodane: nowa opcja synchronizacji list transponderów z serwisem satfeeds.info. To pozwoli na aktualizację częstotliwości o wyniki blindscan z serwisu satfeeds.info od cjcr.

Dodane: opcja dodatkowego buforowania strumienia w opcjach. Przydatna dla posiadaczy słabszych komputerów.

Poprawione: usunięty błąd związany z zapisem nieprawidłowych pozycji okna, jeśli najpierw je zminimalizujemy do paska zadań, a nastepnie z tamtąd zamkniemy (podziękowania dla cjcr za namierzenie tego).

Poprawione: Przycisk "Idź do" w oknie dodawania transponderów nie działał z uwagi na zmiany w obsłudze DiSEqC.

Zmienione: zmiany w bda.dev, aby poprawić działanie karty TBS6925 (skanowanie w przypadku tych kart mogło doprowadzić do zawieszenia urządzenia). Podziękowania dla Mr. Orbity (jestem w changelogu :D ) za pomoc i informacje o tym.

Zmienione: dodana nazwa satelity do okna właściwości kanału, co pozwala na zorientowanie się przy ulubionych z jakiej satelity pochodzi dany kanał (podziękowania dla cjcr za wykrycie tego).

Poprawione: dodane specjalne poprawki dla strumieni H.264, głównie aby poprawić odbiór BBC HD (proporcje obrazu). Być może wpłynie to także na odbiór innych kanałów HD z błędnymi informacjami o proporcji ekranu na starcie?. Brak pewności, czy kolejność parametrów i ich parsowanie jest całkiem poprawne, ponieważ pojawiają się dziwne wartości (jak PicWidthInMbs o wartości 1 itp. oraz brak parametrów VUI), nie ma tego opisanego w standardach, więc autor samodzielnie ominął te problemy po swojemu, tylko dla przekazów HD High Profile, ponieważ nie spotkał się ze strumieniami H.264 o niskich rozdzielczościach.

Dodane: przyciąganie do krawędzi dla głównego i pływającego okna, jako że jest to całkiem wygodne i było proponowane.

Dodane: numer wersji do pliku settings.ini, aby zabezpieczyć się w przypadku nietypowych aktualizacji w przyszłości. Z uwagi na zmiany w obsłudze wielu monitorów zmiany w sposobie zapisu pozycji i rozmiarów okna głównego mogły powodować brak zapisu parametrów podczas aktualizacji do 0.2.1 Beta 5 z poprzednich wersji. To nie jest błąd, tylko okno jest po prostu schowane z uwagi na złe wartości określające jego pozycje. Jeśli po aktualizacji występuje problem, należy usunąć informacje o pozycji okna z pliku settings.ini w katalogu "Settings". Wartości do usunięcia:

[startup]

windowx=86

windowy=62

windowwidth=1428

windowheight=929

To powinno spowodować, że program wystartuje z domyślnymi ustawieniami okna i będzie widoczny. Nie usuwać samego "[startup]" oraz numeru wersji pliku.

Zmienione: poprawki w smartavsrc.ax (niektóre dekodery, jak LAV działały nieprawidłowo, obraz zatrzymywał się na EVR przy włączonym szybkim połączeniu filtrów, nie pomagało nic poza przeładowaniem kanału, były także problemy z synchronizacją AV).

Dodane: opcja 'Pokaż nazwę satelity przed nazwą ulubionych' do konfiguracji listy kanałów (użyteczne, jeśli wybrana lista wszystkich satelitów).

Zmienione: dodatkowe zabezpieczenia wbudowane na wypadek problemów z kartami TBS powodowały problemy dla innych kart.

Zmienione: wygląd niektórych okien.

Dodane: okno główne może być przeciągane po Pulpicie nie tylko za pasek tytułu okna.

Poprawione: błąd, gdy we właściwościach listy kanałów było wyłączone grupowanie, a sortowanie ustawione wg providerów (podziękowania dla osoby, która to zgłosiła)

Zmienione: skaner sprawiał problemy niektórym użytkownikom, możliwe że z powodu ustawień czasów oczekiwań na poszczególne operacje lub zwyt szybkich zmian częstotliwości pod rząd. Sporo zmian mających zabezpieczyć przed problemami w przyszłości. Może być konieczne dodanie ustawialnego opóźnienia przed wstrojeniem się w kolejną częstotliwość, co pozwoliłoby użytkownikom zamodzielnie dostosować możliwości do posiadanej karty DVB.

Poprawione: ukrywanie kursora myszy nie działało poprawnie na innych rendererach niż EVR (ostatnio testy są prowadzone głównie na EVR, teraz też na VMR9).

Poprawione: parowanie plików .ini z transponderami kończyło się niepowodzeniem dla częstotliwości z modulacjami 16APSK/32APSK.

Zmienione: zmiany w bda.dev, jako że niektóre problemy ze stabilnością obrazu mogły pochodzić z tego miejsca. Przerobiony kod odpowiadający za synchronizację w bda.dev, jako że różnił się od tego z bdas.dev, a dla autora wersja z bdas.dev zapewniała pewniejsze działanie i poprawniejszą pracę z Prof7500.

Zmienione: modulacja jest teraz także pokazywana w oknie synchronizacji list transponderów.

Poprawione: kolejne problemy z kursorem myszy (znikanie itp.) podczas korzystania z VMR9.

Zmienione: dalsze poprawki nad obsługą ciągłości strumienia w SmartDVB i bda.dev, aby uzyskać lepszy obraz z niektórymi dekoderami oraz przy uszkodzonych strumieniach.

Zmienione: dodatkowe zmiany korygujące zacinanie się nawet na kanałach FTA, pewne opóźnienia dodane dla kart TBS mogły powodować dziwne zachowania i zacięcia nawet na kanałach FTA, z którymi SmartDVB nigdy problemów ostatnio nie miał.

Zmienione: OSD VMR ma teraz dodatkowe opóźnienia do czasu aż pojawi się jakiś obraz, na którym OSD może się wyświetlić (do tej pory OSD na VMR mogło zniknąć zbyt szybko, jeśli pojawiło się zanim wskoczył obraz kanału przy zmianie częstotliwości).

Zmienione: pewne zmiany w obsłudze wielu monitorów, zwłaszcza dla VMR9. Jeden z testujących zgłaszał wyświetlanie błędów (decidebuffer) na Windows XP przy VMR9. Jeśli to wystąpi u kogoś - proszę zgłaszać autorowi, potraktuje to priorytetowo.

Zmienione: ogólne poprawki w procesie wstrajania w częstotliwość i inne w bda.dev.

Zmienione: usunięty instalator bibliotek VS2010 z instalatora programu, sama instalacja programu z paczki .msi powinna wystarczać.

Dodane: filtr LAV do pliku filters.ini.

 

Lista zmian jest imponująca, ale tak naprawdę poprawek jest dużo więcej, @jackjavo (autor) wykazywał się naprawdę anielską cierpliwością w kwestii namierzania i poprawiania błędów, przy TBS6925 najpierw przy błędzie przy skanowaniu, a później przy zacinaniu obrazu. Jak dla mnie wersja stabilna jak skała ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy jest to spowodowane przez spolszczenie, ale w EPG nie ma polskich znaków.

 

Przykład:

řowcy aligatorŇow (Swamp People), odc. 8

MŢe×zczyŇzni zastanawiajŢa siŢe, czy to peĽnia ksiŢe×zyca sprawia, ×ze tak trudno jest im zlokalizowaŇc aligatory. PostanawiajŢa siŢegnŢaŇc po tradycyjnŢa przynŢetŢe CajunŇow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest to spowodowane ze spolszczeniem, ani nie jest to związane ze spolszczeniem. Wymaga poprawki, ale na razie jej nie będzie, może do kolejnej wersji. Można przypominać autorowi i zgłaszać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamy pierwszy Release Candidate dla SmartDVB. Nastąpiła zmiana numeracji z 0.2.1 na 0.2.5, bo autor wprowadził spore zmiany, dodał wiele drobnych opcji, o które często pytali użytkownicy, oraz jedną "grubą" rzecz - BlindScanner na bazie silnika StreamReader.dll od crazycat'a :D Polecam poeksperymentować, bo dzięki temu BlindScannerowi mamy kompletny program - BlindScan, wyszukiwanie, oglądanie :D Dodatkowo sama koncepcja okna BlindScannera jest przemyślana, jest edycja zakresów itp. itd. - musicie to zobaczyć! :D

 

SmartDVB 0.2.5 RC1 jest do pobrania ze strony domowej programu: smartdvb.net

 

Spolszczenie: download/langplk_0.2.5.zip - proszę dokładnie na nie zerknąć, zajmuje o wiele więcej z uwagi na nowe ikony o grafiki, które niestety także lądują w tłumaczeniach i powiększają rozmiar pliku wynikowego. Miałem pewne trudności z przygotowaniem tłumaczenia tym razem, więc jeśli cokolwiek nie gra jak powinno - proszę o info!

 

Lista zmian (bardzo luźne spolszczenie, żeby było mniej-więcej wiadomo o co chodzi, wykonane przeze mnie):

 

SmartDVB 0.2.5 RC1:

 

Poprawione: wyciek pamięci w streamreaderze.

Zmienione: drobne zmiany w smartavsrc.ax (lepsza kompatybilność z kodekami, zwłaszcza z fdshow/lav).

Poprawione: drobne poprawki (pływające okno nie zawsze było na wierzchu, siła głosu po czystej instalacji była ustawiona na 0 - teraz na 30).

Poprawione: proces wstrajania w pewnych sytuacjach nie zatrzymywał grafu przy użyciu EVR. Z poprawką i wyłączoną opcją szybkiego zatrzymywania grafa kodeki jak ffdshow i lav wydają się pracować stabilniej, choć jeszcze nie idealnie (najbezpieczniej, zwłaszcza dla ffdshow, ponieważ lav działa stabilniej, wydaje się wyłączenie obydwu opcji szybkiego łączenia/zatrzymywania grafu - spowoduje to nieco wolniejszą zmianę kanałów, ale będzie stabilniej działać).

Poprawione: po ostatnich zmianach opcja uruchamiania programu na starcie na pełnym ekranie (ponownie) nie działała.

Poprawione: przewijanie listy kanałów kółkiem myszy nie działało poprawnie, gdy włączona była zmiana głośności przez kółko. Podczas robienia poprawki przy okazji skorygowano zachowanie kółka myszy dla innych "przewijalnych" komponentów w oknie (combobox z satelitami i okienko EPG).

Poprawione: okno skanowania pokazywało niekiedy "0" na paskach siły i jakości.

Poprawione: przesuwanie kursora myszy z wciśniętym przyciskiem w trybie pełnoekranowym powodowało zmianę rozmiaru okna (błąd związany ze zmianami w przyciąganiu okna do krawędzi ekranu).

Zmienione: pewne optymalizacje do bda.dev/smart, aby przyśpieszyć obsługę strumienia transportowego (nie wiadomo, czy skuteczne, jeśli zauważycie niższe/wyższe zużycie CPU na kanałach SD/HD przy niezmienionej konfiguracji w porównaniu do poprzedniej wersji - proszę zgłosić autorowi. Zmiana nie powinna wpłynąć na jakość.

Poprawione: poprawiona kolejność kontrolek w oknie wyszukiwania/ustawień satelitów (i w kilku innych miejscach).

Zmienione: zmiany związane z przetwarzaniem listy kanałów (dodany offset częstotliwości, aby uniknąć dubli oraz zmiany w obsłudze SR - także aby przeciwdziałać pojawianiu się dubli. Jest to szczególnie ważne w związku z funkcją BlindScan i częstotliwość może się nieco różnić). Opcja offsetu dodana do ustawień wyszukiwania w opcjach - używana podczas przetwarzania wyników wyszukiwania.

Zmienione: sprawdzanie CRC przy skanowaniu jest teraz domyślnie aktywne przy nowych instalacjach.

Dodane: podstawowy interface BlindScan dla streamreader.dll od crazycat'a. Nie jest jeszcze w pełni funkcjonalny, dodany w celach testowych (może zostać usunięty do ostatecznego wydania, zależny od wyników i odzewu ze strony użytkowników). Testowane było skanowanie tylko jednego satelity, dodatkowo aktualizacja kanałów może zawierać błędy, więc należy dla bezpieczeństwa zrobić przed próbami kopię swojej listy kanałów (smartdvb.db). Plik Streamreader.dll ma znajdować się w głównym katalogu SmartDVB (instalator zawiera wydanie 1.0.8.844, można samemu ręcznie zaktualizować do nowszego wydania).

Zmienione: wygląd okna ustawień.

Dodane: więcej zmian do przetwarzania kanałów, aby uniknąć dubli. Autor prosi o informacje, jeśli ktokolwiek zaobserwuje znikanie/niezapisywanie kanałów. Ustawienie offsetu częstotliwości na "0" wyłączy jakiekolwiek dodatkowe przetwarzanie/wyłapywanie dubli.

Dodane: opóźnienie EVR do ustawień DirectShow. W pewnych sytuacjach może to pomóc uniknąć zacięć z niektórymi kodekami. Autor testował to z ffdshow/lav pod Windows 7 z dobrym skutkiem. Dla lav zalecane jest zatrzymywanie grafu (czyli nie włączać opcji nie zatrzymywania grafu przy zmianie kanału) oraz skorzystanie z najlepszych opcji jakościowych w lav, wliczając w to dekodowanie sprzętowe (akceleracja CUDA LAV), aby nie mieć ew. problemów z brakiem synchronizacji obrazu z dźwiękiem. ffdshow, przynajmniej u autora, sprawia mniej problemów z szybkim przełączaniem EVR. Inne kodeki, jak coreavc, także wydają się działać lepiej.

Dodane: opcja przeładowania obrazu przy zamrożeniu dodana do opcji DirectShow, nie testowane zbytnio.

Dodane: wewnętrzne sprawdzanie ilości wolnej pojemności na dysku przy nagrywaniu (obecnie ustawione na stałe na 1 GB, docelowo będzie konfigurowalne, nie testowane).

Zmienione: nowe ikony, 24bit (stare miały tylko 256 kolorów).

Dodane: opcja dla VMR/EVR OSD, aby wyłączyć informacje o nagrywaniu oraz pasek zmiany siły głosu.

Dodane: ikonka nagrywania na pasku statusu w głównym oknie.

Poprawione: modulacja QAM256 nie działała poprawnie z bda.dev (Florian).

Zmienione: zmiany w oknie wyszukiwania (m.in. lista częstotliwości bez sygnału, możliwość ich szybkiego wybrania).

Zmienione: wygląd EPG w oknie głównym.

Dodane: opcja automatycznego rozwijania drzewa z listą kanałów.

Poprawione: korekty i dodatki w oknie BllindScannera.

Zmienione: korekty wyglądu w oknie ustawień.

Poprawione: korekty dla kart TBS (bda.dev), TBS5925 nie był wykrywany automatycznie (powinien mieć ustawienia DiSEqC jak QBOX).

Poprawione: przełączniki DiSEqC w trybie uncommited nie działały dla kart DVBWorld - powinno być poprawione.

Poprawione: poprawki w oknie BlindScannera, dodatki jak m.in. paski siły i jakości itp., także związane z logiką wyszukiwania, podziękowania dla Enosat (tu trochę niezręczna sytuacja - błąd się wkradł) za sugestie i testy. Wymaga dalszych testów, czy wyłapuje wszystko, co powinno wyłapywać (tj. nie gorzej jak BLScan od cracycat'a), ale zmiany poprawiają szybkość wyszukiwania.

Poprawione: drobne korekty przy przeładowywaniu kanałów, czasami renderer obrazu nie był ponownie tworzony i graf mógł być przez to niestabilny, jeśli renderer miał jakiś problem.

Dodane: wybór pływającego okna przez klik kółkiem myszy w ustawieniach.

Dodane: BlindScanner przy uruchamianiu automatycznie przełączy się na poprawny moduł.

Poprawione: edycja dni tygodnia w zdarzeniach programatora czasowego nie zapisywała zmian w wybranych dniach poprawnie.

Poprawione: drobne korekty do przetwarzania kanałów przy zapisywaniu po wyszukiwaniu (czasami możliwe było usuwanie ulubionych podczas aktualizacji, teraz ulubione powinny być zawsze zachowane).

Poprawione: moduły CI z kartami TechnoTrend powinny pracować lepiej (możliwe, że także CI w innych wspieranych kartach), wymaga testów.

Poprawione: nagrywanie mpg było uszkodzone.

Dodane: opcja wyłączenia zasilania LNB na starcie programu dodana do opcji.

Poprawione: powrót z EPG do głównego okna przy użyciu Overlay Renderer mogło zawiesić program, powinno być to poprawione (inne renderery powinny także po tej zmianie działać stabilniej).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mr. Orbita czy masz moze kontakt z autorem smartdvb? Jesli tak, to jest kilka uwag ktore mozna by mu przekazac (moj angielski niestety na to nie pozwala)

 

1. Czy nie moglby dodac fiszki przelaczajacej wartosci dziesietne na hexadecymalne tak jak ma to miejsce w AltDVB? Bo teraz np. komicznie wyglada CAID seca 256 zmiast 0100. Ciezko sie w tym polapac i zawsze chcac poznac parametry kanalu wlaczam Alt-a bo jest w tym wypadku bardziej czytelny

2. Automatyczna zmiana proporcji obrazu. Wystarczy wejsc na TVP1 o godz 16:59 i poczekac do rozpoczecia teleexpresu. Proporcje z 4:3 nie zmienia sie automatycznie na 16:9 i mamy koslawy obraz.

3. Kwestia polskich znakow w EPG. Ciezko sie czyta tekst pelen "krzaczkow". Od biedy mozna by sobie z tym poradzic remapujac czcionke jakims edytorem do fontow wylacznie na uzytek SmartDVB

4. W AltDVB bardzo podoba mi sie pomysl zakladek pod glownym oknem. Mamy szybki dostep do wszystkich parametrow aktualnego programu, EPG, listy nagran ect. Autor SmartDVB moglby pojsc tym tropem i usprawnic funkconalnosc swojego programu

5. Brak mozliwosci swobodnego ukladania listy ulubionych. Lista moze byc sortowana w przerozny sposob ale juz nie mozna jej swobodnie ulozyc metoda drag & drop.

6. Bardzo ciekawa funkcja ktora ma Alt a ktora mozna by wdrozyc do Smart-a jest mozliwosc podgladu zmian ktore pojawily sie na wybranym serwisie po ponownym przeskanowaniu transpondera. Szybko wiemy co i gdzie sie zmienilo.

7. Nie wiem czy tez tak masz, ale w wydaniu 0.2.5 RC1 po wejsciu na kodowany kanal ktorego smart nie moze rozkodowac sila i jakosc sygnalu nie sa w ogole podawane. Wyglada to na bug w programie (w 0.2.1 beta5 wszystko bylo ok). Podobnie jest z OSD ale w tym wypadku wyglada to na zamierzone dzialanie. OSD zostaje wyswietlone tylko wtedy gdy kanal jest rozkodowany

8. Brak mozliowsci przypisania klawiszy numerycznych przy definiowaniu klawiatury. Klawisze daja sie zaprogramowac ale nie dzialaja.

 

Generalnie, program jest bardzo dobry. Stabilnoscia przewyzsza ALt-a i dlatego stal sie moja podstawowa aplikacja do ogladnania TV. Gdyby jednak autor nie probowal wywazac juz otwartych drzwi i troche bardziej upodobnil go do Alt-a, ktory jest w wielu aspektach niedoscignionym wzorem, byloby super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za zgłoszenia, wszystko przekażę :D

 

Od siebie tylko dodam, że:

3) Autor trochę męczył temat wcześniej, ale nigdy nie udało się uzyskać prawidłowego wyświetlania, jest zgrzyt, bo C+ daje znaczki nieco inaczej, a w DVB jest nieco inaczej, namieszało się i nie wiem jak to ugryźć, żeby dobrze wyjaśnić autorowi sprawę - ale przekazuję oczywiście ;)

4) Także to zgłaszałem, nawet ze zrzutami - brakuje mi zakładki z PID-ami ;)

6) Także to zgłaszałem - brakuje mi tego mocno

7) Faktycznie tak jest, dodatkowo tak samo jest przy stacjach radiowych u mnie - autor jakoś scalił paski z obecnością obrazu

 

Sam SmartDVB także chodzi u mnie bardzo stabilnie, przy AltDVB mam niestety pewne bolączki, a autor zniknął :( Mam tylko nadzieję, że nie stało się nic strasznego...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@peh - odpowiedzi:

 

2) Planowane do kolejnej wersji po wydaniu finalnej 0.2.5.

3) Będzie wymagało więcej pracy, raczej też do dalszych wydań, autor tyknął jeszcze jedną rzecz, ale u mnie nie pomogło.

5) W planach jest kompletne przerobienie list ulubionych, autor ma już koncepcję jak to zrobić, własne listy pod dowolnymi nazwami z kanałami o dowolnej kolejności.

7) Poprawione (potwierdzam) - będzie OK w następnej RC lub finalnej.

8 ) Potwierdzone, autor jeszcze na to nie zerkał.

 

Na 4 i 6 nie dostałem odpowiedzi, na 1 jest, ale muszę doprecyzować nieco, bo zaraz wszystko będzie w HEX, a wydaje mi się, że wystarczy CAID, a najlepiej button ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mr. Orbita: to może zasugerować autorowi rzut oka w źródła Projext-X? Z tego, co pamiętam jest tam obsługa napisów w "standardzie" Cyfry+ i kilku innych. Program nieźle radzi sobie z ich wydobywaniem ze strumienia i zapisem w zewnętrznym pliku. Może koncept udałoby się dopasować i do SmartDVB. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Nadejszła" wiekopomna chwila ;) SmartDVB 0.2.5. został wydany oficjalnie :jupi:

 

Pobieranie: ze strony domowej, tj. http://www.smartdvb.net

Spolszczenie: KLIK

 

Lista zmian (luźne tłumaczenie):

SmartDVB 0.2.5:

 

Zmienione: drobna zmiana pozwalająca na pokazywanie sygnału także, gdy kanału nie da się zdekodować (oraz dla stacji radiowych).

Poprawione: start strumieniowania UDP z menu Narzędzia nie działał poprawnie, dodatkowo zaznaczenie w menu nie zawsze aktualizowało się prawidłowo.

Zmienione: nagrywanie do formatu TS jest teraz domyślnym ustawieniem dla nowych instalacji (ponieważ nagrywanie do MPEG nie działa poprawnie dla kanałów z dźwiękiem AC3 i jeszcze nie zostało to poprawione).

Zmienione: zmiany w kodzie odpowiadającym za zamykanie, ponieważ użytkownicy zgłaszali problemy, nie sprawdzone, u autora działa, ale działało też dobrze przed wprowadzeniem zmian.

Zmienione: klik środkowym przyciskiem myszy/kółkiem teraz może przełączać pomiędzy normalnym, a pływającym oknem, jeśli włączone w ustawieniach.

Poprawione: pozycja dla nowo dodawanych satelitów miała błędnie przypisany tekst "DVB-S" zamiast wartości kątowej z powodu zmian wprowadzonych wcześniej (i umknęło to autorowi, ponieważ nie dodawał nowych satelitów ostatnio ;) ).

Poprawione: poprawka zamykania programu w przypadku trwającego nagrania - gdy jednak zrezygnujemy z zamykania - obraz stawał się niestabilny.

Poprawione: poprawki w programatorze czasowym. Przy dodawaniu zdarzeń do harmonogramy z EPG program się zawieszał. Dodatkowo zdarzenia mające rozpocząć się natychmiast po dodaniu mają automatycznie korygowany czas do bieżącego, ponieważ zadanie mogło się nie wykonać (jeśli dodaliśmy zdarzenie zbyt wolno - miało czas "z przeszłości" i było odrzucane przez systemowy Harmonogram zdarzeń, na którym opiera się SmartDVB).

Poprawione: blindscanner mógł pominąć ostatnią częstotliwość znalezioną w ramach zakresu wyszukiwania.

Poprawione: Obsługa MinSR/MaxSR w blindscannerze była niepoprawna.

Poprawione: poprawki w obsłudze częstotliwości bez sygnału przy skanowaniu (ma przeciwdziałać długiemu blokowaniu się w takim przypadku). Autor prosi o zgłaszanie ewentualnych problemów.

Poprawione: funkcja GoToSat w oknie dodawania częstotliwości nie zawsze działała, powinno być poprawione.

Zaktualizowane: napisy w oknie blindscannera przeniesione do zasobów, co umożliwi ich tłumaczenie (podobnie inne dodane ostatnio napisy w innych oknach, autor prosi o zgłoszenia, jeśli wystąpią jakieś braki przy tłumaczeniu).

Poprawione: korekty przy synchronizacji częstotliwości. Niektóre wartości FEC były źle obsługiwane (91 dla SmartDVB powinno być 910). Dodatkowo różnice w modulacjach są teraz także odnotowywane za pomocą zmiany koloru.

Poprawione: przyciski klawiatury numerycznej powinny ponownie działać w konfiguracji wejścia (trudny do znalezienia drobny błąd).

Poprawione: dalsze poprawki dla strumieniowania UDP, ponieważ w pewnych przypadkach bufor mógł być źle generowany z powodu błędów w konfiguracji.

Zmienione: dane w pliku filter.ini zaktualizowane, aby dostosować plik do aktualnych wersji kodeków (LAV/MS DTV itp).

Zmienione: zaktualizowana biblioteka StreamReader.dll (uwaga od Mr. Orbity: nie jest to najnowsza dostępna wersja, jeśli coś będzie nie tak z blindscannerem - można zaktualizować do najnowszej wersji samemu, podmieniając w katalogu głównym SmartDVB).

Poprawione: dalsze poprawki do obsługi częstotliwości bez sygnału.

Poprawione: korekty w oknie blindscannera (podziękowania dla moonchild za testy).

Zaktualizowane: odświeżone listy częstotliwości satelitów.

Zaktualizowane: drobne korekty w przetwarzaniu strumienia w starym bdas.dev (odpowiadające ostatnim zmianom w bda.dev). Powinno to poprawić stabilność dla osób korzystających z bdas.dev, ale nadal zalecane jest korzystanie z bda.dev, jeśli tylko działa. W przyszłości nie jest wykluczone, że bdas.dev doczeka się większych poprawek, ponieważ prezentuje inne podejście, może lepiej pracować dla systemów z wieloma urządzeniami, jest bardziej modułowy). Dodatkowo filtr smartdump.ax, używany przez bdas.dev nie był poprawnie przebudowywany (używał starego DirectShow SDK, przez co mógł powodować problemy ze stabilnością dla korzystających z bdas.dev).

Poprawione: obsługa bandstacked LNB (DBS/FSS), polaryzacja w takim przypadku mogła być nie zawsze wybierana poprawnie (wymaga sprawdzenia).

Poprawione: drobne korekty, które powinny poprawić stabilność programu przy działaniu z wieloma częstotliwościami bez sygnału lub o bardzo niskim poziomie sygnału pod rząd.

Poprawione: korekty w obsłudze kanałów - błąd mógł prowadzić do kasowania kanałów, które nie powinny być usuwane.

Poprawione: korekty przy procesie instalacji (w pewnych przypadkach, jeśli nie wszystko poszło tak jak powinno, SmartDVB mógł wymagać restartu, aby zadziałał obraz, przykładowo kiedy niepowodzeniem zakończyła się pierwsza inicjalizacja urządzenia i konieczny był wybór innego).

Poprawione: korekty w obsłudze konwerterów bandstacked DishPRO, ponieważ nie działały poprawnie (nie sprawdzone).

Poprawione: drobne zmiany w czasie wykonywania wybranych operacji w bda.dev (celem uzyskania lepszej stabilności).

Poprawione: obsługa ATSC była uszkodzona po wprowadzeniu wsparcia dla Clear-QAM (Clear-QAM nadal nie sprawdzony, ale ATSC powinno znowu działać).

Poprawione: korekty obsługi bandstacked LNB w bda.dev i blindscan.dev.

Poprawione: korekty dla długich nagrań (rejestracja mogła kończyć się niepowodzeniem przy długim przebywaniu programu w pasku zadań). Nie do końca jasna jest przyczyna problemu, ponieważ autor nic nie zmieniał i wcześniej działało. Być może będzie to wymagać dalszych testów.

Poprawione: zmiany w bda.dev związane ze wsparciem Clear-QAM (cyfrowy przekaz w sieci kablowej w ATSC), ponieważ dotychczas to nie działało (dodany tuning space/zmiany, nie sprawdzone).

Poprawione: korekty dla blindscan.dev, m.in. związane z obsługą bandstacked LNB.

Poprawione: błąd w bda.dev, który mógł powodować pokazanie braku sygnału, mimo że był dostępny.

Poprawione: filtr pustego obrazu mógł nie działać dla stacji radiowych. Wydaje się być poprawione, ale nie testowane mocno.

Dodane: alternatywny sposób detekcji sygnału w bda.dev (w ustawieniach urządzenia).

Poprawione: problemy z wyświetlaniem okna podczas przejścia z pływającego okna do głównego itp. W pewnych przypadkach okno główne byłoby ukryte, zamiast się pokazać.

Poprawione: zmiany w ustawieniach USALS nie powodowały aktywacji przycisku Zastosuj.

Zmienione: zaktualizowana lista częstotliwości używanych w Ameryce (podziękowania dla ger).

Share this post


Link to post
Share on other sites

:?:

Mr.Orbita nie mogę uruchomić na 31.5E Sportitalia.

Proszę poradź.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej chwili jeszcze nie da rady - SmartDVB nie obsługuje w tej wersji MIS. Być może uda się go zmusić do wyświetlenia programu, najpierw włączając Sport Italia na AltDVB z wybranym MIS, zamknąć go, odpalić SmartDVB na bda.dev (teoretycznie nie powinien zmienić MIS wybranego w AltDVB). Docelowo obsługa MIS powinna się pojawić - będzie realizowana przez blindscan.dev jako że ten interface opiera się na StreamReader.dll od crazycat'a. Jak coś w tej sprawie się ruszy, to dam znać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie porażka. Na 0.2.5 nie pracuje poprawnie żaden kodek odpowiedzialny za MPEG-4, obraz nie jest płynny, brak synchronizacji z dźwiękiem.

Powrót do wcześniejszej wersji (0.2.1 b5) nie był łatwy, także występował powyższy problem. Dopiero chyba po trzeciej instalacji działa jak powinno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie cyrki są z instalacją.

Normalnie nie da się zainstalować, w tym wyskakującym co chwilę okienku z mam wskazać gdzie znajduje się plik SetupRelease.msi, po wskazaniu i tak nic to nie zmienia, i za chwile pokazuje się ponownie.

jSo8iiJ3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pitter - lecę na LAV 0.50.1 i u mnie póki co problemu nie mam, zerknę jeszcze w domu na drugim PC w nocy.

 

@Wanderer - spróbuj uruchomić SetupRelease.msi z pominięciem Setup.exe lub odpalić całość z mniej złożonej ścieżki (może coś mu się nie podoba w długości albo nazwach katalogów)?

 

Sam za to trafiłem na powtarzalną zwiechę - po wejściu na planszę testową TSB z 11,585V na 13°E momentalnie zajmuje mi cały jeden rdzeń procesora; dodatkowo przypuszczalnie startuje z podwyższonym priorytetem, bo nie bardzo chce się ubić, po kilku sekundach freezuje mi wszystko i z trudem mogę włączyć Menedżera zadań, żeby go zabić (raz musiałem zapodać reset, bo nie dałem rady inaczej). Muszę tylko sprawdzić, czy to nie jest kwestia kodeka (stary Elecard dla MPEG-2). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej jak siedzę na Prof7301, bo znowu jak uda mi się zabić SmartDVB, to zawieszają się sterowniki Prof-a; po jakichś 10 minutach się same odblokują, ale po takim odblokowaniu po ponownym odpaleniu i korzystaniu z karty, Prof odmawia współpracy skuteczniej (BSOD), więc i tak zostaje restart (na TBS6925 sterowniki się nie zawieszają).

Share this post


Link to post
Share on other sites
lecę na LAV 0.50.1 i u mnie póki co problemu nie mam, zerknę jeszcze w domu na drugim PC w nocy.
O tym LAV pierwszy raz słyszę. Ściągnąłem, zainstalowałem kodek video. Warn na czerwono, nie działa w ogóle. Może w jakiejś kombinacji zadziała ale jakoś nie chce mi się z tym szarpać.

Też bym sprawdził na drugim komputerze ale hardware wymięka przy MPEG-4 (doprecyzuję, że nowy Smart i MPEG-2 nie powodował problemów). Być może źródło problemów leży po mojej stronie, system operacyjny czy jakiś inny kodek miesza.

Pisze posta i sprawdzam Smarta (0.2.1)... znowu szlag trafił synchronizację. No co jest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

LAV: Jeśli masz ten czerwony pasek na dole, to wejdź w Ustawienia -> Direct Show -> Połączenie, kliknij Usuń przy LAV, a następnie dodaj go od nowa - powinno pomóc.

 

Teraz znowu ugrzązłem na blindscannerze, który obraził się na Profa7301 ;) Częstotliwości znajduje, ale jak zaczyna skanować - robi jakieś dziwne obciążenie i gubi dane (kanały albo się nie wyszukują, albo są bez nazw itp. itd.). Do tego kolejny bug - nie wyszukuje nazw kanałów z muxu TV Mobilnej z 33°E (AltDVB sobie z tym radzi, coś z parsowaniem SDT). Zbiorę wszystko i pozgłaszam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie wyjaśnienie okazało się bardzo prozaiczne.

Zainstalowaną miałem wersję SmartDVB025rc1 którą odinstalowałem przed instalacją tej najnowszej.

Błąd.

Uruchomiony instalator wersji 0.2.5 po wstępnej instalacji szukał katalogu z tą starą wersją, zmiana nazwy katalogu na ten w którym była nie rozwiązywał problemu.

Po prostu musiała być starsza wersja na dodatek w tamtym starszym katalogu. Tej starszej nie mogłem uruchomić ponieważ wyświetlał mi się komunikat, że tej wersji już zainstalować się nie da.

Musiałem ponownie ją znaleźć ściągnąć, oczywiście na stronie autora już jest niedostępna :twisted: , rozpakować ją tam gdzie była poprzednio, uruchomić instalację tej nowej z innego katalogu - i tak zainstalowała się mi SmartDVB025rc1, później ponowna instalacja już jako aktualizacja i ufff... jest OK.

Fuj!!! Kto to wymyślił?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze, że zrobiłem "backup" i skopiowałem katalog Smart przed zabawami w instalację nowej wersji. Teraz po prostu skopiowałem stare pliki w miejsce nowych i działa. Coś po drodze musiało się skopać. Za każdym razem odinstalowywałem poprzednią wersję i później następowała instalacja nowej. Może źle, może trzeba było instalować nowszą na starszą, jak Artur.

 

W 0.2.5 nie podoba mi się EPG, strasznie duże, za duże. Może jest gdzieś opcja aby zmniejszyć czcionkę, nie szukałem.

 

Wersja 0.2.1 także nie podaje nazw z paczki "mobilnej" na 33E, także sprawa głębsza niż tylko bug w 0.2.5.

Generalnie dziwnie zachowuje się na tej pozycji, przeważnie sporo czasu zajmuje pokazanie sygnału i uruchomienie przekazu, dotyczy tych testów mobilnej oraz TVP info. Podobnie jest z przekazami piłki kopanej na 10E, sygnał jest, przekaz wyszukuje, obrazu i dźwięku nie ma. W tym samym czasie "pospolity tuner" przekaz odtwarza.

 

Z LAV chyba nie będę się na razie bawił, Smart daje sygnał "działa, nie ruszaj".

Share this post


Link to post
Share on other sites

LAV jest dobry, bardzo dobra jakość obrazu - przynajmniej na AltDVB, w SmartDVB na razie co chwilę zmienia mi się jasność obrazu, jutro nad tym będę pracował.

Dzisiaj mam już dość.

Skanuję :wink: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam za to trafiłem na powtarzalną zwiechę - po wejściu na planszę testową TSB z 11,585V na 13°E momentalnie zajmuje mi cały jeden rdzeń procesora; dodatkowo przypuszczalnie startuje z podwyższonym priorytetem, bo nie bardzo chce się ubić, po kilku sekundach freezuje mi wszystko i z trudem mogę włączyć Menedżera zadań, żeby go zabić (raz musiałem zapodać reset, bo nie dałem rady inaczej). Muszę tylko sprawdzić, czy to nie jest kwestia kodeka (stary Elecard dla MPEG-2). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej jak siedzę na Prof7301, bo znowu jak uda mi się zabić SmartDVB, to zawieszają się sterowniki Prof-a; po jakichś 10 minutach się same odblokują, ale po takim odblokowaniu po ponownym odpaleniu i korzystaniu z karty, Prof odmawia współpracy skuteczniej (BSOD), więc i tak zostaje restart (na TBS6925 sterowniki się nie zawieszają).

heh dziwne to. Sprawdzilem ten test TSB i u mnie nie ma zadnego problemu (uzywam cyberlinka 11). Spotkalem sie z wieloma opiniami ze ten program jest niestabilny a ja nie wiem o co chodzi. :roll: Nie wiem czy to kwestia kompa (mam Dell-a z c2d i korzystam z integry intela 965G na Win7) czy karty DVB i jej drivera (uzywam starego TT S2-3200). Program zawiesil mi sie doslownie kilka razy na kilka miesiecy uzytkowania, a zwiazane bylo to ze spadkiem sily sygnalu (jak jest w najnowszej wersji jeszcze nie mialem okazji sprawdzic bo podobno zostalo to poprawione). Co zauwazylem w odniesieniu do RC. Przy wychodzeniu z programu mam krotkotrwale "przywieszenie" fonii. Czasami tez zdarza sie ze obraz staje, a w monitorze acamd widze ze wtyczka ciagle dekoduje (pomaga przelaczenie na inny kanal i wszystko wraca do normy). Nie jest to czeste zjawisko ale zdarza sie (co dziwne nie mialem tej przypadlosci na wersji bodajze 2.1 beta). Generalnie, z mojego punktu widzenia (czysto uzytkowego, pozycje 13E i 19E) w najnowszej wersji nie wiele sie zmienilo - dziala klawiatura numeryczna, pasek sily sygnalu na zakodowanych kanalach tez juz jest ok. Nadal nie moge zrozumiec dlaczego autor tak mocno upiera sie przy systemie dziesietnym obrazujac parametry kanalu. Przeciez dodanie buttona przelaczajacego na hex nie powinno byc az tak trudne. Na oficjalnym forum widzialem wiecej prosb o ten przelacznik, ale widac, autor nie widzi potrzeby dodawania go. Brak automatycznej zmiany proporcji obrazu autor wyjasnil w jednym z najnowszych swoich wpisow na forum - coz, nadal bede musial przelaczac proporcje recznie. :?

 

Czekamy na kolejna wersje i zakladki upodobniajace program do Alt-a ;). Mam tylko nadzieje ze autor sie nie zniecheci i nie porzuci projektu, bo z problemow ktore zglaszaja inni uzytkownicy widac, ze program jest bardzo wrazliwy na posiadana konfiguracje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam już zasadę dla tego testu TSB z 11,585V, jestem to w stanie powtórzyć w 100% przypadków na dwóch komputerach - okazuje się, że musi się zgrać kilka spraw, żeby problem wyszedł, a ja mam pecha i mi się zgrało :P

 

- kodeki Video/Audio dowolne, ale ma być EVR, metody zatrzymywania grafów też nie ważne jakie,

- system Windows 7 (nie ważne x86, czy x64),

- włączyć TSB trzeba przechodząc na niego prosto z kanału z innej częstotliwości (ja próbowałem z 11,566H z ChildRussia).

 

Wniosek - muszę uważać przy przełączaniu :P Ponieważ na VMR9 mi działa i w sumie nie jest to jakaś tragedia, to chyba odpuszczę raportowanie tego.

 

Sama stabilność u mnie jest też niezła i ogólnie nie narzekam - jeśli nie kombinuję za bardzo jak z tym TSB, to u mnie śmiga nieźle :D

 

Do tego tematu z nazwami paczki mobilnej przygotowałem zrzut 60s całego strumienia, wrzucę w sieć i prześlę autorowi namiar, nie wiem czy coś pomoże, ale może rzuci okiem ;) Dodatkowo przesyłam spolszczenie - nie widzę zgłoszeń z błędami w tłumaczeniu, więc wnioskuję, że ogólnie jest OK ;)

 

Z BlindScannerem na Prof7301 nie doszedłem do ładu, nadal freezuje i gubi dane, ale muszę jeszcze zrobić test na drugim PC. Przegrzebałem opcje oraz StreamReader.ini, ale zmienianie różnych funkcji nie dało poprawy, zmienianie wersji samego StreamReader.dll także nie, ale się nie poddaję, cofnę się jeszcze do RC1 lub wcześniejszych, może odkryję o co chodzi.

 

Instalacja: u mnie jeśli jadę z 0.2.1 to chce się aktualizować i idzie bez zgrzytów. 0.2.5 RC czy inne testowe każe mi odinstalowywać, bo stwierdza, że mam już ten produkt zainstalowany (Win7). Ostatecznie stanąłem na tym, że dla każdego wydania robię totalnie czystą instalację, kasuję katalog z pozostawionymi plikami i logami - tak jakby programu nigdy nie było u mnie. I wrzucam na świeżo. Dzięki temu jeśli już coś mi się dzieje, to jestem w stanie znaleźć regułę, bo zawsze robię to samo tak samo. To taki mój lokalny sposób ;)

 

Z tymi zakładkami, to boję się, że raczej się nie pojawią - autor ma jakąś swoją wizję rozwoju, coś kiedyś wspominał o planach bardziej wybajerzonego EPG w OSD i ogólnie zajęciem się OSD oraz skórkami do interface programu - to jest kompletne przeciwieństwo mojej wizji, ale on jest autorem - najważniejsze, żeby tworzenie sprawiało mu radość ;) Program jest darmowy, więc powiem szczerze, że aż mi głupio pisać ze zgłoszeniami czy prośbami ;) Schodzę do minimum ;) Wiecie o co chodzi - ja i tak mam już szacun, że siedzi nad tym za darmo i podziwiam, że tak się stara, bo w porównaniu do płatnego od jakiegoś czasu DVB Dream, gdzie widać, że reloc nie ma po prostu czasu na wsparcie (rozumiem - ma sprawy życiowe, pracę itp.) i ledwo co odpowiada na posty na forum - no to jest przepaść.

 

EDIT: Wyszukiwanie nazw TV Mobilnej: nie ma powodów do zmartwień. Sprawa zaczęła mnie gnębić, bo w sumie nigdy nic podobnego SmartDVB mi nie robił, więc gdzieś musi być przyczyna i mam: dane w strumieniu w tablicy SDT są uwalone; jeszcze nie wiem w jaki sposób dokładnie, ale podejrzewam, że chodzi o informację o jej łącznej długości. Jest ucinana po 3 radiu (TransEdit) i reszta pakuje się bez nazw, mimo że na podglądzie szesnastkowym jest wszystko. Przyjrzę się temu bliżej... :] AltDVB najwyraźniej problem olewa, SmartDVB po stwierdzeniu, że coś tu nie gra - odrzuca SDT.

 

EDIT2: Doprecyzowanie po analizie strumienia: po pętli service_name z nazwą Test 3 Radio TV Mobilna jest jakieś 15 bajtów nie wiadomo od czego (HEX: 42 43 49 B6 42 F2 0B 00 04 CD 01 01 22 68 FF), których tam być nie powinno, a przynajmniej nie znajduję dla nich żadnego logicznego wytłumaczenia. Mimo tego pojawia się zagadka - jak to się dzieje, że mimo złych informacji o długości nazwy (bo jest zapisana jako 26 bajtów, czyli 23 + 10 00 02 określające kodowanie znaków, tj. ISO/IEC 8859-2) oraz w ogóle długości całego tego deskryptora - AltDVB sobie z tym radzi? W każdym razie można uznać za "nie błąd po stronie SmartDVB".

 

EDIT3: DVBDream też sobie z tym jakoś radzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×