Skocz do zawartości

DD 5.1 Polsat Box


darekimi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moze tu mi ktos pomoze. Mam problem z dzwiekiem jezeli daje w dolby digital. Mam Fergusona Ariva TT HD PVR ( ustawienia sa porawne!!) podlaczona HDMI do Marantza SR7007 ( ustawienia sa poprawne). Marantz podlaczony do telewizora ( bez Funkcji ARC) kablem HDMI.

Teraz problem: Jezeli program nadaje w DD to co jakis czas dzwiek scisza sie i znowu podglasnia. Gdzie jest problem? Mam jeszcze jeden tuner i tam wszystko smiga.

 

W CP zaden program nie nadaje w dolby digital 5.1. Moze TVN jak leci film w piatek te ich mega kino ale tak to zaden ( ja sie nie spotkalem). Mam jeszcze SKY DE i tam prawie wszystkie nadaja w dd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CP zaden program nie nadaje w dolby digital 5.1.

Tym bardziej nie rozumiem, co ten problem robi w dziale o Cyfrowym Polsacie? A jeżeli ci chodzi o TVN, to nie pisz, że nie ma dźwieku DD w CP. Osobiście podejrzewam, że problem masz z dekoderem, ale nie jest to dekoder CP, więc też nie ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Czy coś się zmieniło w temacie DD 5.1 w CP.

Wczoraj do TV zainstalowałem Moduł Cam CP , ustawiłem dźwięk w module na DD , zasiadłem do oglądania Gry o Tron na HBO i lipa , zwykłe 2.0 , choć jak ukazywała plansza na HBO przed filmem miało by 5.1 ?

Czy w ogóle CP przepuszcza 5.1 ?

TV LG LA620s do wzmacniacz kina domowego mam podłączone światłowodem , może w TV trzeba coś pozmieniać ?

Ogarnia ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jakim systemie nadawane są kanały nie zależy od sprzętu CP. Dekodery polsatowskie puszczają niezmieniony strumień dźwięku przez HDMI i to od TV czy sprzętu audio zależy co z nim zrobi. W dekoderze trzeba wybrać tylko odpowiednią ścieżkę dźwiękową.

 

W przypadku modułu sytuacja jest jeszcze prostsza, bo zadaniem modułu jest tylko zdekodowanie wskazanego strumienia i moduł sam w sobie nawet nie jest świadomy, czy dekoduje 5.1 czy 2.0. Jeśli masz moduł w TV, to musisz ustawić w TV dźwięk 5.1, bo wówczas sam telewizor ustawi odpowiedni strumień i poprosi moduł o jego zdekodowanie, a potem przekaże go do kina domowego.

Tak na marginesie większość kanałów w tym wszystkie HBO są nadawane wspólnie dla CP i NC+. Zatem jeśli jest 5.1 w NC+ to będzie w CP i vice versa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jakim systemie nadawane są kanały nie zależy od sprzętu CP. Dekodery polsatowskie puszczają niezmieniony strumień dźwięku przez HDMI i to od TV czy sprzętu audio zależy co z nim zrobi. W dekoderze trzeba wybrać tylko odpowiednią ścieżkę dźwiękową.

 

W przypadku modułu sytuacja jest jeszcze prostsza, bo zadaniem modułu jest tylko zdekodowanie wskazanego strumienia i moduł sam w sobie nawet nie jest świadomy, czy dekoduje 5.1 czy 2.0. Jeśli masz moduł w TV, to musisz ustawić w TV dźwięk 5.1, bo wówczas sam telewizor ustawi odpowiedni strumień i poprosi moduł o jego zdekodowanie, a potem przekaże go do kina domowego.

Tak na marginesie większość kanałów w tym wszystkie HBO są nadawane wspólnie dla CP i NC+. Zatem jeśli jest 5.1 w NC+ to będzie w CP i vice versa.

Od sprzętu może i nie zależy,ale zależy od ludzików którzy ten sprzęt obsługują. Wiele razy spotkałem się z sytuacją ,że na NTC masz 5.1,a z satelity 2.0 i to zwykłe PCM.

Dotyczy to oczywiście wspaniałego CP.

Ciekawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...