Skocz do zawartości

DD 5.1 Polsat Box


darekimi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hi DiscoLED,

 

mysle, ze troszku malo wiecz o Dolby Digital (DD). DD moze byc w roznych kombinacjach (2.0, 2.1, 3.0, 4.0, 4.1, 5.0 5.1 itd ). DD 2.0 to tez Dolby Digital, tyle ze z dwoma kanalami. Jesli uwaznie patrzyles, to bylo przed Harry Potter napisanne "Dolby Digital Surround", czyli DD z ukrytym Surround sygnalem. To, ze nie wszystko jest w 5.1, nie znaczy ze nie jest Dolby Digital.

 

Ciao

Misiek

 

Doskonale wiem co to DD2.0, DD5.1 i tak dalej. Chodzilo mi o to, ze DD2.0 jest nadawany non - stop bez wzgledu na rodzaj programu. Myslalem, ze jak wyswietlaja napis "dolby digital" to cos sie zmieni - chocby zaczna nadawac w 5.1 Ale nie, dalej DD2.0. W ten sposob przy kazdym programie powinien byc napis "dolby digital" bo przeciz jak wczesniej napisalem jest on nadawany bez przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi tomek26,

 

czytaj prosze uwaznie co napisalem! Nie pisalem 'Dolby Surround' tylko 'Dolby Digital Surround' a to sa dwie rozne rzeczy (jedno to analogowy sygnal a drugie to cyfrowy). Dolby Digital 2.0 moze byc, tak jak normalny stereo sygnal, wzbogacony o sygnaly dla tzw. surround kanalow. I tu masz racje, te dwa pojecia to dwie rozne historie, tylko ze ja nie pisalem nic o analogu czyli Dolby Surround tylko o cyfrowym przekazie - Dolby Digital Surround. Zreszta taka oto plansze umiescilo TVN przed Harry Potter.

 

@DiscoLED

Jezeli sprawdzisz inne SAT kanaly nadajace sygnal audio w Dolby Digital, to stwierdzisz, ze w wiekszosci wypdakow jest to tylko 2.0. Np. ZDF, ORF1, Pro7 itd. Tylko wybrane pozycje programowe sa nadawane jako DD 5.1. Rzadkoscia sa SAT kanaly, ktore prawie wylacznie nadaja 5.1 czy tez wiecej jak dwa kanaly, no ale nadaja cyfrowo. Jednym z tych wyjatkow jest chyba niemiecka Premiere, ale nie jestem pewien, bo tego nie odbieram.

 

Ciao

Misiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam to rozumiec tak:

jesli przed programem pokaze sie logo "dolby digital surround" to stacja nadaje w DD2.0, ale do sygnalu stereo dodaje zakodowany sygnal dla kanalow tylnich? Cos w rodzaju dolby surround analogowego?

 

W takim razie jaki napis pojawi sie w przed nadaniem programu w DD5.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi DiscoLED,

 

ja to tak rozumiem, sygnal 'surround' jest zawsze ukryty w sygnale stereo, czyli w dwoch kanalach. Harry'ego ugladalem i moje tylne glosniki sie odzywaly a wzmacniacz pokazywal DD 2.0.

 

Napisy...

Wydaje mi sie, ze raz juz cos widzialem 'Dolby Digital 5.1' ale pewien nie jestem. Za to przed Harry Potter bylo na 100% 'Dolby Digital Surround'.

 

Ciao

Misiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie obejrzalem Maraton usmiechu i nadany byl w DD5.1 :D Wiec z Harry Potterem to zwykla sciema byla lub sygnal surround byl zakodowany w sygnale stereo DD2.0. Ale w takim wypadku film nie powinien byc reklamowany jako "dolby digital surround" tylko jako "dolby surround" gdyz sygnaly efektowe (tylne) sa tworzone analogowo (mimo iz sygnal stereo jest cyfrowy - ale w przekazie satelitarnym cyfrowym inaczej sie nie da)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Polsat nadaje w 5.1 na niektórych programach np. Na kanałach HBO i Cinemax, filmbox HD dość często, TVP HD, ale !!!!

"Przedwczoraj podłączyłem dekoder do amplitunera kablem coaxial, kabel firmy klotz, po przełączaniu rodzaju ścieżki dźwięku w dekoderze na kanałach hbo i cinemax , słychać głośny trzask, szczególnie gdy zmiana jest na ścieżkę dd 5.1 . Zauważyłem że gniazdo coaxial jest luźniejsze od analogowych.Dzwonie więc do polsatu a Ci kaza wymienic. Więc jade do zielonej góry. Dekoder wymieniony,gniazdo jak było luźne tak jest.Widać ten typ tak ma.

Narazie trwa aktywacja więc czekam cierpliwie chociaz powoli cierpliwość się konczy po tym jak Pani w punkcie polsatu w zielonej górze na Boh.Westerplatte ,odmówiła mi wymiany i musiałem wydzwaniać do polsatu. W koncu wymienili mi w innym punkcie ,ale co się nabiegałem to masakra.

Po 3 godzinach nareszcie, przepinam kabel coaxial z odtwarzacza sieciowego do esi-88, zmiana sciezki dźwiekowej i trzask jakby zaraz miały kolumny wystrzelic. http://www.facebook.com/photo.php?v=336625459698916

Nic innego tylko siadam do kompa, pismo o odstapienie bo to 6 dzień a umowa przez telefon więc przysługuje 10 dni, dzwnie dla pewności czy wszystko OK w związku z odstąpieniem, Pani dyktuje mi co mam napisac i lece na poczte.

NIGDY więcej POLsatu!!!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na strukturę odbiorców Polsatu, to łatwiej będzie zrozumieć. Znam wiele przypadków gdzie stoi amplituner i się kurzy,a fonia z telewizji leci z głośniczków wbudowanych w odbiornik TV. I takie fakty są powodem nadawania w stereo i nie umieszczania drugiej ścieżki dźwiękowej,bo po co?

Wkurza mnie to,ale jesteśmy chyba bezsilni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Więc reasumując czy ja mogę usłyszeć w CP dźwięk 5.1 ,bo mam nowiutkie kino domowe wysokiej klasy samsung HT- E5550 a słyszę tylko dwa przednie głośniki i naprawdę jestem skołowany czy ja nie umiem tego kina poprawnie podłączyć lub muszę coś zmienić w ustawieniach czy też nic nie robić bo ten dźwięk nie jest porostu nadawany.Bardzo proszę o jakąś fachową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem ale trochę kosztowało mnie to zdrowia wszystkie funkcje sound znajdują się na pilocie , ale nie ma opisu w instrukcji jak się do nich dostać ,samo naciśnięcie tego przycisku nic nie zmienia.Na szczęście przypadkowe naciśnięcie kursora pozwoliło mi znaleźć wszystkie opcje sound między innymi ProLogic dzięki za pomoc . :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
No dobra to zapytam ,czy ta przypadłość nie nadawania 5.1 dotyczy tylko CP czy na przykład w cyfrze+ jest inaczej?

Powiem jak jest w ence a raczej w nc+. Na TVN jeśli jest pokazany znaczek do zawsze leci DD5.1 tak samo na kanałach sportowych. Dodatkowo jak przełączam kanały to z prawej strony jest znaczek który pokazuje czy audycja film etc ma dźwięk przestrzenny. Wtedy wciskam na pilocie przycisk i wybieram ścieżkę oryginalną z napisami jeśli takie są. Pod tym względem stara enka bardzo mi sie podoba. TVN jeśli tylko pokazuje znaczek DD to zawsze leci DD5.1

 

Zapytam a jak jest na chwilę obecną z DD5.1 w CP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...