Skocz do zawartości

Zawieszanie się Digyboxxa T4


tomek9876
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Mając chwilę czasu wymieniłem oprogramowanie Digyboxxa T4 na nowe o symbolu 1.2.3.

Wymiana oprogramowania szalenie prosta...

Wgrać oprogramowanie na pendriva, wyłączyć zasilanie tunera, włożyć pendriva do odbiornika, włączyć zasilanie i czekać na zakończenie pobierania oprogramowania.

Następnie wyłączyć zasilanie i włączyć ponownie :lol:

Odbiornik uruchamia się poprawnie na programach polskich jak i czeskich.

Przy włączeniu tunera na wyświetlaczu pojawia się numer kanału, a na telewizorze znane "powitanie" o możliwości aktualizacji oprogramowania.

Start odbiornika wydaje się być stabilniejszy. Wcześniej przy starcie tunera na polskich programach wyświetlacz pokazywał jakieś kwadraciki.

Odbiornik rozpoznaje prawidłowo format programu na czeskich programach !!! Wcześniej działało to tylko na programach polskich, natomias na czeskich obraz był wydłużony i nie nie działały funkcje zmiany formatu. Teraz to działa :brawo:

Mając zapisane programy czeskie z kanału 54, próbowałem dopisać te same programy z kanału 36. Niestety tuner zastępuje ustawioną paczkę programów z kanału 54 na te z 36. Tak więc nie ma szans na to, aby odbiornik miał na liście programy z kanału 54 jak i 36.

Tak więc albo, albo :cry:

Nie wiem czy po wyszukiwaniu automatycznym znikała dotychczasowa lista programów, tak jak to do tej pory było.

Nie chciałem ryzykować zbędnej roboty.

To tyle po kilkuminutowym testowaniu...

Według mnie zdecydowanie warto wymienić soft na nowy. Zobaczymy co z "resetami" odbiornika.

Chciałem podziękować kolegom z Technisata z przesłanie softu jeszcze przed jego oficjalną premierą !!!

Panowie, jeszcze kilka poprawek softu i odbiornik będzie jednym z najciekawszych na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając zapisane programy czeskie z kanału 54, próbowałem dopisać te same programy z kanału 36. Niestety tuner zastępuje ustawioną paczkę programów z kanału 54 na te z 36. Tak więc nie ma szans na to, aby odbiornik miał na liście programy z kanału 54 jak i 36.

Tak więc albo, albo :cry:

Z punktu widzenia użytkownika zaawansowanego jest to wada, ale przeciętny użytkownik będzie chciał mieć tuż po podłączeniu gotową listę kanałów i to układaną wg LCN.

Odbiornik odbierając z kilku nadajników ten sam mux, do pamięci zapisze ten, z którego poziom sygnału będzie stabilniejszy.

 

Wracając do samego odbiornika, to przyznam, że sprzętowo jest on zbudowany bardzo dobrze. Jeszcze przydałoby się wyłączyć ten komunikat o wyszukiwaniu nowego oprogramowania przy każdorazowym włączaniu tunera (powinna być do tego opcja aktualizacji, która jest w menu) i będzie super :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję już tydzień Digyboxx'a z nowym softem 1.2.3. Efekt ?

Tuner "odpala się" poprawnie na wszystkich kanałach ! W dalszym ciągu trwa to dość długo (słynna aktualizacja oprogramowania :evil: ), ale problemy z uruchomieniem tunera, o których pisałem we wcześniejszych postach, został "opanowane" przez producenta :]

W przeciągu tygodnia nie uświadczyłem zawieszania się i resetowania tunera. Wielkie brawa :brawo:

Jest jeszcze parę drobnostek, o których wspominałem wcześniej, ale aktualnie Digiboxx z nowym softem to tuner stabilny, godny polecenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Potwierdzam powielanie wpisów w EPG

Problem dotyczy TVP1 TVP2 i TVP Info z MUX 3 i występuje tylko z wpiętym dyskiem.

Sytuacja występuje po kilku dniach od wykonania ustawień fabrycznych i z upływem czasu ilość powielonych wpisów wzrasta. Format dysku z poziomu tunera nie daje efektu, i dopiero usunięcie pozostałego na dysku pliku bin z poziomu komputera jest skuteczne. Takie są moje spostrzeżenia z nadajnika Iława Kisielice na dzień dzisiejszy. Jednak jeśli serwis od początku roku nie potrafi zablokować bezsensownej aktualizacji oprogramowania przy starcie gdy w menu mamy taką opcję do wyboru, oraz dodać brakującej opcji nagraj codziennie D, to chyba na tym odbiorniku postawiono krzyżyk .Obym się mylił ! Jeśli jednak sprawa jest na tak ważnym widelcu to może może ? przelotka oczywiście w czuwaniu nie podaje sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...