Skocz do zawartości

Zawieszanie się Digyboxxa T4


tomek9876
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem opinii użytkowników tunera naziemnego DVB-T Technisat DiGYBOXX T4 , zwłaszcza odnośnie czułości odbiornika, gdyż w instrukcji nie ma o tym ani słowa. Tuner zdobył statuetkę SAT Krak 2010 na najlepszy odbiornik DVB-T MPEG-4. Jako jeden z niewielu na polskim rynku mierzy BER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich forumowiczów,jestem tu nowy,ale to forum śledze od dłuższego czasu.Zakupiłem Digyboxxa T4 i średnio dwa razy dziennie sie zawiesza: czyli obraz zatrzymuje się na kilkanaście sekund-dzwięk w tym czasie jest i odbiornik nie reaguje na komendy,potem się wyłącza i z powrotem włącza i dalej jest ok.Czy ktoś z Was miał takie problemy? Dodam,żę sygnał mam silny jakość 75% , odległość w lini prostej 45 km antena Dipol 19 bez wzmacniacza.Zmieniłem soft na 1.2.1 z czerwca i dalej to samo.Nie wiem co robić,czy go reklamować. Odbiornik dostał dobre recenzje w sat kurierze nic tam nie pisali o wieszaniu się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na emisjach testowych odbieranych w Krakowie się nie wieszał ;) Sprawdź tylko jeszcze, czy przy zawieszeniu nie jest jakoś nienaturalnie nagrzany, ale jak dla mnie - serwis, ew. niech sprzedawca go podłączy u siebie na test i zostawi pod obserwacją, ale to wiele nie da, bo jak się nie zawiesi to i tak nie będzie wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mr Orbita za włączenie się do wątku.Ogólnie tuner się nie nagrzewa,podczas pracy jest tak jakby był na czuwaniu.Mam jeszcze Opticuma TS 9600 Combo i tu odbierając sygnał z Płocka ani razu na tej samej antenie się nie zawiesił a i się nagrzewa podczas pracy. Digyboxxa T4 zarejestrowałem na stronie Technisata i mam jeszcze pytanie czy reklamacja może być uwzględniona tylko z paragonem? Sprzedawca nie podbijał mi karty gwarancyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne objawy jak kolega arecki66 i problem narasta .Zgłosiłem opisany problem do serwisu ,a także brak opcji nagraj codziennie.O restartach odbiornika jest tam wiadomo.

Obecnie na TVP KULTURA restartuje się co kilka minut.TVP 1 i 2 nic się nie dzieje więc wygląda to na wadliwe oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam soft mam 1.2.1 niestety dysku 2,5 cala nie ruszy więc został nadal przy Arive 200 natomiast na pena 8 giga nagrywa i odtwarza bez wpadki-a nagrywam sporo seriali z 1 i 2

Zobaczymy jak to będzie niebawem w mux 2 a dysk sprawdzę jeszcze w obudowie z zintegrowanym kablem usb ok.5 cm.a jak nie to pomyśle o dysku SSD .Pozdrawiam

Obecnie TVP Kultura wiesza się na potęge natomiast TVP1 i TVP2 nie zawiesił się nigdy,więc nie wiem kogo tu winić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze Opticum-a HD TS9600 też narzekają na problemy (u nich zwiechy) - trzy ostatnie posty w temacie: viewtopic.php?f=17&t=11858&start=1050#p423173 Nie wiem, czy to jakiś zbieg okoliczności, czy coś się namieszało, póki nie odpalą czegoś w Krakowie jest problem z dalszym sprawdzaniem. Jeden z użytkowników odbiera przekaz z MUX3 prowadzony w Zachodniopomorskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) Z miłą chęcią przeczytałem te piękne wpisy dotyczące Technisata :)) Oczywiście mam ten sam problem z zawieszaniem sie tak jak tu wszyscy.Pisałem wszędzie i dostałem soft od serwisanta ze strony TEchnisata..no i oczywiście nie pomógł :(( Zawiesza się potwornie na TVP Kultura ,a dzisiaj to już przeszedł sam siebie i sie zawieszał co 2 minuty.Oczywiście na innych programach nie zawiesza się ,lub bardzo sporadycznie (TVP Historia) (chyba jeden raz na całe życie) .Cieszę się że coś w tej sprawie sie dzieje i będę czekał na jakieś info z forum.Aha mam inny odbiornik z DVB-T (telewizor) i problem nie wystepuje.Sygnał odbieram w Warszawie 10 km od PKiN z PKiN lub przestawiam sie na Raszyn.Bez różnicy :((( Wiesza się i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wcześniejszy model Technisata Digipal 2. Świetny tunerek tylko Mpeg2. Odbieram już dobrych kilka lat paczkę TVP ze Skrzycznego.

Były takie dni, że na programie TVP Sport tunerek resetował się kilka razy dziennie. Nie zawsze, ale dość często...

Mam jeszcze jeden tuner Technisata Digipal 2 i działo się dokładnie to samo tylko na programie TVP Sport.

Na innym programie polskim, ani czeskim tuner nigdy się nie zresetował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info: problem wynika z jakimiś kombinacjami w EPG MUX-u TVP. Ponieważ nie mam dostępu, to nie widzę co tam namieszali, więc dokładnie nie powiem o co chodzi. Globo Polska ma wypuścić poprawkę pod HD TS 9600 na dniach, obawiam się, że TechniSat także będzie musiał przygotować poprawkę do oprogramowania DigyBoxx-a T4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak MUX 3 TVP KULTURA wiesza się i restartuje co kilka minut. Na ponowny monit do serwisu nie potwierdzają teraz tego problemu i dostałem numer zlecenia na wysyłkę do serwisu z uwagą że jeśli nie stwierdzą usterki ,odeślą na mój koszt.Ja odeślę po świętach,albowiem pierwsza naprawa modułu głowicy zaraz po zakupie trwała prawie trzy tygodnie.

Mam pytanie do osób posiadających ten odbiornik ,czy w ustawieniach czasów nagrywania brakuje opcji D nagraj codziennie ? bo ja jej nie mam a w instrukcji opcja taka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ! Chciałem podzielić się wrażeniami z ponad tygodniowego użytkowania odbiornika Digyboxx T4. Przed wigilią zakupiłem ten odbiornik, jako wielki zwolennik sprzętu Technisata. Do tej pory miałem 2 odbiorniki naziemne Technisat Mpeg2, testowałem kilka innych i Digipal 2 Technisata był dla mnie najlepszym, niezawodnym i posiadającym sporo różnych możliwości odbiornikiem. Po włączeniu Mux2 na Skrzycznym przyszedł czas na Digyboxx'a. Pierwszy egzemplarz, który otrzymałem zwróciłem po kilku dniach. Niekończące się "zwiechy" i "resety" i częsta pikseloza na wszystkich programach ! Z drugim eglemplarzem jest już lepiej. Na polskich i czeskich programach obraż wręcz "kryształowy". Praktycznie brak pikselozy. Przy intensywnym używaniu róznych funkcji tunera następuje często "stopklatka" i reset odbiornika. Antenę mam wycelowaną pomiędzy Skrzyczne, a czeską Lysą Horę. Jakość Skrzycznego 52-58%, Lysa Hora 18-34%. Co ciekawe odbiornik Digipal 2 Technisata wskazuje Skrzyczne max. 100%, Lysa Hora 80-90%. Tuner musi zostać wyłączony na polskich programach. Przy wyłączeniu tunera na Czechach niestety na nowo nie ruszy. Cały czas "Szuka nowego oprogramowania", reset i nie może ruszyć... Muszę wtedy wyciągnąć wtyczkę antenową. Poczekać aż wyłączy się wkurzające "Wyszukiwanie nowej wersji oprogramowania", przełączyć bez anteny na polski program i wtedy można korzystać dalej z naszego "cuda". Tak apropo, czy da się może wyłączyć te "Wyszukiwanie oprogramowania" witające nas przy każdym włączeniu odbiornika ? Trwa to chyba dobre pół minuty i jest bardzo wkurzające.

Tak więc muszę pamiętać, aby przypadkiem nie wyłączyć odbiornika na Czechach, za dużo nie bawić się odbiornikiem, cierpliwie czekać kilka razy dziennie, aż Digyboxx nie znajdzie nowego oprogramowania i wtedy cieszyć się nowym odbiornikiem Technisata, który liczyłem będzie równie dobry jak nie lepszy od poprzednika.

Podsumowując sprzęt bardzo dobry, oprogramowanie jedna wielka klapa. Liczę, że po wprowadzeniu nowego softu, Technisat poprawi wszelkie "niedoróbki" i wyłączy wkońcu swoje trwające dość długo powitanie "Wyszukiwanie nowego oprogramowania", które przy zdarzających się resetach jest wręcz nie do zniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HI,

I'm from Budapest and I don't speak polish. I have the same T4 (v.1.2.1) box and it made me many headache with freezings. The last weekend the factory power supply died and now I using a little bit stronger (2A) PSU and the box seem more stabile than before. I just want to let you know my experience, because this is the only one forum about this box. Good DVB-T sign for everyone!

 

Google translation:

Jestem z Budapesztu i nie znają języka polskiego. Mam ten sam T4 (V.1.2.1) w polu i to mnie wiele bólu głowy z freezings. Ostatni weekend zasilania fabryki umarł i teraz za pomocą nieco silniejszy (2A) i PSU polu wydaje się bardziej stabilny niż wcześniej. Chcę tylko poinformować, mojego doświadczenia, ponieważ jest to tylko jeden z forum o tym polu. Dobry znak DVB-T dla każdego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Kolegów !

W sieci pojawiła się wersja o symbolu 1.2.2. z dopiskiem "wersja testowa". Podam może jeszcze kilka spraw, które zauważyłem podczas 3 tygodniowego użytkowania tego tunera (może testujący sprawdzą u siebie i ewentualnie uwzględnią moje uwagi przy tworzeniu aktualnej wersji oprogramowania ).

Przedewszystkim powitanie: "Szukanie nowego oprogramowania". Nigdy nie wiem czy tuner już się zawiesił, czy nadal chce mi poszukać tego nowego programowania. Nie wiem tylko skąd on ma te nowe oprogramowanie pobrać. Oprogramowanie nie wychodzi zbyt często tak więc nawet, gdyby była możliwość zciągnięcia nowej wersji z "anteny", to jest taka wersja w menu i spokojnie to wszystkim wystarczy. Naprawdę te każdorazowe oczekiwanie ok. 40 sekund, aż cokolwiek ruszy jest bardzo uciążliwe.

Intensywne użytkowanie menu prowadzi do każdorazowej "zwiechy" i resetu, a potem do powrotu na wcześniej oglądany program.

Na programach Czeskich nie działa zmiana formatu obrazu. Tuner mam podłączony przez Scart, nie wiem jak to wygląda przy innym połączeniu do TV.

Lista programów. Na głównej liście programów brak jakiejkolwiek edycji. Nie jestem w stanie wykasować programów np. testów TV 7, TV 8, które są dla mnie zbędne. Znalazłem tylko możliwość kasowania wszystkich kanałów. Nie jestem wstanie przesunąć programów ani w przód, ani w tył. Pozostaje tylko lista programów ulubionych, która niestety też nie jest bez wad.

W mojej lokalizacji istnieje możliwość złapania programów czeskich z kilku lokalizacji oraz tropo. Na K 36 muz z Pradziada, na K 54 z Lysej Hory. Odbiorik wyszukuje wszystkie programy obu muxów, poczym zapisuje tylko programy z paczki o mocniejszym sygnale. A co z mutacjami regionalnymi np. czeskiej telewizji. Tuner nie pozwoli mi zapisać tej drugie wersji, bo juz jedną ma !!!

Panowie wystarczy sprawdzić jak edycja wygląda w odbiorniku Technisat Digipal 2 i tak to powinno być ! Wszystko można robić na liście głównej jak i ulubionej, tzn. przesuwać, kasować dowolny kanał. Na głównej liście zapisują się wszystkie programy, w tym dublety i mutacje regionalne. Z listy głównej sami wybieramy co chcemy mieć na ulubionej. Odbiornik za nas nie decyduje !

Ns programach radiowych jest czarna plansza. Zapomniano o kolorowej planszy z jakims motywem, tak jak jest to w innych odbiornikach ?

Przy przeszukiwaniu automatycznym kasują się wszelkie listy programów, które były na odbiorniku. Ostatnio przez przypadek nacisnąłem na taką funkcję, wyszedłem z tego po chwili, ale odbiornik nie miał już w pamięci list programów, które wcześniej posiadał.

Wystarczyłoby zapytanie po zeskanowaniu "Czy nowe programy dopisać do listy ?".

Oczywiście można wyszukiwać programy na zadanym kanale, ale co w przypadku jak koledzy przechwalają się, że jest świetne tropo i można złapać coś z daleka ?

Nie mogę zeskanować pasma bo wszystkie zapisane programy "szlag trafi".

Mam wrażenie, że wskazanie na skali "jakości" jest zaniżone. Nie chodzi o to, że ma mniej czułą głowicę od innych, ale o to, że łapiąc sygnał "z boku" odbiornik działa poprawnie, a Digyboxx wyświetla "jakość" = 0%. Techisat Digipal 2 pokazuje 10-30%. Ale jest w sumie najmniejszy problem.

Powiem tak, tuner klasy Mercedesa, oprogramowanie mierne.

Panowie z Technisata, poszukać programistów, którzy napisali soft do Technisata Digipal 2 i poprosić ich o pomoc, a będziecie mięli tuner, który może być liderem na rynku europejskim.

Wystarczy stabilny soft do tej fajnej "zabawki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie wykasować programów np. testów TV 7, TV 8, które są dla mnie zbędne.

 

Nie kasuj tego, bo to na razie są testy, ale później (jak ruszą) będą tam nowe kanały: Polsat Sport News i TV6.

 

Będziesz się bawił od nowa w szukanie?

 

Hmm, z tego co czytam na forum to właśnie często sprzęty Technisata (np. tunery SAT) są dobre i mają dużo funkcji, ale soft jest kiepski, więc występują regularne zawieszenia itp. Cóż, sprzęt robią dobry, ale do oprogramowania się nie przykładają, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie wykasować programów np. testów TV 7, TV 8, które są dla mnie zbędne.

 

Nie kasuj tego, bo to na razie są testy, ale później (jak ruszą) będą tam nowe kanały: Polsat Sport News i TV6.

 

Będziesz się bawił od nowa w szukanie? .

 

Nawet gdybym chciał, to nie ma możliwości usunięcia pojedynczych kanałów z listy głównej.

Jest tylko opcja "Kasuj wszystkie".

 

:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...