Skocz do zawartości

Jakość kanałów w telewizji N.


Robert K.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Chciałbym podzielić się pewnymi spostrzeżeniami.

Skończyła mi się umowa z Cyfrą+ i postanowiłem po kilku latach zakupić platformę n.

Niestety jestem rozczarowany jakością programów. Sport Klub jest fatalnej jakości.Tego się nie da oglądać!

Inne programy też mają wiele do życzenia jeżeli chodzi o jakość. Nie wiem, czy to wina ustawienia TV (posiadam Full HD), czy taki obraz przekazuje n.

W cyfrze+ obraz jest o wiele lepszy prawie na wszystkich kanałach.

Jakość TVP1 HD to jakiś żart czy co? Jakie to HD? Może mnie ktoś oświecić co jest z jakością programów w n?

Na razie nie jestem zadowolony ze zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy TV Full HD nie dziw sie ze masz fatalny obraz (skoryguj ustawienia TV), u mnie przy LCD obraz jest lepszy nawet kanalow sd niz w CP. ;)

Co do Sportklubow to zgadzam sie ale nie jest az tak bardzo tragicznie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem rozczarowany jakością programów. Sport Klub jest fatalnej jakości.Tego się nie da oglądać!

Inne programy też mają wiele do życzenia jeżeli chodzi o jakość. Nie wiem, czy to wina ustawienia TV (posiadam Full HD), czy taki obraz przekazuje n.

Jeśli chodzi o Sportkluby to akurat taki obraz przekazuje sam nadawca, który niestety kpi sobie ze swoich widzów.

Z kolei np. takie kanały jak AXN HD czy FOX HD są nadawane z transpondera CP, gdzie też oszczędzają na bitrate i zamiast HD mamy "polskie HD".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe piszesz, że Cyfra ma lepszą jakość na prawie wszystkich kanałach, jak wiele tych kanałów ma wspólne źródło i są to te same przekazy satelitarne.

 

P.S. Ustaw rozdzielczość 1080i na dekoderze, no i TV ma być podłączony HDMI.

 

Rozdzielczość jest ustawiona na 1080i i podłączony kablem HDMI.

Sam się zastanawiam dlaczego tak jest? Mój kolega też ma n, u niego jakość obrazu zawsze była gorsza niż u mnie na cyfrze+. Też myślałem, że nie umie ustawić TV. Ale teraz sam mam ten dylemat. Czy to nie jest czasami wina dekodera? Tak jak piszesz wiele kanałów jest ze wspólnego transpondera.

Próbowałem już różnych sposobów ustawienia TV i obraz jest nadal gorszej jakości. Nawet na eurosport native HD. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie było rewelacji ale był obraz w HD w odróżnieniu od Eurosportu gdzie pomimo napisu Native HD był upscal.Dzisiejszy konkurs w HD nadawał niemiecki ZDF z Astry wiec łatwo było porównać.Zresztą to jest łatwo zauważalne na grafice.Jak przekaz jest w HD to grafika jest wyraźniutka a na upscalu to już nie ta sama ostrość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder i operator robi wielką różnicę - u siebie mam nboxa z N - kicha a nie HD.... natomiast rodzice maja Cyfrę oraz dekoder Humaxa - jakoś też nie powala (w porównaniu do filmów na BD) ale o wiele lepsza jakość niż w nboxie ...

 

Jednak do jakości programow w SD się nie umywa - wiec jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kanały Cyfry masz na myśli ?Obecnie mam obie platformy i nie widzę jakichś znacznych różnic typu N kicha a z Cyfry super.

 

Nie porównuje dokładnie Cyfry i Nki - tylko sprzęt... mówiłem, że na niezależnych dekoderach jak np HUMAX wygląda to lepiej niż na sprzęcie od operatorów (cyfra lub N)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuje dokładnie Cyfry i Nki - tylko sprzęt... mówiłem, że na niezależnych dekoderach jak np HUMAX wygląda to lepiej niż na sprzęcie od operatorów (cyfra lub N)...

 

A porównujesz na tym samym telewizorze z takimi samymi ustawieniami przy tych samych programach (w sensie audycji)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem nBoxa Turbo i przez godzinę porównywałem jakość kanałów TVP HD i Eurosportu HD pomiędzy nBoxem, a PVRem 250. Ewidentnie na C+ jakość jest lepsza. Dekodery podłączone do Bravii 46W4000. Na N krawędzie są postrzępione. Może różnica nie jest ogromna ale bez problemu widoczna. Dziwi mnie również fakt gorszej jakości kanału TVN 24. Obraz jest jakiś zamglony, szczególnie widoczne na pasku informacji, w porównaniu do bardzo ostrego na C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównania jakości na sprzęcie N i Philipsie C+. Wiele zależy od kabla HDMI. Sam zauważyłem, że na dwóch różnych kablach jest inny odbiór (kable w tej samej kategorii cenowej). Najpierw ten "lepszy" był przy N-box, a "gorszy" przy C+, wyraźnie na N było lepiej (chwilowo miałem i N i C+), po zamianie na N się pogorszyło, na C+ polepszyło, jednak mam wrażenie, że jednak mimo wszystko N miała "ciut" lepszy obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się zarejestrowałem na forum bo mam podobny problem, mianiowice:

 

Podpisałem umowę z N, mam biały dekoder, bo nie potrzebuję dekodera z nagrywarką. Wcześniej miałem Polsat z modułem, który oglądałem na Fergusonie 7600.

 

Wcześniej obraz SD na 46" LCD poprzez component był rewelcyjny. Teraz na N programy SD są koszmarne, znacznie gorsza jakość obrazu, niektóre programy są wręcz fatalne.

Nie da się tego oglądać. Czy to dekoder N jest taki do bani, czy Ferguson taki dobry?

 

Ktoś miał podobne odczucia, a może na turbodekoderze jest lepiej?

Podobny post napisałem na innym forum.

 

Kontunuując:

Na początek podkreślam, że bardzo podoba mi się ramówka Nki i chciałbym z nią zostać.

Wykonałem jednak szereg testów:

 

Podłączyłem tak samo jak Fergusona poprzez złącze komponent, wybrałem (720) - Jakość gorsza niż w Ferdku z modułem Polsatu.

 

Podłączyłem przez HDMI (bardzo dobry kabel), różne kombinacje 576, 720, 1080 - Jakość gorsza niż w Ferdku.

 

Raz jeszcze wspomnę, że mowa o programach SD. Wcześniej oglądając progamy na Ferdku kilka osób pytało czy mam HD, bo obraz był tak rewelacyjny na SD.

 

Przykładowo TVN24 oglądając teraz, napisy nie są tak ostre jak poprzednio, twarze fryzury są fatalne. Tak samo źle jest na Eurosposrt i innych.

Różnica jest bardzo duża, co szczerze mnie zaskoczyło.

 

Kolejno sprawdzałem przycisk RES, zarówno na 576, czy 720, czy 1080, tak samo źle.

 

 

A oto jedna z odpowiedzi jaką uzyskałem na innym forum:

"Witam

jakosc obrazu sd z tunera fx - 7600 przez wyjscie component jest bardzo dobra , lepsza nawet dremboxa 800 hd przez wyjscie dvi-hdmi., porownywalem, mam tez 8800. roznica jest jeszcze bardziej wyrazna na korzysc 7600. mysle ze to zasluga procesora nec w ktory jest w tym tuenrze.niestety fx ma kilka wad np chwilowe stopklatki z karty tnk. rownie dobra jakosc obrazu sd jest tez w niektorych tunerach golden interstar tez procesor nec. np GI 870"

 

 

Ogólnie myślę, że dużo osób posiada Nkę i akceptują sygnał bo taki jest, możliwe, że też nie mieli porównania.

Niestety kilka tunerów przerobiłem i ten wypadł najgorzej. Myslę, też że na TV 32, max 40 cali nie jest to aż tak widoczne, powyżej już jest przepaść.

 

Co wy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na których kanałach sprawdzałeś? Bo niektóre kanały SD to faktycznie marnej jakości są.

 

PS. Nie wiedziałem, że istnieją jeszcze osoby, które nie potrzebują nagrywarek... a może nie wiedzą jaki to luksus jest i uwolnienie od ramówki kanałów TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na których kanałach sprawdzałeś? Bo niektóre kanały SD to faktycznie marnej jakości są.

TVN24, TVN7, TVN, JimJam, Eurosport, TVP1, TVP2, itd... Nie znalazłem żadnego, który byłby lepszy.

 

PS. Nie wiedziałem, że istnieją jeszcze osoby, które nie potrzebują nagrywarek... a może nie wiedzą jaki to luksus jest i uwolnienie od ramówki kanałów TV.

Już ci tłumacze. Po pierwsze mam podpięty pod TV dysk na USB 500GB, mam tyle materiału, że nie ma kiedy oglądać, tak samo kopie moich DVD, czy mkv. DOdatkowo dysk sieciowy 2TB po DLNA. Jak chcę oglądać odpalam z dysku, przewijam itd... Słyszałem też że dysk w Nce nie jest cały do wykorzystania, bo dużo zajmue VOD, dodatkowo materiału chyba nie da się zgrać do kompa, co gorsza odtworzyć na innym PC/TV. U siebie w TELEWIZORZE mam magiczny przycisk nagrywania, gdzie mogę nagrac na dysku co chce i ile chce, np 2min materiału, ale z tego nie korzystam. Trzeba zrobić kilka myków, żeby to zadziałało. Nie wchodząc w szczegóły - poprostu nie jest mi to potrzebne. W nce tak to chyba nie działa bo trzeba jakoś blokami nagrywać czy jakoś tam, coś tam dzwonilo ale nie wiem w którym kościele, sorry jeżeli coś pomieszałem.

 

Luksusem jest oglądanie to co się chce w danym momencie, pomyśl leżysz na kanapie i nie chce ci się sięgać po DVD z koncertem, robisz kopie wszystkich swoich DVD na dysku sieciowym lub na dsyku USB i odpalasz to co chcesz przez DLNA lub przez USB. Wszystko poukładane jak chce, z folderami, itd... Oglądasz koncert, a nagle dzieciak chce bajkę. Kilka kliknięc i już leci. Pomyśl co można zmieścić na na 2,5TB. Chyba tak się nie da w Nce, co nie?

Przepraszam, ale dekoder z nagrywarką i możliwością zapisania 80GB trochę mnie śmieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN24, TVN7... jakoś nie zauważyłem specjalnych ułomności w porównaniu do 2 ferdków czy standardowego sprzętu C+ (do CP nie mam dostępu). Co do nagrywarki to już się bałem, że żadnego tego typu sprzętu nie posiadasz stąd me zdziwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...