Skocz do zawartości

Kevin (Alex) sam w...


qazik22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zadam jeszcze raz pytanie które zadałem w innym temacie : Czy zna ktoś czasem historię emisji tego filmu w święta. Chodzi mi o zmienne co roku daty emisji od momentu polskiej premiery tego filmu (która miała miejsce w Boże Narodzenie 1992 roku bodajże na antenie TVP1) jak i stacje która go emitowała. Chodzi mi tu głównie o części pierwszą i drugą a dopiero później pozostałe. Zapraszam do rozmowy o historii tego filmu w polskich telewizjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

ABC Family ogłosiła, że realizuje 5. część "Kevina...". Film zadebiutuje w grudniu br.

 

Amerykańska stacja ABC Family ogłosiła, że realizuje piątą część serii "Kevin sam w domu". Film "Home Alone 5: Alone in the Dark" zadebiutuje na antenie w grudniu w święta.

 

Bohater w nowym domu podejrzewa, że nawiedzają go duchy. W przygotowane na nie pułapki udaje mu się jednak złapać coś innego - grupę złodziei.

Widzów piątej części czeka kilka niespodzianek. Nie zobaczą już chłopca o imieniu Kevin, tylko Finna, a zamiast Macaulaya Culkina - Christiana Martyna.

 

12-letni Martyn zagrał do tej pory w sześciu filmach, a najbardziej znany jest ze "Snowmena". W "Home Alone 5: Alone in the Dark" zagra 8-letniego chłopca, którego przygody rozpoczną się w momencie, gdy dowie się o przeprowadzce rodziny ze słonecznej Kalifornii do domu w Maine.

 

Finn wierzy, że rezydencja jest nawiedzona, dlatego buduje w niej sieć pułapek na ducha. Podczas nieobecności rodziców wpadną w nie jednak inne ofiary - grupa złodziejaszków (Malcolm McDowell, Debi Mazar i Eddie Steeples). Co ciekawe - bohater podczas napadu nie będzie sam - towarzyszyć mu będzie jego siostra (Jodelle Ferland).

 

Próba ożywienia legendy

 

"Home Alone 5: Alone in the Dark" będzie próbował ożywić legendarny film "Kevin sam w domu" z 1990 roku, który stał się obowiązkową świąteczną propozycją stacji telewizyjnych na całym świecie.

Jeszcze na fali sukcesu pierwszej części powstał niemal tak samo popularny sequel "Kevin sam w Nowym Jorku" (1992). Jednak kolejne próby wskrzeszenia opowieści, już bez Culkina, okazały się niewypałami. Żaden z tamtych odtwórców (Alex D. Linz i Kevin McCallister) roli chłopca pozostawionego bez opieki rodziców nie zdołał osiągnąć tak wielkiej sympatii widzów.

 

Producenci - ABC Family i Fox TV - liczą, że uda się to całkowicie nowej historii z inną obsadą. Film wyreżyseruje Peter Hewitt ("Garfield").

 

Źródło: spam.org/TVN 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...
Pomyłką jest emisja komedii ,,Sam w domu - po raz trzeci" w październiku. Taki film powinien lecieć pod koniec grudnia. Wtedy z przyjemnością bym go obejrzał, a dziś nawet nie zajrzałem na antenę Polsatu.

Pod koniec grudnia to Polsat puści wcześniejsze części , zresztą jak co roku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Polsacie wyemitowano film pt. ''Sam w domu po raz trzeci'', gdzie w obsadzie aktorskiej zauważyłem niejakiego Olka Krupę. Czyżby ktoś z rodziny Joanny?

Oglądałem kiedyś ten film jeszcze na naszym dawnym analogowym CANAL+. :) Film ten był pod tytułem "Alex sam w domu" (ang. "Home Alone 3"). Pamiętam też, jak w tym filmie w którymś momencie jeden z aktorów (to chyba właśnie ten Olek Krupa) powiedział do tego małego filmowego Alexa po polsku: "Rozgniotę cię, jak karalucha! Gdzie jest dysk?!". Normalnie, aż mnie wtedy to zaszokowało! Że nie powiedział po angielsku, tylko bezpośrednio po polsku. Nie wiem, czemu ten aktor wypowiedział wtedy te słowa po polsku. Może się zapomniał albo co? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja tego filmu rozgrywa się w amerykańskim Chicago. A jak wiadomo, mieszka tam ogromna liczba Polaków, a także Amerykanów polskiego pochodzenia. Z tego, co czytałem, Joanna Krupa jako małe dziecko wyjechała również do Chicago, więc całkiem możliwe, że to rodzina... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś ten film jeszcze na naszym dawnym analogowym CANAL+. :) Film ten był pod tytułem "Alex sam w domu" (ang. "Home Alone 3"). Pamiętam też, jak w tym filmie w którymś momencie jeden z aktorów (to chyba właśnie ten Olek Krupa) powiedział do tego małego filmowego Alexa po polsku: "Rozgniotę cię, jak karalucha! Gdzie jest dysk?!". Normalnie, aż mnie wtedy to zaszokowało! Że nie powiedział po angielsku, tylko bezpośrednio po polsku. Nie wiem, czemu ten aktor wypowiedział wtedy te słowa po polsku. Może się zapomniał albo co? :roll:

Nie jestem pewien, ale są chyba dwie wersje tego filmu. Wydaje mi się, że oglądałem też taką, gdzie wypowiedź słów "Rozgniotę cię jak karalucha! Gdzie jest dysk!" była po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...