Skocz do zawartości

Kevin (Alex) sam w...


qazik22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem kiedyś trochę na jego temat. Od wielu lat mieszka w Stanach, ale mimo to jest bardzo związany z ojczyzną. Podobno zależało mu na tym, by w filmie znalazł się jakiś polski akcent i uprosił producenta, by w jednej ze scen móc wypowiedzieć choć jedno zdanie w swoim rodzimym języku. Piękny gest i postawa godna szacunku :)

 

Oczywiście scena ta nadal spotyka się z zainteresowaniem (choćby urywki na Youtube), gdzie widzowie z innych krajów, nawet sami Amerykanie zaciekawieni sytuacją pytają w jakim języku zostalą wypowiedziana ta kwestia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, to czyli już wiemy, skąd w tym filmie te słowa wypowiedziane po polsku. :) Wygląda więc na to, że zrobione zostało to celowo. :)

Co do samego języka polskiego w Stanach, to fakt, większość Amerykanów (takich zwyczajnych, napotykanych na co dzień na ulicy) nie ma w ogóle bladego pojęcia o tym, co to w ogóle jest Polska. Miałem nawet raz okazję się o tym przekonać, będąc kiedyś u mojej kuzynki w Chicago. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale są chyba dwie wersje tego filmu. Wydaje mi się, że oglądałem też taką, gdzie wypowiedź słów "Rozgniotę cię jak karalucha! Gdzie jest dysk!" była po angielsku.

Z tego co wiem to nie istnieje żadna druga wersja. Świat oglądał tylko tą, gdzie występuje polska "wstawka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwie części są niezastąpione, choć najbardziej podoba mi się część pierwsza, którą znam lepiej od drugiej. Część trzecia jest dobra, aczkolwiek słabsza od dwóch pierwszych. ,,Kevin sam w domu 4" to porażka, atoli w grudniu można obejrzeć :P Mam nadzieję, że niedługo zobaczę część piątą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam podobne zdanie. Pierwsza część rozpoczynająca serię - wiadomo, musi być dobrze. Druga część jest równie dobra, w mojej ocenie momentami nawet śmieszniejsza (np. scena gdzie Kevin dyskutuje z bandytami siedząc na dachu opuszczonego budynku). Trzecia część powiela schemat, choć pojawia się już inna postać i inni źli bohaterowie. Czwórka to faktycznie pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wywiad z OIlkiem Krupą.

 

Warto dodać, że ten aktor jest Polakiem ;) nawet w filmie "Alex - samo w domu" (Home Alone 3) była jakaś kwestia, gdzie Olek mówi coś po polsku!

 

A główny bohater "Home alone 3" ma już 24 lata oO Alex D. Linz :)

 

http://www.filmweb.pl/person/Alex+D.+Linz-5044#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Film ma już 25 lat :)

http://stopklatka.pl/artykul/kevin-sam-w-domu-ma-25-lat

Pewnie większości, tych aktywnych, forumowiczów nie było wtedy na świecie :)

Odpisałeś na post z 2013, więc na pewno wtedy miał mniej lat :P

 

Warto dodać, że ten aktor jest Polakiem ;) nawet w filmie "Alex - samo w domu" (Home Alone 3) była jakaś kwestia, gdzie Olek mówi coś po polsku!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Po tylu latach "Kevin" potrafi zaskoczyć. Nie miałem pojęcia, że w "Kevinie w Nowym Jorku" grał Donald Trump. Jak go dziś zobaczyłem to się zdziwiłem, bo oglądałem kilka dni wcześniej dokument o nim i widziałem jak wyglądał przed laty.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do bardziej odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...