Skocz do zawartości

DVB-T z nadajnika Siedlce/Łosice


KRZYSZTOFF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Informacje powinny się koło poniedziałku pojawić (mniej więcej 2 tyg. przed wyłączeniem pojawia się informacja o zmianach).

 

Informacje z forum to tylko domysły (raczej nie więcej niż 50 kw będzie miał MUX-3 - zresztą popatrz na mapę zasięgu MUX-3 obecnie z tego nadajnika - jest b.duży więc czy 50 kw czy 100 kw to już nie powinno się nic zmieniać (uwzględnij tez kwestię ograniczeń transgranicznych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(mod: tamten temat tyczy się odbioru w województwie Podlaskim a nie Mazowieckim)

Idąc tym tokiem rozumowania powinien być jeszcze identyczny wątek dla województwa lubelskiego bo ten nadajnik obejmuje swoim zasięgiem północną częśc tego województwa. :P

Powinien być tylko jeden wątek, w dziale województwa mazowieckiego, bo tam stoi ten nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie chciał założyć taki wątek, to założy. Stacje nadawcze były uruchamiane według dawnego podziału administracyjnego, dlatego obecnie zasięgi niektórych wypadają w dwóch lub trzech województwach, jednak obecnie RTCN Siedlce/Łosice należy pod województwo mazowieckie, więc wolałbym aby w tym temacie toczyła się główna dyskusja na temat obiektu. (Zresztą podobnie jest w innych działach regionalnych). PS. Chyba poprawię tam tytuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@belzebiusz - Nie dezinformuj, nic nie będzie wyłączane/przenoszone. MUX3 z programem TVP Warszawa będzie nadawał z dotychczasowymi parametrami na kanale 56. Na kanale 52 zostanie uruchomiony inny MUX3 z programem TVP Lublin, którego celem będzie doświetlenie Białej Podlaskiej i innych rejonów północnej części lubelszczyzny.

 

Do MUX3 na kanale 56 zostanie dołożony dodatkowy nadajnik w Sokołowie Podlaskim z mocą 10kW ERP (w wykazie podpisane jako "Chruszczewka"). Być może zostanie podniesiona moc na kanale 56 z Łosic, ale obecnie nic o tym nie wiadomo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jaki sens ma utrzymywanie MUX-3 z Łosic z mocą 5 kW (k. 56), skoro TVP Info Warszawa będzie zapewne nadal obecne w MUX-1 (k. 36) z mocą 20 kW, a MUX-3 z TVP Info Lublin będzie nadawany z mocą 100 kW (k. 52)?

Co innego sytuacja po kwietniu 2014, wtedy można się spodziewać uruchomienia dodatkowej emisji MUX-3 w łosicach, ale do tego jeszcze daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doceniasz KRRiT.

 

Oni mogą zmienić zdanie w dowolnym momencie i zrobić tak aby Telewizja Polska opuściła pierwszy multipleks już jutro, dlatego jedynym zabezpieczeniem się przed taką sytuacją jest pełne wdrożenie własnego multipleksu. Zapewnienia ze strony KRRiT tu nic nie dadzą. Od zbyt długiego czasu przyglądam się ich działaniom i takie czy inne zdarzenia nie wywierają już na mnie żadnego wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa mówi że TVP wylatuje z MUX-1 po osiągnieciu 95-proc. pokrycia MUXem3 ( sama minister z UKE na ost. posiedz. Komisji Innowacyjności i Nowych Technologii mówiła że nastapi to po wyłączeniu analogu) jednak nie później niż do kwietnia 2014. TVP już jest blisko tego pułapu.

MUX-3 będzie z Łosic na k56 jak do tej pory było i dodatkowo na k.52 (chociaż dziwi emisja dookolna a nie kierunkowa i z tak dużą mocą) z TVP LUBLIN gdyż brak informacji o zmianie kanału nadawania - świadczy to właśnie o dodatkowej emisji

Narazie się nic z emisją nie mogło zmienić na k.56 i brak informacji o planowanej zmianie mocy (może to być efekt tropo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Korzystam od samego początku z nadajnika w Łosicach, do tej pory nie było żadnych kłopotów z odbiorem. :D Jakieś 2-3 tygodnie temu zanika mi odbiór programów z platformy TV polskiej(TVP1, TVP2 itd...) moc sygnału około 12-15%, co najdziwniejsze dla mnie programy z platformy POLSAT i TVN działają bez problemu, siła sygnału 75-85%. Moje pytanie jest następujące, czy ktoś się zetknął z takim problemem i ewentualnie w jaki sposób można temu zaradzić. Proszę o pomoc. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj lokalizację, antenę, miejsce jej zawieszenia

 

Poza tym problem wystepuje od 2-3 tygodni czy występował 2-3 tyg. temu, bo trochę nie polsku napisane?

 

U mnie z tego nadajnika jest wszystko w porządku. Od kilku dni na wschodzie są polepszone warunki propagacyjne i to może wpływac trochę na odbiór, ale w tym przypadku może być inna przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedlce ul. Zielna antena siatkowa umieszczona na maszcie umocowanym do komina domu więc nie ma bariery na linii odbioru. Zanika już od nie kłamiąc od chyba całego miesiąca, przynajmniej ja tak zauważyłem, na początku tylko załamania obrazu, teraz brak obrazu, w tle słychać czasami tylko głos. Tyle mogę dodać do szczegółów a które pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie pojawiają się u was żadne problemy z sygnałem? Ja od dwóch dni nie mogę odbierać mux2, myślałem, że to tylko chwilowy problem, ale 2 dni, to już sporo. Przeprogramowanie dekdoera nic jednak nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i w końcu w regionie siedleckim i sokołowskim powrócił TVP Warszawa (po kilkumiesięcznej przerwie). :) Nadajnik z Chruszczewki (Sokołów Podlaski) ma mizerny sygnał i problem z odbiorem był już nawet w odległości 25km w linii prostej od nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...