Skocz do zawartości

DVB-T z nadajnika Siedlce/Łosice


KRZYSZTOFF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dziś odbieram w bardzo dobrej jakości MUX 3 z nadajnika w Łosicach. Odległośc od nadajnika w linii prostej to ok. 70 kilometrów.

Moc sygnału od 78% do 85% .

Posiadam zwykłą starą antenę siatkową z zasilaczem i tv lcd Samsung B350 seria III.

Antena jest umieszczona na wysokości trochę ponad linii elektrycznej, która przebiega przez wieś.

Mój rejon zamieszkania powiat Ostrów Mazowiecka, gmina Zaręby Kościelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odbieram MUX2 i MUX3 na TotalMedia w komputerze w Białej Podlaskiej nie zauważyłem zadnego pikselowania ani zmniejszania siły sygnału na żadnym kanale czy to MUX2 czy 3.Wskaznik zasięgu mam na full niestety nie znam parametrów procentowych-brak takiej opcji,oczywiscie wczesniej wymieniłem antenę na kierunkową Dipola bez wzmacniacza plus nowy kabel....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Odbieram sygnał mux2 z Łosic w miejscowości Nasutów pod Lublinem. Sygnał wzmocniony przez wzmacniacz AXING TVS 5-01 wzmocnienie 32 dB. Śmiga bez problemu. Niestety mux3 nie znajduję jednak za daleko jak na taki sygnał. Czekam na Piaski k/ Lublina. Tutaj zrobiony zrzut ekranu parametrów: http://www.krupapiotr.pl/quickgallery/picture.php?img=DVB-T%20MUX2%20z%20nadajnika%20%A3osice%20-%20Nasut%F3w.jpg&show=full

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Potrzeba tylko tuner DVB-T,czyli tuner do odbioru cyfrowego sygnału tv naziemnej,lub telewizor LCD,Plazmowy,lub LED z wbudowanym tunerem DVB-T.Tunery o których mowa muszą mieć tzw MPEG4,bo w Polsce DVB-T nadawane jest w tym formacie.No i oczywiście antena.Może być nawet zwyczajna antena siatkowa,ale czasami mogą być z nią problemy.Ja osobiście polecam antenę ATX-91(w wiekszej odległości odnadajnika), ATX-51(w mniejszej odległości od nadajnika),lub jakąś antenę typu "YAGA" na pasmo k21-k61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak się ma moc promieniowania ERP -5kW do zasięgu MUX3?
normalnie - czym większa moc, tym większy zasięg. Ale, niezależnie od mocy nadawczej, chyba najbardziej istotna jest wysokość zawieszenia nadajnika i profil terenu do anteny odbiorczej. Jak teren jest niekorzystny to i przy 100kW będą problemy.

 

W ogóle to jest taki wzór do obliczania mocy w antenie odbiorczej - z którego to właśnie wzoru i ukształtowania ternu generowane są mapki... Kolor zielony to obszar odbioru standardowego (chronionego), czyli tam 95% odbiorców powinno odebrać DVB-T (maszt 10m, antena kierunkowa pasywna, brak przeszkód przed anteną na kierunku nadajnika), kolor żółty zaś to obszar z potencjalnie możliwym odbiorem niestandardowym przy pomocy bardziej skomplikowanych instalacji antenowych (głównie antena ze wzmacniaczem).

 

A tak w ramach ciekawostki - Skrzyczne przy swoim 1kW z ogonkiem bywa odbierane spoko na kilkudziesięciu km... :D

 

Chodzi mi o to, że na mapkach widać, że w Sokołowie Podlaskim niestety ale nie będzie zasięgu MUX3.

może tak, może nie. Jeśli popatrzeć w dvbtmap to Sokołów jest na żółto w MUX-3 z Łosic, a to oznacza, że jakiś sygnał jest. Wszystko więc będzie zależało od konkretnej lokalizacji budynku i anteny (Sokołów jest dość pagórkowaty), jakości instalacji antenowej, czułości odbiornika DVB-T, obecności różnych zakłóceń od GSM, CDMA i innych telekomunikacji oraz anten. Jeden może mieć odbiór, inny nie. Trzeba po prostu próbować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sokołowie mam odpowiednio Mux 2 - 85% , Mux 3 - 74% , okolice Węgrowa to już odpowiednio Mux2 65% i Mux3 58%

Zwykła antena siatkowa ze wzmacniaczem, a tuner DVB-T Foolproof , na programy w SD i AC3 w zupełności mi wystarczy. Nie skacze mi ciśnienie na widok znaczka HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@luk14144 - widać, że twoja antena zbiorcza to w rzeczywistości jest kablówka. I musisz sprawdzić, co w którym pakiecie nadają. Jeśli kanałów, które Cię interesują nie ma w ich ofercie podstawowej lub rozszerzonej, musiałbyś odebrać DVB-T własną anteną, do czego potrzebny jest odbiornik / telewizor DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Siema

Czy wiadomo jakie mają być docelowe moce nadajników i kanały częstotliwości po 17 czerwca? BTW Napisałem w obu podforach zarówno dla mazowsza jak i podlasia. Admin mógłby scalić te dwa tematy w jeden

 

 

(mod: tamten temat tyczy się odbioru w województwie Podlaskim a nie Mazowieckim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...