Skocz do zawartości

ATX-107, jak złożyć?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taki trochę kiepski zysk jak na wielkość. Tak strzeliłbym 12db..

Instrukcję chyba już wy*****em. Dopiero teraz mi to przyszło do głowy:)

 

Antena...

Liczyłem na więcej, tak szczerze mówiąc. Chciałem złapać Skrzyczne z Krakowa, ale na razie nie wyszło.

Po przestawieniu żadnej poprawy.. co mnie dziwi.. antena łapie nieźle sygnał z tyłu i z boku:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam, mam ten sam problem. Też kiepsko odbiera i łapie sygnały z innych kierunków. Większość elementów jest zamontowana OK, tylko tych metalowych elementów (nie wiem jak się nazywają) które są bezpośrednio podłączone do puszki nie jestem pewien. Bo są one z jednej strony wklęsłe a z drugiej wypukłe, tutaj właśnie nie wiem, czy mają być one ustawione stroną wypukłą do pozostałych elementów czy do reflektora siatkowego, a może naprzemiennie (tak jak mam obecnie).

Poniżej załączam instrukcję montażu:

http://img59.imageshack.us/img59/5912/kopiaobraz10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie powinno mieć znaczenia. Istotna jest odległość od siebie metalowych części.

 

W moim przypadku akurat nie było szans na odbiór - wiem że antena zrobiła to co mogła - tu by nawet 2 razy lepsza nie pomogła.

Bywa tak, że na kawałku druta można odebrać dobry sygnał (np. do DVB-T). Nawet z tak silnie kierunkową anteną sytuacja jest ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za BARDZO szybką odpowiedź. No i właśnie tak z tym moim ATX-em jest, MUX3 z Baranówki (45 km) łapie, Słowacką jedynkę analogową z Popradu - Królewskiej hali (220 km - bezpośrednia widoczność) kiepsko, ale łapie, MUX3 z Suchej Góry (70 km) też, ale już MUX2 który nadaje na wysokim 61 kanale nie trąci. Zmieniałem już tyle wzmacniaczy (nawet próbowałem inne anteny tzw. siatki), tyle razy ją z miejsca na miejsce przenosiłem i nic, to bydle tego MUX-a nie ruszy. Dałem już sobie spokój na razie się pomęczę z analogiem i poczekam aż DVB-T zwiększy zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...