Skocz do zawartości

Zakończenia programu w kanałach TV


Pawel1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, KatarzynaMadej55 napisał:

Odkopuję ten temat.

 

Kanały Cartoon Network kontrolowane przez Niemcy w Monachium, w godzinach nocnych pomiędzy serialami emitują pauzę, która trwa w rzeczywistości 31 sekund, a przez czas antenowy jest skrócona do 6 sekund. Oto ona:

 

Ta jest wykorzystywana od 01.09.2016 r. (w Rosji, Bułgarii i w CEE od 08.2016):
 

 

A ta była poprzednią, która była wykorzystywana w 17.09.2015-31.08.2016:

 

 

Dodam, że jeszcze w latach 2010-2015, w naszym polskim CN, w godzinach od 21:00 do 6:00, stosowano pomiędzy serialami, pauzę z obracającymi trójwymiarowo się dwoma kwadracikami z dziwną muzyką, bodajże również była stosowana w afrykańskim CN.

Kojarzę, to było chyba to:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zakończenia programu w stacjach TV, stan na dzień 29.04.2020:

 

TVP1 - zegar i plansza kontrolna (pasy) z napisem TVP S.A.
TVP2 - zegar i plansza kontrolna (pasy) z napisem TVP S.A.
TVP Info - bufor TVP Info od 5:30 do 5:35.
TVP Kultura - plansza z obecnej oprawy graficznej.
TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Seriale - logo stacji.
TVP Sport - fragmenty obecnej oprawy graficznej.
TVP ABC - śpiący cielak na chmurze, napis "Dobranoc. Do jutra".
TVP HD - śpiący pies, na lewej stronie ekranu logo TVP HD.
Biełsat - logo i informacja o odbiorze kanału w języku białoruskim.
Polsat, Polsat 2, Polsat Cafe, Polsat Doku, Polsat Film, Polsat Games, Polsat Music, Polsat News, Polsat Play, Polsat Rodzina, Polsat Seriale, Super Polsat, ATM Rozrywka, Eska TV, Disco Polo Music, Polo TV, Superstacja, TV4, TV6 - raz w miesiącu przerwa techniczna w nocy z czwartku na piątek, wtedy pojawia się plansza kontrolna (pasy).
Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Fight, Polsat Sport News - logo stacji, raz w miesiącu w nocy z czwartku na piątek pojawia się plansza kontrolna (pasy).
Polsat News 2 - indeksy giełdowe od 4:00 do 6:00, raz w miesiącu w nocy z czwartku na piątek pojawia się plansza kontrolna (pasy).
TVN - bufor TVN.
TTV - bufor TTV.
HGTV - bufor HGTV.
TVN Turbo - logo stacji, w tle muzyka z obecnej oprawy graficznej.
TV Puls - kręcące się logo, w tle sygnał tykającego budzika.
Puls 2 - kręcące się logo.
Canal+ - fragmenty obecnej oprawy graficznej, raz w miesiącu w nocy z poniedziałku na wtorek pojawia się logo stacji.
Canal+ Now - logo stacji i zapowiedzi programowe.
Ale Kino+ - plansza z kobietą i napis "Startujemy 8:00", raz w miesiącu w nocy z poniedziałku na wtorek pojawia się logo stacji.
DOMO+ - plansza z farbami, raz w miesiącu w nocy z poniedziałku na wtorek pojawia się logo stacji.
Kuchnia+ - plansza z brokułami, raz w miesiącu w nocy z poniedziałku na wtorek pojawia się logo stacji.
MiniMini+ - śpiąca rybka, raz w miesiącu w nocy z poniedziałku na wtorek pojawia się logo stacji.
nSport+ - plansza z piłkarzem, logo na lewej stronie ekranu i napis "Poszliśmy potrenować. Wracamy o 06:00", raz w miesiącu w nocy z poniedziałku na wtorek pojawia się logo stacji.
Planete+ - logo stacji, w tle muzyka z obecnej oprawy graficznej, raz w miesiącu w nocy z poniedziałku na wtorek pojawia się samo logo stacji.
teleTOON+ - zapętlony ident z logo stacji, raz w miesiącu w nocy z poniedziałku na wtorek pojawia się logo stacji.
Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Stopklatka - zapętlony ident.
Kino TV, Fightbox, Filmbox Action, Filmbox Extra, Filmbox Family, Filmbox Premium - logo stacji, w tle muzyka z obecnej oprawy graficznej.
13 Ulica, SciFi - zwiastuny filmowe ("Inside Movies").
FOX - fragmenty obecnej oprawy graficznej.
FOX Comedy - plansze z napisami (np. "Wskoczyliśmy w kimono. Wracamy rano") i logo kanału.
Tele 5, Polonia 1 - "Nocny Patrol" (nocna jazda samochodem po Warszawie).
Red Carpet TV - logo kanału.
Toya (Łódź) - program dnia i zapowiedzi programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Canal+ zmieniając oprawę na tą z okazji 25 lat w Polsce dał też okolicznością pętle nocną która jest puszczana chociażby przed i po comiesięcznej przerwie technicznej. I na tej pętli elementy scenografii (łącznie z logiem Canal+ 25 lat) podświetlają i gasną w różnoraki sposób, pętli towarzyszy spokojna muzyka która daje nocy jakiś urok i klimat

 

A jeśli jesteśmy już przy temacie zagranicznych pętli/zakończeń to tu wrzucam pętlę nocną z węgierskiego RTL Klub w której obecne elementy oprawy (wprowadzonej jesienią 2017r z okazji 20 lecia stacji) przypominają testcard z logo stacji który jest ruchomy a muzyka z oprawy stacji też jak na nocne klimaty spokojna

https://youtu.be/tBOElpQ0c9U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Odkurzam wątek. Dzisiaj sobie obejrzałem różne przerwy na różnych kanałach kiedy słońce już wzeszło

TVP Rozrywka - nie zdążyłem obejrzeć całej pętli, jedynie kilka ostatnich sekund (ale tę pętlę raczej większość z nas zna), a po niej o 5:27 pojawiła się stopklatka z pięcioma stojącymi panami z Fair Play Crew, która to była pierwszą klatką do identu rozpoczynającego nowy program

TVP Seriale - o 5:31 pętla, super się ją oglądało w HD, ale to logo ekranowe masakrycznie ogromnie, o 5:33 plansza z logiem, a o 5:37 ident rozpoznający program (białe logo na fioletowym tle)

TVP Info - o 5:34 ledwo przez 4 sekundy zobaczyłem obracające się logo stacji na białym tle i jakaś muzyka w tle (przypomina to bufor z TV Puls i Puls 2)

TVN - około godziny 5:48 leciał 24-sekundowy bufor z aktualnych identów

TVP Kultura - o 5:51 plansza z logo, w tle 30-sekundowa "kawiarenkowa" muzyka odtworzona 2 razy, później ta plansza już bez tej muzyki

TVP Dokument - o 5:54 po długotrwałej stopklatce uruchamia się lekka animacja z 30-sekundową muzyką w tle (2 razy), a zaraz po nim 20-sekundowy ident startowy i później reklamy

TVP Nauka - beznadziejny start o 5:56, bo po planszy z logo od razu pojawił się dżingiel "ogłoszenie nadawcy"

Stopklatka - w okolicach godziny 6:00 leci testcard z najpierw pierwszym identem, później tytułowa stopklatka z planszą przez 20 sekund, następnie drugi ident i znowu ta sama stopklatka, a w tle leci sobie muzyczka

TVP3 - o 5:59 po zapowiedziach pokazali fragmenty z różnych krajów, po czym nagle je ucięli buforem - latały te wstążki i logo na środku, trwało to zaledwie 8 sekund, no i sam bufor też został przerwany rozpoczętym programem w nowej ramówce. Swoją drogą ciekawe, czy TVP1 i TVP2 też emitują ten bufor, skoro na TVP3 leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie programu w kanałach TVP, stan na dzień 27.04.2023 roku:

TVP1 i TVP2 - Obraz kontrolny.

TVP Kobieta - Plansza z logotypem kanału.

Alfa TVP - Plansza z logotypem kanału.

TVP Rozrywka - Plansza z identu z panami z kabaretu "Fair Play Crew".

TVP Nauka - Plansza z logotypem kanału.

TVP Dokument - Plansza z logotypem kanału.

Biełsat TV - Plansza z muzyką i parametrami do odbioru.

TVP ABC - Bufor ze śpiącą literą "B" na niebie.

TVP Polonia - Nadaje przez całą dobę.

TVP Info - Nadaje przez całą dobę.

TVP Seriale - Plansza z logotypem kanału.

TVP HD - Bufor ze śpiącym psem.

TVP Sport - Zapętlony bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to w ogóle większość zakończeń się podoba, pod warunkiem że to są bufory, które cały czas trwają, a nie że ciągle tylko nuda w postaci planszy z logo. Niestety Cartoon Network mam zakodowany, więc ja nie obejrzę, chociaż ciekawe, w których godzinach emitują tę przerwę. Natomiast jesienią 2012 miałem fazę na oglądanie wielu przerw i naprawdę wtedy wiele kanałów miało fajne przerwy, np.:

ATM Rozrywka - to było zapętlanie 15-sekundowej cząstki, a około 5:42 robiła się stopklatka i o 6:00 oficjalny start szybkim identem

Polsat Cafe - podobnie jak ATM Rozrywka, zapętlanie 24-sekundowej cząstki z napisem "START 7:00", a stopklatka gdzieś tak około 6:51 może i później o 7:00 oficjalny start identem głównym

A w obecnych czasach to interesujące są pętle TVP Seriale czy TVP Rozrywka, tylko że one są odtwarzane tylko na 2 i 5 minut, a z takich normalnie odtwarzanych (to znaczy bez późniejszej planszy) to np. Stopklatka i choć obecna pętla mnie jakoś nie porywa, to muzyczkę ma bardzo fajną. Podobno ciekawa jest też pętla nocna FOX, której nigdy nie widziałem w TV, ale pewnie to jest to, co leci od 1:56 na tym filmiku:

Swoją drogą pętla nocna naprawdę bardzo fajna, a i muzyka taka idealnie pasująca do pory pomiędzy nocą a rankiem. Zresztą FOX zawsze miał świetne oprawy, ta też jest świetna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Cartoon Network i nigdy nie słyszałem o zakończeniu kanału. Można wiedzieć o której godzinie to się dzieje? Pamiętam jedynie przejście na stację TCM o 21.00. Dlaczego nikt tego chyba nie wrzucił na YouTube? Ile to trwa?

Edytowane przez Michu_97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michu_97 napisał(a):

Pamiętam jedynie przejście na stację TCM o 21.00. Dlaczego nikt tego chyba nie wrzucił na YouTube? Ile to trwa?

Mam gdzieś w którymś nagraniu na kasecie VHS, chyba nawet zgrywałam. Jak znajdę to wrzucę. Trwało to jakieś 5 minut w sumie.

Novelas+ na zakończenie nadawania ma średnio ok. 30 minut przerwy, w czasie której emituje jingle z logo i proma aktualnie emitowanych telenowel i seriali. Wrzucę kilka przerw na yt, bo mam je nagrane. Przerwy niekiedy są krótsze, jak jest przesunięta emisja odcinków telenowel z powodu długości niektórych (60-70 minut pierwsze i ostatnie odc. telenowel Telemundo, 50-60 minut pierwsze odc. telenowel Televisy, także pierwsze i ostatnie odc. seriali tureckich).

EDIT: znalazłam przełączenie CN ===>>>> TCM

 

 

i jedną z przerw novelas+

 

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zakończenia programów na dzień 1 czerwca:

TVP Info - o 5:34 bufor, jak zwykle stanowczo za krótko

TVP3 - o 5:59 bufor, jak zwykle stanowczo za krótko

TVP Seriale - bufor około 5:35 i potem plansza

TVP Dokument - uruchomienie buforu (2 razy) o 5:54 i potem 20s ident o 5:55

Stopklatka - bufor około godziny 5:55 (powinien być w 5:50-6:00, a trwał zaledwie 2 minuty)

TVP Rozrywka - o 5:40 bufor i co ciekawe, po buforze przez dosłownie ułamek sekundy pojawiła się stopklatka (a konkretnie pierwsza klatka) identu z Fair Play Crew, ale zaraz chwilę potem pojawiła się ta odświeżona plansza, która była pierwotną, ale teraz jest emitowana w jakości HD (niestety oprawa wciąż w SD), a start był właśnie tym identem z FPC, co wspomniałem o klatce

tvn - bufor gdzieś tak od 5:33 do 5:47 i potem ku zaskoczeniu ident z okazji dzień dziecka, takie gryzmoły dziecięce jak to dzieci, i jako ciekawostkę dodam, że nawet program "Dzień dobry tvn" miał odmienione logo na to z okazji dnia dziecka

SCI FI - teoretycznie (zgodnie z ramówką) przerwa miała być od 5:00 do 6:00, jednak ja widziałem chyba jakiś serial, a potem jakieś zapowiedzi programowe, ale to były takie animacje 2D z ludźmi bez czarnomarkerowych detali, potem o 5:59 te cząstki "SCI" oraz "FI" zamieniały się kolejnościami przez jakieś kilkanaście sekund - nie wiem, czy to był ident główny, czy może bufor na tak krótki czas

 

Natomiast mam jakiś problem z TVP Sport. To jest kolejna (piąta chyba) sytuacja, kiedy widzę w ramówce, że teoretycznie jest przerwa, a mimo wszystko leci jakiś program. Dziś teoretycznie miała być przerwa od 5:03 do 7:40, czyli dosyć długo, ale zamiast tej przerwy leciały jakieś programy sportowe i bloki reklamowe. Czy ktoś kiedykolwiek widział bufor TVP Sport w telewizorze i wie, w których mniej więcej godzinach można go zobaczyć? Bo ramówka mi pokazuje, że czasem ta przerwa pomiędzy nad ranem a rano jest, a czasem jej nie ma, ale kiedy pokazywało, że jest, to nie leciał żaden bufor, tylko normalnie różne programy, mecze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję wcześniej się obudzić i zobaczyć to, co się wydarzyło dziś:

TVP Kobieta - beznadziejne zakończenie o 4:22. Po prostu po zapowiedziach, po dżinglu "ogłoszenie nadawcy" nagle się pojawia plansza z białym logo na czerwonym tle i nic więcej... (widziałem też kiedyś start, też beznadziejny, po prostu dżingiel "ogłoszenie nadawcy")

TVP1 - około 4:40 zegar i to z tłem w 16:9, ale jakość niewyraźna, i potem plansza z kolorowymi pasami "TVP S.A.", ale rozciągnięta, bo wygląda jak w 4:3

TVP2 - tak jak w TVP1, tylko że o godzinie 5:35, pojawił się zegar zaraz po reklamach

TVN 7 - w okolicach 4:45-4:55 zapętlany ten sam 10-sekundowy ident

TVP ABC - śpiący zwierzak, chyba litera C, a melodia nieco inna niż ta, którą słyszałem kilka miesięcy temu, również delikatna i grana na ksylofonie

TVN Fabuła - o 5:29 zapętlany ten sam ident, a potem informacje koncesyjne

TVP Rozrywka - o 5:20 ten super bufor i od 5:24 plansza

 

FOX - ma zdecydowanie najlepszą przerwę w dzisiejszych czasach. Zgodnie z ramówką przerwa miała trwać w godzinach 4:40-5:10. Jednak niespodziewanie już o 4:38 zauważyłem, że jest ta fajna 1-minutowa pętla, więc samego zakończenia nie widziałem, ale można gdybać, że program się zakończył zaraz po ostatnim programie (bez reklam i zapowiedzi). Pętla nocna jest świetna - różnorodna, mroczna animacja i do tego świetna muzyka trzymająca w napięciu i to wszystko w 1 minucie, która się zapętlała, aczkolwiek kilka sekund przed 4:50 zauważyłem jakieś nagłe przerwanie pętli i po tym się odtworzyła ponownie od nowa. I na szczęście się nie zawiodłem - przez cały czas leciał ten 1-minutowy bufor bez żadnych udziwnień typu stopklatka czy zbyt wczesne rozpoczęcie programu. Program się rozpoczął 15 sekund przed 5:10, czyli w przybliżeniu tak jak powinno być i w ten sposób, że ta 1-minutowa pętla nie została gwałtownie przerwana, tylko spokojnie dobiegła końca i potem od razu odtworzono pierwszy serial w ramówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Są stacje TV, w których po zakończeniu programu emitowany jest infokanał z przekazem radia, który pokazał Wiktor i Świat Radia i TV. W stacjach polskich takiego infokanału nie ma, ale jest w telewizjach publicznych Finlandii, Norwegii, Słowenii i Estonii, co jest tak samo dobre jak bufor na TVP ABC. W latach 90. XX wieku był emitowany infokanał na Kanal A. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teraz już nie będę pisać o zakończeniach, które oglądałem np. dzisiaj, bo to i jest to praktycznie to samo, co pisałem wcześniej. Ale dzisiaj napiszę jeszcze wyjątkowo o restarcie TV Puls, który pierwszy raz dzisiaj widziałem, a wydarzył się on tak pomiędzy 5:58 a 5:59. Był to bufor z rockową muzyką w tle, kamera szybko się przemieszczała prezentując logo, czerwone tło, a pod koniec odliczanie 5, 4, 3, 2, 1. Ten bufor pojawił się 2 razy, przy czym w tym drugim razie lekko urwano końcówkę

 

Ogólnie jeśli chodzi o aktualne bufory, to uważam, że najbardziej godne uwagi są te z FOX, który odtwarza genialny bufor przez kilkadziesiąt minut, oraz TVP Rozrywka, który ma świetny bufor, ale niestety krótko, przez niecałe 5 minut, a potem ta bezsensowna statyczna plansza. A wie ktoś może jak wygląda pauza na AXN Spin? Pytam, bo pozostałe kanały AXN mają blok promocyjny, a sprawdziłem w ramówce, że AXN Spin nadaje po prostu przerwę, ale u mnie kanał jest zakodowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to była końcówka jakiegoś programu, czy jakaś nowa pauza, ale dzisiaj przełączając kanały przełączyłem na TVP Nauka o 5:39 i tam leciały jakieś piękne widoki z zachodem słońca, jakaś muzyka w tle i widziałem to przez około 20 sekund, następnie od razu pojawiły się napisy końcowe i że produkcja 2023, a zaraz potem plansza z logiem. To jest dla mnie bardzo dziwne, ponieważ zgodnie z ramówką przerwa miała być od 3:25 do 6:00, a nie od 5:40, więc nie wiem, czy to była jakaś pauza, czy po prostu końcówka jakiegoś programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj widziałem restart Puls 2, ale o godzinie 5:54, już nie 5:42. I zauważyłem, że poleciał cały + jeszcze fragment. Czyli prawdopodobnie teraz kiedy przesunięto godzinę restartu, to ten bufor będzie trwał trochę dłużej. Szkoda, że tak nie było z poprzednim buforem (2015-2018), który choć wizualnie trwa 2 sekundy, to jednak wciąż nie znamy pełnej wersji muzycznej (tylko fakt, że utwór trwa minimum 45 sekund)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na YT pojawił się pełny testcard z nowej oprawy FX (czyli dawniej FOX). Muszę przyznać, że chociaż samej oprawy nienawidzę. to sama pauza jest naprawdę świetna (chociaż wciąż czuję sentyment do poprzedniej, którą czasami oglądałem w czerwcu 2023). Wizualnie fajnie się prezentuje ta skromna, aczkolwiek magiczna animacja. Muzyka bardzo relaksuje i to bardzo pasuje do godzin nocnych i podoba mi się również ten dodatkowy dźwięk w tle, kiedy pojawia się ten pomarańczowy łuk - widać to i słychać np. w 0:19. Swoją drogą w 0:20 można odnieść wrażenie, że ten łuk sprytnie zbudował animację Słońca

 

 

Ogólnie co by nie mówić, to się bardzo cieszę, że dawny FOX (nie jestem przyzwyczajony do nowej nazwy i nigdy się nie przyzwyczaję) wciąż tworzy i odtwarza bufory w trakcie przerw i to od początku do końca i ładnie rozbudowujące się. W latach 2012-2015 też był bufor (na YT jest tylko 20-sekundowy fragment), z lat 2015-2019 też i trwa 2 minuty i ten ostatni z lat 2019-2023 i równo 1 minutę oraz zapewne leciał też jakiś w latach 2010-2012, ale z tego nic nie ma. Czyli to już 5-ty bufor w historii tego kanału. Bardzo dobrze, że je robią nawet w dzisiejszych czasach, bo teraz to niestety wiele kanałów dodaje "martwą" planszę bez muzyki i w ogóle bez niczego - totalna beznadzieja. I takim przykładem jest np. TVP Kobieta i TVP Alfa, te przerwy u nich są po prostu bez sensu, bo w skład ich przerw wchodzą same plansze, bez żadnego zakończenia i rozpoczęcia. TVP Dokument czy TVP Kultura też mają przez długi czas taką planszę, ale chociaż na samym początku i na końcu puszczą po 2 razy bufor i wtedy jest dobrze, chociaż mogliby przez całą przerwę. Najlepszą przerwę to ma teraz TVP ABC - aż 7 zwierzaków i przerwy podzielone porami roku i ponadto każda z tych pór roku ma własną muzykę, oby tego prędko nie zmieniali, bo naprawdę to jest piękne, co TVP ABC stworzyła i niebo wreszcie jest ciemne i nie daje tak po oczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...