Skocz do zawartości

Zakończenia programu w kanałach TV


Pawel1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP Sport też ma długą przerwę w emisji, a kanały sportowe Polsatu i Eurosport też mają długą przerwę. To pokazuje że kanały sportowe mają długą przerwę w emisji, bo w nocy nie puszczają powtórek transmisji. Na żywo w nocy transmisję jedynie puszczają wtedy jak wydarzenie sportowe jest m.in. w Ameryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zachowanie z ich strony, gdyż gdyby to robili jak Canal+ to rozumiem, robią przerwę przez co bitrate spada poniżej 0.5Mbps i wtedy jest pojemność na przesłanie do dekoderów filmów VOD, c+ na życzenie, hbo seriale itp.

Ale np TVP Sport puszcza swoje intro w pętli, które wcina 2.5Mbps, Eurosport 1 pokazuje swoje intro w pętli gdzie bitrate jest w przedziale 8-11Mbps.

Czy nie mogą np puścić powtórek? Przecież tak wiele mogą pokazać zamiast Zapraszamy od 9:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pamiętacie jak TV Puls w 2007 r. nadawał w nocy swój zapętlony ident (on szedł normalne i potem do tyłu i tak w kółko do białego rana) z taką dosyć straszną muzyką,której strach było słuchać w nocy ? (było kiedyś na youtube nagranie tego ale ktoś je skasował)

Pamiętam jeszcze że TV Puls gdzieś tak w 2008-2009 r. nadawał w nocy swój jingiel w kółko. Strasznie mnie to wnerwiało dlatego że wiadomo ident trwa kilkanaście sekund a słuchanie w kółko tej samej krótkiej melodyjki (nieważne czy z identu czy z czegoś innego) jest bardzo denerwujące.

A jeśli mnie pamięć nie myli to dzisiaj TV Puls nadaje w nocy swoje zapętlone zapowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pamiętacie jak TV Puls w 2007 r. nadawał w nocy swój zapętlony ident (on szedł normalne i potem do tyłu i tak w kółko do białego rana) z taką dosyć straszną muzyką,której strach było słuchać w nocy ? (było kiedyś na youtube nagranie tego ale ktoś je skasował)

Pamiętam jeszcze że TV Puls gdzieś tak w 2008-2009 r. nadawał w nocy swój jingiel w kółko. Strasznie mnie to wnerwiało dlatego że wiadomo ident trwa kilkanaście sekund a słuchanie w kółko tej samej krótkiej melodyjki (nieważne czy z identu czy z czegoś innego) jest bardzo denerwujące.

A jeśli mnie pamięć nie myli to dzisiaj TV Puls nadaje w nocy swoje zapętlone zapowiedzi.

Chętnie bym to zobaczył, ktoś może ma to nagrane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Oglądałem wczoraj w nocy na TVN bufor stacji który leciał po programie "Usterka". Leciał coś przed godziną 5:00 nad ranem. Po buforze był ident, potem była reklama i powtórka "Uwagi!". Podoba mi się bufor i lecąca w tle muzyczka.

 

Od 1 lipca Puls2 teoretycznie będzie nadawać całodobowo. W programie telewizyjnym podają, że zakończenie programu będzie o 05:55. Może będzie to bufor stacji?

 

A jeśli mnie pamięć nie myli to dzisiaj TV Puls nadaje w nocy swoje zapętlone zapowiedzi.

Puls nadaje 24 h. Około 05:57 pojawia się bufor stacji.

 

może ktoś powiedzieć, co to jest ten bufor stacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed chwilą TVP Regionalna po raz pierwszy miała zakończenie dnia. Oto ono wygląda następująco. Potem pojawia się pauza która jest emitowana po zakończeniu pasm lokalnych, potem zegar TVP i testcard podobny do tego co używa TVP1 i TVP2 tyle że z napisem TVP na środku ekranu (zaś na testcardzie używanym przez TVP1 i TVP2 widnieje napis TVP S.A. na górze ekranu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 Września ok. 4:30 nad ranem włączyłem główny TVN i zauważyłem że pomimo nowej oprawy graficznej nie wyrzucono "Nauki Jazdy",po 20 minutach znowu przełączyłem i zauważyłem że nie ma już "BEZ MONTAŻU' tylko jest zapętlony nowy jingiel do następnego dnia ramówkowego - powtórki "Uwagi".

Myślałem że skoro jest nowa oprawa to zrobią też porządek z nocnymi zapychaczami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 Września ok. 4:30 nad ranem włączyłem główny TVN i zauważyłem że pomimo nowej oprawy graficznej nie wyrzucono "Nauki Jazdy"
Dobrze, że nie wyrzucili "Nauki jazdy". Lubię ten program. Moim zdaniem powinni dodać więcej programów archiwalnych i usunąć "Zakończenie program", czy tam bufor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem,też jestem tego zdania że mogliby odkopać więcej swoich archiwalnych produkcji i nadawać je w nocy,bo nocne pasmo w obecnej formie trwa już chyba od 2002 r. (w zeszłym roku w wakacje była nieudana próba zastąpienia tego teledyskami)

Tylko myślałem że jak nowa oprawa to i pasmo nocnych zapychaczy zostanie odświeżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tyle mają archiwów a kiszą ciągle to samo w 4:3 i w dodatku nie podają programu na noc tylko zakończenie programu podają. W TVN 7 i TTV porządnie a w TVN głównym taka amatorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do TVP Regionalna to już po dwóch dniach emisji zmieniło się zakończenie programu, zaraz po zapowiedziach włączany jest od razu testcard z piskiem.

2. Co do zakończenia programu w TVN to czasem jest tak że nie emitują archiwalnych programów TVN, zaś program się kończy po powtórce "Rozmów w Toku" (później jeszcze wyemitują reklamy i zapowiedzi potem włączają bufor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Co do zakończenia programu w TVN to czasem jest tak że nie emitują archiwalnych programów TVN, zaś program się kończy po powtórce "Rozmów w Toku" (później jeszcze wyemitują reklamy i zapowiedzi potem włączają bufor).

Po "Rozmowach w toku" jest jeszcze dużo czasu do telewizyjnego początku dnia, a oni jadą z buforem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...