Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dotarł do mnie Sagemcom kupiony w serwisie aukcyjnym. Dekoder był sprawdzany i wystarczyło tylko podłączyć i włożyć kartę C+.Telewizor Samsung LED 40C6000 i wszystko ładnie działa. Na pewno dużo lepszy w obsłudze i odbiorze jak wynajęty Strong 6860, ale to było do przewidzenia. Na pewno będę śledził ten wątek i dodawał uwagi jeśli jakieś problemy się pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak Ty telewizor Samsung UE 46C6000 i również mam tuner Sagemcom DSI87 HD ( nie używam go ze względu na trzaski ) , czy u Ciebie po podłączeniu do telewizora kablem HDMI również słyszysz trzaski w głośnikach telewizora ? . Po podłączeniu kablem euro tych trzasków brak . Ma dwa takie tunery i dzieje się to na dwóch tunerach . Podłączałem również do tv LG i jest tak samo . Sprawdzałem na kablach oryginalnych i kupionych oddzielnie i sytuacja nie ulega zmianie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

Mam dekoder Sagemcom i od pewnego czasu zaobserwowałem, iż w nocy dekoder sam się restartuje. Widzę, że coś miga, wyłącza się zegar na parę sekund i znowu sie pojawia. Myślałem że może pobiera aktualny soft i w sumie wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że przy okazji włącza mi TV. Telewizor połączony z dekoderem poprzez kabel EURO. Czy ktoś ma podobne objawy ? Nie wiem czy reklamować sprzęt czy czekać na jakiś update ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych trzaskach przy zmianie kanałów pisałem już do Cyfry+ , ale w odpowiedzi dostałem maila , że nikt takich problemów nie zgłaszał i ja jestem pierwszy .

 

<

Moje pytanie - kiedy będę miał możliwość prawidłowego odbioru ( bez trzasków w głośnikach ) pakietu kanałów na które podpisywaliśmy umowę . Jak widzę Cyfra+ nie wywiązuje się z podpisanej umowy . Czy znaczy to , że mam rozwiązać umowę z powodu niesprawnego sprzętu dedykowanego przez Cyfrę+ i zakupionego w punkcie Cyfra+ ?. Proszę o konkretną odpowiedz .

Z poważaniem . >>

 

I odpowiedź ;

 

<<< Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż słyszalne dźwięki przy przełączeniu stacji nie są usterką terminala Sagemcom DSI87. Zauważony przez Pana efekt przy zmianie kanałów jest dźwiękiem ostatnio oglądanej stacji.

 

Mają na uwadze Pańskie niezadowolenie z opisanej funkcjonalności, postanowiłem przekazać zgłoszenie do producenta dekodera, który postara się w kolejnych wersjach oprogramowania wyciszy sygnał fonii stacji, pojawiający się przy zmianie kanału.

 

Podkreślam, iż opisane przez Pana efekty dźwiękowe (?pykanie?) nie są usterką ani wadą terminala.

 

W przypadku pojawienia się pytań, proszę o kontakt.

 

Z poważaniem,....... >>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

Mam dekoder Sagemcom i od pewnego czasu zaobserwowałem, iż w nocy dekoder sam się restartuje. Widzę, że coś miga, wyłącza się zegar na parę sekund i znowu sie pojawia. Myślałem że może pobiera aktualny soft i w sumie wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że przy okazji włącza mi TV. Telewizor połączony z dekoderem poprzez kabel EURO. Czy ktoś ma podobne objawy ? Nie wiem czy reklamować sprzęt czy czekać na jakiś update ?

 

Ja też sporadycznie mam takie coś, ale przy tym nie włącza mi się telewizor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że może pobiera aktualny soft i w sumie wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że przy okazji włącza mi TV. Telewizor połączony z dekoderem poprzez kabel EURO. Czy ktoś ma podobne objawy ?

Jest, to normalny objaw jeśli dekoder masz połączony kablem euro-euro, ale pełnym tzn. grubym gdzie każdy kolor jest przesyłany oddzielnie RGB. W takich kablach na 8 nożce podawane jest napięcie 12V, które załącza TV lub jeśli oglądasz TV, to w momencie włączenia dekodera automatycznie TV przełącza się na wejście SCART(AV). Jeżeli tak bardzo, to przeskadza, to odlutuj nózkę 8 w kablu. Możesz też wymienić kabel na "cieńki". W jednym i drugim przypadku będziesz musiał wtedy TV przełączać ręcznie z pilota na wejście SCART(AV). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy owe pykanie występuje tylko na łączu HDMI? Czy też na EURO?

Podobno tylko przez HDMI. U mnie też są i też to zgłaszałem dwukrotnie bo mnie to strasznie drażni. Odpowiedzi w stylu że to nie wada i że to dźwięk ostatnio oglądanej stacji to jedne wielkie bzdury. Oczekuje po C+ że przy nowym sofcie zostanie to naprawione (o ile doczekamy się nowego softu - od stycznia cisza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. faktycznie mam podpięty grubym kablem Euro-Euro. Wkrótce planuje kupić inny TV z wyjściem Hdmi i jak widzę, będę miał problemy w postaci trzasków i pstyknięć :| Hmm trochę lipa ale zobaczymy jak będzie. Ogólnie do tunera nie mam zastrzeżeń, tylko to przycinanie przy szybszym przełączania kanałów jest olbrzymim mankamentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z tego dekodera już ponad 3 miesiące i nie mam najmniejszych problemów we współpracy tuner-TV. Żadnych trzasków, włączeń, wyłączeń. Posiadam plazmę Panasonica podłączoną przez kabel HDMI.

Obraz z tego dekodera jest bardzo dobry, Wygląd menu też super w porównaniu do klasycznego wyglądu menu w innych dekoderach.

 

Minusy tego dekodera to bardzo długi czas włączenia się ze stanu stand by(dlatego ja go nie wyłączam..), niezbyt szybkie przełączanie kanałów (ale tragedii też nie ma) i problemy z EPG na kanałach HD, głównie HBO, Cinemax. Do tego dochodzi badziewiasty pilot.

 

Typowy niskobudżetowy model. Bez fajerwerków, ale da się z nim żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze słyszeć bo właśnie Panasonic będzie moim nowym Tv mającym współpracować z DS187. Także jest szansa, że wszystko będzie normalnie działać.
Miejmy nadzieję, że u Ciebie wszystko będzie ok. Ja podłączałem TV 3 kablami. Oryginalnym z pudełka, wypasionym kablem MonsterSeries, a teraz mam podłączony najtańszym kablem z Reala, bo zależało mi na łamanej końcówce kabla, bo mam małą przestrzeń między TV a ścianą. Na wszystkich kablach śmigało tak samo, albo niezauważalnie dla mojego oka.

 

Dźwięk mam też podłączony do wieży Technicsa i tam też brak problemów z dźwiękiem.

 

Dodatkowo można jednocześnie oglądać za pośrednictwem złącza HDMI i EuroScart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...