Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja mam taki problem mianowicie jak właczę dekoder to nie mam obrazu a tylko dźwięk sam jest, jaka to może być przyczyna??? żeby był obraz to musze wyłączyć telewizor i z powrotem go włączyc i wtedy bedzie ok. Problem ten nie za każdym razem się pojawia. Czasem również obraz skacze. Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba już było to opisywane ale dekoder ma mały problem myślę, że zostanie on wyeliminowany przy kolejnej aktualizacji dekodera chodzi o podgląd informacji o programie przyciskając pilot to często jest "wyszukiwanie informacji" chociaż wcześniej jak właczam kanał widać, że dane o aktualnie nadawanym programie są i się wyświetlają .. dopiero jak da się w prawo to widać następny program..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak,jeśli aktywowałeś kartę i działała ci na innym tunerze i nagle przesiadasz się na sagencoma to musisz ponownie wysłać uprawnienia na k 57,bo inaczej będzie brak uprawnień,ale zawsze już możesz wsunąć tą kartę do tego tunera i zadziała i do innych też tak na innych tunerach c+ i nie tylko.

 

Pamiętać trzeba jeśli robi się przesiadkę na sagemcoma to wysyłamy ponownie uprawnienia bo inaczej ciemność zobaczymy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest właśnie tak, że karta aktywowana w Sagemcomie działa tylko w tym tunerze?

 

Swego czasu w temacie o CAID 1813 padła taka opinia:

 

Prawidłowa wersja karty to "DNASP400 RevI45"

 

Jeżeli karta ma inną wersję, np. "DNASP400 RevI41" i nie jest zaktualizowana poprzez eeprom REVI41, można spokoje używać w innych tunerach, czy splitterach.

 

Czy właśnie aktywacja karty w Sagemcomie nie powoduje zmiany karty na RevI45, a co za tym idzie - zaczyna korzystać z CAID 1813 i nie jest możliwe użycie własnych tunerów i splitterów?

 

Z góry przepraszam za wszelkie gafy techniczne, ale mam wrażenie, że ktoś nawet pisał, że po aktywacji w Sagemcomie wsadził kartę do innego tunera i nie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy właśnie aktywacja karty w Sagemcomie nie powoduje zmiany karty na RevI45, a co za tym idzie - zaczyna korzystać z CAID 1813 i nie jest możliwe użycie własnych tunerów i splitterów?

 

Z góry przepraszam za wszelkie gafy techniczne, ale mam wrażenie, że ktoś nawet pisał, że po aktywacji w Sagemcomie wsadził kartę do innego tunera i nie działał.

 

Będzie działać w innych tunerach/splitterach - było to wałkowane już wielokrotnie na tym forum :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam taki problem posiadam TV (SONY KDL-40U2000) i ten dekoder sagemcom DSI87 podłączone kablem HDMI. podczas przełączania kanałów na dekoderze wyświetla mi się komunikat o rozdzielczości ekranu oraz że sprzęt ten jest podpięty kablem HDMI. Denerwuje mnie to bo co chcę przełączyć dekoder na inny kanał to mam takie informacje wyświetlane przez mój TV. Próbowałem już wymienić kabel HDMI na inny i problem jest ten sam. Czy to wina softu tego dekodera czy może dekoder jest z usterką. Miał ktoś podobny problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że taki objaw pojawia się również w TV SONY BRAVIA KLD40-X402 oraz na Samsungu LE-26C450 :(

Hmm, no to faktycznie dziwne :roll: Na moim Philipsie 32PFL5604H/12 ten problem nie występuje a kabelek mam ten z zestawu dekodera. U mnie dodatkowo uruchomienie TV załącza automatycznie tunerek. Dość dobre to udogodnienie. Czekam nie mniej na nowy sofcik bo jest wiele rzeczy do poprawy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wielu interwencji w Cyfra+ nie będzie tak szybko nowego softu . Jak kupiłem te tunery ( prawie dwa miesiące temu ) to pisałem maila i dzwoniłem w sprawie wad w tunerze do C+ i to kilka krotnie i zawsze ta sama odpowiedź , że wkrótce . To ,, wkrótce ,, może okazać się za rok , albo i gorzej , bo wcale . C+ wychodzi z założenia , że jak już mniej interwencji abonentów to abonenci już się przyzwyczaili do tych usterek i po kłopocie , o nowym sofcie niech zapomną . Tak jest wszędzie , macie niedawny przykład ,, N ,, .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań na temat tego tunera muszę szybko podjąć decyzję czy go zakupić dlatego proszę o wyrozumiałość jeśli było pisane o tym już wcześniej.

1. Czy na własnej liście można dodać nieograniczoną ilość kanałów?

2. Czy można przeszukiwać i dodawać wszystkie kanały z hotbirda?

3. Czy karta z tego tunera będzie działać w innych tunerach i odwrotnie?

4. Jakie wady posiada?

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Możesz dodać tylko te kanały, które znajdują się na oficjalnej liście Cyfry+. Z tej listy możesz dodać nieograniczoną ilość

Ad. 2. Nie można nic przeszukiwać. Masz narzuconą listę od Cyfry

Ad. 3. Będzie działać

Ad. 4. Poczytaj trochę postów z tego wątku to się dowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...