Jump to content
frantic85

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)

Recommended Posts

Posted (edited)
W dniu 30.03.2019 o 15:58, zibi napisał:

Witam.Mam następujący problem z tym dekoderem.Podczas załączenia obraz wskoczy na chwilę i znów się wyłączy i tak kilkakrotnie aż zaskoczy.Tak się dzieje przy każdym starcie.

@roberttosat

Przeczytaj dokładnie na czym problem polegał. Nie chodziło o listę. Mniejsza z tym. Po wykonaniu tych czynności dekoder zresetował się i pobrał oprogramowanie. Pomogło i tyle w temacie. Z 2,3  postów dzięki Tobie zaraz będzie cała strona. Tak jest zawsze. Pomogło @zibi? Pomogło. A więc koniec tematu. Chcesz coś udowodnić to pisz na priv.

Edited by ircios

Znacie jakieś lekarstwo:

Dekoder codziennie wyłącza się o tej samej godzinie z dokładnością do minuty. Ustawienia fabryczne z poziomu menu pomogły na 1 dzień, dekoder na własność, więc wymiana nie wchodzi w rachubę.

Posted (edited)

Była jakaś aktualizacja tego [...]?

Pytam, bo po wejściu w VOD, dekoder restartuje. Miesiąc temu przed moim wyjazdem wszystko działało. Wymieniłem dziś na "nowy" i to samo.

Zanim napiszę reklamację na ich soft to muszę mieć inne podobne przypadki. 

Jeszcze router podmienię, choć to pewnie i tak nie ma nic wspólnego z tym problemem.

Edited by Barti
Nie obrażamy na forum.

Posted (edited)

Dzisiaj zauważyłem to samo. Albo się restartuje albo łapie zwiechę przy ładowaniu. Robiłem nawet ustawienia fabryczne, ale to nic nie dało... Aktualizacji  softu chyba nie było.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Potwierdzam - albo restart, albo wiesza się w momencie wczytywania ikonek filmów...

Mają awarię😬Każde sprawdzenie wiesza dekoder To trwa już od piątku u mnie od soboty! 

I dostałem od nich odpowiedź, że występują problemy z nc+go tv. 

Na tą chwilę działa już bez problemu.

W dniu 1.04.2019 o 20:56, maks27 napisał:

Znacie jakieś lekarstwo:

Dekoder codziennie wyłącza się o tej samej godzinie z dokładnością do minuty. Ustawienia fabryczne z poziomu menu pomogły na 1 dzień, dekoder na własność, więc wymiana nie wchodzi w rachubę.

O której godzinie Ci się wyłącza? Mam to samo i u mnie jest to 17:28 :)
Nic nie pomaga. Ani w opcjach nie widzę, gdzie można przestawić godzinę wyłączania, ani resety nie pomagają (przywrócenie do ustawień fabrycznych).

@texan to jest godzina 19:20 i wszystko było sprawdzone z resetem do ustawień fabrycznych włącznie. Nawet zmiana formatu ekranu co było do przewidzenia że nie ma wpływu, nawet inny egzemplarz (ten sam model)l podłączony w jego miejsce działa prawidłowo co wyklucza ustawienie anteny, jeśli by miało być powodem.

Jak już wspominałem:

USTAWIENIA -> USTAWIENIA DEKODERA -> INNE USTAWIENIA -> SZYBKI START

Nie pamiętam, czy zaskoczy od 1 "doby" czy 2, ale może wystarczy wyłączyć na chwilę zasilanie po aktywacji szybkiego startu. Ten tryb pozwala dekoderowi zapisywać potrzebne ustawienia.

Dział techniczny mi to potwierdził.

Niezależnie czy "szybki start" włączony czy nie dekoder zachowuje się tak samo.

Posted (edited)

U mnie w DSI87 wyłącza się o godzinie 02:04 w nocy, a wyciągnięty z szafy w celu sprawdzenia DSI83 około godziny 02:25. Ewentualne nagrywanie programów na dysk w tych godzinach czy nawet zwykłe oglądanie kończy się wyłączeniem i przerwaniem nagrywania. Totalny bezsens.

Edited by Skomor

DSI87 przy każdym uruchomieniu zachowuje się tak, jakby robił to pierwszy raz (wyszukiwanie kanałów itd.) Po wszystkim działa normalnie, ale jak się go wyłączy to przy kolejnym uruchomieniu jest  to samo. Trup i wymieniać, czy da się to jakoś wyeliminować?

Jak masz ustawione opcje oszczędzania energii ?

Witam

Od wczoraj po naciśnięciu dowolnego przycisku na pilocie dekoder przełącza o kilka programów poniżej (tak jakby każdy przycisk zmienił się w "P-").

Wymiana baterii ani odłączenie dekodera od prądu nic nie pomaga.

Czy ktoś miał może taki problem?

Czy jest sens kupić nowy pilot czy to psuje się sam dekoder?

Z góry dziękuję za pomoc

A jak wyciągniesz baterie z pilota to też się tak dzieje? Mógł się zaciąć przycisk P+- na pilocie lub dekoderze.

• Confused 1

Kiedy wymienię baterię nie dzieje się nic, do momentu aż nacisnę dowolny przycisk - efekt jak wyżej.

Rozebrałem pilota i nie znalazłem żadnych uszkodzeń (przynajmniej widocznych gołym okiem).

W dniu 1.04.2019 o 20:56, maks27 napisał:

Znacie jakieś lekarstwo:

A mnie się natomiast włącza.

To znaczy sprawa wygląda w ten sposób, że mam dekoder podpięty do monitora od komputera i jak zapomnę wyłączyć monitor to w nocy nagle zaczyna  odbierać ostatni kanał.

Co dziwne dekoder wygląda na nie włączony , na wyświetlaczu jest godzina a nie nr kanału. Jak wyłączam pilotem to się dopiero włącza i trzeba go wyłączyć.

W nocy sprawdza czy jest dostępna aktualizacja.

Działa wam nc+ go TV na Sagemcomie DSI87?U mnie wyświetla się komunikat: Błędny adres IP.

Ten typ tak ma. Zresetuj. Zostaw na kilka minut. Mi pomogło kiedyś.