Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cytuję Sat Kurier

"należy dekoder odłączyć z prądu, wcisnąć na obudowie P+ i P- (lewy i środkowy przycisk), a następnie trzymając przyciski podłączyć zasilanie. Przyciski należy przytrzymać do czasu, aż na wyświetlaczu pojawi się „8888". Dekoder zacznie pobierać aktualizację sygnalizując to mruganiem cyfr na wyświetlaczu. Aktualizacja trwa ok. 20 minut. Nie należy w tym czasie odłączać dekodera, ale cierpliwie POCZEKAĆ na zakończenie procesu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ircios napisał:

To jest reset. Przy wymuszeniu też się resetuje i to lepiej niż ustawienia fabryczne. Tylko na instrukcji polegasz? Są też inne resety nie zapisane w instrukcji. 

 

Polegam na własnym doświadczeniu. Dam Ci radę a Ty z niej skorzystaj lub nie, zrób mały test. Ustaw listę kanałów ulubionych, zrób Twój reset i sprawdź czy tą listę usunął. Jak lista zostaje to napisz ci ten Twój reset zrobił oprócz wczytania aktualnego oprogramowania.

Edytowane przez roberttosat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2019 o 15:58, zibi napisał:

Witam.Mam następujący problem z tym dekoderem.Podczas załączenia obraz wskoczy na chwilę i znów się wyłączy i tak kilkakrotnie aż zaskoczy.Tak się dzieje przy każdym starcie.

@roberttosat

Przeczytaj dokładnie na czym problem polegał. Nie chodziło o listę. Mniejsza z tym. Po wykonaniu tych czynności dekoder zresetował się i pobrał oprogramowanie. Pomogło i tyle w temacie. Z 2,3  postów dzięki Tobie zaraz będzie cała strona. Tak jest zawsze. Pomogło @zibi? Pomogło. A więc koniec tematu. Chcesz coś udowodnić to pisz na priv.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Była jakaś aktualizacja tego [...]?

Pytam, bo po wejściu w VOD, dekoder restartuje. Miesiąc temu przed moim wyjazdem wszystko działało. Wymieniłem dziś na "nowy" i to samo.

Zanim napiszę reklamację na ich soft to muszę mieć inne podobne przypadki. 

Jeszcze router podmienię, choć to pewnie i tak nie ma nic wspólnego z tym problemem.

Edytowane przez Barti
Nie obrażamy na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem to samo. Albo się restartuje albo łapie zwiechę przy ładowaniu. Robiłem nawet ustawienia fabryczne, ale to nic nie dało... Aktualizacji  softu chyba nie było.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2019 o 20:56, maks27 napisał:

Znacie jakieś lekarstwo:

Dekoder codziennie wyłącza się o tej samej godzinie z dokładnością do minuty. Ustawienia fabryczne z poziomu menu pomogły na 1 dzień, dekoder na własność, więc wymiana nie wchodzi w rachubę.

 

O której godzinie Ci się wyłącza? Mam to samo i u mnie jest to 17:28 :)
Nic nie pomaga. Ani w opcjach nie widzę, gdzie można przestawić godzinę wyłączania, ani resety nie pomagają (przywrócenie do ustawień fabrycznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@texan to jest godzina 19:20 i wszystko było sprawdzone z resetem do ustawień fabrycznych włącznie. Nawet zmiana formatu ekranu co było do przewidzenia że nie ma wpływu, nawet inny egzemplarz (ten sam model)l podłączony w jego miejsce działa prawidłowo co wyklucza ustawienie anteny, jeśli by miało być powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem:

 

USTAWIENIA -> USTAWIENIA DEKODERA -> INNE USTAWIENIA -> SZYBKI START

 

Nie pamiętam, czy zaskoczy od 1 "doby" czy 2, ale może wystarczy wyłączyć na chwilę zasilanie po aktywacji szybkiego startu. Ten tryb pozwala dekoderowi zapisywać potrzebne ustawienia.

 

Dział techniczny mi to potwierdził.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w DSI87 wyłącza się o godzinie 02:04 w nocy, a wyciągnięty z szafy w celu sprawdzenia DSI83 około godziny 02:25. Ewentualne nagrywanie programów na dysk w tych godzinach czy nawet zwykłe oglądanie kończy się wyłączeniem i przerwaniem nagrywania. Totalny bezsens.

Edytowane przez Skomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...