Jump to content
frantic85

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)

Recommended Posts

Podłączyłem Box+/HD SAGEMCOM DSI83(S) (MR) do monitora komputerowego za pomocą kabla HDMI, dekoder podłączony jest również do rutera. No i jest taka sytuacja, że jeśli nie wyłączę monitora to rano monitor się włącza i leci ostatni oglądany kanał. Co dziwne, dekoder jest wyłączony i nie da się pilotem nic zrobić. Trzeba włączyć dekoder i wyłączyć aby monitor zgasł. Może jest to związane w jakiś sposób, że pojawia się informacja o rachunku?

Mam dziwny bug. Dekoder normalnie widzi z głównym, a wyświetla IP 0.0.0.0. Po wejściu do np. Radio+ wyświetla informację o błędnym adresie IP w DSI83. Aby uruchomić jakąś usługę to trzeba włączyć i wyłączyć dekoder z zasilania. Wpisywanie ręcznie IP nie pomaga.

Ktoś się orientuje czy taki pilot zamiennik zadziała z DSI83/87?

pil0200.png

Często pada określenie Pilot TV Cyfra+ New.

Mam dziwny bug. Dekoder normalnie widzi z głównym, a wyświetla IP 0.0.0.0. Po wejściu do np. Radio+ wyświetla informację o błędnym adresie IP w DSI83. Aby uruchomić jakąś usługę to trzeba włączyć i wyłączyć dekoder z zasilania. Wpisywanie ręcznie IP nie pomaga.

Witam.

Na jak długo wystarcza wyłączanie i (włączenie) zasilania?

Czy wypróbowałeś przywracania ustawień fabrycznych ( menu -> USTAWIENIA/USTAWIENIA FABRYCZNE/PRZYWRÓĆ USTAWIENIA FABRYCZNE ->PIN->OK)?

Pozdrawiam

STB&OTT

Codziennie o 17:28 wyłącza mi się tuner. Czy gdzieś jest w ustawieniach jakaś opcja na to? Nie mogę znaleźć..

U kolegi wyłączał się codziennie o 19:11 ustawienia fabryczne nie pomogły, już był do tego przyzwyczajony. Po kilku doklejanych dniach sam się naprawił.

Mam prośbę wymieniłem Mediabox+ z 5800S na 4K z DSI 83 dekoder ten dsi 83 często gubi sygnał na TVN HD trzeba wyciągnąć wtyczkę czasem nawet kilka razy pod rząd za którymś razem jest ok albo też oglądam kanał X przeskoczę na Y i wrócę i na X jest brak sygnału i wtedy znów wtyczka tylko pomaga sygnał na TVP HD 100% na 75% mam pytanie bo mam ofertę na wymianę na Wifibox+ ale czy on działa tak jak dekodery ADB czyli wspaniale bez błędów oraz która seria jest najnowsza bo zależy mi na komforcie oglądania tv 

Ps.: Robiłem fabryczne ustawienia nic nie dało :( Proszę o porady :)

Wifibox działa dużo lepiej niż 83/87 możesz śmiało wymieniać. Na pewno nie będzie tak dobry jak sprzęty ADB.

E: Najnowsza seria to 018.

Edited by roberttosat

Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego w tym szrocie (DSI-83) po włączeniu dekodera od razu pojawia się opcja start, mimo, że wyłączam ją w opcjach dekodera, ona się sama załącza?

Co za siermiężne szroty, wszystkie Sagemcomy.

Miałem tak w Wifi boxie (też sagemcom) przez jakiś tydzień potem dekoder sam się wyleczył. Cierpliwości, może u Ciebie będzie tak samo.

U mnie podobnie, że się włącza aplikacja Start, mimo iż wyłączyłem w opcjach. Wystarczy wyłączyć ponownie w opcjach i pomaga. 

Co zrobić by Sagem DSI83 przestał resetować się o stałej godzinie? Przywrócenie ustawień nie pomaga, wymieniałem już parę razy ten dekoder i co najwyżej przesuwa się godzina wyłączenia w danym egzemplarzu. Reklamacja nic nie dała, reklamacja od reklamacji też nie :ph34r:

Chyba nic z tym nie zrobisz. Tak jest pewnie w sofcie zapisane...

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

Też tak mialem, przywróciłem fabryczne i pomogło - znikł też szybki start. Niemniej jak znów pojawią sie problemy oddaje tego deka do punktu i nie odejde póki nie dostane innego bo tego już raz wymieniałem i nie zamięnie na ten sam.

Mam dekoder Sagemcom DSI87.Zdarza się, że zawiesza się nawet trzy razy dziennie.Czy Wy też tak macie?

Powiem tak szkoda zdrowia i nerwów do tego sprzętu. Trzeba odżałować 2PLN co miesiąc i zamienić na wifiboxa. Wszelkie problemy znikają

Wifibox to dramat, nie pamięta ustawień, żeby go włączyć to trzeba z 10 razy power wcisnąć aż łaskawie postanowi się włączyć.

W moim egzemplarzu jedyny problem to kiepsko działające EPG po za tym działa bezproblemowo. Użytkowanie DSI83 to był horror.