Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i od nowa się zaczęło. Rano trzeba wyłączać z prądu dekoder bo jest komunikat brak sygnału mimo że w menu siła i jakość sygnału jest oki... Już nie wiem co z tym dekoderem. Mam konwerter monoblock z 4 wyjsciami i dekoder Wifipremium box działa bez zarzutu a z tym jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienię miejscami przewód przy konwerterze ale to było by dziwne gdyby to wejście się popsuło. Bo to się dzieje tylko wtedy gdy włączam dekoder poraz pierwszy po dłuższym nie włączeniu np po nocy, potem w ciągu dnia mogę go wyłączać i włączać i bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów.

W październiku wymieniłem teściowi telewizję na kartę na nc+. Z abonamentem dostał DS183. Od początku narzeka że zdarza mu się nie wykrywać karty po włączeniu, zawiesza się i pomaga tylko odłączenie od prądu albo ni z tego ni z owego się wyłączy. Babka z nc+ kazała 2 razy pod rząd zresetować do ustawień fabrycznych. Teść zmieniał też konwerter z Inverto na podwójnego Televesa. Nie pomogło. Chciałbym go zanieść ale musiałbym na 2-3 tygodnie pozbawić teściów telewizji (mieszkamy daleko i nie w każdy weekend mogę przyjechać) a do tego z tego co tu czytam to wcale nie jest pewne że z nowym dekoderem będzie lepiej.

 

Czy opłaca się kombinować z wymianą w nc+? Albo czy istnieje jakiś normalny dekoder który można kupić do kwoty 200zł zamiast tego szrota? Teściom nie potrzebne żadne bajery, podwójne głowice, PVR itp itd. Grunt żeby po prostu chodził i się nie wieszał. 

Edytowane przez doman18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ten dekidervtak zamula. Sprobuj wymienić na to samo. Może będzie lepszy. Popularne dekodery za make pieniądze to Opticumy czy Fergusony. Poczytaj, a może znajdziesz coś w dziale o zamiennikach dekoderów nc+.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem dwa razy- mam trzeci dekoder. Może mam pecha, ale za każdym razem jest podobnie. Gubi listę ulubionych, zawiesza się. Pomijam fakt, że jest wolny jak muł i nie nagrywa na pendrive. Wymiana na lepszy model kosztuje 200,00 z tego co pamiętam. Przemęczę się do stycznia i podpisuję nową umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Wymiana na lepszy model kosztuje 200,00 z tego co pamiętam.(...)

 

ktory dekoder masz na mysli pod pojeciem "lepszy" ? :) choc w zasadzie teza, ze kazdy dekoder na rynku jest lepszy od sagemcoma jest w zasadzie sluszna..

 

 

(...)Przemęczę się do stycznia i podpisuję nową umowę.

 

no tak ale skad pewnosc ze przy przedluzaniu umowy dadza Ci nowy dekoder ? :)

mimo ze w punkcie twierdza, ze z cameleonami nie ma zadnego problemu aby wlozyc stara karte do jakiegokolwiek dekodera to na infolinii sztucznie to blokujai i zmuszaja do przejscia na nowego laczonego MR, oczywiscie za doplata np wifibox+ 99zl + 10zl miesiecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś, nie ma w nc+ gorszego dekodera :) Z tego co pamiętam to chcieli dać wifi premium boxa.

A odnośnie umowy to najwyżej złożę wypowiedzenie i podpiszę od nowa, albo zobaczę co oferuje Polsat.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ten dekidervtak zamula. Sprobuj wymienić na to samo. Może będzie lepszy. Popularne dekodery za make pieniądze to Opticumy czy Fergusony. Poczytaj, a może znajdziesz coś w dziale o zamiennikach dekoderów nc+.

 

Nie ma sensu proponować dekodera opticuma, fergusona czy innego gdyż abonent podpisał umowę w październiku a wtedy były już wydawane tylko caymany. Zadziała tylko z sagemem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto posiada dekoder Sagemcom DSI83 nie ma problemów z nagrywaniem? U mnie ten szmelc co prawda się nie zacina zbyt często, ale nagrywanie to męczarnia. Nagrania się zacinają, wyskakują krzaki itp. Po prostu nie da się tego komfortowo oglądać. Przypuszczam, że problemem może być to, że nagrywam na pendriva( próbowałem na dwóch różnych), niestety nie posiadam żadnego dysku żeby spróbować czy nagrania nie będą zacinać. Chciałbym kupić jakiś dysk w granicach 100-150 zł, ale obawiam się, że i tak będzie zacinać a ja wyrzucę pieniądze w błoto. Jest ktoś kto może potwierdzić, że nagrywa tym dekoderem na dysku i nie zacina nagrań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nagrywanie jest bardzo ważne, bo telewizji oglądam niewiele, a jak już oglądam to chcę oglądać to co lubię, a nie to, co aktualnie leci. No i oczywiście reklamy mogę przewinąć. Nic nie da się zrobić z tym Sageszmelcem? Reklamowanie coś da? Potrzebuję dekodera z nagrywaniem, a ten dekoder się do tego nie nadaje. Naprawdę to jest porażka, że nie można tego wymienić na w miarę solidny dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy Sagemcomów jest przygotowana oferta wymiany na Wifibox za 2zł/mies. (ew. 5zł/mies. jeśli kończy się umowa). Z tym, że Wifiboxy też nie są idealnym urządzeniem... :)

 

a czy to przypadkiem nie tyczy sie tylko dekoderow glownych ? czy moze rowniez tych do starego MR na cameleonach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...