Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pytałem jakiś czas temu to za dekodery typu wifi Premiumbox czy mediabox krzyczą opłatę jednorazową rzędu 149zł/199zł (nie pamiętam dokładnie ile za który), lub 10zł do abonamentu. Najlepszą cenowo ofertą była wymiana na wifiboxa za 2zł do abonamentu, tylko jakość tego dekodera też podobno pozostawia do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzicie, którzy użytkują DSI83(s) jako dodatkowy dekoder do multiroomu od jakiegoś czasu zaczęli mi składać zastrzeżenia odnośnie użytkowania tego sprzętu tj. częste zawieszenia, na które pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. Na początku roku byłem wymienić dekoder w punkcie, ale niewiele to zmieniło. W tym momencie zastanawiam się nad 3 rozwiązaniami tej sytuacji:

1. kolejna wymiana w punkcie "do skutku", no właśnie tutaj pytanie czy ten skutek jest w ogóle realny, czy jest szansa trafić na dobrze działający DSI83?

2. rezygnacja z dzierżawy i zakup lepszego sprzętu na wolnym rynku. Tutaj mnie powstrzymuje to co na poprzedniej stronie pisał @ircios, ale z drugiej strony mam MR od Cyfry więc na tą chwilę przymusowa wymiana na Caymana raczej nie wchodzi w grę

3. wymiana na wifiboxa i tak jak pisaliście wyżej 2 zł do abo ale czy taki zabieg przyniesie pożądany efekt? Po wpisach w wątku wifiboxa śmiem wątpić, ponieważ tam jest również sporo zażaleń na jego pracę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mozesz wymieniac do skutki, ale nie wiem czy sie doczekasz :D

2. Dzierzawe masz darmowa, dlatego na Twoim miejscu bym zakupil jakiegos ferdka 103 i mial swiety spokoj. Co do caymanow to nie wiadomo kiedy dzien sadu nastapi.

3. Opcja w Twoim przypadku nie wchodzi w gre. Wifibox mozesz dostac tylko jezeli dekoder sagemcom jest dekoderem glownym, a nie z MR ( no chyba ze u Ciebie tak jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki odzew! Sagemcom jest do MR, mój główny dekoder to WiFi Premiumbox+

Jeśli posiadasz niezależny Multiroom C+ na dwóch kartach Cameleon, to możesz bez problemu w punkcie sprzedaży zrezygnować z dzierżawy dekodera slave i zwrócić ten dekoder dodatkowy do Multiroomu i zostać na samej karcie Cameleon przy Multiroomie. Potem za 2-3 dni pójdziesz do punktu nc+ znowu i pobierzesz wifiBoxa+ w bezpłatnej dzierżawie, ale dzień wcześniej przed tym pobraniem wifiBoxa+ przedzwoń na infolinie nc+ pod numerem 22 334 60 02 i powiedz, że masz samą kartę Cameleon przy Multiroomie i poproś o nadanie kuponu na wifiBoxa+ i wtedy bez problemu dostaniesz go w punkcie nc+ zupełnie bezpłatnie :P

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz niezależny Multiroom C+ na dwóch kartach Cameleon, to możesz bez problemu w punkcie sprzedaży zrezygnować z dzierżawy dekodera slave i zwrócić ten dekoder dodatkowy do Multiroomu i zostać na samej karcie Cameleon przy Multiroomie. Potem za 2-3 dni pójdziesz do punktu nc+ znowu i pobierzesz wifiBoxa+ w bezpłatnej dzierżawie, ale dzień wcześniej przed tym pobraniem wifiBoxa+ przedzwoń na infolinie nc+ pod numerem 22 334 60 02 i powiedz, że masz samą kartę Cameleon przy Multiroomie i poproś o nadanie kuponu na wifiBoxa+ i wtedy bez problemu dostaniesz go w punkcie nc+ zupełnie bezpłatnie :P

Nie tak do końca. Ostatnim czasem się spotkałem że sprawdzają czy klienci nie oddają sagemcomów do MR i dzwonią o wydanie ponownie dekodera w tym wifiboxa. Jeśli tak sprawdzą to wrzucą promocję znów na sagema  :mrgreen: albo wifiboxa ale za 10zl miesięcznie w najmie z MR. Sytuacja losowa, zapewne zależna na kogo trafisz na infolinii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od stycznia dekoder Sagemcom DSI83. O dziwo działa całkiem solidnie i się nie zawiesza. W sumie może ze 3-4 razy się zawiesił, ale nie jest to aż tak uciążliwe. Mam z nim inny problem. Próbowałem nagrywać na pendriva 32 GB firmy Kingston. I niestety nagrywania zacinają się, przeskakują o kilka, albo kilkanaście sekund do przodu, pojawiają się różne krzaczki itp. Nie da się obejrzeć żadnego nagrania żeby się nie zacinało. Pendrive raczej sprawny, posiadam go rok i były na nim nagrywane materiały wideo, zdjęcia, muzyka. Nie było żadnych problemów z odtwarzaniem na wielu różnych urządzeniach. Bardzo zależało mi na tym żeby można było nagrywać na dekoderze i chciałem zainwestować w większy dysk. Teraz nie wiem czy warto bo być może okaże się, że nagrania nadal się zacinają, i wyrzucę pieniądze w błoto. Jak to jest u was na tym dekoderze? Przyczyną będzie pendrive czy raczej dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @ShinobiQWE mój robi dokładnie to samo, nawet zdarzały się takie "kwiatki" że nagrywałem i później okazywało się że nic się nie zapisało, czarny obraz przez całe nagranie. Poza tym na moim zauważyłem, że przy włożonym pendrivie zawieszał się częściej niż bez niego więc dałem sobie spokój z nagrywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @ShinobiQWE mój robi dokładnie to samo, nawet zdarzały się takie "kwiatki" że nagrywałem i później okazywało się że nic się nie zapisało, czarny obraz przez całe nagranie. Poza tym na moim zauważyłem, że przy włożonym pendrivie zawieszał się częściej niż bez niego więc dałem sobie spokój z nagrywaniem.

Czyli nawet jak trafił mi się model który się nie zawiesza to i tak nic nie mogę sobie na niego nagrać. Najgorsze jest to, że nie ma sposobu żeby wymienić ten dekoder na inny model. Ciekawe czy reklamacja by coś dała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie możesz nagrać? Możesz nagrywać i pewnie niektóre nagrania wyjdą ok. Pisałem tylko żebyś się nie zdziwił gdy włączysz nagrywanie a nic się nie nagra lub nagrania będą ostro przycinać. No chyba że tylko mój egzemplarz jest taki felerny.

Mogę nagrać. Ale oglądanie tych nagrań to katorga. Nawet kilku czy kilkunastominutowy materiał tnie się tak często, że odbiera to jakąkolwiek przyjemność z oglądania. Dlatego ująłem to tak, że nie można nagrywać bo pomimo tego, że ta opcja jest dostępna to jes ona praktycznie nie do użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam za mój biedny polski.
Interesuje mnie, czy ktoś ma oprogramowania Sagеmcom dsi87 z otwartego portu UART lub flash wyrzucenia otwartego portu UART?

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś się udało wymienić Sagemcoma jako dodatkowy dekoder z MR na coś innego, aby nie płacić opłaty aktywacyjnego i/lub miesięcznej?

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...