Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No bo multiroom masz przypisany do danej karty i jak dekoder ma do niego konfigurację to sprawdza czy ma właściwa kartę. Musiałbyś mu fabryczne zrobić odłaczyć od sieci żeby się z głównym nie porozumiał i wtedy będzie działał z tą kartą. Bo to głowny przechowuje info o numerze karty do multiroomu i przekazuje dodatkowemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo multiroom masz przypisany do danej karty i jak dekoder ma do niego konfigurację to sprawdza czy ma właściwa kartę. Musiałbyś mu fabryczne zrobić odłaczyć od sieci żeby się z głównym nie porozumiał i wtedy będzie działał z tą kartą. Bo to głowny przechowuje info o numerze karty do multiroomu i przekazuje dodatkowemu.

Ale Pace nie ma możliwości porozumienia się z żadnym dekoderem ponieważ nigdy nie był podłączony do internetu.Ten Sagecom też nie jest podłączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Pace nie ma możliwości porozumienia się z żadnym dekoderem ponieważ nigdy nie był podłączony do internetu.Ten Sagecom też nie jest podłączony

I wszystko jest ok. Pejsy nie łączą się z dodatkowym dekoderem. Sagemcom powinien normalnie działać. Dziwne, że taki komunikat Ci wyświetla. To jest MR na niezależnych kartach i nie powinno być takiej sytuacji. Jak ustawienia fabryczne nie pomogą to go wymienić i najlepiej kartę ze sobą wziąć i sprawdzić na miejscu.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam W domu 2 sagecomy dsi83 , jakis wielkich problemów z nimi nie mam. Zastanawiam się jednak czy jeżeli bym się nosił z wymianą / kupno / na jakiegoś fergusona lub tego typu tuner czy coś zyskam. Najbardziej interesuje mnie czy jakość obrazu będzie dużo lepsza czy porównywalna? Jakiekolwiek dodatkowe bajery za bardzo mnie nie interesują. Czy może polecicie coś innego typu np miraclebox ? Czy np jakość obrazu sagecoma i miracle jest odczuwalna?

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie widzący człowiek jak ma podłączone przez HDMI 1080i, bez żadnych filtrów itd. to nie będzie widział żadnej różnicy pomiędzy dekoderami.

 

 

I tu sie mylisz podłacz nboxa z e2 a podłaćz miracle mikro....:) Oczywiscie będzie lepsza jakosc niz na sagemcomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się spierał, ale dla przeciętnego użytkownika jak nie siedzi z nosem w TV, albo nie ma 60 cali to różnicy dużej nie będzie. Kwestie nasycenia, kontrastu itd. można wyregulować w TV. Na ostrość najlepiej wyłączyć overscan, wtedy mamy 1:1 piksele na matrycy, a nie rozmyte po powiększeniu. Generalnie więcej w kwestii jakości zależy właśnie od TV, to on przetwarza sygnał cyfrowy i podaje go na matrycę.

 

Jestem w stanie się zgodzić, że w bezpośrednim porównaniu można zauważyć różnicę, ale jeżeli ktoś używa dekodera HD, na TV HD i chce polepszyć jakość... to ma albo podłączony kablem EURO albo coś źle ustawione. Albo ogląda kanały w SD i myśli, że na innym dekoderze będą w HD.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku chyba to już ryzyko i wyrzucenie kasy w błoto,biorąc sprzęt z wolnego rynku. Mowa o tych co mają sprzęt od operatora, bo to oni właśnie dostaną Caymany w pierwszej kolejności.

Tzn co masz konkretnie na myśli ?

 

 

Wysłane z mojego K6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty Cayman, które w niedalekiej przyszsci będą wysyłane posiadaczom sprzętu od operatora. Głównie Sagemcomów i Pejsów... z jednym wyjątkiem. Abonenci, którzy maja MR od Cyfry, będą w drugiej kolejności.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to notoryczne , czesciej na TV 32 cale, rzadziej na wiekszym 60 cali. Nie wiem, co jest powodem.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozzy666, @kaammyyk

 

Też miałem opisywane przez Was problemy i powodem była niska jakość przewodu HDMI dołączonego do dekodera. Wg mnie z tym przewodem dekoder czasem nie wykrywa obecności telewizora i przechodzi na ustawienia typowe dla złącza Euro czyli m.in. 576i. Wymieniłem na porządny kabel HDMI Panasonic i problem się nigdy nie powtórzył.

Edytowane przez mscislaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Spróbuję z lepszym przewodem bo to przestawianie rozdzielczości robi się uciążliwe. A mam jeszcze pytanie czy macie problem z EPG na DSI83? U mnie na nie których kanałach nie ma wcale a na Wifi boxie jest bezproblemowo. I czy macie w menu zakładkę multiroom? U mnie nie było a dziś się pojawiła.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pół roku z moim DSI83 było wszystko dobrze a od tygodnia jest jakaś tragedia. Zaczęło się od tego jak zmieniałem warunki umowy na wyższy pakiet, usługa multiroom przestała działać i dekoder poprosił mnie o przełożenie karty z głównego dekodera pomimo że mam sieć LAN. Przełożyłem i dekoder się odblokował, potem udało mi się skonfigurować multiroom po LAN. Jednak od tego czasu dekoder zacina się, ma problemy z przełączeniem między Astra a Hotbirdem. I codziennie rano trzeba go zresetować z prądu bo jest zacięty na godzinie 02:59. Nie wiem co się z nim dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina softu dekodera, ten typ tak ma. Spróbuj samemu wymusić ściągnięcie nowej aktualizacji poprzez: P+ P- trzymasz na przednim panelu dekodera przy włączonym odbiorniku, następnie wyłączasz go z prądu i po 3s ponownie podłączasz cały czas trzymając klawisze, po chwili powinny wyskoczyć ikonki cztery ósemki i przez 25 minut około bd aktualizować soft. Jeśli to nie pomoże, a zapewne pomoże na krótką metę wymiana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Sagemcomem DSI83 jest taki problem, że oglądałem teraz kanał Polsat Play przez jakieś 2 godziny, chciałem przełączyć na Canal+ Sport to wyświetlił się komunikat "sprawdź instalacje antenową (satelita Hotbird) i trzeba było reset z prądu zrobić, aby przyłączył z kanału na inny kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...