Jump to content
frantic85

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)

Recommended Posts

Czy ktoś pobrał już aktualizację do w/w tunerów ?. Mam DSI 83 i DSI 87 i po sprawdzeniu obu tunerów , żaden z nich nie widzi nowej aktualizacji.

Przecież napisałem powyżej ; "..wersja oprogramowania po aktualizacji wygląda tak: 1.4.29/6.1/2015.1106". Czyli jednak ktoś (np. ja) pobrał. Nie rozumiem, jak można zadawać pytania, nie czytając poprzednich postów w wątku. U mnie po włączeniu, od razu pojawiła się informacja o dostępnej nowej aktualizacji. Spróbuj ponownie manualnie wymusić aktualizację po wejściu w menu.

Edited by paulus60

Czy po ostatniej aktualizacji w tunerze DSI83 są nadal dostępne ikonki przy przełączaniu kanałów ?. U mnie zniknęły.

Na moim DSI83 ikonki wyświetlają się tak samo, jak w poprzedniej wersji oprogramowania. Kwestia do wyjaśnienia w punkcie obsługi NC+.

18367397775942073850_thumb.jpg

Edited by paulus60

Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę, ale według instrukcji model DSI83 ma lepsze parametry niż DSI87?

Guest Prestige

Tak, ponieważ DSI87 był pierwszym modelem (starszy) a potem pojawił się nowszy z oznaczeniem DSI83 :-)

Funkcje i menu identyczne, ale o dziwo DSI83 zawsze aktualizuje oprogramowanie wcześniej niż DSI87. I wersje oprogramowania się czymś różnią, bo mają inne numery. W DSI83 wymuszasz aktualizację wciskając p+ i p- jednocześnie przy włączaniu, w DSI87 tylko p+. I to chyba jedyne różnice

DSI83 ma więcej pamięci, pewnie dzięki temu wyświetlają się kolorowe loga kanałów przy zmianie kanałów. Jeden i drugi potrafi się często zawiesić bez powodu albo przy szybkiej zmianie kanałów.

Wysłane z mojego Sony Xperia Z1C

Funkcje i menu identyczne, ale o dziwo DSI83 zawsze aktualizuje oprogramowanie wcześniej niż DSI87. I wersje oprogramowania się czymś różnią, bo mają inne numery. W DSI83 wymuszasz aktualizację wciskając p+ i p- jednocześnie przy włączaniu, w DSI87 tylko p+. I to chyba jedyne różnice

Zewnętrzne różnice to slot na karty - w DSI87 - od frontu, w DSI83 - z boku dekodera, ponadto różne gniazda wyjściowe audio. 

Miałem obydwa. Wolę DSI83. Wszystko co powyżej napisano jest zgodne z prawdą.

Edited by paulus60

jak długo Wam sie otwiera menu nc+ go tv na sagemcomie DSI83 ? u mnie z zegarkiem w reku ikony pojawiaja sie po 45 sekundach.. na drugim dekoderze po jakichs 10 sek.. masakra

Znajomy na dwa dekodery DSI87. Na obu jest problem z oglądaniem kanałów HD. Na wszystkich kanałach jest czarny ekran.

Testowaliśmy dziś deki na innej instalacji satelitarnej. Problem ten sam. Sygnał typu 98/80%, kanały SD lecą normalnie.

Wymieniliśmy kabel HDMI, zrobiliśmy reset fabryczny dekodera, jest najnowszy soft.

Gdzie może leżeć problem?

Problem leży w samym dekoderze. W sumie to w nas samych. Ja tez popelnilem ten blad i raczej kupie sobie wlasny dekoder, bo Sagemcom to jak fiat 125p, wieczne problemy i cos sie psuje. :)

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie.

Witam,brat ktory uzywa DSI 183 mowi ze od kilku dni sam dek włacza sie o godz 5 rano. Mozna to wyłaczyc,a jesli tak to jak? Dzieki

Edited by wiesiekcycon

Spróbuj tak:

Menu -> Ustawienia -> Ustawienia dekodera - > Inne Ustawienia -> "+" -> Autoaktualizacja -> Wyłączona

@K63 dzieki ale nie moge wejsc w ustawienia deka,po wl menu wchodze w ustawienia a tam mam: informacje techniczne-uprawnienia odbioru-info o sieci-ust fabryczne. Jak wejsc tak jak  mi napisales w poscie wyzej?. Dzieki i pozdrawiam

Te w/w opcje masz po wejściu w Ustawienia w zakładce "Diagnostyka". "Ustawienia Dekodera" znajdziesz idąc od Diagnostyki np. w prawo ">" za zakładkami "Wybierz Swoje Kanały", "Blokada Kanałów"

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie.

Witam ponownie i prosze o dalsze wskazowki bo mam dalej problem (opisany wyzej),a wiec tak,zrobilem jak poradzil mi @K63 tylko ze po wejsciu w "inne ustawienia" ,nie ma   autoaktualizacji ktora mial bym wylaczyc. Bardzo prosze o rady. Dziekuje i pozdrawiam

Jak już jesteś w "inne ustawienia" musisz w pilocie wcisnąć przycisk "+", wtedy pojawią się ukryta funkcja autoaktualizacji i live smooth. Swoją drogą, mógłby ktoś wytłumaczyć do czego służy ta druga funkcją ? Jest ona związana z nagrywaniem ?

Edited by tom21

Po wcisnieciu w inne ustawienia wyskakuje mi - wyswietlanie informacji-pokaz na wyswietlaczu-automatyczne wyłaczanie-szybki start-nazwa dekodera. Kurcze jak znalezc ta autoaktualizacje? Masakra

Edited by wiesiekcycon

Jak już jesteś w innych ustawieniach musisz na pilocie wcisnąć przycisk +, wtedy pokaże Ci się ta opcja.