Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z DSI87. Włączyłem przywracanie ustawień fabrycznych, dekoder się wyłączył, następnie włączył, na wyświetlaczu zielona dioda, zegar zresetowany, separator miga... i tak cały czas. Do menu nie mogę wejść. Może miał ktoś podobny problem?Problem rozwiązany.

Edytowane przez JoeDirt
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Po każdym znaku przestankowym dajemy jeden odstęp (spację). Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu chyba wgrała się aktualizacja i teraz pierwsze włączenie tunera dziennie włącza się na kanale "1". Zmiana jest również na wyświetlaniu informacji o programie. Nie uruchamia się tym przyciskiem, jak było wcześniej, ale tym poprzecznym, około 2/3 pilota. Poza tym, samo zmienia strony. Z jakiej racji ktokolwiek decyduje o tym, jak długo mam to wyświetlone? Może ktoś wie, jak to zmienić używając tunera?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do bardziej odpowiedniego działu forum i połączono z istniejącym już podobnym wątkiem. Nie dublujemy wątków na forum. Poprawiono też pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobilem w/g uwag powyzej okazlo sie ze dalej jest to samo ... pomogła zmiana pilota ... pilot od WifiBoxa (czarny) współpracuje z Sagemcom (oryginalny pilot srebrny z mozliwoscia odtwarzania telegazety) i o dziwo po wcisnieciu play po przewijaniu odczytuje tresc ...a na starym wciska sie pauza ....

Wczoraj bedac u szwagra a on uzytkuje dekoder ADB zauwazylem ze chodzi o wiele szybciej niz moje dwa dekodery jest na to jakas rada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, może drodzy forumowicze mi pomożecie. Mam problem z dekoderem DSI87. 

 

Chodzi o to, że odkupiłem go od osoby, która mówiła, że jest sprawny, ale u mnie coś ta sprawność nie do końca jest. U poprzedniego właściciela działał podobno na łączu EURO, u mnie podłączyłem go po HDMI, lecz mam czarny ekran. Próbowałem już kombinacji z pilota "Menu + 3", ale nic to nie pomaga. Po włączeniu na wyświetlaczu pojawia się napis Boot, Init, a następnie --.-- i koniec. Dioda świeci się na zielono. Gdy klikam cokolwiek na pilocie, widać że reaguje ponieważ miga, ale nic więcej. Dodatkowo dekodera np. nie da się wyłączyć z pilota (dioda mruga, ale nie przechodzi w kolor czerwony).

 

Ktoś coś? Może jest jakiś twardy reset?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spróbuj włączyć go do prądu z wciśniętymi przyciskami P+ i P- na przedniej obudowie i trzymaj te przyciski, aż zacznie się aktualizować oprogramowanie (na wyświetlaczu pojawi się 8888, a później "P" ze zwiększającymi się co około 10 sekund liczbami- wtedy puścić). Dekoder pobierze najnowszy soft i jeszcze raz zainstaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem w/g uwag powyzej okazlo sie ze dalej jest to samo ... pomogła zmiana pilota ... pilot od WifiBoxa (czarny) współpracuje z Sagemcom (oryginalny pilot srebrny z mozliwoscia odtwarzania telegazety) i o dziwo po wcisnieciu play po przewijaniu odczytuje tresc ...a na starym wciska sie pauza ....

Wczoraj bedac u szwagra a on uzytkuje dekoder ADB zauwazylem ze chodzi o wiele szybciej niz moje dwa dekodery jest na to jakas rada ?

Dzięki za sugestię z pilotem, po wymianie na ten nowszy(czarny) mogę wreszcie korzystać z nagrań tak jak dawniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj włączyć go do prądu z wciśniętymi przyciskami P+ i P- na przedniej obudowie i trzymaj te przyciski, aż zacznie się aktualizować oprogramowanie (na wyświetlaczu pojawi się 8888, a później "P" ze zwiększającymi się co około 10 sekund liczbami- wtedy puścić). Dekoder pobierze najnowszy soft i jeszcze raz zainstaluje.

Dziękuje. Pomogło! Czyli prawdopodobnie poprzedni właściciel wyłączył dekoder podczas aktualizacji co było powodem czarnego ekranu.

 

Jeszcze mam takie pytanie również do tego dekodera. Założone jest na nim hasło... inne niż standardowe "00000" da się je jakoś zresetować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na dekoderze DSI83 można nagrywać jak dekoder jest wyłączony? Jak zaplanuję nagranie i oglądam ten program to udaje się nagrać. Natomiast jak zaplanuję nagranie i wyłączę dekoder to po włączeniu nie ma żadnego nagrania.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u znajomych mają dekoder jak w temacie /karta wystaje z przodu/

Po włączeniu EURONEWS HD na liście coś ok. 350 znika fonia.

Pomaga wyłączenie pilotem.

Dzieje się tak za każdym razem po włączeniu tego programu.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest jakiś sposób, żeby dekoder poprawnie zapisywał na pendrive? Próbowałem na trzech różnych i za każdym razem jest tak samo czyli obraz jak i głos zatrzymują się w losowych miejscach, duże piksele... Trzeba kupić jakiś konkretny pendrive?

Z dyskiem nie chce mi działać- pewnie zbyt mała wydajność źródła zasilania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,wczoraj dobrałem do multiroom sagem dsi83 (prywatny Philips padł). Dekoder odbiera na moich kartach,ale na karcie brata(ma większy pakiet) ani drgnie.Czy te dekodery są sparowane tylko do tych 2 moich kart.W BOK konsultant powiedział mi że powinien chodzić z  każdą kartą Cameleon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...