Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość obrazu nie jest tragiczna i zależy głównie od Tv i jego ustawień. Nc go tv u mnie działa od jakiegoś czasu tj ostatniej aktualizacji poprawnie ale wcześniej bywały problemy. Sprawdź czy ma IP z routera przypisane i czy działają inne opcje internetowe. Jak nie to dzwoń na infolinię. Mi pomagał reset ustawień i przesłanie uprawnień do karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chca ni dac ten dekoder do multiroom jest bardzo problematyczny ?

U mnie pracuje w multiroomie, ale na niezależnym Cameleonie, więc nie ma najmniejszego problemu. Jak jest w sieci - nie wiem.

Jak z jakością obrazu.

 

Obraz - jak na prosty dekoder z procesorem STi - wg mnie jest niezły. A w połączeniu z dobrą matrycą - bardzo dobry.

Jakie ma problemy ?

 

W moim egzemplarzu problemem są zdarzające sie od czasu do czasu zawiechy, samoczynne wyłączanie się lub kasowanie listy ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dziala radio w tym sprzecie ? Jak wchodze w zakladke radio wywala blad sprawdz polaczenie internetowe internet jest ok dziala nc+ go tv.

Nieraz wyskakuje brak sygnalu z satelity hot bird on tak ma ? Jakosc i sila prawie max :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano padł mi ten dekoder.

 

Objawy:

1. włącza się ekran pierwszej instalacji

2. wyszukuje kanały

3. na 2-3 sekundy włącza się kanał

4. potem wszystko gaśnie, pali się tylko zielona lampka przez kilka sekund

5. zaczyna się uruchamianie dekodera - init i znów włącza się ekran startowy, cały proces zaczyna się od początku

 

Próbowałem ręcznie wywołać aktualizację oprogramowania. Pierwsza przeszła normalnie. Potem na chwilę wskoczyło 02-00, potem jakieś 03 i wszystko zgasło - poza zieloną lampką, jak w pkt. 3, po czym ta sama pętla.

 

Ten dek mam na własność wykupiony, jest w systemie jako podstawowy. Mogę dobrać drugi do MR, ale już chcą 20zł.

 

Czy tego da się jeszcze jakoś uratować, ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prestige

Od 22 marca od ok godz. 17:00 dostępne będzie nowe oprogramowanie do dekoderów Sagemcom DSI83 (BOX+). 23 marca zaktualizowany zostanie dekoder DSI87.  Nowe oprogramowanie umożliwia dostęp do aplikacji Radio+ oraz Serwisów Internetowych.

 

Uwaga: Po aktualizacji oprogramowania dekoder może przejść do trybu pierwszej instalacji (jeśli wykryty zostanie problem w systemie plików). Po przejściu przez ten proces, dekoder będzie działał poprawnie.

 

Numer wersji oprogramowania to:

 

DSI83:

- 1.4.29_AAC/6.1/2015.1106 dla dekoderów podłączonych do internetu,

- 1.4.27/6.1/2015.1106 dla pozostałych dekoderów.

DSI87:

- 4.4.29_AAC/6.1/2015.1106 dla dekoderów podłączonych do internetu,

- 4.4.27/6.1/2015.1106 dla pozostałych dekoderów.

Edytowane przez Prestige
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@texan - nie dobieraj wifibox+ bo ci prędzej niż pozniej wymienią kartę na sparowaną z tym dekoderem.

Lepiej już kupic cos na wolnym rynku - nowy z gwarancją globo opticum działający z Cameleonem masz za 139 zł.

Możesz też nbox z E2 kupic w podobnej cenie. Grunt żeby był dobrze odnowiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Od 22 marca od ok godz. 17:00 dostępne będzie nowe oprogramowanie do dekoderów Sagemcom DSI83 (BOX+). ........

Numer wersji oprogramowania to:

 

DSI83:

- 1.4.29_AAC/6.1/2015.1106 dla dekoderów podłączonych do internetu,

- 1.4.27/6.1/2015.1106 dla pozostałych dekoderów...................."

 

 

U mnie DSI83 nie jest podłączony do internetu, a wersja oprogramowania po aktualizacji wygląda tak: 1.4.29/6.1/2015.1106, choć wg powyższego opisu zamiast 29 powinno być 27.

 

Pytanie: jakie zmiany wnosi ta aktualizacja dla przeciętnego użytkownika dekodera?

Edytowane przez paulus60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pobrał już aktualizację do w/w tunerów ?. Mam DSI 83 i DSI 87 i po sprawdzeniu obu tunerów , żaden z nich nie widzi nowej aktualizacji.

Przecież napisałem powyżej ; "..wersja oprogramowania po aktualizacji wygląda tak: 1.4.29/6.1/2015.1106". Czyli jednak ktoś (np. ja) pobrał. Nie rozumiem, jak można zadawać pytania, nie czytając poprzednich postów w wątku. U mnie po włączeniu, od razu pojawiła się informacja o dostępnej nowej aktualizacji. Spróbuj ponownie manualnie wymusić aktualizację po wejściu w menu.

Edytowane przez paulus60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Funkcje i menu identyczne, ale o dziwo DSI83 zawsze aktualizuje oprogramowanie wcześniej niż DSI87. I wersje oprogramowania się czymś różnią, bo mają inne numery. W DSI83 wymuszasz aktualizację wciskając p+ i p- jednocześnie przy włączaniu, w DSI87 tylko p+. I to chyba jedyne różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...