Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!mam dekoder dsi83!po aktualizacji obraz stał się jakby gorszy ostrzejszy a w czasie oglądania meczu przy szybszej akcji piłkarze podwaja ja się! Ponadto gdy zmienię kanał to w tle prześwituje mi np ramka z wynikiem czy składem danej drużyny z poprzedniego kanału!dodam że przed aktualizacja wszystko było w porządku!czy ktoś spotkał się z takim problemem?z góry dzięki za odp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak się resetuje DSI87, chce coś sprawdzić, jak to nie pomoże to opisze mój problem jutro.

 

I czemu Niektóre kanały HD mi się haczą jeśli np C+sportHD siła sygnału jest 83% a jakość sygnału 73% i się nie zacina a np. Eurosport 2HD mam tak samo nie mal. Siła sygnału 82% i jakość sygnału 74%

Canal+sport HD chodzi bez zarzutu, a Eurosport2HD haczy się o co tu chodzi?

A np. Eurosport2SD mam siła sygnału 83% a jakoś sygnału 100% i tu chodzi płynnie.

Edytowane przez roberto120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roberto 120 niestety musisz pobawić się ustawieniem anteny - róznice w jakości obrazu zależą od jakości sygnału z transpondera - kanały w rozdzielczości SD są stabilniejsze bo im wystarcza takie ustawienie anteny jakie masz - dla HD wymagania odnośnie precyzji ustawienia są o wiele wyższe po za tym mówiąc skrótowo poszczególne transpondery różnią się między sobą siłą - niestety te od C+ i TVN są dość słabe - miałem podobną sytuację - zmieniłem ustawienie anteny , konwerter i uzyskałem poprawę jakości o ponad 20% - w zależności jakie masz preferencje wybierz najsłabszy kanał z tych ulubionych i na nim dokonuj ustawienia anteny ale i też konwertera zarówno skrętem jak i osiowo -sporo można przez to jeszcze "wycisnąć"- po przejściu C+ i Polsatu w pażdzierniku i listopadzie na HD i migracji kanałów na transponderach sporo osób obserwowało takie zjawiska jak Ty - ja też te poprawki po tych zmianach robiłem


Pytanie do Emirates i tych którzy pobrali wczorajszą aktualizację - co ona wnosi nowego i na czym polegają te zmiany - wstrzymuję się bo kiedyś mocno się naciąłem na niesprawdzonej aktualizacji - będę wdzięczny za info :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Sagemcom DSI87 podczas przełączania kanałów pokazuje się Wam logo kanału po lewej stronie ekranu ?. Mam również Sagemcom DSI83 i w nim jest to logo podczas przełączania.

Wersja oprogramowania DSI87 to: 4.4.24_AAC/6.1/2015.1106 , wersja aktualizacji to: 69.

Na DSI87 nie ma tego kolorowego logo kanałów. Pewnie przez mniejszą ilość pamięci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSI87 jest niekiedy bardzo czułe na częste zaniki prądu. Przed chwilą dostałem dekoder który po kilku rozłączeniach od prądu uwalił sobie pamięć. Dekoder zatrzymał się na napisie INIT i to wszystko co dekoder był w stanie jeszcze wykrztusić z siebie :D

Edytowane przez CzarnyKruko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nc+, z 16.02.2016:

"Dzisiaj zostanie zaktualizowane oprogramowanie dla dekoderów Sagemcom DSI83. 

Oprócz poprawek stabilności nowe oprogramowanie wprowadza zmiany funkcjonalne takie jak:
- możliwość wyświetlania warunków świadczenia usług przy wejściu do nc+go TV,
- możliwość wyświetlania zwiastunów dla filmów transakcyjnych. Zwiastuny zostaną włączone w ciągu kilku dni roboczych po aktualizacji wszystkich modeli dekoderów Sagemcom.

Wersja oprogramowania:
- dla dekoderów podłączonych do Internetu: 1.4.27_ACC/6.1/2015.1106,
- dla pozostałych niepodłączonych do Internetu: 1.4.27/6.1/2015.1106. 

Dekoder będzie pobierał nową wersję ok 25 min i w tym czasie nie wolno go odłączać od zasilania i zestawu antenowego.

Jeżeli z jakiś powodów dekoder Abonenta nie zaktualizował oprogramowania, możesz przejść do ręcznej aktualizacji: MENU > INSTALACJA > AKTUALIZACJA DEKODERA"
.

 

Koniec cytatu.

Edytowane przez paulus60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie na jakiej zasadzie działają te dekodery? Sąsiad dał mi taki żebym sobie korzystał, praktycznie za darmo. Ma on nc+ ale ten dekoder nie działa na multiroomie, a jest na pewno legalnie bo przy uruchamianiu po długiej przerwie wymagało rejestracji nc+ i tak to zostało wykonane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...