Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam problem. Ściągnąłem automatyczną aktualizację do dekodera Sagemcom HD DSI87 i ... nic! Cały czas mryga czerwona dioda na dekoderze, a na dekoderze widnieją znaki - - : - - ... O co chodzi, możecie jakoś pomóc?

 

Dodam że owa czerwona dioda miga już ponad 3 godziny, w tym czasie próbowałem odłączać dekoder od zasilania i nic :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder mierzy poziom sygnału dla kanału SD, więc dalej obstawiam uszkodzoną antenę (wiele razy miałem tak, że klient daje sobie rękę uciąć, że coś z tunerem, a u mnie kanały śmigają, okazuje się, że instalacja problemy sprawia).

antena 90 cm. odbieram na niej CP z wieloma kanałami HD i wszystko jest w porządku. dlaczego więc na Cyfrze miałoby być źle? Poza tym odbiera Canal+HD. Jest kłopot z innymi, np: ale kino +, czy niektóre z paczki dla dzieci. jedne są innych nie ma. robili mi dosył po interwencji na infolinii i nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mini mini, teletoon, kuchnia, ale kino, planete, c+film, c+3d, c+gol (wszystko w hd) nadają na tej samej czestotliwosci 114111, jesli sa zaklocenia lub nie ma obrazu to trzeba delikatnie w prawo przekrecic konwerter, zgodnie z ruchem wskazowek zegara (patrzac od przodu na antene)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie co do tego dekodera. Mogę sobie wynająć bądź kupic ten dekoder od Cyfry tylko jest jedno pytanie.

Jak wiadomo dekoder ten przeprogramowuje sobie kartę na Nagrę. Czy karta raz użyta w sagemcom`ie bez problemu będzie później odczytana w spliterze bądź w starszych dekoderach od Cyfry?

 

Sorki za offtopic jeśli napisałem post w złym temacie.

 

z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dekoder nie przeprogramuje sobie karty w Nagra bo każda karta która jest w tej chwili używana w kazdym innym dekoderze została juz przeprogramowana (czyli został wgrany patch z satelity) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem z tym dekoderem ; dopóki był podłączony do routera - korzystanie z serwisów

internetowych nie sprawiało problemów . Od kiedy jednak dekoder jest podłączony do accespointa

który pracuje w trybie REPEATOR i ma w związku z tym wyłączone DHCP -

dekoder podłączony do AP-eka nie chce się łączyć z netem .

Gdy zrobiłem filtrowanie po MAC i przypisałem dekoderowi stałe IP i wyłączyłém DHCP w routerze - wtedy po wejściu w opcję "status sieci " wywalał że " kabel siecioowy nie jest podłączony "

Gdy w routerze z powrotem włączyłem DHCP , to teraz status sieci wyświetla się prawidłowo ,

ale po wejściu w "serwisy internetowe" pokazuje komunikat " trwa łączenie z internetem - proszę czekać " ale po krótkim czasie pokazuje komunikat " połączenie nie powiodło się , skontaktuj się ze swoim dostawcą internetu ".... Pozostałe urządzenia łączące się z AP-ekiem nie sprawiają problemów .

Dekoder podłączony do accespointa pracującego jako repeator - łączyć z netem ię nie chce :x

Dlaczego :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślałem, że to już koniec problemów z moim sagecom. Niestety, nie! Do telewizora mam podpiętę trzy kable hdmi od trzech różnych źródeł, w tym od Cyfry. Wystarczy, że włączę telewizor i nie ważne co chce oglądąć - cyfrę, czy inna platformę dekoder od cyfry próbuje inicjować uruchomienie. Znika godzina, na przemian komunikat boot, init, paski/kropki. Próbuję go wyłączyć - nic to nie daje. Cały czas na wyświetlaczu pojawią sie różne sygnały, ale nie udaje mu się włączyć. Na nic również próby wyłączenia - ciągle próbuje się uruchomić - bezskutecznie. Oczywiście wszysyko jest normalnie, kiedy przelączam na cyfrę. Sprawa znika również, kiedy wypnę z dekodera bądź telewizora kabel hdmi od cyfry. Próbowałem resetować - nic, sprawdzałem w ustawieniach czy nie jest włączone sterowanie telewizorem - nie jest. Pan na infolinii powiedział, że to pilot od telewizora pracuje na tej samej częstotliwości co dekoder....? To dlaczego po odpięciu kabla hdmi dekoder nie reaguje na pilota telewizora. Na infolinii powiedzieli, że nie wymienią dekodera na inny model. Moim zdaniem jednak takie rzezcy na dekoderze dziać się nie powinny. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...