Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niech ci pilot wymienią. W punkcie powiedz że problem masz nadal i muszą wymienić. Ja ogólnie na pilota nie narzekam, dla mnie jest najleprzy jaki do tej pory miałem. i obsługa tv to super bajer . W końcu nie muszę mieć dwóch pilotów. Obsługuje mi nawet możliwość uruchomienia Media Playera z TV. Jak dla mnie super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam forum od dawna, szukając pomocy, ale od dawna nikt nie pisze o złej współpracy Sagemcoma 87 z dyskiem twardym. Po zmianie softu, w pażdzierniku, było parę postów na ten temat, a teraz cisza. Przypomnę objawy : po włączeniu tunera z dyskiem podpiętym nie widać nagrań. Trzeba wyciągnąć USB i ponownie włóżyć, wtedy wszystko jest OK. Strasznie to jest wkurzające. Już nawet nie wyłączam tunera. Chodzi na okrągło - tylko boję się, że przez to się popsuje.

Może ktoś znalazł sposób na ten problem ? Będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam dziwny problem z tym dekoderem ....

sytuacja wygląda tak : mam dwa dekodery :Dekoder HD SagemCom DSI83 i dekoder Pace HD PVR 500GB i oczywiście dwa telewizory.

w moim pokoju przy telewizorze zamontowany dekoder pace hd 500 gb a w innym pokoju przy telewizorze dekoder sagemcom.

Do pewnego czasu wszystko było ok, wszystko działało ale przy jednym włączeniu na telewizorze pojawił się napis : nie zaprogramowano ( tam gdzie sagemcom ). Najdziwniejsze jest to że jeśli ten dekoder ( sagemcom ) podłącze u siebie w telewizorze to działa on bezproblemowo !! oraz gdy do telewizora ( tam gdzie wyświetla napis nie zaprogramowano ) tam gdzie przedtem był sagemcom podłączony podłączę inny dekoder to działa on bezproblemowo !!!!! to bardzo dziwne bo sugeruje mi to że :

dekoder sagemcom jest sprawny bo działa na telewizorze w moim pokoju

telewizor przy którym do tej pory był sagemcom jest sprawny gdyż inny dekoder podłączony do tego telewizora działa bezproblemowo !

wszystkie kable są sprawne bo inny dekoder podłączony w to samo miejsce co sagemcom działa bez zarzutu ....

 

czy macie jakieś propozycje co może wywoływać daną sytuację ? gdzie szukać rozwiązania ?

za pomoc wielkie dzięki !

ps instrukcja przejrzana od deski do deski....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam forum od dawna, szukając pomocy, ale od dawna nikt nie pisze o złej współpracy Sagemcoma 87 z dyskiem twardym. Po zmianie softu, w pażdzierniku, było parę postów na ten temat, a teraz cisza. Przypomnę objawy : po włączeniu tunera z dyskiem podpiętym nie widać nagrań. Trzeba wyciągnąć USB i ponownie włóżyć, wtedy wszystko jest OK. Strasznie to jest wkurzające. Już nawet nie wyłączam tunera. Chodzi na okrągło - tylko boję się, że przez to się popsuje.

Może ktoś znalazł sposób na ten problem ? Będę bardzo wdzięczny.

 

Przywróciłem ustawienia fabryczne i nadal to samo. Po włączeniu tuner nie rozpoznaje dysku. Może ktoś się z tym problemem uporał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie spotykalem pomagalo odlaczenie od zasilania - dysku;dekodera. I tak co jakis czas sie dzieje nie czesto ale bywa taka sytuacja szczegolnie jak chce do czegos wrocic a tu dysk nie swieci.

 

Dziwi polityka C+ rozdawania takiego trefnego towaru powinni wymusic na Sagem nowy soft stabilny ; widac po Pace ze mozna ...

 

Juz kiedys to pisalem dla chcacych nabyc nie zastanawiajcie sie dlugo - ODRADZAM ZAKUP/WYPOZYCZENIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam forum od dawna, szukając pomocy, ale od dawna nikt nie pisze o złej współpracy Sagemcoma 87 z dyskiem twardym. Po zmianie softu, w pażdzierniku, było parę postów na ten temat, a teraz cisza. Przypomnę objawy : po włączeniu tunera z dyskiem podpiętym nie widać nagrań. Trzeba wyciągnąć USB i ponownie włóżyć, wtedy wszystko jest OK. Strasznie to jest wkurzające. Już nawet nie wyłączam tunera. Chodzi na okrągło - tylko boję się, że przez to się popsuje.

Może ktoś znalazł sposób na ten problem ? Będę bardzo wdzięczny.

 

Przywróciłem ustawienia fabryczne i nadal to samo. Po włączeniu tuner nie rozpoznaje dysku. Może ktoś się z tym problemem uporał ?

 

 

Po wielu tygodniach / od ostatniego softu / wreszcie problem rozwiązałem. Zauważyłem, że jednym Sagemcom chodzi dobrze, drudzy narzekają na działanie. Idąc tym tropem pojechałem do moich rodziców którzy mają Sagemcoma a nie używają dysku, więc jak się zamienimy to im nic nie zaszkodzi. I faktycznie, ich sagemcom bez problemu współpracuje z dyskiem, od włączenia tunera rozpoznaje połączenie USB i ładnie informuje o tym. Nie chce nic formatować. Nareszcie "jestem w domu "

 

Mam w domu jeszcze Philipsa HD PVR za 0 zł/m-c. Nie używam bo taki muł, że przy nim Sagem to demon prędkości.

Po ostatnim sofcie, gdy mi to nagrywanie siadło, kupiłem Fergusona Arive 102e. Po tygodniu, na całe szczęście udało mi się go sprzedać. Ten model, a chyba wszystkie Fergusony mają dla mnie jedną wielką i jedną mniejszą wadę. Wielka - jak jedno nagrywam, nie mogę z pamięci oglądać coś innego. W sagemcom mogę i często to robię. Druga wada, mniejsza - EPG działało tylko na paczce canal+ i ale kino.

Piszę o tym, by ostrzec tych którzy zniechęceni sagemcomem chcieliby zmienić sprzęt. Inne też nie są ideałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu dwa Sagemcom HD i Ferguson 102e. Wg mnie Ferguson jest lepszy od Sagemcom. Ja osobiście nie odtwarzam ani nie nagrywam na USB, więc ten Ferguson dla mnie jest wystarczający.Może obraz jest nieco gorszy, a może wystarczy dobrze pogrzebać w ustawieniach i będzie OK.A jeśli nie Sagemcom i Ferguson to jaki tuner wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...