Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tym dekoderem (dsi83). Przy włączaniu dekodera, telewizor nie przechodzi w tryb AV. Za każdym razem muszę przełączać telewizor na AV. Mało tego, po wyłączeniu i włączeniu telewizora, ale bez wyłączania dekodera, telewizor znowu nie jest w trybie AV. Dekoder jest podłączony przez euro. Z Pace SD nie było takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet to nie zadziałało, dopiero gdy kupiłem nowy telewizor i podłączyłem go pod HDMI ten szmelc (DSI83) zaczął sterować TV. Od roku używam tego waszego badziewia i dostaję dreszczy gdy widzę symbol DSI83, w życiu nie spotkałem się z bardziej żałosnym urządzeniem, a używałem już kilku innych dekoderów. Niedługo powiem "żegnaj Cyfro+ na zawsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój DSI87 steruje telewizorem - ale tylko dla kabla Euro (HDMI muszę przełączać ręcznie)

 

Ostatni przez przypadek odkryłem, że można jednocześnie nagrywać i oglądać wcześniej nagrane pozycje na tunerze (Niby na logikę sprawa oczywista, ale cieszy) Wystarczy wcześniej zaplanować nagranie, a przed jego rozpoczęciem włączć odtwarzanie nagranego wcześniej na dysk nagrania - Tuner się wyrabia i bez dwóch głowic można co innego nagrywać i co innego oglądać :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój DSI87 też nie steruje przez HDMI. A dzisiaj zauważyłem takie coś, że jak nacisnę Pilot żeby zobaczyć co jest i co będzie dalej na programie to informacja znika dosłownie po sekundzie i nic nie zdążę przeczytać. Czy też tak macie ? Czy to nowa niespodzianka tego tunera czy coś Cyfra świruje ?

Już działa normalnie. Samo się zrobiło :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dyskiem...

Gdy weszła aktualizacja z aktywacją usb na próbę podpiąłem pendrive 8Gb, wszystko chodziło jak się spodziewałem ale 8Gb to szaleństwa nie było, w planach miałem podpięcie 1Tb gdy wróci od kumpla i zbiorę się w końcu na kupno obudowy do Niego, po wielu miesiącach (a właściwie prawie latach...) dorobiłem się tej obudowy, zamontowałem dysk, przekopiowałem co gdzie trzeba i zabrałem się za podłączanie do dekodera. Pierwsza próba i zaraz fail...

Dysk jest wykrywany, dekoder pyta czy formatować i po naciśnięciu ok pojawia się napis formatowanie i na tym kończy się zabawa, dekoder co prawda nie zawiesza się ale napis nie znika, z dyskiem nic się nie dzieje, nie mruga dioda i nie jest na pewno formatowany. Szybka dedukcja... podłączyłem pendrive 4Gb (taki był pod ręką, i o dziwo wszystko na Nim działało i timeshifting i nagrywanie), podpiąłem chwilę później pod kompa, zrobiłem kopię bit po bicie i dysk działa, pomyślałem żeby ręcznie powiększyć partycje na dysku (bo są takie same jak na tym pendrive...), szukałem odpowiedniego programu a w międzyczasie wpadł w ręce pendrive 16Gb, znów ten sam manewr co poprzednio i w końcu znalazłem program. Po odpaleniu okazało się że mogę powiększyć tylko partycję od ts bo druga mimo iż jest widoczna to nie można jej edytować, nawet nie widać czy coś na niej jest i ile miejsca jest zajęte... Pomyślałem że to wina windowsa, szybki manewr z ubuntu i... znów zdziwienie, pod ubuntu też nie można się dostać do tej partycji... Kiedyś szło, jak aktywowali usb to można było podejrzeć co jest na tej partycji, oczywiście bez możliwości odczytania nagranych filmów (szyfrowanie).

Teraz mam dylemat, pendrive działa ale jest mały i nie chcę z Niego korzystać, dysk działa tylko jak zrobię kopię z pendrive, co dziwne, jak sformatowałem dysk na ext'a to dekoder wykrył go, poprawnie sformatował ale po ponownym uruchomieniu już go nie rozpoznaje i chce formatować jeszcze raz przy czym dzieje się to co na początku, czyli nic...

Co zrobić z tym fantem? czy dekoder ma jakieś ograniczenia co do pojemności dysku?

Obudowa dysku to Welland z usb3.0, dysk to chyba jakiś samsung, obudowa z osobnym zasilaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo ten dekoder obsługuje dyski do 500 Gb. Twój dysk jest za duży. Było o tym w tym temacie forum. Ja miałem 500-ke i śmigała bez problemu (no prawie) he he ;)

 

no właśnie przeczytałem ponad 100 stron i mi się znudziło, widocznie gdzieś dalej była informacja, niestety wujek google też mnie zawiódł wyszukując tego ograniczenia, no to będę musiał sobie jakoś inaczej poradzić, spróbuję zablokować dysk do 500gb i zobaczę czy będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DSI83 i dysk 120 giga 2.5" wyciągnięty z konsoli w obudowie za 20 zeta i hula aż miło. Na pewno spełniam parametry poboru prądu bo dysk ma poniżej 500mA. Obudowa ma funkcję Low Profile, czyli gdy dysk nie jest używany przez około 15 min. to obudowa przechodzi w stan czuwania i dysk przestaje pracować a mimo to wszystko śmiga aż miło. Jedyne co to EPG mi przymula ale to chyba każdemu kto ma dysk podpięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na stronie na której jest opis tego dekodera jest informacja:"Informujemy, że od 16.12.11 dekoder SAGEMCOM DSI87 HD współpracuje jedynie ze spliterem CLONE+"

Mam jeszcze jedno pytanie jeśli splitter nie będzie działać to można dokonać wymiany dekodera w salonie cyfry+ na inny i na jaki by współpracował z Clone +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest cytat ze strony clone+

"Z jakimi tunerami TV satelitarnej współpracuje Multiroom Clone+?

Mutliroom Clone+ współpracuje ze wszystkimi cyfrowymi dekoderami satelitarnymi, kablowymi, naziemnymi i modułami CI kompatybilnymi z Conax, CryptoWorks, MediaGuard, Viaccess."

Więc chyba z sagemcomem też powinien.

A to cytat z innego forum

"Jeśli to dekoder SAGEMCOM to nie ma możliwości aby pracował przez splitter z innymi dekoderami. Jedyny jak na razie splitter który obsłuży SAGEMCOMY to splitter CLONE+ .Warunkiem że wszystkie dekodery podłączone pod splitter to SAGEMCOM."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa? A jaki system jest używany w sagemcomie, diggybox i nowych modułach cam? Podpowiem, zaczyna się na literę N.

 

Poza tym ciężko użyć opcji szukaj, czy google? Napiszę, choć wkurzacie tym swoim lenistwem.

Clone+ działa teoretycznie z sagemcomem. Praktycznie, jeden na 5 przypadków zaskoczy na góra 10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...