Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem do cyfry czy wiadomo coś kiedy będzie aktualizacja i o to co mi odpisali:

 

"odpowiadając na e-mail, uprzejmie wyjaśniam, że CYFRA+ zarejestrowała opisane przez Pana utrudnienia po aktualizacji oprogramowania dekodera Sagemcom HD. Aktualnie są prowadzone prace w celu wyeliminowania powstałej niedogodności. Na 20 października 2012 roku nie posiadam informacji o terminie wprowadzenia nowej wersji oprogramowania."

 

Wiec nie wiedzą sami kiedy naprawią problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, założyłem specjalnie konto na tym forum, żeby zadać moje pytanie, bo widzę, że dużo jest tu osób znających się na rzeczy. Miałem już cyfre + od dawna, teraz dokupiłem wczoraj konwerter na 2 anteny i drugi dekoder - właśnie Sagemcom DSI83. Najwięcej problemu było oczywiście z przejściem kabla przez ściany :D Nowy dekoder odrazu zaaktualizowałem nie patrząc jak było wtedy. Wszystko śmiga, ale pojawiają się pytania:

- czy owy dekoder zawsze się włącza się tak długo - około 30 sek. (wyświetla się 'boot' , później jakieś znaczki, następnie mignie 3 razy i się włączy), podobnie jest z przełączaniem kanałów- 3 sek za nim się naładuje obraz.

-gdy włączam niektóre programy np. natural geo czy euro sport jest napisane, że "nie masz uprawnień do odbioru tego kanału, a miałem mieć te same kanały co na starym (wymieniałem kartę z poprzedniego i to samo, tak samo wejście antenowe zmieniałem i na tym nowym nie mam uprawnień do wielu kanałów, które powinienem mieć. Robiłem też wyszukiwanie automatyczne programów z terminala, pokazało się, coś w stylu "wyszukano 788 programów".

-czy podłączając pendrvie rzeczywiście mogę obsługiwać tylko pliki wav, bmp, jpg, bez żadnych wideo?

Dzięki z góry za każdą odpowiedź, mam nadzieje, że ktoś odpisze bardziej obeznany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder nawet przed aktualizacją włączał się długo tak jak opisujesz. Przełączanie kanałów Przed aktualizacją było szybsze. u mnie przynajmniej przełączał odrazu. Po aktualce przełącza długo. Mi się zdaję że już uruchamiałem film w fromacie divix ale dekoder się po prostu zawiesił po odtworzeniu kilku sekund filmu. Oczywiście jeśli chcesz oglądać filmy to nie możesz go sformatować jak dekoder o to poprosi. Jeśli chodzi o aktualke to nie martw się że to zrobiłeś sam to wymusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze odpowie ktoś na 2 pytanie? I mam kolejne:

-podłączam pendrive (FAT32) i mam na nim pliki *.wav oraz inne, których nie powinien czytać, po wpięciu go pokazuje mi się, wykryto urządzenie przenośne, ale wchodząc w odtwarzacz multimediów nie widać go ( o format nigdy mnie nie pytało ). Czy powodem może być to, że oprócz kilku plików *.wav mam tam same *.mp3 ?

-co daje mi podpięcie kabla ethernet? jakie możliwości, bo wcześniej tego nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Specjalnie założyłem konto na tym forum bo mam już dość c+.

Dziś dekoder przestał się uruchamiać za 2, 3 razem. To że już nie widzi pamięci USB - pal licho i tak nie ma co nagrywać;p

 

Pierwsza odpowiedz konsultanta polegała na klasycznym Ctrl+C, Ctrl+V

"... odpowiadając na e-mail, uprzejmie wyjaśniam, że nowe oprogramowanie dekodera Sagemcom HD, dodaje nowe funkcje, które mogą wpłynąć na działanie w niektórym obszarze.

 

Przełączanie kanałów jest równie szybkie i sprawne jak na terminalach PVR HD.

 

Jednakże, opinia dotycząca czasu oczekiwania na pojawienie się rozkodowanego obrazu i dźwięku została przekazana do odpowiedniego działu, w celu poprawy przy kolejnej aktualizacji oprogramowania.

 

Proszę o cierpliwość."

 

Dobre, co nie;p

 

Ciśnienie mi podniósł, więc brnę dalej w ten syf i

"...odpowiadając na e-mail, uprzejmie wyjaśniam, że na przyszły tydzień zapowiedziana jest aktualizacja oprogramowania dla terminalu Sagemcom HD.

 

Proszę o cierpliwość."

Zobaczymy czy pan konsultant jest słowny. Umowa do marca więc już niedługo, wytrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

-gdy włączam niektóre programy np. natural geo czy euro sport jest napisane, że "nie masz uprawnień do odbioru tego kanału, a miałem mieć te same kanały co na starym (wymieniałem kartę z poprzedniego i to samo, tak samo wejście antenowe zmieniałem i na tym nowym nie mam uprawnień do wielu kanałów, które powinienem mieć. Robiłem też wyszukiwanie automatyczne programów z terminala, pokazało się, coś w stylu "wyszukano 788 programów"....

bo sagem to dekoder HD i listę kanałów masz inną niż w dekoderze SD, więc tych kanałów , do których nie masz uprawnień musisz poszukać na liście, ale ich odpowiedników w wersji SD bo do nich pewnie masz uprawnienia - kanały te są na pozycji od 250. Żeby mieć Eurosport HD musiałbyś mieć pakiet HD Promo dodatkowo płatny 8 lub 11 zł bodajże - zależy od pakietu podstawowego.

a tego kanału to ja nawet na liście nie mam - natural geo 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...