Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem do Cyfry o tym (mam to samo). Ich odpowiedź:

...

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że usterka dotycząca działania serwisu Tuba.FM została odnotowana.

Sprawę przekazano do odpowiedniego działu. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej wyeliminować opisane utrudnienia.

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

...

Więc już o tym wiedzą. Pytanie: czy na inych tuerach jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach dekoder SAGEMCOM DSI 87 pokazuje mi siłę sygnału i jakość sygnału na 77% jednak nie mogę znaleźć żadnej stacji. Wyskakuje komunikat mówiący o nieprawidłowym ustawieniu anteny. Mam konwerter pod który podłączone są 2 kable. Jeden nie jest podłączony do żadnego dekodera. Sprawdzałem na dekoderze echostar i problem braku sygnału też wystąpił. Jak rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje , piraci dobrali się do DSI87 który po przeróbce ( wymiana procesora i flash na odbezpieczony ) , działa z Enigmą 2 na pokładzie tak jak część tunerów N ADB5800 czy ADB 2850 ;)

No ładnie ładnie.

Że też komuś się "chce" , ale dobrze to wróży na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel jest świeży. Skoro wyświetla dekoder jakoś i siłe sygnału to chyba jest wporządku

 

Na tym dekoderze ciężko się ustawia precyzyjnie antenę bo nie można wybrać transpondera jaki się chce. Sam ostatnio konserwowałem antenę i dopiero stary tuner Ferguson pozwolił na ustawienie anteny. Na Sagemcomie sygnał był niby ok ale nie działało nic poza arabskimi kanałami, po zamianie tunera i wybraniu innego transpondera okazało się, że kąt elewacji był zły.

Wniosek jest taki, że lepiej na tym tunerze nowej anteny nie ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy, błagam Was, pomóżcie, bo już nie mam siły walczyć z Cyfrą i tym złomem. Poniżej prezentuję list jaki wysłałem do cyfry i mój problem:

 

,,Mam poważny problem z dekoderem i podłączanym do niego dyskiem twardym ( o odpowiednich parametrach). Posiadam jak już wcześniej wspomniałem dysk twardy, który był przez kilka miesięcy podłączony do dekodera, w celu nagrywania programów. Coś mnie podkusiło żeby sprawdzić czym są te serwisy internetowe i odłączyłem dysk twardy. I to był błąd.Dysk twardy nie był nigdy podłączany do żadnego innego urządzenia niż posiadany przez mnie dekoder. Po ponownym podłączeniu dysku i włączeniu dekodera wyświetlił się komunikat o konieczności sformatowania dysku ( na którym są zapisane filmy). Nie wykonałem formatowania. Następnie odłączyłem dysk ( na włączonym dekoderze) i podłączyłem (także na włączonym dekoderze). Wyświetlił się komunikat o podłączeniu urządzenia magazynującego USB, a po wejściu do menu głównego i zakładki MOJE NAGRANIA pojawiły się zapisane na dysku pozycje. Problem polega na tym, że kiedy wyłączę dekoder i go ponownie włączę to za każdym razem pojawia się komunikat o konieczności formatowania dysku twardego. Tak więc, jeżeli chcę obejrzeć zapisany na dysku film to muszę odłączyć dysk i go ponownie włączyć, co jest bardzo niekomfortowe. Obawiam się o przypadkową utratę danych, dlatego proszę o wsparcie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do kolegów fachowców. Sytuacja wygląda tak, że najpierw straciłem kilka kanałów. Między na innymi universal ch i disney XD wyświetlał sie komunikat "sprawdż instalację antenową..." mimo niezmienionego poziomu sygnału, potem z dnia na dzień moc sygnału wg. wskaźnika na sagemcomie spadła o ok. 10% i straciłem kilka kolejnych kanałów. Kilka dni później moc sygnału spadła o kolejne 20 % i straciłem praktycznie wszystkie kanały HD. Teraz moc sygnału wynosi 52% i nie mam dodatkowo TVN'ów i sporo innych kanałów SD. Wiem, ze może nie zupełnie w temacie, ale co może być przyczyną? Dekoder wymieniłem, antena jest ustawiona optymalnie. Czy takie objawy może dawać kabel, że moc sygnału spada skokowo z dnia na dzień, czy raczej konwerter? Konwerter wymieniałem kilka miesięcy temu na opticum, a kabel ma 2 lata z tym, że nie jest zbyt dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...