Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mi odpisali:

 

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że zmiany wprowadzone w nowej wersji oprogramowania upodobniły dekodery SAGEMCOM DSI83 i DSI87 do funkcjonalności dekoderów HD PVR.

 

Wyjaśniam, że zjawisko dłuższego czasu przełączania między kanałami, zostało przez nas odnotowane i pracujemy nad jego poprawą w kolejnych wersjach aktualizacji.

 

Proszę o cierpliwość i zarazem dziękuję za przekazane uwagi.

 

Odpowiedź otrzymałem po niecałych 3 godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pogratulować programistom umiejętności. Uwalili niektóre funkcje dość skutecznie. Żeby było ciekawiej, nie są te same we wszystkich tunerach...

U mnie tylko występuje okresowo problem z włączaniem. Kanały przełączają się jak wcześniej. Mam nadzieję, że w końcu wezmą się za EPG. Teraz to porażka. Powinno działać jak w Mediasatach.

Mam nadzieję, że tylko chwilowo przerośli Chucka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoz planowane nagrywanie dzialalo... .do czasu aktualizacji, ktora miala miejsce kilka dni temu...

meczy mnie to na maksa, ale co zrobic, maja Klienta w powazaniu

No cóż ... ja mogę tylko odpowiedzieć standardową odpowiedzią administratorów sieci komputerowych :) , czyli ....

dziwne, u mnie działa.

Sprawdziłem przed chwilą na swoim tunerze i wszystko jest OK. Wychodzi na to, że ten tuner jest pełen tajemnic :)

powiem tak, dzisiaj przy wlaczeniu, pojawil sie komunikat o wyszukaniu wszystkich kanalow (??? taki sam, jak przy pierwszym szukaniu).

Od tej pory, nagrywanie wrocilo do normy i dziala bez zadnego ale...

Tuner pelen tajemnic, ot co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też mam problem po aktualizacji,dekoder przestał nagrywać zaplanowane nagrania. Żadne fabryczne zmiany ani formaty nie zdały egzaminu. Napisałem do cyfry i oni mi odpisali że nie zanotowali jeszcze takich uwag. o kilku meilach zaproponowali mi wymianę na nowy wolny od wad. Ale ten sam model. Po Podłączeniu odrazu wyskoczył komunikat żeby zaktualizować oprogramowanie. Brak możliwości pominięcia. Zrobiłem żeby wgrało przy następnym włączeniu dekodera. Do tego momentu nagrywało. Po aktualizacji nie nagrywa. I znów meil do cyfry. Czekam na odpowiedź. Piszcie ludzie do nich , może szybko poprawią błąd:) .Nie wiem czy zauważyliście ale w ustawieniach nagrywania w poprzednim oprogramowaniu było 30% zajętości dysku zaraz po formacie. W tej wersji jest 0%. Ciekawe czy więcej się teraz zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem o co chodzi z nagrywaniem...

Przy aktualnym sofcie (czyli &%&%) jedyne planowane nagrywanie, jakie zadziala:

1. pozostawienie wlaczonego dekodera

2. ustawienie kanalu na ktorym bedziemy nagrywac

3 ustawic nagrywanie

 

tylko wtedy cos da sie nagrac, kazda inna mozliwosc, posypie sie na dzien dzisiejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wielka prośba do was. Ci którzy mają problemy z zaplanowanym nagraniem piszcie meile do cyfry+ z informacją o tym błędzie, bo mi cały czas odpisują że nikt tego nie zgłaszał a wiadomo że dla jednego użytkownika nie będą zmieniać oprogramowania. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ma ostatnio problem z sagemcomem DSI83. Nie wszystkie transpondery mi łapie. Na niektórych kanałach (między innymi Disney XD i Universal Chanel) wyświetla się monit, że mam sprawdzić instalację antenową. Większość kanałów dział bez najmniejszych problemów. Mam antenę 85 bez przeszkód w świetle. Sygnał 85% jakość 75%, a najciekawsze jest to, że wymieniłem tuner i na nowym jest tak samo. Podłączyłem też starego poczciwego Mediasata i on mi łapie wszystkie kanały. Czy miał ktoś podobnie? Zaczynam się obawiać, że sagemcom ma bardzo słabą głowicę, chociaż przez 9 miesięcy wszystko było ok, a ustawienia anteny się nie zmieniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem o co chodzi z nagrywaniem...

Przy aktualnym sofcie (czyli &%&%) jedyne planowane nagrywanie, jakie zadziala:

1. pozostawienie wlaczonego dekodera

2. ustawienie kanalu na ktorym bedziemy nagrywac

3 ustawic nagrywanie

 

tylko wtedy cos da sie nagrac, kazda inna mozliwosc, posypie sie na dzien dzisiejszy

 

Potwierdzam - dokładnie tak jest. Już napisałem maila do cyfry- dostałem odpowiedź:

Szanowny Panie

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie wyjaśniam, że nowe oprogramowanie dekodera Sagemcom HD, dodaje nowe funkcje, które mogą wpłynąć na działanie w niektórym obszarze.

 

Informuję, że zalecane jest podłączanie pamięci przenośnej dopiero po włączeniu terminalu.

 

Jednakże, opinia dotycząca współpracy dysków przenośnych z dekoderem została przekazana do odpowiedniego działu, w celu poprawy przy kolejnej aktualizacji oprogramowania.

 

Proszę o cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostałem dokładnie taką samą odpowiedź co kolega wyżej. zobaczymy co wymyślą. Odrazu uprzedzam że podłączenie pendrive po włączeniu dekodera nic nie zmienia. Nie ma znaczenia czy dekoder sformatuje pena czy podłączy się już sformatowanego, nagrywanie zaplanowanych i tak nie działa. Tą aktualką tylko zepsuli jego możliwości. teraz kanały przełączają się dłużej. Epg muli jeszcze bardziej niż wcześniej. Jedyne co zmienili to pen nie jest już zajęty w 30 procentach. Można na niego więcej wgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje, ze przez to, ze przy przelaczaniu kanalow, trzeba czekac 5-6 sekund, to gdy automat przelacza kanal, zeby nagrac program, za dlugo musi czekac na sygnal i komenda nagrywania jest wycofywana- zeby nie nagrywac czarnego ekranu. Takie moje domysly.

 

Szkoda, ze teraz tak trzeba sie z tym bawic, miec jakis "sposob". Wczesniej dekoder sam sie wlaczal na nagrywanie, sam wylaczal, miod malina. Tak jak byc powinno.

Mi tez odpisali, ze przekaza ten problem do odpowiedniego dzialu. Moze w Pazdzierniku bedzie juz ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za to problem z DSI87 nawet nie przy nagrywaniu. Byłem zadowolony bardzo z tego dekodera, ale od tygodnia wariuje! Przy oglądaniu obojętnie jakiego kanału nagle zanika obraz, ale nie fonia tak na 3 sek. Dekoder się nie wyłącza. Jakby przerywało połączenie do telewizora. Czasami się zdarza, że trwa to dłużej jakieś 7 sekund i wtedy fonia również się wyłącza a na tv pokazuje się "nieobsługiwane". No dramat. Oglądasz sobie mecz, leci akcja a tu ci przerywa. Jakby ktoś wiedział od czego to może być to byłbym wdzięczny za pomoc. Może to coś od tv, ale wątpię bo jest w miare nowy.

 

I jeszcze jakby ktoś mógł napisać jaki jest/jak się nazywa najnowszy soft do DSI 87.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak ten temat będzie się ciągnął jak [beep]a węża. Dekoder jest jaki jest są gorsze. Mi akurat to nie przeszkadza, że się uruchamia 30 sek. W końcu włączam go raz dziennie. Mogę poczekać. Przełączanie kanałów 2 sek. To też nie problem jak mówimy o tak byle jakim tanim dekoderze. No dostajesz to, to w promocji bodaj za 129 zł. No to nie mniej pretensji do całego świata i Cyfry+. Jak chcesz coś więcej to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je tez jestem zadowolony. Podpiąłem wczoraj dysk SATA II 250 GB w keiszeni bez zasilania zewnetrznego (zasilanie tylko przez USB z dekodera).

W nocy nagrałem 2 filmy i koncert - wszystko super! To, że sie wolno przełączają kanały lub jest dluższe uruchamianie - dla mnie to nie problem czy czekam 15 sek. czy 100 sek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli służy tylko do oglądania tv to jest ok ale jeśli już chcemy coś nagrać to pojawiają się problemy

 

Mam podłączony HDD LG 750GB od roku i nagrywanie oraz timeshift chodzą absolutnie bezproblemowo. Jedynie kilka razy przy próbie odtwarzania był czarny ekran, ale pomogło STOP tzn powrót do listy nagrań i powtórne PLAY. Poza tym nic.

W porównaniu do moich poprzednich tunerów tzn. ferdka8900 i kathreina to niebo i ziemia. Mam też pace500GB ale też czasami płata figle.

Jedyny problem miałem ze samoczynną zmianą rozdzielczości z 1080i na 560p ale powodem był ampli onkyo. Po bezpośrednim połączeniu HDMI z sagem do tv (z pominięciem ampli) problem znikł - tak zresztą radził mi konsultant C+. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...