Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy jest zamiennik do pilota do dekodera Sagemcom HD DSI83 ?.

Ten oryginalny pilot jest po prostu fatalny ma za małe przyciski, w zamienniku chodzi mi tylko o możliwość szybkiej zmiany kanałów i pogłośnienia/przyciszenia reszta przycisków może nie funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy Tobie tylko na przełączaniu kanałów, ściszaniu/dawaniu głośniej to radzę kupić dobrej klasy markowy pilot uniwersalny. Jak będzie to dobrej firmy pilot, np. szybko uczący się czy jakoś tak, to tego pilota nauczysz tak, że będziesz mógł mieć aktywne wszystkie klawisze.Pilota uniwersalnego uczysz pilotem od sagemcoma dsi87/83.

 

PS.Niestety nie widziałem zamiennika w żadnym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z dekoderem.

Od dłuższego czasu obraz mi śnieżył i jak śnieżył dźwięk był ciety...

Od jakiego tyg. zanika mi obraz pojawia się niebieski ekran lub cały obraz śnieżący.

Zauważyłem że pomaga poruszanie kablem HDMI w wejscia na dekoderze ale pomorze a za chwile to samo.

Dzis postanowiłem udać się do punktu i tam koleś podlączył pod swój TV i cudownie wszystko działa...

Oczywiście dekodera nie wymienił bo nie miał podstawy.

PO powrocie i ponownym podłączeniu nadal mam tak samo.

Zamieniłem kable od PS3 HDMI i nadal to samo, wtykałem w różne porty i to samo.

Ba podłączyłem pod iny TV i to samo.

Jade do kolesia ponownie i u niego znowu cudownie działa!!!

Oczywiście dekodera nie wymienił...

Zostałem na lodzie nie mam TV :(

Co mam robić?? Jak sobie z tym poradzieć?? Wg. mnie zwalone jest wejście w dekoderze, bo jak pisałem delikatna korekta kierunku kabla pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety stałem się użytkownikiem tego dziwnego dekodera (DSI83).

Nie rozumiem ustawień tego ustrojstwa.

Ma ustawiony 16:9 'oryginalny' i pokazuje niektóre kanały dobrze a niektóre są "ściśnięte", niektóre jak MTV pokazuje 16:9 ale w zmniejszonym polu.

Po resecie do fabrycznych ustawień kanały które pokazywał różnie (dla przykładu Comedy Central i CCFamily były odpowiednio 16:9 i 4:3) pokazuje dobrze, ale znowu MTV zmniejsza. Po zmianie na 16:9 'pełny' MTV wróciło do normy a posypały się CC i CCFamily.

W tv ustawione jest na 16:9, dekoder też a kanały świrują.

Tv to LG 22LG3050, podłączone oba przez hdmi.

Ktoś wpadł na pomysł jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie do posiadaczy starszych TV SHARP. Mój model to SHARP LC-32D44E

 

Jak wygląda współpraca dekoderów Sagecom z tymi telewizorami chodzi mi o podłączenie przez HDMI?

Czy aktualizacja softu pomogła?

 

Ja mam model Sharp RD8E i niestety nowy soft nie pomógł ponieważ zdarzają się momenty, że dekoder wymusi podczas włączania rozdzielczość 576 i będzie tylko dźwięk a obrazu nie ma i musze wyłączyć i włączyć telewizor i wtedy będzie wszystko OK. Ale niestety Cyfra bagatelizuje sprawę i mówi, że właśnie ten ostatni soft załatwia tą sprawę, jednak okazuje się, że nie u wszsystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem SHARP LC-32D44E do dekodera Sagemcom HD DSI87 po kablu HDMI i chodzi bardzo dobrze.

 

Ale jest inny problem. Mianowicie TVP 2 HD włącza się sporadycznie a nawet jak się uruchomi to zaczynają latać kafle po poru minutach i obraz się zamraża.

Inne programy są w porządku nawet te HD, żadnych kafli.

Moc sygnału: 85%

Jakość około 75%

Soft zaktualizowany.

 

Co to może oznaczać? Problem z konwerterem, tunerem?

 

Jeszcze jedno pytanie: Ile włącza wam się ten tuner ze stanu standby? Bo u mnie zanim przejdzie przez boot i init mija dobre ponad pół minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ładuje mi się EPG ... czy przyczyną może być wyrzucenie z listy ulubionych TVP 1 / 2 SD i wstawienie wersji tych kanałów w HD na 1 i 2 pozycję ? EPG nigdy nie ma na 7 dni do przodu... a inne kanały w ogóle nie ładują EPG na okres dłuższy niż 3 - 4 pozycje na przód ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc. Chcę dowiedzieć się jakie pliki mogę odtwarzać z pendriva poprzez usb w dekoderze Sagemcom DSI87. Doczytałem sie na forum, że dekoder nie "czyta" mp3 tylko wav, kto wie jaką konwersję przeprowadzić odnośnie filmików video, czy będzie to avi, wmv czy mpg, bym mógł z pendriva obejrzeć na tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...